Slovinsko – Andorra 4:0 (kon.)
Slovinsko
4:0 (3:0)
Andorra
Pondělí 08.06.2015, 17:30 • Nogometni stadion Ajdovščina (Ajdovščina) • Kvalifikace ME U21

Utkání končí vysokým vítězstvím Slovinska, které v zápase jednoznačně dominovalo. Favorit zápasu si tříbrankový náskok vytvořil již v úvodní půli a po změně stran přidal další zásah. Hosté přijeli do Ajdovščiny pouze bránit a v celém průběhu brankáře Cotmana ani jednou neohrozili. Slovinsko si tak ve svém úvodním kvalifikačním duelu připisuje tři body za výhru 4:0, Andorra po této porážce zůstává bez bodu poslední. (19:24:38)

90

89
    Na opačné straně vypálil Kastrevec, jeho ránu pro změnu zblokoval jeden z obránců.

87
    Andořané se pokusili zaznamenat alespoň čestný úspěch, Aaron Sanchez ovšem bránu netrefil.

85
    Pomalu, ale jistě se blíží závěr zápasu, který se už spíše jen dohrává, jelikož o jeho vítězi je už dávno rozhodnuto.

83
    Ke střele se odhodlal Bajrić, ale gólmana Silveria neohrozil, mířil totiž nepřesně.

82
    Žlutou kartu dostává Aaron Sanchez (Andorra).

81
    Útočnou akci slovinského celku zastavil zdviženým praporkem asistent rozhodčého, v ofsajdu byl přistižen Zahovič.

80
    Vypálit se rozhodl také Zahovič, nicméně ten neměl dostatečně přesně srovnaná mířidla a prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

79
    Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Jordi Aláez, přichází Gabriel Cunha.

78
    Zpoza šestnáctky vypálil Kapun, jeho ránu však zblokovala obětavá defenziva Andorry.

77
    Slovinci vyprodukovali střelecký pokus, kterému ovšem vystavil stopku Silverio.

76
    Do konce utkání zbývá závěrečná čtvrthodina, inkasují Andořané během této doby nepopulárního bůra?

74
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    Reprezentanti Slovinska početní výhodu využívají velmi rychle a ujímají se vedení 4:0! Autorem branky je JON STANKOVIČ.

73
    Reprezentace Slovinska podnikla útočný výpad, po kterém zahrávala rohový kop, centru Požega se však defenziva Andorry ubránila.

70
    Benedičič se provinil proti pravidlům, když nedovoleným zákrokem zastavil Rubia.

68
    Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Matos Muñoz, přichází Aleix Villagrasa.

68
    Andořané to ve zbytku utkání budou mít velice složité. Roger Nazarro (Andorra) totiž fauloval Krefla a po druhé žluté kartě je vyloučen.

67
    Stejný hráč o chvíli později vyprodukoval také střelecký pokus, ale míč lapil Silverio.

65
    Slovinci se vydali kupředu a získali výhodu rohového kopu, centr Požega však nebyl úspěšný.

64
    Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Luka Krajnc, opačným směrem putuje Nik Kapun.

63
    Následně uviděl kartu stejné barvy také Roger Nazarro (Andorra).

61
    Žlutý kartónek si prohlédl Luka Zahovič (Slovinsko).

60
    Po hodině hry disponuje slovinský celek stále tříbrankovým náskokem, který se Andořanům nedaří zmírnit.

59
    Nedovoleným způsobem byl od míče odstaven Reyes, kterého fauloval záložník Kastrevec.

58
    K jeho exekuci se postavil Ferré, avšak žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal.

57
    Po zisku míče podnikli reprezentanti Andorry útočnu akci, která bude pokračovat pomocí rohového kopu.

55
    Do míče se opřel také Krajnc, ale míč po jeho střele skončil daleko vedle branky.

54
    Slovincům se podařilo ohrozit Silveria, gólman Andorry si však se střelou Benedičiče bez výraznějších potíží poradil.

52
    Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Aleix Bove, jeho místo zaujme Roger Nazarro.

50
    Obraz hry se oproti úvodní půli nezměnil, také po změně stran disponuje územní převahou reprezentace Slovinska.

48
    Žlutou kartu za faul na Benedičiče dostává Albert Reyes (Andorra).

46
    Střídání v týmu Slovinsko: ve druhé půli si nezahraje ani Marko Krivičič, místo něj přichází Žan Benedičič.

46
    Slovinsko o poločasové přestávce vystřídalo: do druhé půle se nepodívá Andraž Šporar, kterého nahradil Alen Ožbolt.

46

V úvodním poločase dominovali reprezentanti Slovinska. Favorizovaný celek otevřel skóre už ve 14. minutě a v dalším průběhu hry přidal ještě dvě trefy. Hosté se k šestnáctce soupeře dostávali pouze sporadicky a za celých pětačtyřicet minut ani nevystřelili na bránu. Zda Slovinci budou ve svých ofenzivních choutkách pokračovat i po změně stran, se dozvíme po přestávce. Takže rozhodně nikam neodcházejte, za chvíli se totiž opět přihlásíme.

45+1

45+1
    Prvním hráčem, který v utkání dostává žlutou kartu, je Marc Rebés (Andorra), jenž nedovoleným způsobem atakoval Krefla.

45
    Další nedovolený zákrok Slovinců, provinilcem se tentokrát stal Kastrevec.

43
    Nedovoleného zákroku se však dopustil Stankovič, který fauloval Muñoze, s míčem tak budou moci kombinovat hosté.

42
    Nacházíme se v závěru úvodního dějství a míč drží na kopačkách fotbalisté domácí reprezentace, kteří hledají další skuliny v defenzivě Andorry.

39
    Zajímavostí je, že v utkání nebyl doposud odmáván jediný ofsajd, především daleko více ofenzivnější Slovinci si ofsajdovou linii velmi dobře hlídají.

38
    Slovinci opět pronikli na polovinu soupeře a vybojovali třetí rohový kop. Jeho rozehrávku si vzal na starost Požeg, avšak jeho spoluhráčům se v pokutovém území nepodařilo zakončit.

37
    Defenziva Andorry je v plné pemanenci, nejspíš je jen otázkou času, kdy se dočkáme dalšího gólu.

35
    Obraz hry se stále nezměnil, Slovinci v utkání jednoznačně dominují a diktují tempo hry.

33
    Hosté se dostávají na útočnou polovinu pouze sporadicky a jsou nuceni se bránit vytrvalému tlaku ze strany Slovinska.

32
    Navýšit už tak výrazné vedení Slovinska se pokusil Krivičič, jenže neměl dostatečně přesně srovnaná mířidla a prostor mezi třemi tyčemi minul.

31
    Je za námi půlhodina hry, ve které územní převahou disponovala reprezentace Slovinska a vede naprosto zaslouženě.

29
    Po necelé půlhodině hry vedou Slovinci už tříbrankovým rozdílem. Do listiny střelců se totiž zapisuje také LUKA ZAHOVIČ, který zužitkoval přihrávku Žigy Kastrevece.

28
    Další střelecký pokus si připsal Krajnc, který ovšem zařízení trefit nedokázal.

25
    Svůj první střelecký pokus vyprodukovali také fotbalisté Andorry, rána Ferrého však byla zblokovaná.

23
    Reprezentanti Slovinska získali výhodu rohového kopu, po jeho rozehrání se však nedokázali prosadit.

21
    Favorizovaný celek odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou branek! Autorem gólu je ŽIGA KASTREVEC, jenž se prosadil po přihrávce Marka Krivičiče.

20
    Ohrozit Silveria se pokusil také Stankovič, proti jeho ráně však gólman Andorry zasahovat nemusel, jelikož postrádala potřebnou přesnost.

19
    Slovinci jsou častěji u míče, právě nyní kombinují na útočné polovině a defenziva Andorry má spoustu práce s bráněním.

17
    Nedovoleného zákroku se dopustil Zahovič, což znamená, že s míčem budou moci kombinovat hosté.

16
    Favorit zápasu tak vsítil uklidňující vedoucí gól a také po něm je útočná aktivita slovinského celku značná.

14
    Slovinci se po necelé čtvrthodině hry ujímají vedení, a to hned ze své první střely na bránu. Autorem branky je ANDRAŽ ŠPORAR, který gólový účet zápasu otevřel po přihrávce Luky Krajnce.

12
    Domácí vybojovali první rohový kop, defenziva Andorry však byla pozorná a po centru Krivčiče nedovolila svým soupeřům zakončit.

10
    Každý z celků zahrával po jednom přímém volném kopu, ale ani jedna ze standardních situací k ohrožení branky soupeře nevedla.

7
    Obě reprezentační mužstva se zatím spíše jen oťukávají, strážci branek jsou zatím bez práce.

5
    Mírnou územní převahou disponuje slovinský celek, který si už vytvořil první střeleckou příležitost, ta však gólové parametry neměla.

3
    Začátek utkání se nese v duchu hry ve středu hracího pole, žádné z mužstev ještě nezaznamenalo střelecký pokus.

1
    Hlavní arbitr Aleksandr Alijev foukl do píšťalky a zahájil tak dnešní duel.

1

Slovinsko: Cotman – Krefl, Krajnc (C), Bajrić, Šme, Stankovič, Požeg, Krivičič, Šporar, Kastrevec, Zahovič
    Náhradníci: Zabret – Balkovec, Vekić, Ožbolt, Kapun, Hotič, Benedičič

Andorra: Silverio – Rubio, Rebés, Reyes, Sanchez, Ferré (C), Sánchez, A. Bove, Aláez, C. Bove, Muñoz
    Náhradníci: Pires – Cervos, Cunha, Martinez, Nazzaro, Viladot, Villagrasa

Rozhodčí: Alijev – Vasjutin, Tergeusizov.

Příjemné pondělní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Vítám vás u textové online reportáže z kvalifikačního utkání Mistrovství Evropy hráčů do 21 let, ve kterém změří síly reprezentace Slovinska a Andorry. Zápasem, jehož úvodní výkop je stanoven od 17 hodin, vás provede Lukáš Jasoněk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.