Denní liveblog Baku 2015 (13. června 2015)

Sobota 13.06.2015, 06:00Evropské hry Baku 2015

To je od nás pro dnešek vše, na počtenou. (22:41:44)

22:41
    Druhý den Evropských her v Baku je již minulostí, jen za pár hodin ovšem bude zahájen třetí den Her a s ním mimo jiné i začátek soutěží v kanoistice či sportovní gymnastice. Vše podstatné z dění v Baku můžete sledovat u našeho liveblogu.

22:39
    Nekonečný volejbalový program je pro dnešek u konce! Polky dokonaly obrat a ovládly i pátý set v poměru 15:11. Získaly tím tedy výhru 3:2 na sety.

22:19
    Rozhodnout se bude muset až v pátém setu, Polsko totiž čtvrtý set ovládlo v poměru 25:17.

21:45
    Turkyně se znovu vrací do vedení po výhře 25:18 ve třetím setu.

21:18
    Druhý set zápasu mezi Tureckem a Polskem byl o poznání vyrovnanější a Polky dokázaly odvrátit několik mečbolů a po výhře 26:24 srovnaly stav duelu na 1:1.

Od neděle do úterý budou na Evropských hrách závodit rychlostní kanoisté. Fanděte téhle skvělé partě medailových nadějí...

Posted by Český olympijský tým on 13. červen 2015

20:38
    Turecké volejbalistky vstoupily do utkání s Polkami lépe, vyhrály poměrně hladce první set 25:18.

19:59
    V Baku se aktuálně čeká na začátek zápasu ženského volejbalu mezi Polskem a Tureckem, kterým se zakončí program druhého dne 1. Evropských her v historii.
    Výhled na 'Evropskou' vesnici, která se pomalu zahaluje do šera a následné tmy.

19:37
    Nizozemky dotáhly zápas proti Ruskám do vítězného konce, když ve čtvrtém setu zvítězily 25:21 a celkově tak 3:1 na sety.

19:17
    Posledním aktivním sportovištěm v dnešním programu je Crystal Hall, kde se hraje volejbal. Nizozemky v předposledním dnešním utkání vedou 2:1 na sety a 11:9 ve čtvrté sadě nad Ruskami. Po skončení tohoto zápasu se bude dohrávat ještě zápas mezi Polkami a Turkyněmi.
    Pokud byste snad nevěděli, jak vypadají medaile, o které usilují sportovci z celé Evropy, tak zde je jejich obrázek. Zlatá vypadá skutečně krásně.

19:01
    Po prvním dni, ve kterém se na Evropských hrách sbíraly medaile, vedou pořadí Švýcaři, kteří získali 3 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili. Úspěšní byli rovněž domácí, kteří ke 3 zlatům a 1 stříbrné přidali ještě 3 bronzy. Další v pořadí je Rusko (3-0-0), Francie (2-1-3), Turecko (2-1-2). Další státy se ze zlatých medailí již neradovaly, tři 'placky' posbíralo ještě Chorvatsko s jednou stříbrnou a dvěma bronzy.

18:54
    Čtvrtfinále týmové soutěže mužů ve stolním tenise bude mít zítra toto složení: Německo – Švédsko, Bělorusko – Francie, Rakousko – Rusko a Polsko – Portugalsko.

18:52
    V Baku zakončili svůj dlouhý program pro dnešní den také vodní pólisté a pólistky. V závěrečných zápasech Řekové porazili Černou Horu 16:12 a z výhry se radují také řecké ženy, které v poměru 14:8 přehrály Nizozemky.

18:38
    Poslední sada medailí dnešního dne je rozdána. V kategorii do 98kg v řecko-římském zápase podle očekávání zvítězil Rus Islam Magomedov nad ukrajinským soupeřem Dmitrijem Timčenkem. Bronzové medaile získali Francouz Melonin Noumonvi a Turek Cenk Ildem.

18:05
    Předposlední kategorií zápasníků, ve které se dnes udělují medaile, je řecko-římský styl do 80kg. Finále ovládl k nelibosti ázerbajdžánského publika Rus Jevgenij Saleev, který porazil domácího Rafiga Husejnova. V duelech o třetí příčky se radovali Bělorus Viktar Sasunovski a Bulhar Daniel Aleksandrov.
    Zlatý Rasul Chunajev udělal domácím příznivcům velkou radost.