Columbus – NY Islanders 4:3 (2:0 po s.n.) | Montreal – Washington 4:5 (0:1 po s.n.) | Ottawa – Tampa 2:1 (po pr.)
Detroit – Boston 2:3 (kon.) | Florida – Carolina 6:1 (kon.) | St. Louis – Calgary 4:1 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 2:3 (kon.) | Chicago – Vancouver 3:1 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 8:2 (kon.)
St. Louis Blues
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Calgary Flames
Pátek 03.04.2015, 02:10 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

49:19
    A Calgary bude mít další šanci na vstřelení vyrovnávací branky. Patrik Berglund zvedl svou hokejku příliš vysoko a zasáhl do obličeje Johnnyho Gaudreaua, o dvouminutovém trestu nemůže být pochyb.

46:58
    Calgary se naskýtá šance na vyrovnání. Podražením se proti pravidlům provinil Kevin Shattenkirk.

29:03
    Bude se vylučovat. Calgary si poprvé zahraje přesilovku, na trestnou lavici už usedá kapitán domácích David Backes. Verdikt sudích zní – dvě minuty, sekání.

17:48
    Barret Jackman byl velice tvrdě zasažen Bolligem a dokonce si z tohoto zákroku odnesl krvavý šrám nad pravým okem. Do role vykonavatele spravedlnosti se pasoval Robert Bortuzzo, avšak bitku s tvrďákem z Calgary prohrál. Z tresty to vypadá následovně – Bollig obdržel trest do konce utkání a k tomu ještě pět minut za rvačku. Robert Bortuzzo dostává pětiminutový trest za rvačku, deset minut za nesportovní chování a dvě minuty za vyprovokování šarvátky.

08:31
    Prvním vyloučeným hráčem utkání je Joe Colborne (CGY), který si na lavičce hanby odsedí dvě minuty za podražení.

Vojtěch Tůma

Branky a nahrávky: 2. Schwartz (Oshie), 21. Stastny (Backes, Schwartz), 57. Lehterä (Beglund), 58. Berglund (Lehterä, Stastny) – 24. Monahan (Hudler, Gaudreau)

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Bouwmeester, Pietrangelo, Shattenkirk, Michálek, Jackman, Bortuzzo – Schwartz, Stastny, Oshie – Jaškin, Backes, Berglund – Jokinen, Lehterä, Rattie – Ott, Goc, Reaves
    Calgary Flames: Hiller (Ramo) – Engelland, Brodie, Russell, Wideman, Diaz, Schlemko – Gaudreau, Monahan, Hudler – Bouma, Backlund, Jones – Raymond, Granlund, Colborne – Bollig, Stajan, Shore

Rozhodčí: Mike Leggo, Dan O'Rourke – Brian Mach, Trent Knorr

Diváci: 19308 (vyprodáno)