Španělsko - Itálie 1:1 (pen. 3:1) (kon.) | Portugalsko - Švýcarsko 6:5 (kon.)
Maďarsko - Rusko 3:5 (kon.) | Ukrajina - Ázerbájdžan 3:1 (kon.)
Ukrajina - Ázerbájdžan

3:1

(1:0, 2:1, 0:0)

Středa 24.06.2015, 17:30 • Beach Arena, Baku (kapacita 1506 míst) • Evropské hry - Plážový fotbal • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 17:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího plážového fotbalu! Ve středu začíná na Evropských Hrách v Baku také fotbalová část, jejímž prvním dnem vás provedeme na Onlajny.com! Dnešní program zakončí od 17:30 zápas mezi Ukrajinou a Ázerbájdžanem.

UKRAJINA

Ukrajinci působí v plážovém fotbalu už dlouho, zatím ale nedosáhli nějakého většího úspěchu. Tři účasti na světových šampionátech přinesli nejlépe 6. místo v roce 2005, o rok předtím pak Ukrajina brala bronzové medaile na Euro Beach Soccer League.

ÁZERBÁJDŽAN

Ázerbájdžan se na letošní Evropské Hry kvalifikoval samozřejmě automaticky jako pořádající země. Jinak Ázerbájdžanci stále čekají na výraznější úspěch v rámci plážové kopané. Mistrovství světa se ještě nikdy nezúčastnili, žádného výraznějšího úspěchu ještě nedosáhli ani v rámci evropských turnajů.

Sestavy:
    Ukrajina: Hladčenko (Sydorenko) – I. Borsuk (C), Pačev, Zborovskij, Medved – Pantelejčuk, A. Borsuk, Kornijčuk, Andrijejev, Budzko, Illičov. Trenér: Jevgen Varenytsyja.
    Ázerbájdžan: Širinbajov (Kurdov (C)) – Sultanov, Mammadov, Allahgulijev, Nazarov – Gulijev, Ismayjlov, Z. Zejnalov, Baghirov, Alijev. Trenér: Miguel Zé.
    Rozhodčí: Arzuolaitis, Kartmann, Prokharau.

00:12
    Zápas začal velmi zostra, střelu Pačeva po rozehrávce domácí borci zablokovali, na druhé straně nepřesně pálil Allahgulijev.

01:58
    Zejnal Zejnalov vystřelil mimo tři tyče.

02:30
    Oleksandr Kornijčuk vyslal nebezpečnou střelu, kterou bez problému zlikvidoval Vagif Širinbajov.

03:24
    Další zákrok Širinbajova, střílel Kostiantyn Andrijejev.

03:55
    Na druhé straně vypálil mezi tyče také Zejnalov, Hladčenko si připisuje první zákrok v zápase.

04:24
    Volodymyr Hladčenko teď z pozice brankáře vyzkoušel svého kolegu na druhé straně, Širinbajov jeho ránu kryje.

05:48
    Igor Borsuk vyslal dobrou střelu, mezi tři tyče se ale nevešel.

06:23
    Utkání se po pomalejším začátku pěkně rozjelo, Dmytro Medved vyslal dobrou střelu, kterou Širinbajov pokryl.

06:46
    Další ránu Dmytra Medveda zblokovali domácí hráči.

07:31
    Také ázerbájdžanský brankář Vagif Širinbajov vyslal střelecký pokus, který zlikvidoval Hladčenko.

08:12
    GÓL UKRAJINA!
    Skóre dnešního zápasu otevírají Ukrajinci! Prosazuje se OLEG ZBOROVSKIJ!
    Oleg ZBOROVSKIJ - 1:0

08:41
    Další střelecký pokus Olega Zborovského tentokrát likviduje Vagif Širinbajov.

09:40
    Vagif Širinbajov likviduje další střelu Igora Borsuka.

10:26
    Domácí brankář vyslal další ránu na svého kolegu v ukrajinské brance, Hladčenko zasahovat nemusel, míč skončil mimo branku.

10:51
    Amid Nazarov vypálil mimo tři tyče.

11:20
    První třetina pomalu, ale jistě směřuje ke svému konci. Ukrajinci rozhodně nechtějí přijít o jednobrankový náskok.

12:00

12:01
    Druhá třetina začala.

12:36
    Domácí hráči vstoupili do druhé třetiny hodně aktivně, z dvou rohů ale nic nevytěžili. Naopak na druhé strně Roman Pačev vystřelil mimo branku.

13:11
    GÓL ÁZERBÁJDŽAN!
    Domácím se po aktivním vstupu do druhé třetiny podařilo vyrovnat! SABIR ALLAHGULIJEV si parádně zpracoval dlouhý výhoz od brankáře Kurdova a výstavními nůžkami nedal Hladčenkovi žádnou šanci!
    Sabir ALLAHGULIJEV - 1:1

13:35
    Orkhan Mammadov vyslal další střelu, míč skončil mimo branku.

14:13
    Kapitán domácího výběru Emin Kurdov nastoupil ve druhé třetině do branky, jeho dalekonosnou střelu pokryl jeho kolega v druhé brance Hladčenko.

15:23
    Kurdov likviduje dvě rychle po sobě jdoucí střely od Igora a Andrije Borsukových.

16:00
    Kurdov si připisuje další zákrok, pálil Kostiantyn Andrijejev.

16:16
    Ukrajinci si berou své vedení zpátky na svou stranu! OLEKSANDR KORNIJČUK nejdříve se svou ranou neuspěl, následná dorážka už ale byla gólová!
    Oleksandr KORNIJČUK - 2:1

16:44
    Další rána Kornijčuka, Kurdov jeho střelu tentokrát likviduje.

17:05
    Ukrajinský brankář Volodymyr Hladčenko vyslal střelu přes celé hřiště, mířil nad branku.

17:52
    Blíží se polovina zápasu, Emin Kurdov vrátil střelecký pozdrav svému kolegovi, i domácí brankář střílel mimo tři tyče.

18:40
    Orkhan Mammadov vystřelil mimo branku, hrát tak budou moct Ukrajinci.

19:09
    Také Igor Borsuk minul ázerbájdžanskou branku.

19:50
    Další střela Igora Borsuka už byla přesnější, Emin Kurdov jeho pokus ale kryje.

20:21
    Střela Romana Pačeva se mezi tři tyče nevešla.

21:03
    Ukrajinci se dostávají do dvoubrankového náskoku! Podruhé v dnešním zápase se prosazuje OLEKSANDR KORNIJČUK!
    Oleksandr KORNIJČUK - 3:1

21:30
    Ihned po rozehrávce vyslal povedenou střelu Zejnal Zejnalov, Hladčenko jeho pokus pokryl. Následně pálil aktivní brankář Emin Kurdov, mířil vedle.

22:10
    Kurdov si poradil se dvěma střelami, nejdříve pálil Oleg Zborovskij, poté Andrij Borsuk.

22:36
    Po další ráně Kurdova bude následovat rohový kop.

23:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny, domácí hráči musí dohánět dvoubrankové manko.

23:45
    Hladčenko pokryl střelu Renata Sultanova.

24:00

24:01
    Třetí třetina začala.

24:52
    Do třetí třetiny nastoupil v domácí brance opět Vagif Širinbajov, který ihned vyslal střelu na Hladčenka, který jeho pokus pokryl.

25:50
    Oleg Zborovskij vyslal střelu na Širinbajova, který si připisuje úspěšný zákrok.

26:30
    První žlutá karta v dnešním zápase, dostává ji domácí hráč Zejnal Zejnalov, Ukrajinci navíc budou zahrávat pokutový kop!

26:30
    Oleg Zborovskij ale penaltu neproměňuje, Vagif Širinbajov k radosti domácího publika jeho pokus vyrazil!

26:59
    Igor Borsuk vyslal další střelu, kterou Širinbajov opět pokryl.

27:42
    Sabir Allahgulijev zkoušel pokus o nůžky, který Ukrajinci dokázali zablokovat.

28:30
    Oleksij Illičov vyzkoušel Širinbajovu pozornost, na druhé straně pálil mimo Orkhan Mammadov.

29:48
    Další střelecký pokus aktivního Sabira Allahgulijeva kryje pozorný brankář Volodymyr Hladčenko.
    V Ázerbájdžanu si plážový fotbal rychle oblíbili. Podle jednoho z fanoušků je prý turnaj na Evropských Hrách lepší než mistrovství světa.

30:43
    Hikmat Baghirov se poprvé v zápase nechal vyniknout, Hladčenko kryje i jeho střelecký pokus.

31:23
    Kostiantyn Andrijejev střílel dobře,Širinbajov ale nadále drží aázerbájdžanské naděje.

31:52
    Baghirov i Gulijev zamířili mimo branku, domácí hráči se ještě snaží se zápasem něco udělat.

32:36
    Na druhé straně se o střelu pokoušel Oleg Zborovskij, jeho pokus domácí hráči zblokovali.

33:49
    Ukrajinci bojují, během krátké chvíle nepustili na svou branku střely Allahgulijeva ani Sultanova.

34:30
    Domácím už navíc nezbývá moc času, na srovnání potřebují dvě branky, do konce základní hrací doby zbývá minuta a půl.

34:57
    Roman Pačev minul domácí branku, jde se do poslední minuty!

35:39
    Zejnal Zejnalov nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi, Ázerbájdžan už to dnes nedokáže.

36:00
    Zápas skončil.

Domácí výběr svůj první zápas na Evropských Hrách nezvládl a podlehl Ukrajině v poměru 1:3. Klíčovým mužem zápasu se stal Oleksandr Kornijčuk, který vstřelil dva důležité góly. Ukrajina se tak ujímá vedení ve skupině, předpokládané zápasy o postup ji ale teprve čekají. (18:32:53)