Pátek 03.04.2015, 18:30 • CSKA Universal Sports Hall • Play-off KHL

To je z mé strany pro dnešní den vše a přeji vám pěkný zbytek večera. (21:07:29)

Češi v utkání
    Ondřej Němec – 0+0, 0 střel, čas na ledě: 15:14.
    Roman Červenka – 0+0, 0 střel, čas na ledě: 13:25.

Poslední krok bývá nejtěžší a to se potvrdilo i dnes. CSKA nevyužilo ani druhý mečbol, připsalo si první porážku na domácím ledě v letošním play-off a musí cestovat k sedmému utkání do Petrohradu. Dadonov 3 body, Panarin 3 body, Šipačjov 3 body, ve zkratce toto je bodový počin hráčů druhé pětky SKA a jasný důvod proč se dnes raduje hostující Petrohrad, který sižuje stav série již na 2:3.

60:00

59:14
    Další zákrok pro Koskinena, ani Muršak finského brankáře nepropálil.

58:26
    Ještě jedna veliká šance domácích na korekci, ale Nauemenkov čekal dlouho se svým zakončením a jeho rána byla zablokována a Koskinen neměl moc práce kotouč zachytit do lapačky.

57:45
    Icing SKA, ale tomu tato hra doslova svědčí, není příliš kam spěchat z jejich pohledu.

56:30
    Postavení mimo hru Panarina, který měl chuť se vřítit do dalšího brejku, tato formace SKA ve složení Panarin, Sipačjov, Dadonov opravdu dnes předvedla koncert.

55:35
    Vše směřuje k tomu, že se série přesune do Petrohradu k šestému utkání, zápas se spíše dohrává.
    BURDASOV - 2:6

53:39
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Hodně rychle se podařilo využít SKA tento risk domácích a zřejmě je hotovo! Patrick Thoresen vybojoval kotouč pro ANTONA BURDASOVA a ten ze středního pásma trefil prázdnou branku. Asistence: Patrick Thoresen.

53:30
    CSKA v šesti! Lalande zůstává na střídačce, zajímavý risk, ale není na co čekat.

53:30
    Time-out si vyžádal domácí kouč Kvartalnov.

53:30
    Icing SKA.

53:26

53:15
    Tato trojice tentokrát nebyla úspěšná, CSKA vyhazuje.

52:30
    Na ledě už Panarin, Dadonov, Šipačjov a kombinuji v útočném pásmu.

52:03
    SKA neudrželo útočné pásmu. Kotouč znovu hosté musejí zavést do útočné třetiny.

51:32
    Domácí ve čtyřech.

51:26
    Další faul domácích hodně ulehčuje zbytek utkání pro SKA. Dvě minuty za hru vysokou holí pro Michaela Naumenkova (MOS). Přesilovka pět na tři, nicméně pouze šest vteřin.

51:02
    CSKA dvakrát vyhazuje přes všechny čáry.

50:16

50:01
    Lalande ještě drží nějaké naděje pro CSKA, když vyrazil dvakrát bombu Kovalčuka!

49:32
    Přesilovka pět na tři pro SKA. Bogdan Kiselevič (MOS) vyhodil kotouč mimo ledovou plochu bez cizího zavinění.

49:12
    Artěmy Panarin útočil na hattrick, ale rána po přihrávce Kovalčuka minula těsně levý horní roh.

48:16
    Navíc zbytečné vyloučení domácích. Stephane Da Costa sekl po odpískání Koskinena přes lapačku a jsou z toho dvě minuty pro domácího útočníka.
    PANARIN - 2:5

47:18
    Tato formace SKA jedoslova k nezastavení! Jevgeni Dadonov vysunul o mantinel Vadima Šipačjova, který uháněl v situaci dva na jednoho s ARTĚMY PANARINEM, který s přihrávkou naložil jak se patří a ranou z první nedal šanci domácímu strážci branky. Asistence:Vadim Šipačjov.

47:07
    Icing SKA, hra se přesouvá před Koskinena.

45:56

45:12
    Nakonec šance SKA v přesilové hře, ale Kovalčuk odmítl rozhodnutí a svou střelu z kruhu vyslal těsně nad horní tyč.

44:30
    Domácí se brání skvěle a posílají dvakrát za sebou kotouč přes všechny čáry.

43:56
    Oba borci samozřejmě obdrželi tresty. Igor Makarov (MOS) 2 minuty za hrubost, Anton Bělov – 2 minuty za hrubost, přesilovka pro SKA, jelikož domácí borec Nikita Kvartalnov bitku vyprovokoval.

43:56
    Vyrovnaný souboj při kterém ani jeden z boxerů nepovalil svého soka na zem a dá se tak souboj zhodnotit jako remízový.

43:56
    Anton Bělov a Igor Makarov v regulérní bitce.

42:51
    Kdo jiný než Radulov vymýšlel dobrou možnost pro Hjalmarssona, ale přihrávka mířila o chlup nepřesně a kotouč opustil nakonec i útočné pásmo CSKA.

42:00
    Petrohrad strávil cenné vteřinky v útočné třetině, akci ukončili domácí vyhozením kotouče na střídačku, za což dvě minuty samozřejmě nejsou.

41:00
    Burdasov svou ranou nevylekal příliš Lalanda, který vyrazil puk mimo branku.

40:13
    Lehce nahozený kotouč přidržel v lapačce raději Koskinen.

40:01
    Domácí uspěli na buly a hned se nastěhovali do útočné třetiny.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:22 .

Petrohrad i po dvou třetinách vede o dvě branky, ale cesta k tomuto vedení byla značně trnitá. V úvodu třetiny snížil v přesilové hře Radulov, hostům vrátil dvou brankový náskok Kutějkin. Domácí však ve 33 minuty opět využili přesilovou hru zásluhou Da Costy a snížili znovu na rozdíl jediné branky a byli lepší v tu chvíli, nicméně halu utišil v závěru třetiny krásnou brankou Dadonov a tak koncert druhé pětky Petrohradu v dnešním utkání pokračuje.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00
    DADONOV - 2:4

39:29
    V závěru druhé třetiny možná klíčová trefa dnešního duelu! Co teď předvedl JEVGENIJ DADONOV to byla hokejová paráda! V situaci jeden na jednoho si poradil hostující šikula exkluzivně s Kiselevičem a poté celou situaci vyšperkoval ranou do víka! Asistence: Vadim Šipačjov.

39:15
    Postavení mimo hru CSKA, vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé části.

38:47
    Radulov a Da Costa motají hlavy domácím obráncům. Radulov byl možná i faulovaný, ale rozhodčí tentokrát vylučovat nebude. Tlak zakončil střelou Da Costa, Koskinen si pohlídal jeho pokus a vyrazil mimo tři tyče.

38:00
    Poslední dvě minuty druhé třetiny.

37:47
    Hodně ostrou ranou zkusil Koskinena Arťuchin, doslova z nulového úhlu, ale hostující strážce branky raději kotouč podržel.

37:35
    Domácí se provinili postavením mimo hru.

36:28
    Utkání má skvělé tempo, hraje se útočně, diváky tento zápas rozhodně musí bavit.

36:00
    Lehkou střelu Chochrljakova vyrazil Lalande do rohu kluziště.

35:26

35:01
    Další možnost v přesilové hře SKA, ale znovu Dadonov nedokázal usměrnit vybídku Šipačjova do prázdné branky.

34:15
    Nebezpečná trojice SKA znovu motá domácí hokejisty a Dadonov byl v obrovské šanci sám před Lalandem, ale nepřekonal běloruského brankáře!

33:26
    Anton Bělov a Jevgenij Arťuchin vyloučeni za vzájemnou potyčku, nicméně Arťuchin inkasuje 2+2 minuty a tak je tu přesilovka pro SKA.
    Da COSTA - 2:3

32:42
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Přesilová hra přeci jen využita a je sníženo na rozdíl jediné branky! Ondřej Němec odtáhl hru na modré čáře, našel odstoupeného STEPHANA DA COSTU a ten z levého kruhu trefil nádherně, dokonale levé víko! Asistence: Ondřej Němec, Igor Grigorenko.

32:01
    CSKA v pěti, SKA ve čtyřech.

31:40
    Da Costa našel Radulova úplně volného mezi kruhy, ale Koskinen předvedl úžasný reflex a vyrazil kotouč.

31:02
    A domácí se můžou znovu přiblížit na rozdíl jedné branky, dvě minuty za podražení pro Maxima Čudinova (PET). Domácí budou hrát přesilovou hru čtyři proti třem.
    KUTĚJKIN - 1:3

30:15
    Hosté zhodnotili hru ve čtyřech lépe a Ilja Kovalčuk našel přihrávkou mezi kruhy ANDREJE KUTĚJKINA, který svou ranou vymetl levý horní roh a vrací tak SKA dvou brankové vedení zpět. Asistence: Ilja Kovalčuk, Nikolaj Bělov.

30:01
    Vzájemné vyloučení pro Igora Makarova a Antona Bělova za vzájemnou potyčku.

29:28
    Domácí zvýšili aktivitu a Muršak se jako další tlačil do koncovky, tentokrát Petrohrad blokuje střelecký pokus.

28:59
    Radulov vybojoval kotouč a našel z poza branky Igora Grigorenka a ten svou střelou rozezvučel horní tyč!

27:45
    Simon Hjalmarsson trefil z mezikruží pouze klín Koskinena a ten přerušuje hru.

26:49
    A další nadějný pokus SKA, Artěmy Panarin z pravého kruhu vyslal jedovku, leč jeho rána minula pravou tyč.

26:12
    Petrohrad zazlobil ve svém útočném pásmu, ale ani Thoresen, ani Martensson nedocpali kotouč za Lalanda.

25:54
    Další zlomená hůl, tentokrát materiál nevydržel ránu Romana Ljubimova.

25:27

25:23
    Lehká střela Radulova ze své oblíbené pozice pravého kruhu nepřekvapila Koskinena.

25:00
    Petrohrad vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

24:35
    Dlouho domácí obléhali branku, až se pro střelu rozhodl Da Costa, ale trefil pouze chumel hráčů před brankou.

23:44
    Zajcev se dostal ke střele od modré, do té mu však skočil Čudinov a ten zůstává na ledě s bolestivou grimasou.

23:27
    Tlak CSKA končí faulem Antona Burdasova (PET), dvě minuty za hákování.

23:00
    Utkání je teď hodně na útočné vlně a další možnosti na straně domácích, ale Da Costa netrefil branku.

22:29
    Petrohrad po ráně Chochrljakova zvedal ruce nad hlavu, ale rozhodčí rozpažil, vypadalo na trefenou konstrukci branky Lalanda.

22:00
    Domácí se snaží o aktivní napadání a Petrohradu to dělá potíže a těžko se dostávají ze své třetiny.
    RADULOV - 1:2

20:36
    Sedmou brankou v letošním play-off snižuje v přesilové hře ALEXANDER RADULOV! Ten si narazil na pravém kruhu s Da Costou a ostrou ranou švihem trefil místo nad levým ramenem Mikko Koskinena. Asistence: Stephane Da Costa.

20:01
    Bule pro CSKA, které má ještě k dispozici 1:50 dlouhou přesilovou hru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:23 .

První třetina pátého finále Západní konference přinesla dvě branky a k překvapení všech v brance domácích CSKA. SKA opravdu chce odvrátit i druhý mečbol a díky produktivní lajně Dadonov-Šipačjov-Panarin je dnes zatím o dva kroky blíže. O první branku se postaral po kombinaci všech třech útočníků v přesilové hře Panarin a druhou branku přidal Dadonov, kterého vyslal do brejku Panarin. CSKA si v závěru třetiny vynutilo tlak a přesilovou hru a tak úvod druhé třetiny bude patřit právě přesilové hře CSKA.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58
    Bomba Zajceva ze středního pásma nadělala Koskinenovi až nečeká potíže. Ještě jedno vhazování před brankou SKA.

19:50
    Hosté hráli v šesti a jsou z toho dvě minuty pro hostující střídačku. Dvě minuty odpyká kapitán Ilja Kovalčuk.

19:10
    A další tutovka CSKA! Alexander Stas našel Igora Makarova, ten si nabruslil z levé strany před Koskinena, mířil do levého horního rohu, ale o kousek minul levý růžek.

18:00
    Obrovská šance CSKA! Rukavišnikov ''namazal'' Muršakovi, který kotouč posunul na Arťuchina, nicméně ten sám před brankou zklamal a minul branku.

17:33
    Hra už je na druhé straně a tentokrát je to nejnebezpečnější formace domácích vedená Radulovem, která uzamkla svého soupeře.

16:00
    Opět máme na ledě nebezpečnou druhou pětku SKA a znovu se jim povedlo zamknout domácí v obranné třetině, nicméně tentokrát střela Dadonova minula cíl.

15:40
    Chochrljakov bojoval o kotouč v útočné třetině SKA, nakonec se mu jej podařilo vyšťourat, ale kotouč zasáhl domácí střídačku.

14:31
    Čtvrtý útok domácích se pokusil o tlak, ale Stas se neprotlačil k brance, ani k zakončení.

13:45
    Domácí rozjíždějí další útočnou akci.

12:45
    SKA sice vede o dvě branky, ale jejich rozehrávka stále není optimální, tentokrát ji zachytil Grigorenko a nebýt Radulov v ofsajdové pozice mohlo být nebezpečí na světě.

11:39
    A domácí brankář Stanislav Galimov přepouští místo ve své brance Kevinu Lalandovi. Stejně tedy jako ve čtvrtém utkání, tentokrát však o poznání dříve.
    DADONOV - 0:2

11:32
    A už je to o dvě branky! A druhý útok SKA znovu řádí! Arťemy Panarin našel krásným pasem v samostatném úniku JEVGENI DADONOVA a ten ranou nad rameno nedal šanci Galimovovi. Asistence: Artěmy Panarin.

10:57
    Další pochybná rozehrávka SKA, ani tentokrát nebyla potrestána, když kotouč z hole Muršak zamířil mimo branku.

10:00
    CSKA chtělo ihned reagovat, když Koskinenovu rozehrávku málem vystihl Žarkov, teď stálo při hostujícím brankáři štěstí.
    PANARIN - 0:1

08:27
    Hosté využívají přesilovou hru a jdou do vedení! Krásnou kombinaci produktivního útoku zakončil ARTĚMY PANARIN ranou z levé strany pod horní tyč, když mu branku krásným pasem připravil Jevgenij Dadonov. Asistence: Jevgenij Dadonov, Vadim Šipačjov.

08:00
    Nahozený kotouč před branku nenadělal domácím potíže a ti vyhazují.

07:41
    Petrohrad vyhrál buly a hned se rozestavěl do přesilovkého zámku.

07:31
    Hosté si vynutili přesilovou hru. Dvě minuty pro Děnise Děnisova (MOS) za krosček.

07:29
    A první velikou šanci evidujeme i na straně SKA, Kovalčuk si skvěle vybruslil do střelecké pozice, nicméně svou ranou těsně minul levou tyč Galimova.

06:13
    Arťemy Panarin dostal kotouč na levou stranu a snažil se trefit kotouč z první, ale při této snaze pouze zlomil hůl.

05:42

05:35
    Kombinaci CSKA zakončil ostrou ranou Da Costa, ale kotouč neprošel až k finskému brankáři ve službách SKA.

05:00
    Teď už se Hjalmarsson předvedl v lepším světle, ale jeho střele těsně za modrou nepřekvapila Koskinena a ten podržel kotouč v lapačce.

04:50
    Hjalamarsson namazal Sipačjovi, který vyvezl kotouč z obranné třetiny Petrohradu.

04:30
    Další vyhození SKA přes všechny čáry.

04:00
    Petrohrad se ihned osvobodil přes všechny čáry.

03:42
    Vyloučen Jevgenij Dadonov (PET) za nedovolené bránění. První přesilovka utkání pro CSKA.

03:11
    A domácí si vypracovali první šanci utkání! Ljubimov vypálil od modré a nehlídaný Volkov nedokázal kotouč propasírovat na dvakrát za záda Koskinena.

03:00
    A znovu domácí, Jevgenij Arťuchin si nahodil kotouč sám pro sebe do útočné třetiny, který si také dojel, ale svou přihrávkou nenašel žádného spoluhráče před brankou.

02:10
    Poprvé o sobě dali vědět domácí, Da Costa předal kotouč na levou stranu pro Radulova, ten poslal svou ranou kotouč mimo tři tyče.

01:21
    Petrohrad začal aktivně a dlouho se držel v útočné třetině, nyní hosté zakládají další útočnou akci.

00:45
    Ihned po buly si připisuje první zákrok Galimov, který chytá střelu Červenky z pravého kruhu.

00:37
    Přihrávka Kiseleviče nikoho nenašla a tak se ke kotouči dostal Dadanov, ale jeho rána z pravé strany byla sražena Němcem do ochranné sítě.

00:01
    Bule pro domácí CSKA.

00:01

Vše je připraveno. Páté semifinále mezi domácím CSKA a hostujícím Petrohradem za okamžik začne.

CSKA Moskva: Galimov (Lalande) – Zajcev, Děnisov (C), Kiselevič, Němec, Bondarev, Mišarin, Neumenkov – Radulov (A), Da Costa, Grigorenko – Arťuchin (A), Muršak, Hjalmarsson – Volkov, Ljubimov, Žarkov – Makarov, Stas, Kvartalnov N. – Mamin. Trenér: Kvartalnov D.

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Bělov A., Čudinov, Kutějkin, Bělov N., Rukavišnikov, Chafizullin, Judin – Kovalčuk (C), Martensson, Thoresen (A) – Dadonov, Šipačjov (A), Panarin – Červenka, Ericsson, Burdasov – Ponikarovski, Kablukov, Chochrljakov – Barabanov. Trenér: Bykov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Legendární Pavel Bure má jasno, očekává zisk Gagarinova poháru v rukách CSKA.

Na dnešním před zápasovém tréninku se ukázal Patrick Thoresen jako rozený střelec, uvidíme zda se bude střelecky dařit také v dnešním utkání útočníkovi SKA.

Češi v sérii
    Ondřej Němec (CSKA) – 0+0, střely na branku: 4, +/-: 0, 2 trestné minuty: 2.
    Roman Červenka (SKA) – 0+0, střely na branku: 14. +/- : -1.

Výsledky finále Západní konference
    4. zápas – Petrohrad – CSKA Moskva 4 : 1.
    3. zápas – Petrohrad – CSKA Moskva 1 : 3.
    2. zápas - CSKA Moskva – Petrohrad 3 : 2
    (2 : 2).

1. zápas – CSKA Moskva – Petrohrad 3 : 0.

SKA odmítlo vyřazení z bojů o Gagarunův pohár a ve čtvrtém semifinále porazilo CSKA na domácím ledě v poměru 4:1 a snížilo tak stav série na nynějších 1:3, čímž zajistilo pokračování této série a jistě ji bude chtít vrátit zpět na domácí led. Petrohrad sice prohrál obě venkovní klání na ledě CSKA, ale obzvlášť v tom druhé sahal Petrohrad po vítězství, když se muselo rozhodovat až v prodloužení, ve kterém nevyužil nařízené trestné střílení ve 30 minutě prodloužení Roman Červenka, aby ve třetím prodloužení rozhodlo CSKA o své výhře z hole Ljubimova. Ve finále Západní konference se nejvíce bodově zatím daří Arťemy Panarinovi, který posbíral 5 bodů (1+4). Do branky by se i dnes měl postavit finský brankář Miko Koskkinen, který si drží úspěšnost zásahů v letošním play-off na 92,9%.

CSKA Moskva
    CSKA má dnes k dispozici již druhý mečbol a může si tak zajistit postup do finále o Gagarinův pohár, první mečbol tým CSKA nevyužil předevčírem na ledě SKA, když padl v poměru 1:4. Finálová série Západní konference jinak patří CSKA, který nejprve ovládl oba domácí zápasy (3:0, 3:2 pp) a třetí korálek navlékl v úvodním utkání na ledě SKA po výhře 3:1. Svou formu na finále Západní konference ideálně načasovala první pětka CSKA, Alexander Radulov si ve čtyřech utkáních připsal již 9 bodů (2+7). Centr první formace Roman Ljubimov má bodů 6 (4+2) a poslední do party Igor Grigorenko má bodů 5 (1+4). Skvělá čísla má také jednička mezi tyčemi Stanislav Galimov, který kapituloval v 7 zápasech play-off pouze devětkrát a drží si procentuální úspěšnost zásahů na 94,3%.

Vítejte při sledování pátého pokračování semifinálové série mezi prvním týmem po základní části CSKA Moskva a druhým týmem po základní části SKA Petrohrad. Stav série je příznivý pro domácí CSKA v poměru 3:1 na zápasy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 21. Radulov (Da Costa), 33. Da Costa (Němec, Grigorenko) – 9. Panarin (Dadonov, Šipačjov), 12. Dadonov (Panarin), 31. Kutějkin (Kovalčuk, Bělov N.), 40. Dadonov (Šipačjov), 48. Panarin (Šipačjov), 54. Burdasov (Thoresen)

CSKA Moskva: Galimov (12.Lalande) – Zajcev, Děnisov (C), Kiselevič, Němec, Bondarev, Mišarin, Neumenkov – Radulov (A), Da Costa, Grigorenko – Arťuchin (A), Muršak, Hjalmarsson – Volkov, Ljubimov, Žarkov – Makarov, Stas, Kvartalnov N. – Mamin. Trenér: Kvartalnov D.

Rozhodčí: Anisimov, Olenin – Sivov, Šeljanin