Norsko – Dánsko 0:3 (kon.) | Česko – Rakousko 4:1 (kon.) | Lotyšsko – Francie 0:7 (kon.)
Norsko
0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Dánsko
Středa 15.04.2015, 12:30 • Patinoire de l'Ile Lacroix, Rouen • Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A

Onlajn z tohoto zápasu končí, nicméně nezapomeňte sledoval utkání mezi Českou republikou a Rakouskem, které začíná v 16:00. Do té doby na shledanou! (14:39:25)

Cenu pro nejlepší hráčku na straně Norska dostává Marlene Guntherová, na straně dánského týmu pak Maria Olaussonová.

Je tu konec prvního středečního zápasu, ve kterém Dánky porážení ženský tým Norska 3:0. Dánský výběr byl po celou dobu lepším týmem, lépe bruslil a využil své šance. Velice dobrý výkon podala norská brankářka Nilsenová, i přestože třikrát inkasovala. Už nyní můžeme říci, že Norsko zůstane hodně za očekáváním, protože před začátkem turnaje byly svěřenkyně trenéra Arneho Billkvama považovány za největší konkurentky českých hokejistek na tomto turnaji. Naopak Dánsko na tomto turnaji i nadále mile překvapuje.

Střely na branku:
    22 – 32

59:22
    Norsko odvolalo brankářku a zkouší to v šesti, Olafsenová pálí mimo.

59:01
    Norsko už to zkouší z každé pozice a Claytonová se musí mít na pozoru.

58:39
    Dánky špatně střídaly a půjdou do čtyř, trest za tým odsedí Michele Brixová.

58:32
    Holosová vypálila po ledě od modré čáry, Claytonová vyráží.

58:13
    Haug-Hansenová se obtočila kolem dánské klece, ale Claytonová byla připravená.

57:12
    Frandsenová nahodila kotouč na bránu od modré čáry a Perssonová se snažila dorážet, ale puk před ní zklidnila v náruči Nilsenová, která přestože už třikrát inkasovala, drží svůj tým.

56:22
    Norsko se osvobozuje jen na chvíli, Dánky už jsou opět v útoku.

55:58
    Místo toho, aby se ještě Norky pokusily něco udělat se stavem zápasu, budou se bránit. Na trestnou lavici usedá Rikke Fuglseth Tautraová (NOR).

55:42
    Oddechový čas pro Norsko.

55:28
    Nejdříve neproměnila samostatný únik Brixová, poté vychytala Nilsonová také Olaussonovou, která pálila příklepem z mezikruží!

53:57
    Weisová zkusila nahodit z levé strany puk na norskou branku, ale jednak minula, jednak před Nilsonovou nebylo nikdo, kdo by kotouč alespoň tečoval.

53:30
    Dánsko už je v plném počtu, vhazuje se po levici Claytonové.

52:59
    Konec přesilové hry Norky tráví paradoxně ve vlastním obranném pásmu.

52:07
    Norky se usadily v útočném pásmu a pokračují v přesilovkovém tlaku.

51:16
    Michelle Weisová (DEN) se nejdříve probojovala do útočného pásma, ale pak se provinila nepovolenou hrou tělem, takže Norsko si zahraje přesilovku.

50:14
    Norsko je sice na kotouči v útoku, ale ani jednou nevystřelilo.

48:47
    Přesilovka Dánska už dávno skončila, ale Norky jsou stále pod tlakem ve svém obranném pásmu.

47:25
    Langsagerová chytřa vypálila přes obránce, ale Nilsenová si našla výhled a vyráží kotouč do rohu.

46:48
    Jakobsenová nejdříve na pozici falešného beka naznačila střelu, obehrála jednu z Norek a vystřelila příklepem, ale puk chytá Nilsenová.

45:52
    Dánky se rozmístily v útočném deštníku a kombinují.

45:32
    Andrea Dalenová (NOR) odchází na trestnou lavici za krosček.

44:07
    Hra se přelévá rychle ze strany na stranu, ovšem oběma mužstvům chybí finální přihrávka, která by vytvořila šanci.

43:02
    Na druhé straně protáhla Claytonovou útočnice Haug-Hansenová.

42:37
    Brixová teď ovšem vystřelila na Nilsenovou z pravého kruhu a vybojobala tak útočné pásmo pro Dánsko.

42:00
    Nicméně vypadá to, jako by se Dánsko zaměřilo ve třetí části už jen na obranu.

41:12
    Po nepřesné přihrávce norských hokejistek puk prosvištěl jejich vlastním brankovištěm a Nilsenová měla štěstí, že si puk sama nesrazila hokejkou do brány. Takhle se Norkám asi nepodaří uspět.

40:38
    Henriksenová nahodila puk na dánskou brankářku a dojela jej, takže se bude vhazovat před Nilsenovou.

40:09
    Třetí část začala, uvidíme, jestli se Norkám podaří se zápasem ještě něco udělat.

40:01

Střely na branku po druhé třetině:
    13 – 17

Ve druhé třetině na ledě jasně dominovalo Dánsko, které také přidalo dvě branky a po čtyřiceti minutách zápasu vede 3:0. Norky svým soupeřkám nestačily hlavně v rychlosti, i když pár šancí si také vytvořily. Překážkou je ovšem zatím skvěle chytající Clytonová. Třetí část začne cca v 13:55.

40:00

39:30
    Norky sice několikrát vystřelily na bránu, ale nic z toho nebylo. Dánsko v plném počtu.

37:31
    Amalie Andersenová (DEN) se provinila podražením, takže Norsko může chvíli vydechnout v přesilové hře, nebo dokonce ohrozit dánskou klec.

36:30
    A norská brankářka má pořád plné ruce práce, teď vyrazila střelu Jakobsenové z pravého kruhu.

35:06
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Je tu třetí gól Dánska. MICHELE WEISOVÁ vypíchla na polovině hřiště Norkám kotouč, ujela kolem levého mantinelu a se štěstím dostala kotouč do sítě. Nilsenové propadl puk mezi rukou a tělem do brány. Asistence: Malene Frandsenová.

34:09
    Madelen Haug-Hansenová (NOR) dostává dvě minuty za nedovolenou hru tělem, takže tlak Dánska se může ještě znásobit!

33:35
    Dánsko je teď viditelně lepším týme. Další pokus Gregersenové opět chytá norská brankářka.

31:39
    Weisová našla před brankou úplně volnou Gregersenovou a ta puk sice zasáhla, ale zlomila při střele svou hůl, takže puk odletěl mimo tyče. Velká smůla na konci krásné akce...

30:03
    Perssonová ujela norské obraně, ale Nilsenová její pokus chytá do náruče!

28:43
    Puk doklouzal po jedné z tečí na hranici modrého kruhu, kde se ho ujala Dalenová, ta ovšem nastřelila jen chrániče dánské obránkyně.

27:46
    Norsko se snaží zvýšit aktivitu a jejím vsledkem je pokus Henriksenové, který ovšem Claytonová celkem v klidu zneškodnila.

26:01
    V zápětí dostává autorka poslední branky Josefine Jakobsenová (DEN) dvě minuty za zdržování hry, protože vyhodila kotouč mimo hrací plochu.

25:44
    Krásná rána JOSEFINE JAKOBSENOVÉ posílá její tým do dvoubrankového vedení! Dánská útočnice dostala nabito do mezikruží a dělovkou posílá kotouč k pravé tyči. Asistence: Michele Brixová.

25:20
    Norky velice dobře napadají, teď se Weisová ani napotřetí nedostala přes střední pásmo do útoku.

24:24
    Po tečí jedné z Dánek vyletěl kotouč ze hřiště, vhauje se v norském útočném pásmu.

23:31
    Jakobsenová vystihla přihrávku Dánek na modré čáře a málem se dostala ke střele. Obránkyně jí ovšem puk vypíchla.

22:39
    Norky vypadají na začátku druhé třetiny živěji.

21:31
    Henriksenová v obrovské šanci před brankou, ale dánská brankářka její pokus po ledě vykryla!

20:14
    Ihned po buly dostala více prostoru na levém křídle dalenová a nebezpečně vypálila na dánskou klec. Puk ovšem minul o dvacet čísel levou tyč, takže Claytonová nemusela zasahovat.

20:01

Hned v úvodu mohly jít do vedení po dobré šanci Henriksenové dánské hokejistky, ale Nilsenová svůj tým hned v úvodu podržela dobrým zákrokem. Hra se po mírně hektickém začátku zklidnila a plynula s minimem přerušení dál. Po využité přesilové hře vede Dánsko po první části 1:0. Druhá třetina začne cca ve 13:12.

20:00

19:56
    Henriksenová vystihla přihrávku Norska na modré čáře a mohla jít do úniku, ale třetina končí.

18:38
    Dánsko se osvobozuje a jeho hráčky odcházejí rychle střídat, protože Norsko mělo předtím velký tlak.

17:55
    Malene Frandsenová (DAN) dostává dvě minuty za hákování, Norsko může odpovědět rovněž gólem.

16:47
    Poprvé je v dnešním utkání odpískán ofsajd (pro Dánsko), jinak se hraje velice plynule.

15:15
    Dánský tým se ujímá vedení zásluhou JOSEFINE JAKOBSENOVÉ, které dorazila za ležící Nilsenovou nahozený kotouč od Olaussonové. Dánsko tak využilo přesilovou hru. Asistence: Maria Olaussonová.

14:31
    Anniken Olafsenová (NOR) narazila dánskou kapitánku henriksenovou na bránu a vyfasovala dvouminutový trest za hrubost.

14:09
    Norsko svou přesilovou hru také nevyužilo a hra se vyrovnala.

12:27
    Haug-Hansenová vypálila z pravého kruhu, ale Claytonová předvedla pekný švih lapačkou, kdyžř jí puk směřoval přímo do masky.

11:34
    Norsko je ve své početní výhodě střelecky mnohem aktivnější než předtím Dánky, ale puky lítají hodně mimo branku.

10:53
    Přesilovku si zahrají také Norky. Emma Russelová (DAN) odchází na trestnou lavici za hákování.

10:14
    Weissová dorážela z prostoru před brankovištěm vyražený puk, ale Nilsenová likviduje také druhou střelu v rychlém sledu!

09:13
    Dánky při přesilovce sice kombinují v útočném pásmu, ale nemohou se dostat k povedené střele.

07:59
    Silje Holosová (NOR) podrazila unikající Jakobsenovou a jde pykat na trestnou lavici.

07:14
    Dalenová pálí od levého mantinelu, Claytonová její střelu vyráží do rohu svým pravým betonem.

06:06
    Norská kapitánka Morsetová pálí od modré čáry, ale její střela byla hodně nepřesná. Následně puk končí mimo hrací plochu. Vhazuje se v dánském obranném pásmu.

04:37
    Jen jsem to dořekl, ideální přihrávku k pravé tyčce dostala Perssonová. Nilsenová předvedla pěkný rozklek!

04:10
    Kromě první šance zápasu je zatím dnešní představení obou týmů vlažné.

03:26
    Po akci Olaussonové, která nahodila kotouč na bránu, se vhazuje před norskou brankářkou Nilsenovou.

02:29
    Hjelmová záskala kotouč ve středním pásmu a tahem střílí od modré čáry na dánskou klec. Claytonová chytá kotouč do lapačky.

00:38
    A hned je tu první velká šance zápasu na druhé straně! Marie Henriksenová se prodrala až před bránu a zakončuje těsně do betonu Nilsenové!

00:01
    Úvodní buly vyhrála Norka Hjelmová a její tým se žene rovnou do útoku.

00:01

Hráčky nastupují na ledovou plochu. Norsko zvolilo červené dresy, Dánky jsou připraveny v bílé variantě národních dresů.

Norsko: Nilsenová (Sandvenová) – Olafsenová, Holosová, Tendenesová, Morsetová, Guntherová, Lovdalová, Oisethová – Dalenová, Hjelmová, Fischerová – Farstadová, Henriksenová, Haug-Hansenová – Berntsenová, Fjellvangová, Carlssonová – Gjerdeová, Tautraová, Furulundová. Trenér: Arne Billkvam

Dánsko: Claytonová (Joaová) – Frandsenová, Andersenová, Olaussonová, Asperupová, Langsagerová, Hansenová – Gregersenová, Perssonová, Weisová – Jakobsenová, Henriksenová, Brixová – Russelová, Ernstová, Jensenová – Soendergaardová. Trenér: Denis Larsen.

Rozhodčí: Szkolaová (USA) – Torribio Rousselinová (FRA), Visalaová (FIN).

Dánky vydřely ve třetí části výhru nad Lotyšskem

Se třemi body za jednu výhru a jednu prohru jsou Dánky na průběžném 3. místě, tedy o jednu pozici výše než Norsko. Svěřenkyně trenéra Denise Larsena podlehly v neděli Rakušankám vysoko 2:8, zatímco ve druhém zápase vyzrály v dramatické bitvě na Lotyšsko poměrem 5:4. Lotyšské hráčky sice vedly po druhé třetině 4:3, ale Dánsku se podařilo ve třetí třetině vyrovnat a vítěznou branku za něj vstřelila v 55. minutě dvougólová Josefina Perssonová, která je společně s Josefine Jakobsenovou se dvěma body neproduktivnější hráčkou svého týmu.

Sestava z posledního zápasu:
    Joaová (Claytonová) – Langsagerová, Frandsenová, Thomsenová, Jakobsenová, Hansenová, Olaussonová, Andersenová – Gregersenová, Perssonová, Weisová – Soendergaardová, Henriksenová, Brixová – Asperupová, Russellová, Ernstová – Eberhardtová. Trenér: Denis Larsen

Norsko zatím zůstává za očekáváním

Domnělé největší sokyně českého týmu jsou po dvou zápasech se dvěma body na průběžném 4. místě. Skandinávský tým v prvním zápase vyhrál nad domácí Francií 6:5 v prodloužení, ale v pondělí nestačil na Rakousko, kterému norské reprezentantky podlehly překvapivě vysoko 2:5. Nejproduktivnější hráčkou Norska je se 4 body (2+2) Andrea Dalenová.

Sandvenová (Nilsenová) – Lovdalová, Holosová, Morsetová, Tautraová, Güntherová, Gjerdová, Tendenesová, Olafsenová – Farstadová, Dalenová, Hjelmová – Martinsenová, Henriksenová, Haug-Hansenová – Berntsenová, Carlssonová, Fischerová – Oisethová, Fjellvangová, Furulundová. Trenér: Arne Billkvam.

Dobrý den, vítám Vás u dalšího online přenosu z mistrovství světa žen divize IA, které se koná ve francouzském Rouenu. V dnešním zápase se utkají ženské reprezentace Norska a Dánska. Úvodní buly je naplánováno na 12:30.

Tomáš Lichnovský

Branky a nahrávky: 16. Jakobsenová (Olaussonová), 26. Jakobsenová (Brixová), 36. Weisová (Frandsenová)

Norsko: Nilsenová (Sandvenová) – Olafsenová, Holosová, Tendenesová, Morsetová (C), Guntherová, Lovdalová, Oisethová – Dalenová, Hjelmová, Fischerová – Farstadová, Henriksenová, Haug-Hansenová – Berntsenová, Fjellvangová, Carlssonová – Gjerdeová, Tautraová, Furulundová. Trenér: Arne Billkvam
    Dánsko: Claytonová (Joaová) – Frandsenová, Andersenová, Olaussonová, Asperupová, Langsagerová, Hansenová – Gregersenová, Perssonová, Weisová – Jakobsenová, Henriksenová (C), Brixová – Russelová, Ernstová, Jensenová – Soendergaardová. Trenér: Denis Larsen.

Rozhodčí: Szkolaová (USA) – Torribio Rousselinová (FRA), Visalaová (FIN)