Slovensko – Finsko 6:8 (kon.) | Polsko – Česko 4:10 (kon.)
Polsko
4:10 (0:4, 3:4, 1:2)
Česko
Středa 29.04.2015, 16:40 • Helsingborg Arena, Helsingborg (Švédsko) • Mistrovství světa juniorů

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním vítězství Česka vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen florbalového) Onlajnu, na počtenou! (18:36:43)
    Čeští junioři zvládli svůj úvodní zápas na výbornou

Lvíčata zvládla vstup do světového šampionátu! Česko – Polsko 10:4

Posted by Český florbal on 29. duben 2015

Ve třetí třetině už nešlo o takové drama, jako tomu bylo v periodě druhé. Čeští mladíci si hlídali pohodlné vedení, které navíc ještě ve 43. minutě navýšili. Dokonce dokázali zareagovat na soupeřovu korigaci skóre, když se v 58. minutě jako poslední prosadil Adam Delong, který přidal konečnou desátou branku českého národního výběru juniorů. Češi tak v premiéře letošního mistrovství světa potvrdili roli papírových předpokladů, nad Polskem vyhráli v poměru 10:4.

59:33
    Jeden z českých obránců drží bez větších potíží míček za vlastní bránou. Češi už se snaží pouze dohrát zápas.

59:00
    Probíhá poslední minuta dnešního zápasu.

57:56
    Česko právě vstřelilo branku!
    Kolstrunk dokázal vypíchnout míček hned dvěma protihráčům. Jeho následná střela z vrcholu brankoviště ještě úspěšná nebyla, ovšem dorážka ADAMA DELONGA už si cestičku za záda polského brankáře našla. Asistence: Jakub Kolstrunk.

57:48
    Cimbálek si pohlídal rozehrání volného úderu soupeřů. Ti vystřelili přesně do nastavených rukou českého brankáře.

57:27
    Čeští útočníci znovu v další velké příležitosti Obrana Polska ale dokázala zareagovat včas odpálením míčku do rohu hrací plochy.

57:01
    Pro českého brankáře nebyl problém sebrat z hrací plochy poskakující míček na vrcholu brankoviště.

56:32
    Cimbálek si připisuje další těžký zákrok. Tentokrát musel čelit střele z brankoviště, z hole Lubańskiho.

55:44
    Čeští mladíci dobývají bránu soupeře, zatím však desátou branku přidat nedokázali.

53:30
    V brankovišti Polska došlo během třetí třetiny ke změně. Místo Borowczaka se v bráně objevil Wojciech Komperda.

53:19
    Mandík v nadějné pozici pálil z nápřahu jen vedle brány!

52:29
    Polsko právě vstřelilo branku!
    Gól v přesilové hře! Rychlý protiútok založil Sieńko, který na půlící čáře předal míček MICHALU KOZUBALOVI, který střelou z první překonal bez problémů Cimbálka. Asistence: Michal Sieńko.

52:15
    Cimbálek si bez větších obtíží skočil na hranu brankoviště pro odražený míček.

51:41
    Domácí hráč mohl z jednoho z protiútoků zasunout míček za záda českého brankáře. Jenže to mu znemožnil jeden z bránících hráčů.

Josef Cestr

Branky a nahrávky: 38. Miszewski (Malajka), 38. Hamrol (Jachymiak), 40. Dahlström, 53. Kozubal (Sieńko) – 2. Němeček (Beneš), 10. Mandík (Zavadil), 16. Beneš (Šimek), 17. Kordoš (Zavadil), 30. Kordoš (Zavadil), 31. Delong, 39. Pešat (Höffer), 39. Kašovský (Kolstrunk), 43. Höffer (Kašovský), 58. Delong (Kolstrunk)

Polsko: Borowczak (43. Komperda, Wójcik) – Lukaszewski, Miszczuk, Deska, Sieńko, Panek, Pelczarski, Kozlowski – Kozubal, Miszewski, Malajka, Kuhnke, Fliegner, Hamrol, Jachymiak, Rydzewski, Dahlström, Lubański
    Trenér: Marcin Zmiarowski

Česko: Cimbálek (Fibiger) – Tůma, Němeček, Vítovec, Vaculčiak, Vašíček, Höffer, Kašovský – Kieler, Šimek, Beneš – Delong, Pešat, Komárek – Mandík, Zavadil, Kordoš – Bílek, Kolstrunk
    Trenér: Luděk Beneš

Rozhodčí: Andrew Lewis, Anssi Silvo (oba FIN)