Teplice – Příbram 1:1 (kon.) | Ostrava – Č. Budějovice 4:3 (kon.) | Liberec – Hr. Králové 2:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Jablonec 1:1 (kon.) | Slavia – Dukla Praha 2:0 (kon.)
FK Teplice
1:1 (0:1)
FK Příbram
Neděle 17.05.2015, 15:00 • Na Stínadlech, Teplice • Synot liga

Utkání končí remízou 1:1, lze tvrdit, že zaslouženou. Teplice byly po většinu zápasu lepší, ale v prvním poločase daroval branku Středočechům po chybě brankář Grigar. Po půli pak vyrovnal Potočný.

Příbram tak nadále zůstává pátá s dvoubodovým náskokem na šesté Teplice. Příbramští tak stále mají ke konečnému 5. místu a možnému postupu do předkola Evropské ligy blíže. (16:50:55)

90+2

90+2
    Kapolongo se ještě dostal ke střele, která byla ale velmi nepřesná.

90+2
    Žlutou kartu dostává Aleš Matějů (1.FK Příbram).

90+1
    Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Milan Nitrianský, přichází Jaroslav Tregler.

90+1
    Běží už nastavený čas, který tráví Příbram na útočné polovině.

90
    Příbram kopala roh y nyní se k exekuci od rohového praporku dostane znovu.

89
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Franci Litsingi, přichází Ulrich Kapolongo.

89
    Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Jan Suchan, přichází Pavel Fořt.

88
    Hosté nezužitkovali další nebezpečný centr letící do vápna Teplic.

88
    Paradoxně v závěru utkání hrozí Příbram, která většinu druhé půle bránila.

87
    Příbramský roh si defenziva Teplic pohlídala.

86
    Bednář mohl nyní rozhodnout, jeho teč zblízka trefila gólmana Grigara!

85
    Střelu Nitrianského teplická defenziva zablokovala.

84
    Nadějnou příbramskou akci v podání Bednáře zastavil ofsajdový praporek.

82
    Potočný pálil nad.

81
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Benjamin Balázs, přichází Egon Vůch.

80
    Blíží se závěr utkání a každá akce nyní může rozhodnout. Teplice jsou aktivnější, ale Příbram umí provádět rychlé kontry.

79
    Zeman centrem našel Pilíka, jenž z výborné pozice pálil vedle.

77
    Z rohu domácí mnoho nevytěžili, ale následně z další akce Jablonský hlavičkoval těsně vedle.

77
    Po přízemním centru Matuly se natahoval Balázs, ještě před ním zakopl míč nad branku Matějů. Teplice budou kopat roh.

76
    Pilíkův centr byl hodně mizerný a skončil v zámezí.

75
    Bednář fauloval Ljevakoviče, hra je přerušena.

74
    Teplický tlak už není tak velký a nyní sledujeme zcela vyrovnanou partii.

73
    Žlutou kartu dostává Tomáš Zápotočný (1.FK Příbram).

73
    Žlutou kartu dostává Admir Ljevakovič (FK Teplice).

71
    Od Matuly směřuje míč na roh, hráči se postěhují do vápna.

70
    Matějů ve vápně povalil na trávník Balázse a může být rád, že z toho nebyla penalta.

68
    Bednář se dopustil útočného faulu.

67
    Nyní teplickou ofenzivní práci zastavil ofsajd.

65
    Po rohu nebezpečně hlavičkoval Zápotočný!

65
    Pilík ze standardky mířil pod břevno a Grigar musel vyrážet míč!

64
    Jeden z obránců Příbrami napálil míč na tribunu, Teplice budou vhazovat.

63
    Ve vzduchu visí druhý gól Teplic, zatím domácí pálí šance jak na čarodějnice.

62
    Po přízemním centru Hory ve skluzu trefil tyč Benjamin Balázs!

61
    Dnešní utkání sleduje 2 036 diváků.

60
    Balázs upadl ve vápně, ale penaltu si nevymodlil.

59
    Hora skvěle nacentroval na Balázse, který zblízka těsně minul branku!

58
    Žlutou kartu dostává Jan Suchan (1.FK Příbram).

57
    Teplice jsou nadále při chuti a snaží se o vstřelení druhé branky.

56
    Zblokovaná střela Ljevakoviče přinesla Teplicícm roh.

55
    Ljevakovič byl v dobré pozici, ale jeho střela byla velmi nepřesná.

54
    Hájovský s krvavým zraněním musí jít mimo hřiště.

53
    Potočný na jaře již počtvrté vstřelil branku, nyní po faulu Hory na Nitrianského bude hrát s míčem Příbram.

52
    Teplice tedy z tlaku v úvodu druhé půle vytěžily vyrovnávací gól.
    Roman POTOČNÝ - 1:1

51
    Teplice právě vstřelily branku!
    Krob poslal do vápna Balázse, který obloučkem našel ROMANA POTOČNÉHO a ten se zblízka nemýlil – 1:1.

50
    Teplice nastoupily do druhé půle s vervou, ale zatím se vyrovnání nedočkaly.

49
    A vzápětí znovu střílel Hora.

49
    Jakub Hora trefil tyč!

48
    Matula posílal do ohně další centr, ale Středočeši znovu byli na svých místech včas.

46
    Teplice zahájily druhý poločas rohovým kopem, ale balon po centru odhlavičkoval Bednář.

Rohové kopy: 3:3

Poločasové hodnocení? V první půli jsme sledovali zápas bez jakéhokoli vzruchu, šancí a čehokoli zajímavého. Až v samém závěru po neskutečné minele teplického brankáře se Příbram dostala ke vstřelení velmi laciné branky a Teplice nyní musejí zápas otáčet.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1
    Aleš MATĚJŮ - 0:1

45
    Příbram právě vstřelila branku!
    Tak tohle se jen tak nevidí, myslím, že diváci se chytají za hlavu, to není možné. Bednář přihrával dopředu, ale už to vypadalo, že míč skončí v zámezí. Pro balon ale vyběhl na hranici vápna gólman Grigar, který ale trestuhodně přišel o míč v souboji s ALEŠEM MATĚJŮ a ten v klidu zasunul do odkryté klece. Dostat takový gól, to je tedy mizérie – 0:1.

45
    Střelecký pokus Hory zastavil zkušeným zákrokem Kelemen.

44
    Litsingi přistižen v ofsajdu, rozehrávat bude Příbram.

43
    Potočný fauloval Hájovského, hostující borec ještě leží na trávníku, ale určitě to celé přežije a bude ve hře pokračovat.

42
    Mizerný roh Příbrami, nicméně hosté pokračují s míčem na útočné polovině.

42
    Příbram si roh zopakuje...

42
    Zeman vybojoval rohový kop pro Příbram. Zatím v zápase je nejvíce vidět leda tak divoký účes právě Martina Zemana, jinak mnoho fotbalovosti nevidíme.

41
    Příbram se v pohodě rohu ubránila, pak chtěl jít do brejku Zeman, ale také o míč brzy přišel.

40
    Hora rozehraje další rohový kop Teplic.

40
    Po faulu Hájovského budou rozehrávat žlutomodří.

39
    Suchan lacino přišel o balon, s ním nyní hrají Teplice.

38
    Nyní vymýšlí postupný útok Příbram.

37
    Vachoušek ovšem nyní hledal mezi stopery Balázse, ten ale míč nezpracoval.

36
    Teplice jsou aktivnější a snaží se zaměstnat obranu Příbrami, ale opravdu toho zatím v zápase není moc k vidění.

34
    Záhy Suchan pálil nad.

33
    Příbram po půlhodině hry rozehrála první roh, ale hostům se příliš nepovedl.

32
    Pilík pronikal do obrany Teplic, ale záhy o míč přišel a nenadělal tak domácím žádné potíže.

31
    Hora rozehrál rohový kop signálem, ale Středočeši vystihli úmysl domácích.

30
    Hora našel Litsingiho, jehož zblokovaný centr přináší Teplicícm alespoň roh.

29
    Míč znovu doklopýtal až ke Grigarovi, který vykopává.

29
    Opět je míč ve středu hřiště, kde o něj střídavě bojují oba celky.

28
    Sudí odmával domácím ofsajd, Příbram bude rozehrávat.

27
    Každopádně sledujeme vyrovnaný zápas. Oba celky mají stejné držení míče i počet střeleckých pokusů.

26
    Na druhé straně po zemi pálil Ljevakovič. Ale jeho pokus byl slabý a nepřesný.

25
    Centr Matějů zastavil Matula. Vzápětí Divíšek pálil vysoko nad.

24
    Hora přišel o míč a Příbram zakládá protiútok.

23
    Teplice vedou další útok středem pole...

21
    Po jedenadvaceti minutách hry můžeme hodnotit, že zatím toho ve hře mnoho k vidění nebylo a podle předváděné hry obou celků pochopitelně ani tribuny příliš nebouří.

20
    Ljevakovičův centr skončil v zámezí, Kelemen bude vykopávat.

19
    Příbram svižně zakombinovala, při akci se ukázali Pilík s Nitrianským, ale hosté se nakonec do finální fáze nedostali.

18
    Příbramský Suchan uvízl v ofsajdu.

17
    Míč skončil až u Grigara, který nyní bude v klidu vykopávat.

16
    Příbram je na míči, ale vysunutá obrana Teplic nedovoluje v ofenzivě hostům prakticky nic k vymyšlení.

15
    Domácí nyní zahrozili po centru, Kelemen musel řešit závar před vlastní brankou.

13
    Potočný dobíhal míč, ale už se dostal za brankovou čáru a Kelemen bude vykopávat.

12
    Odkop Kelemena skončil v zámezí, Teplice budou vhazovat.

11
    Teplice si pomalu začínají tvořit převahu, ale až na jednu šanci ze samého úvou utkání, jsme toho zatím mnoho neviděli.

10
    Na roh Litsingiho doskakoval Lüftner, ale hlavičkoval vedle.

9
    Teplice vybojovaly rohový kop, hráči se stěhují do vápna.

8
    Následně se k míči dostal Potočný, ale brzy o něj přišel.

8
    Zeman pěkně mířil rovnou ze standardky, ale jeho pokus nebyl dostatečně důrazný, takže Grigar míč zachytil.

7
    Evidujeme standardku Příbrami, gólman Grigar si staví zeď.

6
    Po solidní akce Teplic, nyní příbramská defenziva s míčem na kopačkách zklidňuje hru.

6
    Teplická gólovka! Po Horově centru zakončoval hlavou Vachoušek a z dorážky jen těsně minul branku Jan Krob!

5
    Zeman běžel s míčem do prostoru a po levé straně zakládal nebezpečnou akci. Ale později o míč hostující borec přišel.

4
    Nicméně Příbram je poměrně často na míči a v pozvolném tempu se snaží vymyslet něco na útočné polovině hřiště.

3
    Zatím sledujeme opatrný úvod utkání z obou stran.

2
    Tribuny nejsou příliš zaplněné. Přestože jde o souboj o postup do Evropské ligy, mnoho diváků si cestu na stadion nenašlo.

1
    Příbram rozehrála a zakládá první útok.

1

Fotbalisté jsou již na ploše a zdraví se s diváky. Za okamžik utkání začne.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FK Teplice: Grigar – Matula, Lüftner, D. Jablonský, Krob – Ljevakovič, Vachoušek (C), Hora, Litsingi, Balázs – Potočný.
    Náhradníci: Slavík – Kapolongo, Táborský, Vondrášek, Takács, Hošek, Vůch.

1.FK Příbram: Kelemen – Matějů, Hájovský, Zápotočný (C), Nitrianský – Zeman, Suchan, Divíšek, Pilík – Hnaníček, Bednář.
    Náhradníci: Kočí – Šindelář, Brandner, Fořt, Polanský, Tregler.

Rozhodčí: Jílek – Hájek, Fišer.

V utkání 28. kola SYNOT ligy přivítají fotbalisté Teplic na svém stadionu soupeře z Příbrami. Za normálních okolností by málokdo očekával, že tento duel může být přímým soubojem o postup do evropských pohárů.

Ovšem, pokud Jablonec vyhraje Pohár FAČR, do předkola EL půjde pátý tým z ligy. A právě o tuto příčku spolu soupeří Teplice s Příbramí. Aktuálně je na tom lépe Příbram, která drží páté místo a dvoubodový náskok právě před šestými Teplicemi. Nedělní duel tak může notně napovědět.

Teplice v týdnu vypadly ze semifinále Poháru FAČR se Slovanem Liberec. Doma vyhrály 3:1, ale po porážce v Liberci 0:3 to už na postup nestačilo. Předtím Teplice vyhrály v Jihlavě 1:0 v rámci ligové soutěže.

I Příbram je v dobrém rozpoložení. V lize se jí daří, naposledy porazila Slavii a sní nadále svůj sen o postupu do Evropské ligy, což by se před sezonou zdálo jako utopie. To se však nyní stává realitou.

Na podzim se oba soupeři rozešli smírně 1:1. V nedělním vzájemném duelu tak půjde o hodně, mimo jiné i o lepší bilanci ze vzájemných zápasů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.