Záhorská Bystrica – Košice 5:6 (kon.) | Žilina – Prešov 8:9 (po pr.)
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina
8:9 (1:2, 4:3, 3:3 - 0:1)
FBC Mikuláš Prešov
sk Sobota 21.03.2015, 19:30Slovenská Salming extraliga mužů

Je za nami prvé semifinálové stretnutie medzi FBC Grasshoppers AC UNIZA – FBC Mikuláš Prešov. Práve toto stretnutie sa nám prehuplo do predĺženia, v ktorom síce začali aktívnejšie domáci, no hosťom sa podarilo streliť gól a Žilina tak po rýchlej smrti prehráva prvý duel na domácej pôde.

Nenechajte si újsť druhý semifinálový zápas, ktorý je na programe zajtra o 16:00. (21:57:44)

65:00

62:54
    Prešov dal gól!

FCB Mikuláš Prešov napokon vyhráva prvý semifinálový duel proti Žiline zásluhou Komineka, ktorý našiel presnou prihrávkou MARTINA SIKORJAKA. Ten si jedným dotykom loptičku pripravil a následnou strelou nedal Turiakovi šancu.

62:52
    Strele Grlického od vlastného gólmana chýbalo pár desiatok centimetrov. Pri loptičke Prešovčania.

61:06
    Svoje ukazujú aj hostia. Tím však v závere stretnutia chýba nie len presnosť ale aj energia.

60:35
    Treba pochváliť gólmanov na jednej či druhej strane, ktorí teraz zabránili sérií naozaj pekných strieľ.

60:13
    Ringer ostáva ležať držiac sa za tvár.

60:10
    Domáci florbalisti začali predĺženie naozaj aktívne. Loptička na polovičke Prešova a my čakáme na to, kto odíde z dnešného duelu ako víťaz.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Je za nami tretia tretina stretnutia medzi Žilinou a Prešovom. V tejto tretine padlo 6 gólov a stretnutie sa tak prehuplo do predĺženia. Máme sa na čo tešiť. Prvé semifinállové stretnutie nám ponúka naozaj krásny a nekončiaci zápas.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:41
    Ondrejmiška mohol rozhodnúť dnešné stretnutie. Jeho projektil zo stredu ihriska vyráža Sninčák do bezpečia.

59:22
    Timeout hostí.

59:22
    Žilina dala gól!

RICHARD LELÁK si pripisuje gól priam v hodine dvanástej. Domácim sa vyplatila hra bez brankára a Lelákova strela zo stredu ihriska našla potrebnú dierku po ľavačke Sninčáka.

59:07
    Veneny nedokázal na dvakrát prestrčiť loptičku za chrbát Sninčáka. Žilina bije.

58:28
    Štandartka za bránkou hostí. Prešov sa len prizerá akcii domácich.

58:20
    A stalo sa. Domáci hrajú bez brankára.

58:02
    Trúnekova strela letela len nad bránku Prešova. Otázkou zostáva či domáci gólman opustí bránku.

57:10
    Pavlikovič z bezprostrednej blízkosti mohol dorovnať. Jeho teč len o kúštik míňa bránku Sninčáka. Nejeden Prešovčan si vydýchol.

56:14
    Domáci majú pred sebou ešte dostatok času na dorovnanie prípadné zvrátenie zápasu.

Patrik Ondrovič

Branky a nahrávky: 3. Ondrejmiška (Dorčík), 23. Galovič (Pavlikovič), 26. Baránek (Dorčík), 33. Sninčák (vla.), 38. Trúnek (A.), 41. Pavlikovič (Galovič), 56. Lelák, 60. Lelák – 1. Kominek (Sikorjak), 13. Kassay (Sikorjak), 23. Kassay (Kominek), 29. Petróci (Leško), 36. Kassay (Sikorjak), 52. Kassay (Kominek), 52. Petróci (Leško), 56. Kominek, 63. Sikorjak (Kominek)

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina: Turiak(Kružel) – Veneny, Galovič, Kvasnica, Hrín M., Pazderka, Ondrejmiška, Trúnek, Lelák, Hruška, Dorčík, Baránek, Pavlikovič, Mišenda, Grlický, Jurčík, Hrín A.
    FBC Mikuláš Prešov: Sninčák(Vrana) – Ringer, Balla, Grivalský, Adamov, Kominek, Sikorjak, Kassay, Leško, Štofko, Novotný, Petróci, Maňko.

Rozhodčí: Beňo – Sklenica