Rumunsko – Belgie 4:3 (kon.) | Srbsko – Austrálie 3:4 (1:2 po s.n.) | Island – Španělsko 2:4 (kon.)
Island
2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Španělsko
Čtvrtek 16.04.2015, 22:00 • Skautahöllin Laugardal, Reykjavík • Mistrovství světa - II. A Divize

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Island

Pořadí v žebříčku IIHF: 35.
    Celkový počet hráčů: 530 (z toho 60 mužů)
    Počet stadionů: 3

Pořadatelská země na úvod porazila 3:0 Belgii, ale následně přišla trochu překvapivá porážka 4:5 od Srbska, nad kterým Islanďané během zápasu opakovaně vedli, ale po hrubé chybě v rozehrávce si nechali dát pouhých 21 sekund před koncem rozhodující branku. Tato porážka hodně snižuje naděje seveřanů na postup o kategorii výše, ale díky celkovému skóre je Island přesto po dvou kolech druhý, za jediným týmem ve skupině, který dosud neprohrál – favorizovaným Rumunskem.

Španělsko

Člen IIHF: od 10. 3. 1923
    Pořadí v žebříčku IIHF: 30.
    Celkový počet hráčů: 900 (z toho 218 mužů)
    Počet stadionů: 18

Španělé zvládli hned v úvodu turnaje důležitý souboj s Austrálií, kterou porazili 6:1. Po tomto vítězství se Španělům může na turnaji lépe dýchat, jelikož se možná jednalo o rozhodující zápas v boji o udržení. Druhý zápas mistrovství se už Španělům tolik nepovedl, když to byli tentokrát oni, kdo šestkrát inkasoval a byla z toho porážka od Belgie v poměru 2:6. Dnes čeká jihoevropany výběr pořadatelské země a do zápasu jdou v pozici outsidera. Podaří se jim zopakovat překvapení, který připravili Islandu Srbové?

6. Austrálie – 0 bodů

Island: D. Hedström (Sigurbergsson) – Helgason, Jonsson (C), B. Arnason, I. Arnason, Blöndal, Ingason, Eliasson, Jakobsson – R. Hedström, Alengård (A), Gislason (A) – Maack, Thormodsson, Sigurdarson – Andrésson, Magnusson, Leifsson – Bjarnason, Mikaelsson

Španělsko: Alcaine (I. Garcia) – G. Betran (A), Palacin, Hernández, A. Garcia, Gainza, G. González – Muñoz, P. González (A), Boronat – Puyuelo, Anglés, Carbonell – Vicente, Solorzano, Fuentes – Barnola (C), Ribot-Tona, Garcia-Arias

Rozhodčí: Hansen (NOR) – Bogdanovs (LAT), Dahl (NOR).

Hokejisté obou týmů se pomalu chystají na nástup na ledovou plochu reykjavické arény.

Nakonec se ještě trochu vše zpozdilo a nástup se koná až nyní.

Kapitáni Ingvar Jonsson a Salvador Barnola se pozdravili s rozhodčími, poté se odebrali společně s ostatními spoluhráči ke svým brankářům.

Hokejisté Islandu nastoupí ve svých klasických modrých dresech, Španělé budou hrát ve žlutém.

00:01

00:29
    Do útočné akce se snažili dostat domácí hokejisté, ovšem zastavil je ofsajd.

00:59
    Nyní se do útočného pásma s trochou štěstí dostali i Španělé. Před napadajícím Puyuelem raději Dennis Hedström pokryl puk.

01:32
    Islanďané pouze vyhodili, aby mohli vystřídat, a tak měl Gaston Gonzalez dostatek času na rozehrávku. Jeho následné nahození domácí brankář podržel ve své lapačce.

01:52
    Hrozící útok Islandu byl opět odvrácen a dopředu míří Španělsko.

02:08
    Dobrou střelu nyní obstaral Hernández, trefil ale rameno Dennise Hedströma-

02:49
    Chyba v rozehrávce domácích! Potrestat jí mohl Pablo Puyuelo, který se v mezikruží zmocnil volného puku. Nakonec ale pouze vyprášil Hedströmovy betony.

03:37
    Velká šance i na druhé straně! Gislasonův pokus z pravé poloviny útočného pásma Alcaine pouze vyrazil do míst, kdy byl Robin Hedström. I proti němu ale zasáhl beton hostujícího brankáře!

04:08
    A máme tu první vyloučení. Gaston Gonzalez (ESP) dostává dvě trestné minuty za sekání.

04:52
    Ingthor Arnason vybízel střelou spoluhráče k teči. Ta nakonec přišla od Maacka, puk ovšem směřoval přímo do Alcaineho lapačky.

05:10
    Překvapivá přihrávka zpoza branky šla na Gislasona, ten ale střelou z první minul.

05:24
    Pokus Robina Hedströma byl zblokován.

05:44
    Přihrávka na Jonssona do předbrankového prostoru neprošla.

06:08
    Španělé se ubránili a hrají v plném počtu.

06:25
    Zakázané uvolnění domácí reprezentace.

06:36
    Muñoz nahrával na Boronata, pas byl ovšem moc prudký a k nebezpečí tedy nakonec nedošlo.

07:12
    Další Muñozova skvělá přihrávka opět na Boronata. Ten už se nyní dostal ke střele, tu ale nasměřoval mimo tři tyče.

07:39
    Islanďané potřebovali střídat a tak vyhodili puk na Alcaineho, tudíž z toho nebyl ani icing.

08:27
    Gislason se svým spoluhráčem v útočném pásmu nadvakrát neuspěli.

08:43
    Příliš pohledný hokej zatím nesledujeme. Máme tu zakázané uvolnění Islandu.

09:05
    Sigurdarson dostal puk mezi diváky, hra je přerušena.

09:18
    Zajímavá kombinace se rodila na španělské straně, ve finální fázi se ale neprosadil Pol González.

09:59
    Nahození 39letého obránce Palacina podržel Hedström v lapačce.

10:13
    Zakázané uvolnění Španělska.

10:21
    Jon Gislason se postaral o nebezpečnou střelu zápěstím, trefil se ale pouze do míst, kde stál brankář Ander Alcaine.

10:57
    Ingthor Arnason dojel pro puk až za vlastní branku a snaží se založit útočnou akci Islandu.

11:20
    Ani jednou se mu to ale nepovedlo, útočí tak Španělsko.

11:35
    Ani to se ale nemůže výrazně prosadit. Nyní alespoň donutili domácí k odpálení kotouče na zakázané uvolnění.

12:35
    Robin Hedström spěchal do útočného pásma, v něm ale neudržel puk na holi. Nic z toho tedy nebylo.

13:30
    Hokej nyní opravdu není vůbec pohledný, ani jeden z týmů se nemůže udržet v útoku.

13:54
    Za brankou nyní vybojoval puk Carbonell v souboji s Magnussonem. Vyvezl ho tak dopředu, ale tam už s ním nic vymyslet nedokázal.

14:44
    Druhou přesilovku bude mít k dispozici Island. Vyloučen je Oriol Boronat (ESP) za držení. Změní se nám obrázek hry?

15:00
    Ofsajd domácích.

15:01
    Gislason nahradil svého vykázaného spoluhráče na buly a vyhrál jí tak prudce, že se kotouč došoural až k brankáři Hedströmovi.

16:00
    Domácí se snaží kombinovat...

16:22
    Konečně dobrá střela! Vyslal jí Robin Hedström, naneštěstí pro něj se ale otřela o výstroj Alcaineho a skončila mimo.

16:44
    Ani druhou početní výhodu domácí celek nevyužil, Španělé jsou opět v plném počtu.

17:37
    Jonas Magnusson čekal na modré na přihrávku, aby šel do brejku. Nakonec k němu puk směřoval, ale příliš prudce. Nic z toho tedy není.

18:24
    Dennis Hedström po nahození Hernándeze podržel puk v lapačce a přerušil hru.

18:28
    Po buly nyní pálil Pol Gonzalez, pozorný zásah ale předvedl domácí golman.

18:39
    Boronat byl v dobré šanci seknut soupeřem. Byl jím kapitán Ingvar Jonsson (ISL), který si tak dvě minuty posedí na trestné lavici.

18:58
    Boronat posunul do šance Muñoze, jehož zajímavá střela šla jen těsně vedle.

19:19
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a 41 sekund před koncem první třetiny otevírají skóre dnešního zápasu! Od modré se ujala nepříliš prudká střela GUILLERMA BETRANA! Problémem pro Dennise Hedströma byl špatný výhled. Asistence: Juan Muñoz a Pol Gonzalez.

20:00

Máme za sebou první třetinu, kterou ovšem zařadíme do kategorie nudných. Možná i velmi nudných. Diváci při ní opravdu zábavnou podívanou neviděli. V závěru třetiny ale měli Španělé přesilovou hru a po 40 sekundách jí dokázali využít – od modré se ujala střela Guillerma Betrana.

Další třetina začne přibližně ve 22:44.

Střely: 2:12

Španělé jsou již na ledové ploše a chtějí pokračovat v prozatímním dobrém výkonu.

Krátce po nich přichází Islandští, kteří toho naopak musí poměrně dosti zlepšit.

20:01

21:08
    V úvodu druhé třetiny sledujeme opět hokej plný nepřesností.

22:12
    Uvidíme druhou přesilovku Španělska, za sekání je vyloučen Jonas Magnusson (ISL).

22:33
    Palacin se postaral o překvapivou střelu, ale branku nakonec minul.

23:07
    Nyní zkušený zadák, který je schopen hrát i v útoku, nepřesně nehrával na Puyuela. Domácí poté vyhodili.

23:55
    Islandu se nadále daří toto oslabení bránit.

24:15
    Přesilovku sice Island ubránil, tři sekundy po vypršení trestu ale inkasuje! Nahození od modré čáry vyrazil Hedström před sebe, kde se puku zmocnil IGNACIO SOLORZANO, jenž z bezprostřední blízkosti navýšil na 2:0! Domácí sice protestovali kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti, ale rozhodčí jsou neoblomní a za regulérností branky si stojí! Asistence: Pablo Puyuelo a Patricio Fuentes.
    Ignacio VICENTE - 0:2

24:44
    Zakázané uvolnění Islandu vrací hru před Dennise Hedströma.

25:06
    Island má možnost vrátit se do zápasu. Bastien Ribot-Tona (ESP) je totiž vyloučen na dvě minuty za hákování.

25:32
    Jenže hráči ve žlutých dresech se velmi dobře brání a navíc i zdatně napadají.

26:06
    Helgason nabil Maackovi, jehož dělovou ránu z voleje ještě před brankou někdo tečoval. Teč ale puk ztlumila tak, že Alcaine dokázal v pohodě zasáhnout.

26:18
    Nyní Petur Maack dostal nahrávku zpoza klece, ale opět jeho pokus nevyšel.

26:36
    Tvrdou ránu po zemi poslal Robin Hedström, obránci tento pokus ale zblokovali.

26:57
    O další pokus se postaral Gislason, ale ten branku trefit nedokázal.

27:06
    Španělé v plném počtu.

27:14
    Alcaine si připsal jednoduchý zásah proti Alengårdovi a podržel puk.

27:18
    A další poměrně jednoduchý zákrok španělského brankáře.

27:55
    Gaston Gonzalez se vydal na útočný výlet a střílel z pravé strany. Dennise Hedströma ovšem trefil do hrudi.

28:44
    Birkir Arnason dostal přihrávku do velmi dobré střelecké pozice, ale pokus mu vůbec nevyšel!

28:52
    Sigurdarson se neprosadil před brankou a Alcaine podržel puk.

29:17
    Robin Hedström a Emil Alengård si dlouho nahrávali v útočném pásmu, ale k zakončení se nepropracovali.

30:04
    Místní fanoušci se snaží svůj národ povzbuzovat na islandské poměry hlasitě, zatím to ale moc nepomáhá.

30:31
    Střelu 17letého obránce Alfonsa Garcii dokázal Dennis Hedström vyrazit.

31:25
    Puk po odpalu španělského obránce skončil mezi diváky, hra je přerušena.

31:39
    Jon Gislason se v útočném pásmu dokázal dvakrát dostat ke střele. Poprvé branku minul, podruhé už jí trefil, ale na konci stál brankář Alcaine.

32:10
    Tvrdou ránu kapitána Jonssona zlikvidoval španělský gólman!

32:54
    Další nepřesný pas a další puk mezi fanoušky.

33:37
    Střelu obránce Gainzy bez potíží lapil Dennis Hedström.

34:00
    Střela Jonssona při ponechané výhodě šla mimo!

34:03
    Na dvě minuty na trestnou lavici si jde sednout Iñigo Gainza (ESP) za hákování.

34:41
    Ofsajd při přechodu Islandských do útočného pásma.

35:33
    Pablo Puyuelo se při vlastním oslabení dostal do samostatného úniku, jeho bekhendovou kličku ale zneškodnil brankář Dennis Hedström!

36:03
    Španělsko se naprosto bez problémů ubránilo a je v plném počtu.

36:21
    Střelu Úlfara Andréssona do své lapačky chytil Ander Alcaine.

36:36
    Před napadajícím Polem Gonzalezem kotouč podržel Hedström. Ačkoliv měl zájem rozehrát, rozhodčí už pískal.

37:16
    Leifsson nahrál dobře na Sigurdarsona, ten už se ale prosadit nedokázal.

37:35
    Island právě vstřelil branku!
    Domácí se přeci jen dočkali, je sníženo! Skvělou přihrávku do předbrankového prostoru obdržel JÓN GÍSLASON, který si s nabídnutou šancí poradil výborně! Střelou z první dostal puk za Alcaineho a dal svému týmu větší naději. Asistence: Björn Sigurdarson.
    Jón GÍSLASON - 1:2

38:13
    Bjarnason zakončoval z pravé strany, ale Alcaine byl připraven a jeho střelu směřující pod betony chytil!

38:52
    Lehkou střelu Anglése s velkými obtížemi dokázal vyrazit Hedström!

39:01
    Na druhou stranu spěchal Alengård, ale do samostatného úniku se nakonec nedostal, neboť španělský obránce ho době tísnil!

39:30
    Sigurdarson pálil z otočky jen těsně vedle! Konečně vidíme parádní hokej!

40:00
    Španělsko začne třetí třetinu přesilovou hrou. Petur Maack (ISL) inkasuje dvouminutový trest za podražení.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 23:30.

Závěr druhé periody nám přinesl pěknou podívanou, jinak hokej opět nebyl zrovna nejpohlednější. Po 40 minutách hry vede Španělsko 2:1 a navíc do třetí třetiny vstoupí početní výhodou. Dokáže jí využít?

Střely: 15:20

Byl změněn střelec druhé branky Španělska. Tu navzdory prvním domněnkám nedal 18letý bek Ignacio Vicente, ale útočník se stejným křestním jménem Solorzano!

Svěřenci trenérů Brithéna a Basileho jsou na ledové ploše připraveni na třetí třetinu.

40:01

40:21
    Španělsko se dostalo do útočného pásma a začíná kombinovat.

40:41
    A je z toho gól, čímž Španělé zpět získávají dvoubrankové vedení! Do mezikruží obdržel perfektní přihrávku POL GONZALEZ, který napálil puk za záda Dennise Hedströma! Asistence: Juan Muñoz.

41:31
    Petur Maack (ISL) se opět vrací na trestnou lavici, nyní obdržel dvě minuty za podražení. Tohle od islandského útočníka bylo opravdu tristní.

41:57
    Hra je přerušena z důvodu posunuté islandské branky.

42:02
    Domácí tým dokázal vyhodit a ušetřit několik vteřin.

42:40
    Nyní dokonce Španěly dlouho držel od svého pásma.

42:50
    A když už je tam pustil, tak ihned vyhodil. Island teď brání velmi zdařile.

43:24
    Alengård vyvezl puk do středního pásma.

43:31
    Island je v plném počtu.

43:42
    Zalehnutý puk v obranném pásmu hráčů v modrých dresech, je přerušeno.

44:35
    Domácí se snaží pustit do útočení, Španělsko jim to ale svou účinnou hrou znemožňuje.

44:55
    Nyní do obrovské šance obdržel přihrávku Emil Alengård, který chtěl situaci ještě vylepšit pasem na Bjarnasona! To už ale nevyšlo, a tak se puk doklouzal pod brankáře Alcaineho.

45:20
    Robin Hedström obdržel přihrávku za obranu a okamžitě střílel, Alcaine ale tento pokus vyrazil!

46:08
    Leifsson dobře napadal a udržel islandské hráče v pásmu.

46:24
    Nyní se ale Španělsko přesunulo dopředu a D. Hedström podržel puk.

46:35
    A další úspěšný zásah domácího brankáře.

47:48
    Pokus Birkira Arnasona od modré čáry nebyl moc prudký, gólman Španělska ho tedy vyrazil bez potíží.

48:16
    Alengård vyslal nebezpečný pokus z levé strany, nicméně mezi tři tyče nezamířil.

48:32
    Fuentes předvedl na druhé straně prakticky totožné, akorát s tím, že střílel ze středu hřiště.

49:20
    Domácí celek se snaží co nejdříve skórovat a v útočném pásmu tomu věnuje velkou aktivitu.

50:03
    Ze střídačky do pásma přijel Johann Leifsson, ale pas na něj byl moc prudký, tudíž nedokázal puk zpracovat tak, aby ho i poslal na branku.

50:35
    Za vysokou hůl putuje na trestnou lavici Alejandro Hernández (ESP). Velmi nepříjemný zásah do obličeje soupeře se naštěstí pro španělského beka i islandského forvarda Leifssona obešel bez krvavého šrámu.

50:57
    Španělé vyhodili puk přes všechny čáry a mohou vystřídat.

51:34
    Nebezpečný Alengårdův pokus byl tečován jen těsně vedle branky soupeře.

51:38
    Branka Andera Alcaineho byla posunuta, hra je tedy přerušena.

51:54
    Domácí reprezentace přesilovou hru využívá a opět snižuje na rozdíl jediné branky! Na modrou čáru si nyní vyjel obránce BIRKIR ÁRNASON, jehož velmi dobrá střela zápěstím se ujala a skončila až za zády Andera Alcaineho! 2:3. Asistence: Johan Leifsson a Petur Maack.
    Birkir ÁRNASON - 2:3

52:30
    Islanďané jsou opět jako polití živou vodou a ženou se za vyrovnáním!

52:54
    Puk byl dlouho přidržován za španělskou brankou, vhazovat by se posléze mělo v útočném pásmu Islandu.

53:37
    Petur Maack vnikl do útočného pásma a nahrál na Leifssona, jehož pokus byl ale zblokovaný. Prvně jmenovaný se ovšem nadále snaží napravit svá vyloučení.

54:45
    Dennis Hedström vyrazil puk nad svou branku a přerušil tak hru.

54:57
    Pozor, nebezpečí před islandskou brankou! Velmi aktivní zde byl Javier Garcia-Arias, ale nakonec z toho nic nebylo. Puk totiž přeskočil hokejky snad všech hráčů.

55:24
    Zákrok brankáře Dennise Hedströma po střele Guillerma Betrana od modré.

55:41
    Další přerušení, po něm bude následovat vhazování po levici Alcaineho.

55:52
    Robin Hedström se v mezikruží dostal k puku a ihned střílel zápěstím, mířidla ale neměl dobře seřízená.

56:15
    Proti střele Alejandra Carbonella vytáhl nyní gólman Dennis Hedström dobrý zákrok lapačkou, čímž udržel Island v kontaktu!

56:35
    Na vyrovnání má Island velkou šanci. Za hákování si totiž 2 minuty posedí Oriol Boronat (ESP). Tedy on sám určitě doufá, že to budou dvě minuty...

56:49
    Došlo k posunutí španělské branky a rozhodčí byl tedy donucen přerušit hru.

56:49
    U pravé tyčky Alcaineho branky probíhá úprava díry, kam má branka zapadat.

56:55
    Už se opět hraje, Španělé hned po buly vyhazují.

57:18
    Nyní se Island z pásma dostal sám příliš prudkou přihrávkou.

57:47
    A opět je puk až v obranném pásmu severské země.

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

58:15
    Islandu se přesilovka zatím vůbec nedaří.

58:35
    A Španělé jsou v plném počtu.

58:53
    Maackova střela šla těsně vedle.

59:20
    Střela Robina Hedströma úspěch neslavila.

59:25
    Dennis Hedström míří na střídačku, Island bude hrát v šesti!

59:38
    Obléhání Alcaineho branky je zatím neúspěsné!

59:46
    A je rozhodnuto! Přes celé hřiště se do prázdné branky trefil PABLO PUYUELO! Bez asistence.
    Pablo PUYUELO - 2:4

60:00

Nejlepší hráči: Birkir Árnason – Pablo Puyuelo

Španělé si mohou vychutnat vítěznou národní hymnu.

V dnešním utkání si totiž Španělsko poradilo s Islandem, který porazilo 4:2!

Do vedení se dostali až v závěru jinak velmi nudné první periody zásluhou obránce Guillerma Betrana.

Ve 25. minutě se hostující celek dokonce dostal do vedení o dva góly, když se z předbrankového prostoru prosadil Ignacio Solorzano. Naději domácímu celku vykřesal gólem v minutě 38. Jón Gíslason.

Na počátku třetí periody ale Španělsko dalo velmi důležitou branku, neboť se prosadil Pol Gonzalez a bylo to 3:1. V 52. minutě za domácí reprezentaci zvládl snížit nejlepší hráč Birkir Arnason, na více už se ale Islandští nezmohli. V závěru totiž výhru Španělů gólem do prázdné branky pečetil Pablo Puyuelo.

Island se tak po druhé prohře ve třetím zápase dostal do velmi složité situace, zatímco Španělé slaví druhou výhru rovněž ze tří utkání.

Střely: 23:30 (2:12, 13:8, 8:10)

Ode mě to bude z dnešního zápasu všechno. Osobně se na vás těším u nočního duelu play-off NHL mezi Blues a Wild, jistě vám ale doporučím sledovat i další zápasy na onlajny.com!

Děkuji vám za pozornost, na počtenou! (00:08:00)

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 38. Gíslason (Sigurdarson), 52. B. Árnason (Leifsson, Maack) – 20. G. Betran (Muñoz, P. Gonzalez), 25. Solorzano (Puyuelo, Fuentes), 41. P. Gonzalez (Muñoz), 60. Puyuelo

Island: D. Hedström (Sigurbergsson) – Helgason, Jonsson (C), B. Árnason, I. Árnason, Blöndal, Ingason, Eliasson, Jakobsson – R. Hedström, Alengård (A), Gíslason (A) – Maack, Thormodsson, Sigurdarson – Andrésson, Magnusson, Leifsson – Bjarnason, Mikaelsson
    Španělsko: Alcaine (I. Garcia) – G. Betran (A), Palacin, Hernández, A. Garcia, Gainza, G. Gonzalez – Muñoz, P. Gonzalez (A), Boronat – Puyuelo, Anglés, Carbonell – Vicente, Solorzano, Fuentes – Barnola (C), Ribot-Tona, Garcia-Arias

Rozhodčí: Hansen (NOR) – Bogdanovs (LAT), Dahl (NOR)