SKA Petrohrad
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Ak Bars Kazaň
Středa 15.04.2015, 18:30 • Ice Palace, Petrohrad • Play-off KHL

Je dobojováno! SKA Petrohrad po strašidelné třetí třetině prohrál ve třetím finálovém utkání s Ak Bars Kazaň 1:2 a hosté si tak zajistili, že sérii vrátí na vlastní led! Stav série je nyní 2:1 pro Petrohrad!

První třetina třetí finálového utkání je minulostí! Kazaň vstoupila do první třetiny bez respektu a SKA bylo hodně zaskočeno. Domácí se poté oklepali a hned v šesté minutě hráli první přesilovku, ta však zůstala nevyužita. V desáté minutě mohl poslat Bars do vedení Varnakov, který dorážel střelu Denisova. Koskinena však neprostřelil. Na začátku patnácté minuty se mohla radovat Ice Palace z prvního gólu! Od modré nahodil kotouč Chudinov, který tečoval Tony Martensson a Nilsson po nepříliš jisté zákroku propustil touš za svá záda!

Druhá třetina už nabídla více důrazu z obou stran, ale šancí přibylo! SKA se po dvou zbytečných faulech muselo bránit v oslabení. Obranná taktika dnes ale zatím Vjačeslavu Bykovovi vychází na jedničku! Ke konci třetiny jsme registrovali šance na obou stranách. Výborné výkony podávají ale oba skandinávští brankáři! V samém závěru ale zavařil Kazani svým faulem Denisov a Bars šel do tří! Petrohrad ale dvojnásobnou přesilovku nevyužil!

Ve třetí třetině podal výběr trenéra Vjačeslava Bykova tristní výkon! Hosté byli všude o kro napřed a na výsledky se do podepsalo. Už ve 47. minutě se prosadil Jevgenij Medveděv a mnoho z nás začalo již přemýšlet nad prodloužením, nikolik však hráči Barsu! Čtyři minuty před koncem se totiž prosadil nenápadnou střelou Alexander Svitov, který tak rozhodl o vítězství Kazaně!

Petr Vrána (KZN) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:15

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) hokejového onlajnu se na vás těším brzy nashledanou! (20:54:17)

60:00

59:49
    Důležité vhazování vyhrál Azevedo. Kotouč se ještě dostal na hůl Panarina, který našel před brankou Kovalčuka. Domácí hvězda, ale nebyla dostatečně rychlá a střela byla zablokována!

59:49
    Jedenáct vteřin před konce vyhodil někdo z hostů kotouč na zakázané uvolnění a následuje vhazování před Nilssonem. Lzde očekávat, že Koskinen půjde ven z branky!

59:39
    Jimmei Ericsson právě skáče na led a SKA je v plném počtu!

59:19
    Vjačeslav Bykov už usoudil, že nyní je správný čas na poradu. Bere si tak oddechový čas!

59:19
    Na druhé straně ale Martensson udělal prostor pro Ilju Kovalčuka, který si nabruslil mezi kruhy a vystřelil. Anders Nilsson ale drží akci Kazaně nadále hodně vysoko!

59:09
    Azevedo teď připravil pozici pro Gluchova, který mohl rozhodnout. Branku však netrefil!

58:32
    Hráči Barsu zvládají zatím situaci velmi zkušeně. Oscar Moller si teď kličkuje ve vlastním pásmu a šetří vteřinky!

58:04
    Kazaň je již v plném počtu, neboť Kirill Petrov je zpět na ledě. Začíná tak zkrácená přesilovka Kazaně!

57:40
    Tak Alexej Anisimov teď posílá na trestnou lavici domácího hráče a to je problém pro SKA! Jimmie Ericsson teď zavařil svým spoluhráčům, kteří budou hrát pár sekund čtyři na čtyři a poté přijde přesilovka Kazaně!

57:31
    Petrohrad nehraje špatnou přesilovou hru. Po sérii nepřesných střel se do puku opřel Ilja Kovalčuk, který ale svou bombou trefil pouze náruč Nilssona!

57:13
    Kazaň vyhodila, ale Petrohrad se bleskově dostal zpět a nyní opět kombinuje!

56:39
    Až teď si před branku musel najet obránce Kutějkin, který dostal pas od Panarina. Střelou z první ale Nilssona nepřekonal!

56:27
    Petrohrad opět kombinuje v útočné třetině, nicméně k žádné střele se zatím nedostal.

56:01
    Ale hned nastávají komplikace pro Kazaň. Na trestnou míří za podražení Petrov!
    Alexander SVITOV - 1:2

55:54
    Kazaň vstřelila branku!
    Přesně o tom jsem mluvil! SKA je ve třetí třetině jako vyměněné a je potrestáno již podruhé! Do útočného pásma si najel nehlídaný ALEXANDER SVITOV, který propálil Koskinena. Nutno říci, že finský gólman nebude mít čisté svědomí! Asistence: Konstantin Kolcov, Stěpan Zacharčuk

55:39
    Ponikarovskij si najel s kotoučem do útočné třetiny. O něj se ale postaral Svitov.

54:33
    Kombinaci Kazaně nastartoval Varnakov, který našel křížnou přiohrávkou našel Azeveda, ten poslal kotouč Mollerovi, a ten našel před brankou volného Varnakova. Tomu však chyběl malý kousek k tomu, aby kotouč zasunul za záda Koskinena!

53:52
    Oba týmy teď bojují na krev a na ledě to je vidět! Zároveň však nikdo neche udělat chybu!

53:20
    Hosté teď mile rádi odevzdali kotouč do středního pásma, kde se jej zmocnil Kutějkin a zaváží touš za branku Koskinena.

52:53
    Kazaň teď nezvládla přechod modré čáry, což postřehl čárový rozhodčí a odpískal ofsajd.

52:24
    Svou vytříbenou techniku nám teď ukázal Arťěm Panarin, který se dostal krásně přes Zacharčuka a najížděl na Nilssona z pravé strany. Švédský gólman si povyjel a střelu vyrazil!

52:04
    Medveděv teď s rozehrávkou neotálel a pokoušel se najít na levé straně Vránu, ten byl však obsazený a nedokázal kotouč zpracovat.

51:24
    Jakov Rylov teď uvolnil na levé straně Zacharčuka, který poslal hodně tvrdou střelu na branku Koskinena. Finský gólman ale zasahovat nemusel, neboť střela mířila nad branku.

50:56
    Kazaň si teď počíná výborně na obou pólech kluziště a SKA je v problémech. Pokud to takhle půjde dál, můžeme se dočkat vítězné branky Kazaně.

50:23
    Sražená střela Petra Vrány skákala na hokejku Varnakova, ten však skákavý puk nedokázal zkrotit a do útoku míří SKA.

49:34
    Na druhé straně posílal Červenka kotouč před branku pro Tichonova. Ruský útočník si ale kotouč nedokázal zpracovat, a ten se doklouzal za branku.

49:05
    Azevedo najel do útočného pásma a snažil se vystřelit. Do jeho střely mu však vložil hůl Roman Červenka.

48:29
    Před Koskinenem se dostal k dorážce Burmistrovi střely Obuchov. Finský gólman ale dokázal úspěšně zasáhnout!

48:07
    Medveděv teď zvolil hodně riskantní přihrávku na Petrova, ta mu však vyšla.

48:00
    Hned po vhazování vystartovala Kazaň do protiútoku, daleko však nedojela, neboť byl odpískán ofsajd.

47:56
    Kovalčuk hledal za brankou Thoresena. Přihrávka ale byla sražena a puk doputoval až k Nilssonovi, který přerušil hru.

47:36
    SKA okamžitě přeplo a je usazeno v útočném pásmu. Vjačeslav Bykov poslal na led první formaci a ta dělá v útočném pásmu "vítr".
    Jevgenij MEDVEDĚV - 1:1

46:46
    Máme tu vyrovnávací branku tohoto utkání! Defenzivní taktika se SKA nevyplatila a přichází trest! Od modré vystřelil JEVGENIJ MEDVEDĚV a jeho pokus i s trochou štěstí prošel pod Koskinenem do branky! Asistence: Justin Azevedo, Oscar Moller

46:05
    Hned po vhazování se k puku dostal Martensson, který našel Thoressena v mezikruží. Severskou kombinaci ale Thoressen nezakončil úspěšně a jeho rána mířila mimo!

45:29
    Petrohrad teď nasadil hodně denenzivní taktiku. Nevím, zda-li je to závěr Bykova, ale tato taktika by se nemusela SKA vyplatit.

44:56
    Jak je již dnes pravidlem, v úvodu třetiny je vždy aktivnější Kazaň, což platí i teď.

44:27
    Teď hra Chafizulina v souboji s Rylova zaváněla nedovoleným bráněním a domácí borec může být rád, že neputuje na trestnou lavici.

44:17
    Velmi nebezpečně střílel od modré Petr Vrána, jehož ránu tečoval ve vzduchu Mirnov. Koskinen ale zasáhl výborně lapačkou!

43:59
    Kazaň teď výborně napadala rozehrávku SKA v útočném pásmu a dostává se k puku.

43:19
    Velkou chybu v obraně udělal Nikulin, který se nejdříve vyhnul Panarinovi, posléze ale kotouč ztratil. K němu se dostal Šipačjov, který neztratil hlavu a poslal kotouč mezi kruhy právě na Panarina. Tomu ale rána nesedla!

42:31
    Kirill Petrov nabral rychlost ve středním pásmu. Přebruslil Alexandrova a namířil si to přímo před Koskinena. Své zakončení ale mezi tři tyče nenasměřoval a finský gólman zasahovat nemusel.

41:56
    Petrohrad se teď velmi pozorně brání! Ponikarovskij vyhodil kotouč až k Nilssonovi, ten však nechtěl přerušit hru a raději rozehrál na beka.

41:11
    To se také potvrdilo. Vladimir Denisov právě naskočil na led a Kazaň může zahájit svůj útok na vyrovnávací branku!

40:54
    Kotouč je opět ve středním pásmu a vypadá to, že ani klasická přesilovka domácím fandům radost nepřinese.

40:29
    Lukojanov je již zpět na ledě a přesilovka pět na tři zůstala nevyužita!

40:03
    Azevedo udělal to nejlepší, co mohl. Vyhrál vhazování a Zacharčuk vyhazuje!

40:01

Druhá třetina už nabídla více důrazu z obou stran, ale šancí přibylo! SKA se po dvou zbytečných faulech muselo bránit v oslabení. Obranná taktika dnes ale zatím Vjačeslavu Bykovovi vychází na jedničku! Ke konci třetiny jsme registrovali šance na obou stranách. Výborné výkony podávají ale oba skandinávští brankáři! V samém závěru ale zavařil Kazani svým faulem Denisov a Bars šel do tří! Petrohrad ale zatím dvojnásobnou přesilovku nevyužil, zbytek si ale přenese do poslední periody!

STATISTIKY DRUHÉ TŘETINY
    Střely na branku – 8 – 6
    Zablokované střely – 5 – 2
    Vyhraná vhazování – 7 – 9
    Trestné minuty – 4 – 4

Třetí třetina začne v Ice Palace přibližně v 20:14!
    Jediným střelcem dosavadního průběhu zápasu je Tony Martensson!

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:43
    Sám Kovalčuk si teď najel na hranici levého kruhu a pokoušel se trefil růžek branky. Jeho rána ale mířila těsně mimo!

39:29
    Kovalčuk si najel na střed a našel na levé straně Panarina. Nilsson se stihl velmi rychle přesunout a kotouč vyrazil.
    Faul Denisova, který poslal Kazaň do tří

39:06
    Na brankovišti ale Vladimir Denisov velmi ostře atakoval Ericssona a míří na trestnou lavici! Přesilovka pět na tři pro Petrohrad!

39:06
    Na pravé straně udržel kotouč Martensson, který našel na modré Kovalčuka, ten přijel přímo ze střídačky a vyslal tvrdou ránu! Nilsson lapil!

38:40
    Z hranice pravého kruhu se pohotově dostal ke střele Ericsson. Hostující obrana jeho pokus zablokovala.

38:30
    SKA si v závěru třetiny zahraje přesilovou hru! Za vražení na hrazení si jde sednou na trestnou lavici Arťjom Lukojanov! SKA má k dispozici již třetí přesilovou hru!

38:12
    Na levé straně teď dostal hrozně prostoru Konstantin Kornějev, který vyslal hodně tvrdou ránu. Jeho projektil ale zamířil vedle!

37:42
    Panarin teď zvládl obrat o puk Gluchova a SKA může založit postupný útok. Rozehrávky se ujímá Chudinov.

36:59
    Bars se drží v útočném pásmu. Jeho kombinace ale zatím k žádnému střeleckému pokusu nevedla.

36:19
    Kablukov se dostal ke kotouči na modré čáře a na pravé straně našel najetého Ponikarovskije, který pálil na vzálenější tyč. Jeho pokus ale branku Nilssona těsně minul!

35:39
    Do další střelecké pozice se teď dostal Šipačjov, který pálil z mezikruží. Jeho rána letěla těsně na branku. Pokud by puk letěl do branky, Nilsson by byl bez šance.

34:59
    Teď ujížděl Panarin s Martenssonem dva na jednoho! Panarin však vzal akci na sebe a akci zakončil střelou. Jeho rána ale mířila těsně mimo pravé tyčky Nilssonovo branky!

34:32
    Thoresen vybojoval kotouč za brankou a předal jej Kovalčukovi, který našel za brankou Martenssona. Jednogólový střelec dnešního utkání však minul branku.

33:58
    Do pásma si najel Lukojanov, který vyslal nenápadnou střelu přes obránce. Koskinen musel na zem a střelu vyrazil svým levým betonem!

33:19
    Ericsson zavezl kotouč do pásma a posílal touš před branku pro Romana Červenku. Český forward byl však těsně bráněn Zacharčukem a kotouč si nedokázal zpracovat.

33:01
    V Ice Palace momentálně probíhá druhá komerční přestávka v této třetině!

32:39
    Na led nastoupila první formace SKA a hned to bylo znát. Kovalčuk obkroužil polovinu útočného pásma a chtěl posunout kotouč na modrou Bělovovi. Jeho pas byl však nepřesný a Petrohrad přichází o pásmo!

31:59
    Velmi nebezpečnou střelu vyslal Lukojanov z pravé strany. Koskinen si s jeho pokusem poradil a vyrazil ho do rohu kluziště.

31:29
    Na ledovou plochu se právě vrátil Panarin a domácí hala bouří! SKA zvládlo i druhé oslabení této třetiny!

31:08
    Kombinace Kazaně je hodně kostrbatá, a tak není divu, že se ke kotuči dostal Šipačjov, který vyhazuje!

30:41
    Velmi ostrou střelu teď vyprodukoval Moller od modré čáry. Jeho tvrdý pokus vylétl do ochranné sítě a hra je vykázana do středního pásma.

30:08
    Na levou stranu dostal kotouč Azevedo, který si povyjel a namířil si to přímo před Koskinena. Jeho zakončení ale ke gólu nevedlo a finský gólman kotouč udržel před brankovou čárou!

29:41
    Střelu Oscara Mollera od modré čáry tečoval Mirnov. Následně ale domácí obrana dostala kotouč pryč od Koskinena.

29:29
    Opět vylučuje sudí Anisimov! Za hákování teď míří na trestnou lavici Arťěm Panarin, který zcela zbytečně zahákoval Burmistrova v útočném pásmu! JIž druhá přesilovka Barsu v druhé třetině!

28:56
    Petr Vrána dostal od Varnakova přihrávku za branku. Velmi elegantněse zbavil Chudinova a posílal kotouč zpátky Varnakovi, ten však promáchl.

28:40
    Hra je teď v posledních minutách hodně kouskovaná. Naposledy čárový rozhodčí odpískal ofsajd domácího Petrohradu.

28:22
    U mantinelu byl teď nejdůraznější Alexandrov, který vyšťoural kotouč a SKA může zahájit svůj protiútok.

27:35
    Ponikarovskij teď trochu nechtěně poslal do protiútoku Panarina, tomu ale nesedlo zpracování a kotouč mu utekl k Nikulinovi.

27:28
    Kotouč se teď po nepříliš ideální zpracování Ericssona odrazil k Nilssonovi, který raději přikryl kotouč do lapačky a hra je opět přerušena.

27:10
    Kazaň teď podnikla rychlý výpad, který táhl po pravé straně Kirill Petrov. Ruskému forwardovi se na levé straně nabízel Obuchov, Petrov ale raději zvolil střelu, a ta byla sražená mimo.

26:51
    I Rylov teď pokazil přihrávku a kotouč naštěstí pro hosty nasměřoval do rukavic Nilssona. Po komerční přestávce se bude vhazovat v pásmu Barsu!

26:44
    Zacharčuk si teď rozmyslel nahození do útočného pásma a posílal vracečku na Rylova. Ta ale nebyla dostatečně rychlá a puku se málem zmocnil Martensson.

26:09
    Petrohrad do druhé třetiny opět nevstoupil dobře a musel čelit úvodnímu nátlaku Barsu. Již se ale oklepal a na ledě vidíme opět vyrovnanou bitvu!

25:18
    Jimmie Ericsson se teď zbavil svého strážce za brankou a přihrávkou hledal před brankou Tichonova. Ruský útočník však přihrávku špatně zpracoval.

24:34
    Po velké chybě v rozehrávce se v mezikruží dostal ke kotouči opět Vrána. Ani jeho druhý pokus ale mezi tři tyče nemířil.

23:54
    Střelou z nouze se teď prezentoval Vladimir Denisov, který to zkoušel z levé strany. Koskinen zasahovat nemusel, neboť střela byla nepřesná.

23:10
    Lukojanov teď trochu nenapadný pohybem šťouchlo do kotouče a dostal puk před branku na Vránu. Český útočník však v rozhodujícím okamžiku puk netrefil!

22:47
    Kutějkin teď hákoval Burmistrova a domácí borec může být rád, že nebyl vyloučen.

22:16
    Kotouč je momentálně u branky Nilssona a Kazaň musí začít opět ze svého pásma. Polovina přesilovky je pryč!

21:46
    Denisov uvolnil na pravé straně Mirnova, který vypálil zápěstím. Jeho rána mířila těsně vedle a Koskinen se za ní pouze ohlédl.

21:21
    Chudinov byl v rohu kluziště tísněn Azevedem, i tak ale dokázal kotouč vyhodil za modrou čáru.

21:16
    Hlavní arbitr Anisimov vylučuje již počtvrté v tomto utkání. Za hákování míří na trestnou lavici Jimmie Ericsson a je tu přesilovka pro Kazaň!

20:43
    Za brankou se teď do sebe pustili Denisov a Bělov. Rozhodčí ale oba včas odtrhli. Denisov ještě při odjezdu vrazil do Koskinena, čímž neudělal radost Panarinovi. Toho však nepustili čárový rozhodčí.

20:18
    Bělov teď prokázal své kvality a elegantní kličkou se zbavil napadajícího Lukojanova.

20:01

Po první části je tedy stav 1:0 pro domácí SKA, které je na nejlepší cestě k zisku třetího bodu ve finálové sérii!

Využití přesilovek – 0/2 – 0/1

Druhá třetina začne v Ice Palace přibližně v 19:24.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:28
    Anton Burdasov je zpět na ledě a domácí fanoušci ho přivítali bouřlivým potleskem!

19:11
    Teď se do kotouč konečně opřel Jakov Rylov a Koskinen musel zasahovat vyrážečkou. Vyrazil však kotouč pouze ke Kolcovi, ten však špatně zpracoval kotouč a k dorážce se nedostal.

18:51
    Přesilovka Kazaně se blíží ke svému konci. Hosté stále kombinují v útočném pásmu, ale žádné střely nepřicházejí!

18:19
    Petrohradu se podařilo vyhodil kotouč do útočné třetiny. Nyní už ale Kazaň opět kombinuje v útočném pásmu.

17:44
    Igor Mirnov chtěl překvapit Koskinena střelou z pravé strany. Střela ale byla sražená do rohu kluziště a hosté měli co dělat, aby se opět dostali ke kotouči.

17:24
    Přesilovou hru si zahraje i Kazaň. Na trestné lavici už sedí Anton Burdasov, který si odpyká trest za domácí střídačku, která špatně střídala!

17:19
    SKA se ale dobře pohybovalo v útočné třetině a Ponikarovskij vystihl přihrávku Denisova. Bars se tak musí rychle vracet.

16:49
    Bars se až teď dokázal dostat ke kotouči a Zacharčuk může zahájit postupný útok Kazaně!

16:15
    Ilja Kovalčuk souboj v rohu kluziště nevypustil a na Nikulina zatlačil. Odměnou mu je zisk kotouč a Petrohrad může kombinovat v útočném pásmu.

15:37
    Dadonov teď vybojoval v rohu kotouč pro Panarina, který se v blízkosti modré obtočil a rychle vystřelil. Nilsson se za pukem pouze ohlédl, neboť střela mířila mimo.

15:12
    Do lehkého tlaku v útočném pásmu se dostala i Kazaň. Vše zakončil střelou z první Stěpan Zacharčuk. Ruský obránce ale při své pokusu zlomil hůl a mohl být rád, že kotouč se došťoural ke Koskinenovi, který hru přerušil.
    Tony MARTENSSON - 1:0

14:06
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Máme tu úvodní branku třetího finále! Na modré čáře zachytil kotouč Maxim Chudinov, který trochu z nouze nahodil kotouč na branku Nilssona. Těsně před švédským gólmanem tečoval kotouč TONY MARTENSSON a kotouč prošel za záda Nilssona! Asistence: Maxim Chudinov.

13:51
    Martensson teď nahozal kotouč na Nilssona, ten však kotouč vyrazil do rohu.

13:12
    K další ráně od modré se dostal Thoresen. I tento pokus ale zablokoval Gluchov, který navíc vyhazuje kotouč až k brance Koskinena a čtyřka Kazaně může vystřídat!

12:46
    Dadonov našel přihrávkou na modré čáře Kovalčuka, který se do puku opřel z první. Jeho rána ale byla zablokována Gluchovem.

12:28
    SKA vyhrálo buly a nyní kombinuje v útočném pásmu. Bars je v kompaktním bloku a čeká, co hráči Petrohradu vymyslí.

12:03
    Máme tu již druhé vyloučení tohoto zápasu! Tentorkát vylučuje Antonín Jeřábek. Na trestnou lavici putuje opět hostující hráč! Za sekání dostává dvě minuty Konstantin Kolcov! SKA tak má k dispozici již druhou přesilovku!

11:19
    Útočná síla Barsu teď hodně oslabila. Domácí Petrohrad navíc zpevnil obranu a velmi vysoko napadá.

10:36
    Na led teď naskočila třetí formace domácích s Romanem Červenkou. Tato formace ale toho na ledě příliš nevymyslela a zhruba po třiceti sekundách se pakovala z ledu.

09:54
    No to už vypadalo nadějně! Varnakov za brankou udržel kotouč pro Gluchova, který vytvořil útočnou pozici pro Denisova, který tvrdě vypálil. Koskinen ale kotouč vyrazil a následná dorážka Gluchovi nevyšla!

08:59
    Svitov je evidentně odpočatý z trestné lavice. Teď si to namířil středem hřiště skrz obranu SKA. Kutějkin si ale "vyučit" nenechal a puk útočníkovi hostů sebral.

08:39
    Velmi slibně teď rozjela svůj útok Kazaň, jmenovitě Varnakov, který dostal kotouč do jízdy a postupoval z levé strany na Koskinena. Posléze se ale ozval hvizd čárového, který viděl ofsajd!

07:56
    Martensson se spolupráci s Kovalčukem zavezl kotouč do útočného pásma. Obrana Barsu je ale zjevně na tuto dvojici připravená a o puk je po chvilce obrala.

07:28
    Přesilovka Petrohradu končí! Domácí sice kombinovali v útočném pásmu, jejich kombinace ale vedla pouze ke dvěma střelám, což je málo a Svitov je již zpět na hrací ploše.

07:06
    Kovalčuk na sebe natáhl dvojici protihráčů a posílal kotouč mezi kruhy na Dadonova. Ruský útočník však promáchl!

06:42
    SKA se stále drží v útočném pásmu. Ve hře Petrohradu ale chybí střelba!

05:57
    Petrohrad teď dlouze kombinoval v útočném pásmu a vše zakončil střelou z hranice levého kruhu Chudinov. Jeho tvrdá rána ale proletěla mimo branku Nilssona!

05:26
    Na ledě už se začíná přiosřovat a sudí Anisimov bude poprvé vylučovat! Za podražení Kablukova míří na trestnou lavici Alexander Svitov. SKA tak má výbornou příležitost ke skórování!

05:12
    Na led naskočila druhá formace SKA. Kotouče se u branky chopil Dadnovo, který jej zatáhl do útočné třetiny. Následně mu ale touš ujel a Nilsson jej raději přikryl pod lapačku.

04:51
    Rukavišnikov teď zaváží kotouč za branku a předává jej Judinovi, který čeká na dostřídání svých spoluhráčů.

04:20
    Do útočného pásma si teď najel Jakov Rylov, který se nerozpakoval a vypálil. Koskinen si připsal první ostřejší zákrok!

03:57
    Pas od Azeveda protečoval do pásma Mirnov a Bars se pokouší usadit v útočném pásmu.

03:16
    Bělov ještě udržel kotouč na modré čáře pro Thoressena, ten však kotouč odevzdal za branku, kde byl připravený Nikulin, který rozjíždí útočnou akci hostů.

02:59
    Po pár sekundách je tu další přerušení. Rozehrávka Barsu nevyšla dle představ a kotouč skončil na zakázaném uvolnění. Prvnímu nebezpečí čelí také Nilsson v brance Barsu!

02:46
    Hra je teď po delší době přerušena, neboť byl odpískán ofsajd domácího celku. Vhazování ve středním pásmu.

02:04
    Čtvrtý útok SKA si teď dokázal vytvořit tlak v útočném pásmu. Ponikarskij posílal pas do útočného pásma na Kablukova. Ten se však kotouč nedokázal zasáhnout.

01:24
    To je pro domácí velká škoda! Hned po vhazování se snažil Bělov najít ve středním pásmu volného Romana Červenku, tomu však nesedlo zpracování a puk mu ujel!

01:16
    Koskinen již musel zasahovat. Od modré poslal kotouč na branku Zacharčuk a následuje vhazování po pravici finského gólmana.

00:56
    Kazaň vstoupila daleko aktivnějši do zápasu a drží kotouč na svých holích. SKA se zatím pouze brání.

00:21
    Bars na svého soupeře vlétl hned od úvodu a už jsme zaregistrovali jednu střelu hostů. Od modré tvrdě pálil Denisov, jeho projektil ale letěl mimo branku Koskinena.

00:08
    Sudí Anisimov vhodil kotouč do hry a třetí finále je právě zahájeno! Úvodní buly vyhrál hostující Anisimov.

00:01

Ruská hymna již zazněla a za malou chvilku bude vhozeno úvodní vhazování třetího finále KHL!

Hráči Kazaně jsou již na ledové ploše. Postupně nastupují i domácí hráči, kteří jsou vítání bouřlivým potleskem!

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Chudinov, Bělov, Alexandrov, Kutějkin, Chafizullin, Rukavišnikov, Judin, Ponikarovskij – Martensson, Kovalčuk (C), Thoresen – Dadonov, Panarin, Šipačjov – Tichonov, Ericsson, Červenka – Kablukov, Burdasov, Barabanov

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Nikulin, Kornějev, Zacharčuk, Rylov, Denisov, Medveděv, Musin, Pajgin – Mirnov, Moller, Azevedo – Svitov (C), Kolcov, Lukojanov – Gluchov, Varnakov, Vrána – Obuchov, Burmistrov, Petrov

Rozhodčí: Anisimov, Jeřábek – Gorděnko, Šichanov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hezký středeční podvečer! Hokejová Kontinentální hokejová liga se blíží do svého finiše. Boj o Gagarinův pohár odstartoval již v sobotu a pondělí zápasy v Kazani. My se dnes společně zaměříme na třetí utkání této série mezi SKA Petrohrad a Ak Bars Kazaň. Úvodní vhazování bude vhozeno v 18:30 a u textového onlajn přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
    Lze očekávat, že fanoušci v Ice Palace připraví pro své miláčky parádní atmosféru!

Boj o "Gagarina" začal sobotní utkání v TatNeft Aréně. Domácí fanoušci se těšili na účast svých miláčků ve finále a doufali, že svěřenci Zinetuly Biljaletdinova vykročí do nejdůležitější série play-off správnou nohou. I soupeř měl ale velmi vysoké ambice. Sebevědomí SKA dobilo vítězství v sérii nad CSKA a Petrohrad si dělal zálusk na zisk trofeje.

Vše odstartovalo v sobotu 16:00 SEČ. Jako první se mohli radovat hosté, které poslal svým pátým gólem v play-off Artěmij Panarin. Vstup SKA do druhé třetiny vyšel náramně. Již po 23 sekundách se prosadil Patrick Thoresen a Petrohrad vedl již o dvě branky! Další šok pro domácí přišel již o necelou minutu později, když se prosadil Jevgenij Dadonov. Domácí hokejisté nadále bojovali, byli to ale právě hosté, kteří udeřili již počtvrté. Z přesného zásahu se mohl radovat Vadim Šipačjov. Kazaň poté snížila zásluhou Mollera a Zacharčuka. Více už ale Bars nestihl. SKA tak mohlo být nadmíru spokojené, neboť zvládlo vyhrát úvodní zápas sérii a ujalo se vedení.

Svěřenci Vjačeslava Bykova mohli vstupovat při druhém finálovém utkání na led TatNeft s čistou hlavou, neboť svůj cíl splnili. Hned od úvodního vhazování ale bylo vidět, že SKA nemá dost. Do vedení se dostal Petrohrad už na konci první třetiny, kdy se prosadil Anton Burdasov. K překvapení všech jsme se již další branky nedočkali. Domácí Kazaň zkoušela v závěru hru bez brankáře, ani ta ale k vyrovnání nevedla. SKA tak zvládl i druhou semifinálovou bitvu a ujal se vedení v sérii 2:0!

Petrohrad tak dnes vstoupí na led Ice Palace s vědomím, že pokud zvládne následující dva zápasy, stane se mistrem! Dnešní zápas mimo jiné nabídne také český souboj Červenka x Vrána. Ani jeden zatím ve finále nebodovat, tak doufejme, že dnes oba Češi svůj bodový půst prolomí!
    Zinetula Biljaletdinov a Vjačeslav Bykov - oba již trénovali ruskou reprezentaci. I tento souboj dvou ruských mistrů trenérského řemesla je kořením této série!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 15. Martensson (Chudinov) – 47. Medveděv (Azevedo, Moller), 56. Svitov (Kolcov, Zacharčuk)

Rozhodčí: Anisimov, Jeřábek – Gorděnko, Šichanov

Diváci: 12171