Columbus – NY Islanders 4:3 (2:0 po s.n.) | Montreal – Washington 4:5 (0:1 po s.n.) | Ottawa – Tampa 2:1 (po pr.)
Detroit – Boston 2:3 (kon.) | Florida – Carolina 6:1 (kon.) | St. Louis – Calgary 4:1 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 2:3 (kon.) | Chicago – Vancouver 3:1 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 8:2 (kon.)

Ottawa právě vstřelila branku!
    Už to vypadalo, že zápas budou muset rozhodnout samostatné nájezdy, ale nestane se tak! Puk do útočné třetiny dostal Turris, nahrál na Stoneho, jenž ale ještě našel na kruhu PATRICKA WIERCIOCHA, který naznačil střelu, položil si bránícího hráče, objel si jej a přesnou ránou zajistil dva body Senátorům. Asistence: Asistence: Mark Stone, Kyle Turris.

52:33
    Situaci dva na dva vyřešili hosté parádně, několik nahrávek a rychlé přemístění zmátlo brankáře Hammonda, ten ale na závěrečnou střelu dokázal zareagovat betonem.

51:01
    Legwand ve vlastním oslabení pláchl sám na Bishopa, zvolil bekhendovou kličku, ale skóre se nemění.

49:09
    Gryba (OTT) vyhodil puk mezi diváky a je tak vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

39:46
    Počet sil na ledě se nám srovná, Drouin (TBL) je vyloučen za hákování. Domácí hráči se také ještě dožadují vyloučení jednoho hráče, jenž poslal Pageaua kolenem k zemi a zároveň do kabiny, to se však nekoná.

39:23
    Legwand (OTT) je vyloučen za podražení.

35:04
    Za držení putuje za katr Witkowski (TBL).

28:46
    Závar na brankovišti Hammonda už vypadal v gól, hráči Tampy totiž zvedali ruce, sudí ale rozpažil a viděl dobře, domácí gólman totiž kotouč směřující do branky zalehl.

27:23
    Jen to zahučelo mezi diváky, nikým netečovaná střela domácího beka se totiž zastavila až o levou tyčku Bishopovy branky.

23:13
    Paqoette (TBL) dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

23:08
    Hosté se usadili v útočné třetině a vyslali dvě nebezpečné střely, jedna z toho orazítkovala břevno!

19:38
    Mohl z toho být gól do kabiny, místo toho ale parádně zasahuje Bishop! Jednomu z hostů nesedla střela, puk se tak dostal k volnému Stonovi, jenž ale svou střelou nalezl pouze lapačku brankáře Tampy.

17:56
    Senátoři si mohou vedení vzít zpět, za vysokou hůl je totiž na dvě minuty vyloučen Morrow (TBL).
    Jonathan DROUIN - 1:1

16:53
    Tampa právě vstřelila branku!
    Srovnání je tady. Po dlouhém souboji u mantinelu nakonec s pukem vybruslil Stralman, který na kruhu našel postaveného JONATHANA DROUINA, jenž zamířil přesně k tyči. Asistence: Anton Stralman, Valtteri Filpulla.

15:16
    Filpulla vystihl střelu domácího obránce Karlssona a unikal sám na Hammonda, ovšem bek soupeře jej těsně bránil, střela finského hráče tak neměla potřebnou razanci a domácí gólman zasahuje.

14:23
    U střídaček si pár slov prohodil Smith (OTT) s Callahanem (TBL), oba soci inkasují dvouminutový trest za hrubost.

10:58
    Za hrubost je vyloučen Condra (OTT). Početní výhodu si tak vyzkouší i hosté.

07:12
    Nikita Kučerov (TBL) – 2 minuty za nedovolené bránění. Přesilová hra 5 proti 4 pro domácí celek.
    Mark STONE - 1:0

05:03
    Skóre máme otevřeno, a to zásluhou domácího celku! Od modré čáry vypálil z otočky Turris, Bishop ale kotouč vyrazil jen před sebe, kde byl pohotový MARK STONE. Asistence: Kyle Turris a Clarke MacArthur.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 6. Stone (Turris, MacArthur), 65. Wiercioch (Stone, Turris) – 17. Drouin (Stralman, Filpulla)

Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Karlsson (C), Methot, Ceci, Wiercioch, Gryba, Borowiecki – Ryan (A), Zibanejad, Smith – Stone, Turris (A), MacArthur – Lazar, Pageau, Condra – Chiasson, Legwand, Hoffman.
    Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Stralman, Něstěrov, Koekkoek, Carle, Witkowski, Barberio – Stamkos (C), Filppula, Killorn – Callahan (A), Paquette, Drouin – Kučerov, Namestnikov, Palát (A) – Brown, Boyle, Morrow.

Rozhodčí: Hebert, Furlatt – Devorski, Barton

Diváci: 18 097