New Jersey – Pittsburgh 2:0 (kon.) | Carolina – Ottawa 1:2 (po pr.) | Boston – Buffalo 1:2 (0:1 po s.n.)
Florida – Montreal 2:3 (kon.) | Nashville – Minnesota 2:3 (po pr.) | Winnipeg – San Jose 5:2 (kon.)
Chicago – NY Islanders 4:1 (kon.) | Calgary – St. Louis 0:4 (kon.) | Vancouver – Philadelphia 4:1 (kon.)
Nashville Predators
2:3 (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Minnesota Wild
Středa 18.03.2015, 01:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (03:41:55)

Československá stopa:
    Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

1. Matt Dumba (MNS) 1+0
    2. Roman Josi (NSH) 2+0
    3. Charlie Coyle (MNS) 2+0

Minnesota po pouhých 22 sekundách prodloužení rozhodla o svém vítězství na ledě Nashvillu a připisuje si svou osmou venkovní výhru v řadě! Rozhodující branku vstřelil v prodloužení po přihrávce od Pariseho Matt Dumba.

Matt DUMBA - 2:3

60:22
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Tak to bylo rychlé! Suter vybojoval puk v obranném pásmu a vyslal své spoluhráče do přečíslení 3 na 2. MATT DUMBA přihrál do útočného pásma Parisemu, který mu přihrávkou pod sebe vrátil kotouč a Dumba pohotovou střelou z vrcholu pravého kruhu překonává Rinneho. Asistence: Zach Parise, Ryan Suter.

60:01

Základní hrací doba o vítězi zápasu nerozhodla, takže uvidíme pětiminutové prodloužení! Pokud se nerozhodne ani v něm, přijdou na řadu samostatné nájezdy. Oba týmy už mají jistý zisk jednoho bodu. Který z nich nakonec z utkání odejde jako vítěz a připíše si body dva?

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:44
    Minnesota vyvezla kotouč do útočného pásma a domácí vyhazují na zakázané uvolnění. Šestnáct sekund před koncem třetí třetiny se bude vhazovat před Rinneho brankou.

59:00
    Začíná poslední minuta třetí třetiny. Do útoku se ženou Predátoři.

58:07
    Parise zkusil překvapit Rinneho a natlačit puk do branky, ale gólman Predátorů si pohlídal prostor u své levé tyče.

57:20
    Domácí drží puk za svou brankou a oba týmy střídají. Utkání zatím spěje do prodloužení.

56:10
    Niederreiter si to z pravé strany namířil před branku, stahovačkou vylepšil svou střeleckou pozici a nebezpečně vypálil.

55:11
    Minnesota je při chuti a její herní převaha neustává ani po vyrovnávací brance.

53:43
    Spurgeon objel Rinneho branku a snažil se rychle zasunout kotouč za pravou tyč, ale finský gólman se včas přemístil.
    Charlie COYLE - 2:2

53:19
    Zasloužené vyrovnání je na světě! Stewart přibrzdil akci hostů, podržel kotouč u levého mantinelu a počkal, až mu z druhé vlny najede CHARLIE COYLE, kterému adresoval perfektní přihrávku mezi obránci a Coyle tvrdou ranou na bližší tyč propálil Rinneho. Asistence: Chris Stewart, Nino Niederreiter.

52:31
    Ofsajd v podání Minnesoty. Následuje komerční pauza.

52:19
    Domácí reagují na tlak Minnesoty oddechovým časem.

52:02
    Parise se snažil před brankou tečovat střelu Pominvilla, ale puk netrefil a Rinne nemusel zasahovat.

51:47
    Rinne je pod palbou! Minnesota dobře bruslí v útočném pásmu a vytváří si drtivý tlak.

51:20
    Sutter našel v pravém kruhu Granlunda, jehož střelu srazil mimo branku Josi.

49:50
    Postavení mimo hru v podání Wild. Vhazuje se ve středním pásmu.

48:45
    Poslední minuty jsou v režii hostů! Nashville se teď osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění.

47:40
    Hostům teď utekl puk do jejich obranné třetiny a Predátoři mohli vystřídat unavenou formaci. Minnesota jde rychle zpátky do útoku.

47:18
    Brzy po vyhraném vhazování vypálil zpoza kruhu Dumba a Rinne po dalším zákroku opět přerušuje hru.

47:11
    Pominville dobře vystřelil, ale Rinne ještě lépe zasáhl! Hra je přerušena a následuje komerční pauza.

46:17
    Spurgeonovu tvrdou střelu z první vyrazil Rinne jen k Niederreiterovi a hosté si poté vytvořili velký tlak u domácí branky.

44:07
    Postavení mimo hru v podání Predators.

43:38
    Hosté jeli opět tři na dva, ale zase z toho byla jen nepříliš nebezpečná střela, tentokrát z hokejky Stewarta.

41:47
    Po přihrávce od Spurgeona se před branku dostával Vanek, ale jeden z obránců mu včas vypíchl kotouč.

41:09
    Minnesota se dostala do přečíslení a nakonec pálil Parise, který trefil jen Rinneho. Spurgeon poté tvrdě vrazil do pravé tyče a posunul branku Nashvillu.

40:01

Druhá třetina dlouho nepřinesla nic zajímavého, ale poté zničehonic během 45 sekund Predátoři otočili skóre dvěma brankami Romana Josiho. Po dvou třetinách je tedy stav 2:1 pro Nashville. Třetí část začne přibližně ve 2:53.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:01
    Leopold je zpátky na ledě. Hosté přežili oslabení bez úhony.

38:47
    Střelu od modré vyrazil Dubnyk mimo branku, ale hosté zůstali v útoku. Obětavost poté prokázal Dumba, který si lehl do střely Forsberga.

37:54
    Predátoři si vytvořili drtivý tlak, ale obrana Minnesoty společně s Dubnykem odvedla dobrou práci a to nejhorší mají hosté za sebou. Dumba se vrací na led a Minnesota je ve čtyrech.

37:01
    Jordan Leopold (MNS) vyhodil puk přes plexisklo a dostává dvě minuty za zdržování! Domácí budou hrát 53 sekund v pěti proti třem.

36:49
    Další Josiho střela! Tentokrát úspěšně blokoval Huala a hosté dostali kotouč ven z vlastní třetiny.

36:21
    Josiho střelu od modré zblokoval Spurgeon. Domácí pokračují v útoku.

35:54
    Hosté jdou potřetí v dnešní zápase do oslabení. Za podražení si jde odpykat dvě minuty Matt Dumba.
    Roman JOSI - 2:1

34:26
    Nashville právě vstřelil branku!
    Máme tu rychlý obrat v podání Predátorů a střelcem je opět ROMAN JOSI! Švýcarský obránce tentokrát přes Spurgeona parádně vystřelil pod víko a Dubnyk podruhé kapituloval. Asistence: Viktor Stalberg, Matt Cullen.
    Roman JOSI - 1:1

33:41
    Je vyrovnáno! Forsberg našel přihrávkou z rohu kluziště ROMANA JOSIHO, který pohotovou střelou do horního rohu branky překonává Dubnyka z mezikruží. Asistence: Filip Forsberg.

33:01
    Hosté teď trochu zaváhali před vlastní brankou a z otočky se k bekhendové střele dostal Smith. Dubnyk byl ovšem na svém místě.

32:13
    Druhá formace Minnesoty se usadila v útočném pásmu a Nashville po zisku kotouče vyhodil na zakázané uvolnění.

31:22
    Hraje se hodně ve středním pásmu, kde se oba týmy přetahují o kotouč. K vidění je spíš bojovný fyzický hokej s minimem vyložených šancí.

30:18
    Forsberg míjí Dubnykovu branku. Nashville pokračuje v útočné snaze.

29:25
    Zakázané uvolnění Minnesoty. Vhazování se vrací před Dubnyka.

29:12
    Hru teď přerušuje pro změnu Dubnyk, který po nahození Ribeira rovněž schoval kotouč pod lapačku.

28:50
    Nahozený kotouč Rinne nakonec raději schovává pod lapačku. Vhazovat se bude v obranném pásmu Predátorů.

27:46
    Nahození z vlastní poloviny někdo tečoval a Minnesota může pokračovat v útoku.

26:47
    Cullen zavážel puk do útočného pásma, ale Folin ho zpacifikoval velmi povedeným hitem.

26:30
    Minnesota si nepohlídala přechod do útoku a je z toho ofsajd. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

25:11
    Na druhé straně kombiinovali v útočném pásmu hosté, ale Spurgeon přišel o kotouč.

23:51
    Dubnyk se vydal za branku, kde byl ale u kotouče dříve Cullen, který nahodil puk před branku a hosté byli rázem v problémech. Naštěstí pro Minnesotu se Dubnyk stihl včas vrátit a zasáhnout.

23:18
    Suter pálil od modré a jeho střelu tečoval Bergenheim před Rinnem těsně vedle branky!

21:42
    Na obou stranách jsou k vidění tvrdé osobní souboje o kotouč. Wilson teď zkusil překvapit Dubnyka z úhlu, ale gólman Minnesoty puk v pohodě vyrazil.

20:01

V poslední minutě první třetiny se vedení ujali hosté, kteří díky brance Charlie Colea mohou jít do kabiny spokojenější. Druhá třetina začne přibližně ve 2:00.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    Charlie COYLE - 0:1

19:02
    Hosté jdou po krásné akci do vedení! Pohlednou kombinaci zakončoval z pravé strany Leopold, na kterého krásně přistrčil kotouč Vanek. Rinne vyrazil puk jen před sebe a CHARLIE COYLE zblízka dorazil kotouč do odkryté branky. Asistence: Jordan Leopold, Thomas Vanek.

17:57
    Na druhé straně nebezpečně kombinovali hosté, ale ani Rinne teď nemusel zasahovat.

17:22
    Cullen se zničehonic ocitl v šanci, ale dostal se do příliš velkého úhlu dřív, než dokázal zakončit.

16:50
    Coyle se vrací na led. Minnesota se úspěšně ubránila.

16:30
    Haula posílá puk až k Rinnemu a hosté střídají obrannou formaci.

15:52
    Brodin vyhazuje kotouč z pásma. Minnesota hraje tohle oslabení hodně dobře.c

15:37
    Dubnyk spolehlivě kryje Ellisovu střelu a přerušuje hru.

15:24
    Další dvě vyhození puku v podání Wild.

14:56
    Hosté po vyhraném vhazování ihned vyhazují kotouč.

14:50
    Další přesilovka pro Nashville. Charlie Coyle si odsedí dvě minuty za držení protihráče.

14:45
    Nyní dobře napadali i domácí, kteří získali puk v útočném pásmu.

13:42
    Folin našel v mezikruží Järnkroka, který nebezpečně pálil, ale jeho střela byla sražena mimo branku.

13:12
    Wilsonova slabá přízemní střela nemohla Dubnyka ohrozit.

12:27
    Minnesota teď výborně napadá domácí rozehrávku a Predátoři nejsou schopni dostat puk z vlastního pásma.

11:27
    Vanek nebezpečně přihrával před branku najíždějícímu Folinovi, ale puk cestou někdo srazil do rohu kluziště.

10:42
    Před brankou se zničehonic ocitl s pukem Stewart, který ale v rychlosti dokázal jen trefit Rinneho beton.

09:30
    Predátoři kombinovali v útočném pásmu a Pominville navíc zlomil hokejku, ale Minnesota se přesto dostala ke kotouči.

08:42
    Pariseho střela končí v Rinneho lapačce a hra je přerušena. Na řadě je první reklamní pauza.

07:05
    Hosté hrají v plném počtu.

06:45
    Po skvělém zákroku Dubnyka se hosté dostali do přečíslení! Fontaine zavezl puk do útočného pásma, kde od něj však Koivu nedostal ideální přihrávku a z úhlu už gólmana neohrozil.

06:11
    Predátoři si vytvořili velký tlak v útočném pásmu. Hosté se zatím v oslabení nedostali ke kotouči.

05:05
    Je tu ale první přesilová hra pro Nashville. Dvě minuty za krosček si odsedí Ryan Suter.

05:05
    Obrovský závar před Dubnykem! spurgeon se Suterem teď obětavě skákali do střel a hosté se nakonec dokázali ubránit.

03:45
    Hosté jsou v úvodu aktivní směrem dopředu. Obraně Predátorům se ale zatím daří nepouštět hráče Minnesoty do střeleckých pozic.

02:30
    Bergenheim posunul puk doprava na Spurgeona, který vypálil od mantinelu. Střela byla tečovaná a minula Rinneho branku.

01:48
    Folin dobře vypálil od modré, ale Rinne vyrazil jeho střelu betonem.

00:38
    Fisher vyjel zpoza branky a zkusil zakončit bekhendem. Dubnyk si připsal snadný první zákrok.

00:01

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber – Jones, Franson – Ekholm, Ellis – Bartley, Volčenkov – Forsberg, Ribeiro, Smith – Wilson, Fisher, Santorelli – Cullen, Järnkrok, Stalberg – Burque, Gaustad, Beck

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon – Leopold, Folin – Brodin, Dumba – Niederreiter, Koivu, Stewart – Parise, Granlund, Pominville – Vanek, Coyle, Fontaine – Bergenheim, Brodziak, Haula

Rozhodčí: Mike Leggo, Dave Jackson – Mike Cvik, Greg Devorski.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zdravím všechny hokejové příznivce! Západní konference NHL nám nabídne atraktivní duel Nashville Predators – Minnesota Wild. Domácí jsou v konferenci na třetím místě a na pátou Minnesotu mají náskok 10 bodů. Hosté však mají lepší formu, což dokládá fakt, že v tabulce posledních 20 kol jsou nejlepším týmem celé konference. Minnesotě se daří od příchodu Devana Dubnyka, který odchytal již 27 zápasů v řadě a má skvělý průměr 1,66 gólu na zápas s úspěšností zákroků 93,9%. Wild navíc drží neobvyklou sérii sedmi vyhraných venkovních zápasů v řadě. Dokáží ji prodloužit na ledě Predátorů?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 34. Josi (Forsberg), 35. Josi (Stalberg, Cullen) – 20. Coyle (Leopold, Vanek), 54. Coyle (Stewart, Niederreiter), 61. Dumba (Parise, Suter)

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber – Jones, Franson – Ekholm, Ellis – Forsberg, Ribeiro, Smith – Wilson, Fisher, Santorelli – Cullen, Järnkrok, Stalberg – Burque, Gaustad, Beck

Rozhodčí: Mike Leggo, Dave Jackson – Mike Cvik, Greg Devorski