New Jersey – Los Angeles 1:3 (kon.) | Carolina – Chicago 1:3 (kon.) | Toronto – Minnesota 1:2 (kon.)
Ottawa – San Jose 5:2 (kon.) | Dallas – Buffalo 4:3 (kon.) | Calgary – Colorado 3:2 (kon.)
Edmonton – Winnipeg 1:4 (kon.)
Toronto Maple Leafs
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Minnesota Wild
Úterý 24.03.2015, 00:30 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Dovolte mi. abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům toho nejlepšího světového hokeje. V tomto zápase National Hockey League proti sobě nastoupí Toronto Maple Leafs a Minnesota Wild.

Hostující tým odehrál 72 zápasů (40-25-7), vybojoval 87 bodů, v tabulce je na třinácté pozici. Nejproduktivnějším hráčem je Zach Parise (28+28), druhý je Jason Pominville (16+32). V brance dnes nastoupí Devan Dubnyk.

Domácí tým odehrál o zápas více s bilancí (27-40-6), získal šedesát bodů, což stačí na pozici číslo 27. Nejproduktivnějším hráčem je Phil Kessel (24+30), druhý je James van Riemsdyk (24+25). V brance pravděpodobně nastoupí Jonathan Bernier.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Utkání brzy začne.

Eric Brewer je oceňován za odehrání tisícátého utkání.

00:01

00:50
    První střelu na branku si připsal hostující tým.Vážnější šance to ovšem nebyla.

01:03
    Bernier musel zasahovat proti střele Zacha Pariseho, která znamená přerušení hry a buly v útočném pásmu Wild.

01:43
    Zakázané uvolnění domácího týmu vrací hru před Berniera, který zasahovat nemusel, neboť jeho tým vhazování vyhrál.

02:22
    Matt Dumba sestřelil Richarda Pánika, který střet nečekal.

02:38
    Charlie Coyle vyloučen na dvě minuty za držení Zacha Silla. Přesilovka pro Toronto.

02:43
    Tak přesilovka netrvalo vůbec dlouho, protože za katr odchází Morgan Rielly za podražení. Bude se hrát čtyři na čtyři.

03:16
    Minnesota vyhrála souboj o puk ve vlastním obranném pásmu, a tak se směr hry rychle obrací.

03:50
    Sna se sníženým počtem hráčů, zdá se, nevyhovuje ani jednomu týmu, protože ani jeden nehraje nějak extra aktivně směrem do útoku.

04:19
    Justin Fontaine střelou příklepem zkoušel překonat Jonathana Berniera, což se mu nepodařilo.

04:38

04:43

05:10
    Tři střely na branku jsme zatím viděli. No, že by hráli trpěli touhou střílet na brankáře, to se napsat opravdu nedá.

05:29
    Chris Stewart bekhendovou stranou hole zkoušel překonat Berniera, který nechal na ledě beton. Právě touto částí výstroje vyrazil kotouč.

06:35
    Do dobré pozice se dostal Sam Carrick, ale zařízení minul.

06:47
    Matt Dumba a jeho střela zápěstím donutila brankáře Toronta k zákroku.

08:01
    Aktivněji hraje hostující tým, Bergenheim se k odraženému puku nedostal.

09:15
    Komerční přestávka. Na střely vede Minnesota 4:2.

10:00
    První třetina se dostává do své druhé poloviny, střelecky je utkání vyrovnané 4:4.

10:43
    Ryan Suter se pokoušel založit rychlou útočnou akci, ale nepodařilo se mu nasměrovat dlouhou přihrávku přesně.

11:27
    Maple Leafs vyhráli buly v útočném pásmu, dostali se k několika zajímavým střeleckým pokusům, ale brankář Dubnik si počíná bezchybně.

12:21
    Bernier si poradil se střelou z velkého úhlu, Niederreiter to zkoušel příklepem, ale neuspěl.

14:10
    Sledujeme pasáž hry, která nenabízí úplně pohledný hokej, na obou stranách je přehršel nepřesností. Myšlenky jsou to povětšinou dobré, ovšem realizace vázne.

14:23
    Komerční přestávka. Před ní ještě střílel Scandella, jehož projektil minul o malý kousek branku.

15:00
    Utkání je střelecky vyrovnané, sedm střel vyslaly oba týmy na branku soupeře.

15:28
    Bernier raději podržel kotouč,a tak se vhazuje před jeho brankou.

15:51
    Vanek ukázkově zblokoval střelu jednoho z protihráčů. Zákrok jako z učebnice.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty první třetiny.

17:30
    Morgan Rielly minul branku v dobré střelecké příležitosti.

18:25
    Minnesota zlepšila pohyb ve středním pásmu, najednou je v osobních soubojích lepší, a tak se častěji dostává do útočné třetiny.

18:58
    Minnesota právě vstřelila branku!
    A také je za aktivitu odměněna gólem. CHARLIE COYLE využit toho, že jeho spoluhráč vyhrál buly v útočném pásmu, a tak Coyle měl dostatek prostoru, aby si poradil s brankářem Bernierem. Neudělal to asi podle svých představ, ale i tak se stává prvním střelcem zápasu. Asistence: Thomas Vanek.
    Charlie COYLE - 0:1

19:55
    Granlund to zkoušel střelou přes obránce, ráně chyběl důraz.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině vedou hosté o jednu branku.

20:01

20:04
    Phil Kessel vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Šance pro Minnesotu.

20:58
    Matt Dumba minul odkrytou část domácí branky, velká šance Wild.

22:04
    Bída s nouzí, tak by se dala popsat přesilovka Minnesoty, která se nedostala ani k jedné přímé střele na branku.

22:11
    Thomas Vanek to zkoušel střelou zápěstím, ale brankář Benier ho vychytal parádním zákrokem lapačkou.

23:41
    Sean Bergenheim ve středním pásmu sestřelil Richarda Pánika, který se stal podruhé terčem ostrého hitu.

24:10
    Vyloučen hostující Jordan Leopold 2 minuty držení.

25:46
    Trevor Smith ani Richard Pánik nedokázali překonat dobře chytajícího Devana Dubnyka.

26:24
    Komerční přestávka.

26:27
    Nino Niederreiter to zkoušel hned po vhazování, ale na brankáře Toronta si nepřišel.

27:06
    Puk vylétl ze hřiště, ale byl tečovaný, a tak se nejedná o dvouminutový trest za zdržování hy.

27:23
    Zach Parise bekhendovou stranou hole zkoušel vyrovnat, ale rána to nebyla podle jeho představ. Brankář Bernier měl snadnou práci, aby si s jeho střeleckým pokusem poradil.

28:14
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma domácího týmu. Hosté vyhráli buly, z čehož byl pochopitelně rozruch před brankou. Střela Jonase Brodina nebyla přesná, chyběl malý kousek.

29:09
    Tlak hostů znamená přesilovku, tedy faul Toronta. Na trestnou jde James Van Riemsdyk na dvě minuty za hrubost.

29:22
    Ryan Suter střílel z první, trefil jen gólmana domácího týmu.

30:50
    Bernier kryje střelu Brodina. Necelých dvacet sekund zbývá z přesilovky, která není sehraná špatně, ale chybí důraz před brankou.

31:09

32:02
    Toronto se dostalo do postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka. Střelecky jsou aktivnější hosté – 24:14.

32:48
    Ryan Suter dalekonosnou střelou vyzkoušel pozornost brankáře Berniera.

33:26
    Nino Niederreiter nepřekonal domácího brankáře.

34:03
    Mikko Koivu se dostal v breku ke střele i dorážce, ale oba dva pokusy výtečně zneškodnil Bernier. Parádní zákrok maskovaného muže.

34:28
    Chris Stewart minul odkrytou část branky, další velká šance Wild na zvýšení náskoku.

35:00
    Druhá třetina se blíží do své finální fáze. 14:27, takový je poměr střel na branku. Musím dodat, že to odpovídá obrazu hry.

36:03
    Thomas Vanek vyloučen na dvě minuty za sekání, a tak mají domácí možnost v přesilovce vyrovnat.

36:54
    Dion Phaneuf a Kyle Brodziak vyloučeni na pět minut za bitku.

37:03
    Minuta přesilovky Toronta pryč, že by se dostalo do gólových pozic, to se napsat věru nedá.

37:42
    Kotouč vylétl ze hřiště, aby bylo to s tečí.

37:45
    Vyloučen Erik Haula na dvě minuty za podražení, hodně zbytečný faul posílá hosty na 18 sekund do tří.

37:55
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry. Šetří tak čas.

38:03
    Hosté ve čtyřech.

38:08
    Jake Gardiner minul v dobré pozici branku.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:45

39:59
    Devan Dubnyk vůbec nevěděl, kde je puk, před ním bylo klubko hráčů. Brankáře trefil kotouč po střelách Richarda Pánika.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

40:58
    Morgan Rielly střelou zápěstím to myslel dobře, ovšem v zakončení nebyl nejpřesnější.

42:02
    Jared Spurgeon se proháčkoval do slibné pozice pro střelu, napřáhl se, ale branku trestuhodně minul.

43:14
    Jake Gardiner rychlou střelou zkoušel překonat hostujícího brankáře, který dnes podává velmi dobrý výkon. Ostatně, Wild se na něj mohou celkem stabilně spolehnout vždy.

44:15
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Toronta. Maple Leafs vyhráli buly, a tak Bernier zasahovat ani nemusel.

44:36
    Střelecky se nám zápas začíná poněkud vyrovnávat, respektive, už to není tak jednoznačné – 21:28.

45:39
    Gólman domácího týmu uklidňuje situaci před vlastní brankou, ke střele se dostal Koivu, který dnes hraje velmi dobrý zápas.

47:00
    Sledujeme rychlý hokej, málo se přerušuje, ovšem domácí se nemohou dostat do gólových pozic a čas pochopitelně stále běží.

47:15
    Nino Niederreiter minul branku, dostal se do malého střeleckého úhlu, a tak nedokázal kotouč přehodit přes beton ležícího brankáře.

48:20
    Dubnyk kryje nahození od modré čáry. Hra je přerušena, komerční přestávka.

49:08
    Hosté jdou do vedení o dvě branky. Fontaine posunul na Sutera, který našel dobře najetého THOMASE VANKA, jehož střela mezi betony se ukázalo jako gólová. Brankář Bernier puk ztlumil, ale nedokázal jej zastavil úplně. Asistence: Ryan Suter, Justin Fontaine.
    Thomas VANEK - 0:2

50:00
    Polovina třetí třetiny je minulostí, hosté vedou o dvě branky a na hře domácích moc není vidět zájem o nějakou úpravu skóre.

50:51
    Wild si se svým soupeře tak trochu hrají jako kočka s myší. Vedou o dvě branky a diktují tempo hry.

51:05
    Komerční přestávka v době, kdy do konce třetí třetiny zbývá necelých devět minut.

51:18
    Toronto se snaží, ale nemůže najít recept na přechod středního pásma, což je věc klíčová, pokud chce promluvit do děje zápasu.

52:10
    A už zase Minnesota hraje v útočném pásmu přesně to, co potřebuje. Drží kotouč daleko od své branky a navíc dostává soupeře pod tlak.

53:36
    Toronto právě vstřelilo branku!
    JAKE GARDINER vykřesává naději pro domácí tým. Zakončil rychlou akci střelou, na níž Dubnyk nedosáhl. Rozdíl ve skóre je minimální. Asistence: Joffrey Lupul.
    Jake GARDINER - 1:2

55:00
    Devan Dubnyk si připsal možná klíčový zákrok zápasu, když vychytal Phila Kessela.

55:23

55:39
    Kotouč se dotkl ochranné sítě, hra je přerušena.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty třetí třetiny a nutno poznamenat, že se jedná o minuty pod taktovkou domácích. Jeden list po druhým padají na branku Wild a snaží se vyrovnat. Brankář Dubnyk zatím chytá velmi dobře.

57:25
    Buly ve středním pásmu, Toronto ovšem rychle proniká do útoku.

57:51
    17:5, to je poměr střel v této třetině, celkově pak 35:32.