0:1 (0:1)
Česko
Středa 25.03.2015, 14:00Kvalifikace mistrovství Evropy do 17 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Krásné středeční odpoledne! Čeští reprezentanti se dnes představí ve třetím zápase v rámci elitní skupiny kvalifikace na mistrovství Evropy v Maďarsku. Naším dnešním soupeřem je Skotsko.

Česká republika
    Češi se v prvním zápase utkali s domácím Maďarskem, které porazili těsným výsledkem 1:0. V zápase český celek udával většinu času tempo hry, ale Maďarsko našim hráčům dělalo velké problémy s rychlými průniky. O výhru se postaral Ondřej Šašinka, který z malého vápna nedal maďarskému brankáři vůbec žádnou šanci.

Ve druhém zápase naši reprezentanti remizovali s Bosnou a Hercegovinou 2:2. Všechny naše góly padly z penalt, které proměnil Šašinka a Žežulka.

Skotsko
    Skotsko v prvním zápase hrálo s Maďarskem. V utkání plné šancí diváci branku neviděli a proto utkání skončilo 0:0. V druhém utkání porazili Bosnu porazit 2:0. O branky se postarali Harvie a střídající Morrison.

Čeští reprezentanti, pokud budou chtít postoupit a neohlížet se na další výsledky, musejí v utkání porazit Skotsko. V případě, že se jim to nepodaří a remizují skončí v tabulce druzí a budou muset doufat, že budou mezi sedmi nejlepšími týmy z druhých míst. V případě porážky budou muset čekat jak dopadnou Maďaři.

Tabulka
    1. Skotsko 4 body
    2. Česko 4 body
    3. Maďarsko 1 bod
    4. Bosna a Hercegovina 1 bod

Skotsko: Robby McCrorie – Finlayson, Ross McCrorie, Harvie, Higgins, Burt, Hill, Ross, Coote, Wilson, Norris
    Náhradníci: Doohan, Aitchison, Morrison, Smith

Česko: Jedlička – Granečný, Holík, Köstl, Plachý, Sadílek, Lingr, Král, Havlena, Žežulka, Šašinka
    Náhradníci: Truksa, Rychnovský, Chaluš, Čermák, Vaníček, Rezek, Krejdl.

1

1
    Higgins fauloval Šašinku. Česko bude mít výhodu standardní situace.

5
    Hra se nám zatím trošku kouskuje, k vidění je plno faulů. Tím dalším kdo se provinil byl Havlena, který fauloval Harvieho.

6
    Standardní situaci zahrál sám postižený Harvie. K ohrožení branky českého týmu ale nedošlo.

9
    Šašinka teď zastavil pronikající hráče Skotska pouze za cenu nedovoleného zákroku. Rozhodčí zatím kartu neudělil.

10
    Česko bude zahrávat rohový kop.

10
    Lingr rozehrál rohový kop. K ohrožení branky Skotska ale nedošlo.

11
    Další rohový kop pro Česko.

12
    K míči se postavil tentokráte Sadílek, který rozehrál rohový kop.

13
    Ross zastavil Havlenu pouze za cenu nedovoleného zákroku. Česko bude mít výhodu standardní situace.

13
    K rozehrání přímého volného kopu se postavil Sadílek.

13
    Česko právě vstřelilo branku!
    Česko se v zápase ujímá vedení. Prosadit se dokázal po přihrávce Šašinky ONDŘEJ ŽEŽULKA.

19
    Kraul si počínal vůči Cootemu nedovoleně. Skotsko bude mít výhodu standardní situace.

20
    K rozehrání standardní situace se postavil Hill. Skotsko ale branku Česka neohrozilo.

23
    Skotové jsou teď u míče a snaží se prosadit kombinační hrou.

25
    Havlena teď fauloval Cooteho. Standardní situace pro Skotsko.

26
    Rohový kop pro Skotsko.

26
    Centrovaný míč do pokutového území odvrací obrana Česka na další roh.

26
    Ke střele se dostal Ross McCrorie, který ale minul branku.

31
    Češi teď budou zahrávat rohový kop.

31
    Rohový kop rozehrál Sadílek. Z této standardní situace ovšem žádné nebezpečí pro branku Skotska nevzniklo.

35
    Šanci Hilla zastavují rozhodčí pro ofsajd.

37
    Hra se nám nyní začíná opět kouskovat. K vidění teď bylo několik zákroků za hranici pravidel. Z následných standardních situací k žádnému ohrožení branky nedošlo.

39
    Rohový kop pro Česko.

40
    Šanci Norrise v samém závěru prvního poločasu zastavují rozhodčí pro ofsajd.

40

Skončil nám první poločas posledního zápasu Elitní skupiny 7, mezi Skotskem a Českem. V prvním poločase se vedlo lépe domácím hráčům, kteří dokázali vstřelit jeden gól zásluhou Žežulky. Druhý poločas nám začne přibližně v 14:55.

41

43
    Úvod druhého poločasu je hodně podobný tomu předcházejícímu. Hra je často přerušována a k vidění jsou nedovolené zákroky na obou stranách.

43
    Po jednom takovém nedovoleném zákroku střílí Harvie nepřesně.

45
    Hraje se nám převážně ve středu hrací plochy, bez vážnějších šancí na jedné či druhé straně.

47
    Wilson uviděl od rozhodčího za nedovolený zákrok žlutou kartičku.

48
    K následné standardní situaci se postavil Šašinka. Střílel ovšem hodně nepřesně.

50
    Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Norris, přichází Morrison.

50
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Plachý, přichází Rezek.

52
    Střela Hilla teď byla hodně nepřesná.

56
    Šanci Rezka zastavují rozhodčí pro ofsajd.

60
    Nyní se nám hraje ve středu hrací plochy, bez vážnějších šancí na jedné či druhé straně.

60
    Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Havlena, přichází Vaníček.

63
    Češi budou zahrávat rohový kop.

65

67
    Žlutou kartu dostává Lingr (Česko).

67
    Burt měl teď na kopačce vyrovnání. Jeho střelu ovšem Jedlička dokázal vychytat.

69
    Další rohový kop pro Česko, z kterého opět naši reprezentanti nic nezískali.

70
    Holík trefuje břevno!

73
    Žlutou kartu dostává Morrison (Skotsko).

75

75
    Centrovaný míč Král střílí nepřesně.

76
    Žlutou kartu dostává Harvie (Skotsko).

76
    Další příležitost Skotska na vyrovnání. Rossovu střelu ale opět vychytal Jedlička, který tak drží naše reprezentanty.

78
    Morrison šanci zastavují rozhodčí pro ofsajd.

78
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Lingr, přichází Krejdl.

80
    Skotsko v samém závěru bude zahrávat standardní situaci.

80
    Žlutou kartu dostává Jedlička (Česko).

80+1
    Burtova střela si cestu mezi tři tyče nenašla.

80+2

Čeští reprezentanti do sedmnácti let to dokázali, porazili Skotko 1:0 a po zásluze tak postupují do další fáze. Já se s Vámi loučím a přejí hezký zbytek dne. (15:37:25)