Columbus – NY Islanders 4:3 (2:0 po s.n.) | Montreal – Washington 4:5 (0:1 po s.n.) | Ottawa – Tampa 2:1 (po pr.)
Detroit – Boston 2:3 (kon.) | Florida – Carolina 6:1 (kon.) | St. Louis – Calgary 4:1 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 2:3 (kon.) | Chicago – Vancouver 3:1 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 8:2 (kon.)
Ottawa Senators
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Tampa Bay Lightning
Pátek 03.04.2015, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To je ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji hezký Velký pátek. (04:35:23)

Česká stopa v utkání:

Ondřej Palát (TBL): (0+0), +/- -1, 1 střela, 2 hity, 2 zblokované střely, čas na ledě 18:34.

1. PATRICK WIERCIOCH (OTT): (1+0), +/- +2, 4 střely, čas na ledě 21:52.
    2. ANDREW HAMMOND (OTT): 28 zásahů, 1 obdržený gól, úspěšnost zásahů 96,6%.
    3. BEN BISHOP (TBL): 32 zásahů, 2 obdržené branky, úspěšnost zásahů 94,1%.

Čtvrtá hvězda (dle komentátora):
    Kyle Turris (OTT): (0+2), +/- +1, 2 střely, čas na ledě 21:03.

Na dnešní utkání si našlo cestu 18 097 diváků.

Střely v prodloužení (celkem):

Ottawa 3 (34)
    Tampa Bay 2 (29)

Patrick WIERCIOCH - 2:1p

64:43
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Už to vypadalo, že zápas budou muset rozhodnout samostatné nájezdy, ale nestane se tak! Puk do útočné třetiny dostal Turris, nahrál na Stoneho, jenž ale ještě našel na kruhu PATRICKA WIERCIOCHA, který naznačil střelu, položil si bránícího hráče, objel si jej a přesnou ránou zajistil dva body Senátorům. Asistence: Asistence: Mark Stone, Kyle Turris.

63:46
    Vhazování po levici hostujícího brankáře.

62:48
    Dva na jednoho se řítila domácí dvojice, zakončoval Lazar, ale jen do betonů Bishopa.

62:02
    Střelu od modré čáry brankář Ottawy kryje, vhazování v obranné pásmu domácích.

61:37
    Z nulového úhlu se snažil puk do branky propasovat Carle, Hammond ale utěsnil svou levou tyč.

60:58
    Při přečíslení tři na dva se snažil puk předložit svému spoluhráči Turris, hrací předmět se ale zastavil o hůl soupeře.

60:16
    Jako první se do útoku dostali Senátoři, ovšem Bishopa neohrozili.

60:01

Ne moc pohledná třetí třetina je za námi, branky padaly jen v prvním dějství, a to na každé straně po jedné. Za moment nám začne pětiminutové prodloužení.

Střely ve třetí třetině (celkem): 8 (31) – (27)

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 6. Stone (Turris, MacArthur), 65. Wiercioch (Stone, Turris) – 17. Drouin (Stralman, Filpulla)

Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Karlsson (C), Methot, Ceci, Wiercioch, Gryba, Borowiecki – Ryan (A), Zibanejad, Smith – Stone, Turris (A), MacArthur – Lazar, Pageau, Condra – Chiasson, Legwand, Hoffman.
    Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Stralman, Něstěrov, Koekkoek, Carle, Witkowski, Barberio – Stamkos (C), Filppula, Killorn – Callahan (A), Paquette, Drouin – Kučerov, Namestnikov, Palát (A) – Brown, Boyle, Morrow.

Rozhodčí: Hebert, Furlatt – Devorski, Barton

Diváci: 18 097