Magnitogorsk – Novosibirsk 5:2 (kon.) | Omsk – Kazaň 0:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Petrohrad 1:6 (kon.)
Jokerit – CSKA Moskva 3:2 (kon.)
Avangard Omsk
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Ak Bars Kazaň
Pondělí 16.03.2015, 14:30 • Omsk Arena • Play-off KHL

Na přečtenou! (16:36:48)

Kazaň dokázala vyhrát na půdě Omsku a připisuje si tak druhý, velecenný, bod v této sérii. Já se s Vámi pro dnešek loučím, děkuji za pozornost.

60:00

59:45
    Gončarov střílel z famózní střelecké pozice, ale Nilsson jeho ránu vyrazil do ochranné sítě!

59:39
    Perežogin už byl ve střelecké pozici, ale prováhal ji. Domácí stále kombinují.

59:27
    Omsk kombinuje v útočné třetině, zatím to však nevypadá, že by měl odkud zakončit.

59:20
    Kazaň vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění, tohle už vypadá pro hostující celek dobře. Do konce nezbývá moc.

58:44
    Tvrdá rána Perežogina orazítkovala beton Nilssona, Omsk stále v útočném pásmu.

58:44
    Barulin zůstal na střídačce.

58:44
    Oddechový čas pro domácí.

58:44
    Zakázané uvolnění Kazaně, tohle je zřejmě poslední šance pro Omsk.

58:36
    Omsk si sice nahodil puk do útočné třetiny, ale tam nikdo nebyl, a tak jej přebrala obrana Kazaně.

58:01
    Probíhají poslední 2 minuty třetí třetiny.

57:55
    Kazaň drží kotouč v rohu útočného pásma, cenné vteřinky rychle plynou.

56:37
    Střela od modré čáry skončila na chráničích Nilssona, který si míří pro čisté konto.

56:00
    Na Omsku je vidět, že vážně chce, ale o to horší to je. Zbrklost je na hráčích strašně znát. Kazaň se znovu lehce dostala k puku a vyšoupla jej z vlastního pásma.

54:22

53:46
    Omsk se v této přesilovce vyloženě trápí a nevypadá to, že by měl snížit.

52:22
    Kosticyn (KZN) vyloučen na 2 minuty za sekání.
    Justin AZEVEDO - 0:2

51:27
    Kazaň vstřelila branku!
    Kazaň dává druhou branku! Dle mého názoru se tak značně přiblížila k dnešnímu vítězství. JUSTIN AZEVEDO dostal nabito a dělovou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Igor Mirnov, Jakov Rylov.

50:21
    Omsk si stále nemůže poradit s obranou řadou hostující Kazaně, ta zastaví téměř každou akci Avangardu ihned v zárodku.

48:00
    Kazaň se snaží o co nejdelší držení kotouče. Moc dobře ví, že vedení 0:1 je v tuto chvíli poměrně výhodné, neboť Omsk do žádné ložené šance v této části nepustila.

46:46
    Zakázané uvolnění Omsku, vhazovat se bude před Barulinem.

45:55

45:15
    Až nyní se Omsk osvobozuje vyhozením a může střídat.

44:45
    Ani tentokrát se Omsku nepodařilo vyhodit puk z vlastní třetiny, Kazaň stále drží Avangard před Barulinem.

44:25
    Střela od modré čáry prolétla jen těsně vedle tyčky, následně si hosté puk přebrali a pokračují.

44:10
    Kazaň zamkla svého soupeře v útočné třetině a kombinuje.

43:55
    2 minuty za podražení si odsedí Gustafsson (OMS).

43:35
    Kazaň má výhodu, Nilsson je již na střídačce.

42:50
    Hosté stále drží kotouč v pozicích, odkud se nedá dát gól.

42:30
    Nyní už Kazaň drží kotouč za brankou Barulina, zakončit se však odtud nedá.

41:40
    Kazaň má mírný problém s přechodem do útočného pásma, Omsk výborně brání modrou čáru.

40:59
    Dělová rána Medvedeva od modré čáry končí v náruči brankáře Barulina, vhazovat se bude v obranném pásmu Omsku.

40:01

Druhá část nám nabídla jednu branku, postaral se o ní v sedmadvacáté minutě Ilja Nikulin. Uvidíme, zdali si hosté vedení udrží. Zůstaňte s námi.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:10
    Azevedo vystihl přihrávku soupeře, mohl jet jeden na jednoho, ale zvolil zasekávačku a čekání na dojíždějící spoluhráče. Tím celá akce ztratila náboj a nakonec z toho nebylo nic.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:05
    Hosté jeli dva na jednoho, Petrov vzal zakončení na sebe, ale nedokázal prostřelit vyjetého Barulina.

36:10
    Širokov si nabruslil do útočné třetiny, vyslal solidní střelu, ale Nilsson ji vyrazil do ochranné sítě.

35:59
    Hra je opět nemastná, neslaná. Oba týmy hrají až příliš opatrně, což značně kazí pohled na hru.

34:05
    Kazaň se nahrnula do útočné třetiny, puk se dostal k Nikulinovi, jenž na nic nečekal a vyslal dělovou ránu od modré čáry. Ta však skončila na betonu připraveného Barulina.

33:35
    Kosticynova střela z otočky nebyla špatná, ale chyběla jí mírná přesnost.

31:20
    Obrovský zmatek před brankovištěm nakonec dokázal Nilsson zažehnat, když puk udržel před brankovou čarou. Následně Kazaň vyhodila puk do středního pásma a mohla střídat.

30:23

30:14
    Omsku se vůbec nedaří tato početní výhoda. Kazaň znovu vyhazuje.

29:50
    A další vyhození až k Barulinovi.

29:35
    A hosté znovu vyhazují kotouč z vlastní třetiny.

29:10
    Omsk se až nyní dostal do útočné třetiny, zatím však nedokázal rozestavět přesilovkovou formaci tak, jak by potřeboval.

28:23
    2 minuty za nedovolené bránění si odsedí Kosticyn (KZN).

28:10
    Kazaň se po vstřelené brance stále tlačí dopředu, dokáže přidat další?
    Ilja NIKULIN - 0:1

26:34
    Kazaň vstřelila branku! Hosté se dostávají do vedení! ILJA NIKULIN dostal přihrávku v útočné třetině, položil si obránce a následně i přesnou střelou propálil brankáře Barulina. Asistence: Konstantin Kolcov, Alexander Svitov.

25:01
    Barulin znovu úspěšný, když si poradil se střelou od modré, následně i s dorážkou.

24:55
    Moller vyslal dělovou ránu, ale Barulin ji dokázal udržet ve své náruči.

24:20
    Kazaň drží kotouč na svých holích a kombinuje ve středním pásmu. Omsk se zatím nesnaží napadat.

23:21
    Nilsson vyrazil střelu od modré čáry vedle sebe, tam se snažil dojet Gustafsson, ale jeden z hostujících obránců puk vyšťouchl mimo střeleckou pozici.

21:19

21:17
    Omsk vyhazuje kotouč přes všechny čáry, toto oslabení již přežije.

20:55
    Omsk se znovu v oslabení dostal do rychlého přečíslení, ale finální přihrávka Fišenka byla velmi nepřesná.

20:01

První část nám branku nenabídla, za malou chvíli však začne ta druhá, kde doufejme nějaká padne. Omsk je zatím mírně lepším týmem. Zůstaňte s námi!

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:49
    Popov jel sám na brankáře, pokusil se o střelu nad rameno, ale Nilsson se překonat nenechal a drží bezbrankový stav!

19:19
    Perežogin (OMS) vyloučen na 2 minuty za hru vysokou holí.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:21
    Hra je nyní poněkud rozháraná, ani jeden z týmů se zatím nedostal do pozic, odkud by se dalo skórovat.

16:30
    Rána od modré čáry prolétla kolem branky Nilssona až na zadní mantinel, tam jej přebrala hostující obrana.

15:32

14:50
    Domácí se sice usadili v útočné třetině, avšak ani jedna střela nezpůsobila téměř žádné problémy brankáři.

13:45
    Hosté ihned po vhazování vyhodili kotouč z vlastního pásma.

13:32
    Svitov (KZN) vyloučen na 2 minuty za hákování.

13:10
    Domácí mají výhodu, nyní drží puk ve vlastním pásmu a čekají, až brankář Barulin vystřídá.

12:05
    Omsk se sice drží v útočné třetině, ale hostující hráči mu příliš nepovolí. Nilsson sice je v pohotovosti, ale zasahovat téměř nemusí.

10:10
    Hosté nyní byli pod mírným tlakem, zachránili se však vyhozením puku z vlastního pásma.

08:59
    Musatov vybruslil z rohu hřiště, následně i vystřelil, ale na brankáře Nilssona si nepřišel.

08:15
    Jeden z domácích hráčů byl příliš rychlý, ofsajd.

07:55
    Kazaň se drží v útočné třetině ,zatím se však k zakončení neodhodlala.

05:36
    Schutz si nabruslil do útočné třetiny, vyslal skrytou střelu zpoza obránce, ale Nilsson reflexivním zákrokem kotouč vyrazil!

04:50
    Kazaň si znovu přihrává ve vlastní třetině a nikam nespěchá.

04:29
    Kazaň chvíli kombinovala ve vlastní třetině, poté přešla do rychlého kontru, ale nahozený kotouč brankář Barulin podržel, a tak se hra přerušila.

03:39
    Střela od modré čáry byla zblokovaná do ochranné sítě, vhazovat se bude před Nilssonem.

03:31
    Omsk se nastěhoval do útočné třetiny, kde nyní kombinuje. Dočkáme se úvodní branky?

01:25
    Rasskazov se uvolnil v rohu kluziště, ale jeho následná střela neskončila za zády Nilssona.

00:36
    Paigin střílel od modré čáry, ale jeho pokus byl zblokovaný obranou.

00:01

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Kuljaš, Gustafsson, Gončarov, Chomicky, Ljamin, Gluchov, Kulik – Perežogin, Popov, Kolarik – Širokov, Schutz, Rasskazov – Semjonov, Fišenko, Berdnikov – Musatov, Volkov, Pervušin – Michejev.

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Musin, Paigin, Zacharčuk, Rylov, Nikulin, Kornejev, Denisov, Medvedev – Petrov, Tkačjov, Archipov – Kolcov, Svitov, Lukojanov – Mirnov, Azevedo, Moller – Gluchov, Vrána, Kosticyn.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Druhé utkání již Kazaň zvládla a vyrovnala tak stav série na dosavadních 1:1.

Branky a nahrávky: 3. Kolcov (Svitov, Nikulin), 19. Zacharčuk (Kolcov, Lukojanov), 34. Mirnov (Azevedo, Nikulin), 54. Lukojanov (Svitov, Rylov)

První utkání dokázal Omsk vyhrát až po prodloužení. Zapsal si tak velecenný bod do série z výhry na venkovním stadionu.

Branky a asistence: 11. Svitov, 38. Brookbank (Azevedo), 59. Svitov (Möller, Mirnov) – 20. Širokov (TS), 28. Pěrežogin (Kolarik), 58. Semjonov (Berdnikov), 98. Širokov (Gustafsson)

Dobré odpoledne, vítám Vás u online přenosu ze čtvrtfinále KHL! Na programu je zápas, ve kterém Avangard Omsk na svém stadionu vyzve Ak Bars Kazaň. Zápasem Vás bude provázet Radim Sochor.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.