Island – Belgie 3:0 (kon.) | Rumunsko – Austrálie 5:1 (kon.) | Belgie – Španělsko 6:2 (kon.)
Island – Srbsko 4:5 (kon.)
Island
4:5 (2:2, 2:1, 0:2)
Srbsko
Úterý 14.04.2015, 22:00 • Laugardalur Arena, Reykjavík • Mistrovství světa - II. A Divize

Ode mě to z tohoto zápasu bude všechno. Děkuji vám za pozornost a někdy příště na počtenou! (00:16:05)

Zápas je tedy u konce, Srbsko gólem 19 sekund před koncem rozhodlo o své výhře 5:4 proti Islandu!

Zápas pro ně ale moc dobrý průběh neměl. V první třetině se totiž ve 12. minutě dostali do dvougólového manka, když se postupně prosadili Egill Thormodsson a Petur Maack. Do konce první periody se jim ovšem podařilo vyrovnat. V 19. minutě na rozdíl jediné branky snížil obránce Aleksa Lukovic a v poslední minutě vyrovnal Milos Babic.

Do druhé třetiny opět vstoupili lépe Islanďané. Ve 31. minutě se totiž trefil kapitán Ingvar Jonsson a bylo to 3:2. O sedm minut později ale bylo vyrovnáno, postaral se o to nejlepší hráč Srbska v tomto utkání Dimitrije Filipovic. V závěru třetiny si ale severská země své vedení vzala zpět, když se trefil Úlfar Andrésson.

Ve třetí třetině dokázali Srbové vyrovnat, a to konkrétně ve 46. minutě, když se prosadil obránce Marko Brkusanin. Zápas už kráčel do prodloužení, když přišel obrovský šok pro pořadatelskou zemi. Obránci špatně rozehráli a 19 sekund před koncem tuto chybu dokázal potrestat Marko Sretovic! Srbsko tedy zvítězilo 5:4.

Střely: 32:25 (7:9, 14:10, 11:6)

Nejlepší hráči: Úlfar Andrésson – Dimitrije Filipovic

60:00

59:59
    Filipovic zachytil puk na modré a střílel do prázdné branky, byl už ovšem v ofsajdu.

59:41
    Hra už bude pokračovat. Islandu zbývá opravdu málo času a tak to rovnou zkusí bez brankáře!

59:41
    Oba týmy si nyní vzaly oddechový čas.

59:41
    Srbsko právě střelilo branku!
    Neuvěřitelná chyba Islandu znamená vedoucí gól Srbska 19 sekund před koncem třetí třetiny! Milos Babic zachytil rozehrávku obrany a předal puk na spoluhráče, jímž byl Pavel Popravka. Ten kotouč po pravé straně dovezl dopředu, následně ho předložil na hůl MARKA SRETOVICE, který ho uklidil do odkryté branky! Asistence: Pavel Popravka a Milos Babic.

59:09
    Střelu Brkusanina, střelce prozatímní poslední branky, vyrazil Dennis Hedström.

59:00
    Začala poslední minuta třetí periody. Dočkáme se ještě branky nebo půjdeme do prodloužení?

58:12
    V dobré šanci se nyní ocitl Jon Gislason, který zakončoval z bezprostřední blízkosti po přihrávce od Leifssona! Rankovic byl ovšem pozorný a kotouč vyrazil.

57:57
    Boris Gabric dostal pas na modrou čáru a ihned vystřelil, puk ale poslal mimo. Od zadního mantinelu se odrazil před branku, kde ho pokryl brankář Islandu.

57:42
    Milovanovic dostal přihrávku mezi kruhy a chtěl vystřelit, za pět minut dvanáct ale přistoupili bránící hráči Islandu a puk mu odpálil.

56:55
    Alengård nebezpečnou střelou zápěstím vyprášil Rankovicovy betony!

56:23
    Puk skončil mezi diváky, rozhodčí si tedy musí dojet pro nový hrací předmět.

56:17
    Srbové byli doposud vždy aktivnější v závěru třetiny. Jak tomu bude nyní?

55:50
    Marko Milovanovic unikal po pravé straně všem bránícím hráčům. Jeho střela poté mířila nad.

55:32
    Alengård čekal před Rankovicem na přihrávku. Ta na něj nakonec mířila, ale jako první si toho všiml právě srbský strážce svatyně.

55:12
    Filipovic dostal kotouč před Dennise Hedströma, kde se ho dorážet snažil Milovanovic. Brankář Islandu ale pokryl puk.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 6. Thormodsson (Sigurdarson), 12. Maack (Helgason, Sigurdarson), 31. Jonsson (R. Hedström, Alengård), 40. Andrésson (Alengård, Jonsson) – 19. A. Lukovic (Filipovic, Vucurevic), 20. Babic (Sretovic), 38. Filipovic (Popravka, A. Lukovic), 46. Brkusanin (Sretovic, Popravka), 60. Sretovic (Popravka, Babic)

Island: D. Hedström (Sigurbergsson) – Helgason, Jonsson (C), B. Arnason, I. Arnason, Blöndal, Ingason, Eliasson, Jakobsson – R. Hedström, Alengård (A), Gislason (A) – Maack, Thormodsson, Sigurdarson – Andrésson, Magnusson, Leifsson – Bjarnason, Mikaelsson
    Srbsko: Rankovic (M. Lukovic) – Gabric (A), Ilic, A. Lukovic, Brkusanin, Komazec, Ristic, U. Novakovic, Sabados – Sretovic (A), Babic, Popravka – Vucurevic, Filipovic, Milovanovic (C) – Jankovic, Rakovic, Ogrizovic – Zwick, P. Novakovic, Lazarevic

Rozhodčí: Krcelic (CRO) – Johnstone (CAN), Sakovic (CRO)