KLDR – Bosna a Hercegovina 13:0 (kon.) | Lucembursko – Gruzie 15:3 (kon.) | Hongkong – SAE 8:3 (kon.)
Lucembursko
15:3 (3:2, 3:1, 9:0)
Gruzie
Pátek 03.04.2015, 15:30 • İzmir BB Buz Sporları Salonu • Mistrovství světa - III. A Divize

Utkání nám končí. Domácí tým vyhrává 15:3. Poměr střel na branku 66:9 také hodně napoví o obrázku hry, která byla k vidění. (17:43:57)

60:00

58:30
    Lucembursko právě vstřelilo branku!
    ERIC WAMBACH dává další branku, dvou druhou v zápase. Asistence: MARCUS ERIKSSON, Gilles Biver.

58:30
    V brance domácích došlo ke změně, ze hry odchází Manger, na jeho místo se vrací Welter.

57:51
    Čtrnáctou branku vstřelil v čase 57:51 ERIC WAMBACH. Asistence: Marcus Eriksson.

57:34
    Gólový výčet ještě nekončí. Další hráč zaznamenal hattrick. Je tím COLM CANNON. Asistence: Sacha Backes.

56:57
    Dvanáctou branku vstřelil domácí THIRERRY BERAN. Asistence: Serge Milano.

55:32

V přesilovce se hostující tým dostal ke dvěma střelám, ale ani jedna z nich nebyla gólová.

53:32
    Vyloučen domácí Kai Linster na dvě minuty za nedovolené bránění.

Gruzie má stále na svém kontě šest střel, v této třetině se k ráně ani nedostala. Lucemburčané si se svým soupeřem dělají co chtějí. Střely na branku 57:6 to jen dokreslují.

52:55
    Gól číslo čtyři pro BENNYHO WELTERA. Krásnou samostatnou akcí dostal kotouč za brankovou čáru. Hostující celek už vyčkává konec zápasu, protože dnes už na víc pravděpodobně nemá. Bez asistence.

51:16
    Gólman Gruzie inkasuje desátou branku. Puk putoval po ose Serge Milano – Thierry Beran, který našel volného COLMA CANNONA. Ten svému příjmení dodal potřebný význam. Asistence: Serge Milano, Thierry Beran.

50:24
    I v této třetině plní Lucembursko jakýsi povinný úkol – vstřelit tři branky. Devátou gól domácího týmu dává MARCUS ERIKSSON. Bez asistence.

Benny Weler hraje 46 utkání na mistrovství světa třetí divize, celkem zaznamenal 47 branek, což je parádní bilance.

43:00
    BENNY WELTER dává svou třetí branku, dokonal tak hattrick, jeho tým vede 8:3. Utkání domácí pravděpodobně dohrají v poklidu. Asistence: Ben Houdremont, Robert Beran.

42:09
    Netrvalo to dlouho a domácí se také gólově prosadili. OLIVER BIVER překonal brankáře Ilienka. Asistence: Marcus Eriksson, Eric Wambach.

I třetí třetina začíná střelou Lucemburska.

40:01

Čtyři branky přinesla druhá třetina, tři vstřelili domácí hokejisté, jednu hostující celek. Po čtyřiceti minutách platí stav 6:3. Střelecky je to představení jednoho týmu. Lucembursko vede v tomto ohledu 40:6.

40:00

39:30
    Vyloučen hostující Revaz Tsomaia na dvě minuty za hákování. Na konci druhé třetiny uvidíme přesilovku domácích.

V úvodu jsem psal, že reprezentace Gruzie v hokeji ještě nevyhrála. Zdá se, že dnes to také nedopadne nikterak slavně. Už to, že za 35 minut vystřelili šestkrát a dali tři góly, lze považovat jako věc neobvyklou.

33:56
    Gól v přesilové hře. Ránou jako z kanónu se prosazuje COLM CANNON. Asistence: Thierry Beran.

32:24
    Vyloučen hostující Alexander Tsukonov na dvě minuty ta příliš mnoho hráčů na ledě.

Když se podíváme na počet střel na branky, zjistíme, že oba týmy jsou docela efektivní v koncovce. 25:6, úspěšnost střelby 20 % a 50 %.

26:25
    Ve stejném čase došlo k výměně brankářů Lucemburska. Do hry přichází Gilles Mangen. Těžko říci, co je důvodem této změny.

26:25
    Vyloučen hostující Giorgi Jeiranashvili na dvě minuty za vysokou hůl.

25:13
    A máme tu dalšího dvougólového střelce. Ilienka překonal BENNY WELTER, díky jehož brance vedou domácí o dva góly. Asistence: Robert Beran.

25:05
    Gruzie právě vstřelila branku!
    VITALI DUMBADZE se znovu prosazuje, snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Davit Oganeziani.

Thierry Beran ve dvaadvaceti letech hraje na čtvrtém mistrovství světa. Zatím měl bilanci 14 zápasů, ve kterých vstřelil 10 branek a na 12 přihrál. Talentovaný to chlapec.

22:19
    Druhý rána na branku v této třetině je už opravdu gólová. Jejím autem je THIERRY BERAN. Asistence: Patrick Schon.

Úvodní střelu na branku ve druhé části hry vyslalo domácí mužstvo.

20:01

Celkem pět branek nabídla první třetina utkání mezi Lucemburskem a Gruzií. Hosté otevřeli skóre, domácí se dokázali rychle dostat do zápasu, vybudovali si vedení 3:1. Poslední slovo si v prvním dějství vzala Gruzie, která zásluhou Smetanina snížila.

20:00

Pro Dimitriho Smetanina je toto druhý světový šampionát, do kterého byl nominován, ale první, ve kterém skutečně nastoupil do zápasu. Hned při svém prvním startu dal gól.

17:52
    Hostující tým se nevzdává, a tak ještě před koncem první třetiny snižuje na rozdíl jediné branky. Weletra překonal DIMITRI SMETANIN. Asistence: Revaz Tsomaia, Amiran Geperidze.

Veterán v sestavě Lucemburska Patrick Schon poslal svůj tým do vedení 3:1. Zajímavostí je, že odehrál mimo jiní 36 utkání v německé čtvrté nejvyšší soutěži. Připsal si tam tři branky a na sedm přihrál.

16:10
    Domácí celek se dostává do dvoubrankového náskoku. Mezi tři tyče se trefil PATRICK SCHON. Asistence: Pit Sinner.

Ben Houdremont, útočník ve věku 32 let také patří mezi zkušenější hráče mužstva, nyní hraje na osmém mistrovství světa třetí divize.

14:17
    Bleskově Lucembursko otáčí vývoj zápasu. Během sedmnácti sekund skóruje hned dvakrát. Tentokrát se prosadil BEN HOUDREMONT. Asistence: Robert Beran.

Benny Weler, autor vyrovnávací branky je velmi zkušený třiatřicetiletý hráč mající bohaté zkušenosti s mezinárodní hokejovou scénou. Pohyboval se v reprezentaci, vyzkoušel si nižší soutěže v Německu či Francii.

14:00
    První domácí formace dokázala vyrovnat, postaral se o to BENNY WELER. Bez asistence.

Poměr střel neodpovídá skóre. Domácí vedou na střely 10:2, nicméně na skóre prohrávají nejtěsnějším možným rozdílem.

Vitali Dumbadze letos absolvuje svůj vůbec první šampionát. A začal ho velmi stylově, hned v úvodním zápase překonal brankáře Weltera. První bod pro tohoto hráče na mezinárodní scéně.

10:03
    Zdá, se hostující celkem nelichotivou bilanci chce napravit. Při hře se stejným počtem hráčů se prosazuje VITALI DUMBADZE. Asistence: Gia Oganeziani.

Hokejisté Gruzie nevyhráli zatím ani jediné utkání. Tedy pokud nepočítáme zápasy na sovětské spartakiádě v roce 1962.

V nastaveném trendu pokračuje, brankář Ilienko již čelil šesti střeleckým pokusům, se všemi si dokázal poradit.

Lucembursko zahájilo zápas aktivněji, hned v úvodu vyslalo na branku Gruzie dvě střely.

00:01

Lucembursko: Welter (Mangen) – Scheier, Linster, Milano, Sinner, Biver – Houdremont, Welter, Beran T., Cannon, Schon, Beran R., Backes, Mors, Eriksson, Wambach

Gruzie: Ilienko (Abrolava) – Jeiranashvili, Minasiani, Tsomaia, Oganeziani, Chalatashvili, Davitashvili, Lomidze, Shengelia, Gobejishvili, Jangobegishvili – Geperidze, Smetanin, Dumbadze, Jeiranashvili, Kositski, Oganeziani, Tsukanov, Gongedze

Rozhodčí: Kincses – Markizeti, Tichon.

Lucembursko

Člen IIHF: od 23. 3. 1912
    Pořadí v žebříčku IIHF: 42.

Nejlepší hráči: pravděpodobně
    Michel Welter – brankář, 5. 2. 1983, IHC Beaufort, jednička reprezentace, klubové statistiky z této sezóny neznámé
    Clement Waltener – obránce, 1. 3. 1996, Tornado Lucemburk, klubové statistiky z této sezóny neznámé, nejlepší bek týmu na MS 2014
    Marcus Eriksson – útočník, 11. 2. 1990, Tornado Lucemburk, původem Švéd, klubové statistiky z této sezóny neznámé

Gruzie

Člen IIHF: od 8. 5. 2009
    Pořadí v žebříčku IIHF: 47.

Constantine Sanikidze – brankář, 2. 5. 1981, klub Grey Wolves Tbilisi, 2014/15: 5 z., pr. 2,60, 89,3 %
    Michejl Davitašvili – obránce, 19. 10. 1991, klub Grey Wolves Tbilisi, 2014/15: 6 z., 5 b. (3+2)
    Amiran Geperidze – útočník, 20. 10. 1992, klub Bakurianis Mimino, 2014/15: 6 z., 15 b. (12+3)

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí národní tým Lucemburska a Gruzie.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Welter, 15. Houdremont (Beran), 17. Schon (Sinner), 23. Beran (Schon), 26. Welter (Beran), 34. Cannon (Beran), 43. Biver (Eriksson, Wambach), 43. Welter (Houdremont, Beran), 51. Eriksson, 52. Cannon (Beran, Milano), 53. Welter, 57. Beran (Milano), 58. Cannon (Backes), 58. Wambach (Eriksson), 59. Wambach (Eriksson, Biver) – 11. Dumbadze (Oganeziani), 18. Smetanin (Tsomaia, Geperidze), 26. Dumbadze (Oganeziani)

Rozhodčí: Kincses – Markizeti, Tichon