Columbus – NY Islanders 4:3 (2:0 po s.n.) | Montreal – Washington 4:5 (0:1 po s.n.) | Ottawa – Tampa 2:1 (po pr.)
Detroit – Boston 2:3 (kon.) | Florida – Carolina 6:1 (kon.) | St. Louis – Calgary 4:1 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 2:3 (kon.) | Chicago – Vancouver 3:1 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 8:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
Montreal Canadiens
4:5 (0:0, 3:2, 1:2 - 0:0)
Washington Capitals
Pátek 03.04.2015, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL
    Troy BROUWER - 4:5sn

V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.
    Autorem vítězné branky je TROY BROUWER.

63:28
    Tomáš Plekanec našel před brankou krásnou přihrávkou Maxe Paciorettyho, který nedokázal zakončit zcela osamocen před Holtbym.

62:33
    Za Pricem zvoní tyčka! Rozhodčí upažuje a prodloužení pokračuje.
    P.K. SUBBAN - 4:4

55:01
    Montreal právě vstřelil branku!
    A máme vyrovnáno. Markov posunul puk na P.K. SUBBANA, který se napřáhl a tvrdou střelou nedal Holtbymu žádnou šanci. Asistence: Andrej Markov a Max Pacioretty.

54:23
    Curtis Glencross (WSH) dostává dvě minuty za nedovolené bránění brankáře. Domácí mají možnost vyrovnat stav utkání během přesilové hry.
    Joel WARD - 3:4

52:19
    Washington právě vstřelil branku!
    Tak tohle je pro domácí sprcha. Dostat dvě rychlé branky a obě v přesilové hře. Od modré čáry vyslal Carlson jedovku, tu ještě před brankou šikovně tečoval JOEL WARD. Asistence: John Carlson a Jevgenij Kuzněcov.

51:18
    Carey Price (MTL) dostává dvě minuty za vyhození puku mimo hřiště. Washington má další šanci.
    Alexander OVEČKIN - 3:3

51:06
    Hosté nakonec přesilovou hru využívají. Puk se odrazil k ALEXANDERU OVEČKINOVI, který svoji pohotovostí vyrovnal stav utkání. Asistence: John Carlson a Nicklas Bäckström.

50:31
    Torrey Mitchell (MTL) dostává dvě minuty za vysokou hůl. Hosté mají možnost vyrovnat.

46:16
    John Carlson (WSH) dostává dvě minuty za hákování. Domácí mají možnost přidat další branku.
    Lars ELLER - 3:2

38:39
    Tak tohle určitě hosté nečekali. Subban nahodil puk do útočného pásma, kde se ho ještě za brankou ujal Weise, ten jen posunul puk před branku, kde byl nikým nehlídán LARS ELLER, který se už střelou z první k bližší tyči nemýlil. Asistence: Dale Weise a P.K. Subban.
    Tom GILBERT - 2:2

34:47
    Tak tohle byla opravdu rychlá odpověď. Po asistenci Parenteaua se k puku dostal TOM GILBERT, který svoji přesnou střelou nedal Holtbymu žádnou šanci. Asistence: Pierre-Alexandre Parenteau a Alex Galchenyuk.
    Alexander OVEČKIN - 1:2

34:08
    Hosté sice přesilovou hru pět na tři využít nedokázali, ale tu následnou pět na čtyři už ano. ALEXANDER OVEČKIN se ujal puku prokličkoval do útočného pásma a následnou stahovačkou v levém kruhu se dostal ke střele, ta byla velice přesná a díky jeho zásahu otáčí Capitals vývoj utkání na svoji stranu. Asistence: John Carlson a Braden Holtby.

33:18
    Oddechový čas pro hosty.

33:18
    Max Pacioretty (MTL) dostává dvě minuty za hákování a Montreal jde do tří!

31:42
    Brandon Prust (MTL) dostává dvě minuty za hákování. Uvidíme také přesilovku Washingtonu.
    Joel WARD - 1:1

30:36
    A máme vyrovnáno. Domácí si o to říkali, nakonec dostali branku z rychlého protiútoku. Puku se ujal JOEL WARD, který prokličkoval až do útočného pásma, kde následnou střelou ze středu levého kruhu překonal dnes výborně chytajícího Price. Asistence: Marcus Johansson.
    Jeff PETRY - 1:0

20:58
    A máme tady úvodní branku! Galchenyk posunul puk na volného JEFFA PETRYHO, který přesnou střelou zápěstím otevřel stav dnešního klání. Asistence: Alex Galchenyuk a P.K. Subban.

18:57
    Trestné střílení z toho nebude, jelikož neměl domácí útočník puk pod kontrolou. Na trestnou lavici usedá Orpik (WSH) za držení.

18:57
    David Desharnais se ujal puku a následně se dostal do samostatného úniku, puk mu ale v koncovce sklouzl z hokejky. Během svého sóla byl ale faulován.

10:48
    Brooks Laich (WSH) dostává dvě minuty za sekání. První početní výhoda pro Montreal.

Adam Soukup

Branky a nahrávky: 21. Petry (Galchenyuk, Subban), 35. Gilbert (Parenteau, Galchenyuk), 39. Eller (Subban, Weise), 56. Subban (Markov, Pacioretty) – 31. Ward (Johansson), 35. Ovečkin (Carlson, Holtby), 52. Ovečkin (Carlson, Bäckström), 53. Ward (Carlson, Kuzněcov), rozh. náj. Brouwer