Ukrajina - Maďarsko 4:2 (kon.) | Španělsko - Ázerbájdžán 3:1 (kon.)
Itálie - Švýcarsko 7:4 (kon.) | Portugalsko - Rusko 1:2 (kon.)
Itálie - Švýcarsko

7:4

(2:1, 4:1, 1:2)

Sobota 27.06.2015, 16:00 • Beach Arena, Baku (kapacita 1506 míst) • Evropské hry - Plážový fotbal • Semifinále

Dnešní zápas je u konce! Itálie zvládla dnešní utkání proti Švýcarsku poměrem 7:4 a zaslouženě postupuje do semifinále. Švýcarsko se za svůj výkon vůbec nemusí stydět. Výborný výkon podal především Dejan Stankovič, který vstřelil hattrick!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou! (17:11:29)

36:00
    Konec zápasu

35:14
    Zřejmě poslední švýcarskou střelu vyslal Sandro Spaccarotella. Jeho pokus však lapil del Mestre!

34:49
    Itálie měla ještě možnost přidal osmou branku, neboť zahrávala standardní situaci! S pokusem del Mestreho si však Stalder poradil!

34:15
    GÓL ŠVÝCARSKO
    Švýcaři se v samotném závěru ještě prosazují! DEJAN STANKOVIČ dokonal svůj hattrick!

33:30
    Italský hárč Marnai rozehrával druhý rohový kop zápasu. Z něj však žádné nebezpečí pro švýcarskou branku nevzniklo.

33:04
    Švýcaři zahrávali volný přímý kop. K rozehrávce se postavil Philipp Borer, nicméně jeho pokus zkrotil gólman del Mestre.

32:49
    Švýcar Borer vyslal hodně zajímavou ránu, avšak jeho pokus lapil del Mestre v brance Itálie.

32:18
    Glenn Hodel se pokoušel ještě vykřesat naději, avšak ani jeho pokus mezi tři tyče nemířil.

31:31
    Střelec poslední branky střílel před malou chvílí znovu. Jeho rána ale byla tentokrát nepřesná.

31:14
    GÓL ITÁLIE
    Itálie přidává sedmou branku a je definitivně rozhodnuto! Svůj druhý gól v zápase přidal GABRIELE GORI!

30:03
    Dejan Stankovič se pokoušel snížit, nicméně nemířil přesně.

29:54
    Po delší době vystřelil také Francesco Corosiniti. Jeho ránu však zablokovala švýcarská obrana.

28:48
    Matteo Marrucci vyslal svou první střelu na branku v tomto zápase. Napodobil však své kolegy a také mířil mimo!

28:32
    Další ránu italského týmu vyslal Alessio Frainetti. Jeho střela nemířila přesně.

27:38
    Italové rozehrávali volný přímý kop, konkrétně Giuseppe Platania. Jeho pokus však mířil pouze do přípraveného Staldera.

27:27
    Italská obrana zablokovala i další ránu. Tentokrát střílel Philipp Borer!

26:25
    Švýcarsko má zatím ve třetí třetině opravdu velký tlak! Další ránu vyslal Stephan Leu, avšak nemířil přesně.

25:33
    Další střelu švýcarského týmu vyslal střelec poslední branky Dejan Stankovič. I jeho rána byla zablokována.

25:17
    Valentin Jaeggy se dostal k další švýcarské střele. Italská obrana však jeho pokus včas zablokovala.

24:28
    Tak pozor! Švýcarsko hned v úvodu třetí třetiny snižuje na 3:6! Trefil se DEJAN STANKOVIČ!

24:00
    Začala třetí třetina

Druhá třetina nabídla hned pět branek! Švýcarsko dokázalo srovnat na 2:2, poté však skórovali pouze domácí a dle mého názoru je o postupujícím rozhodnuto!

24:00
    Druhá třetina skončila

23:35
    K rozehrávce penalty se postavil Dejan Stankovič, který ale trefil pouze tyč! Kontaktní branka Švýcarska tak nepříšla!

23:35
    Žlutou kartu dostává i Dario Ramacciotti, který měl nějaké slovní připomínky směrem k rozhodčímu.

23:35
    Další žlutou kartu udělil rozhodčí Giuseppemu Plataniovi, který poslal k zemi Dejana Stankoviče!

23:12
    Stankovič se pokoušel ještě před koncem druhé třetiny snížit, nicméně jeho rána se mezi tři tyče nevešla.

22:56
    První žlutou kartu švýcarského týmu dostává Philipp Borer.

22:54
    GÓL ITÁLIE
    Italové přidávají šestou branku a vedou již 6:2! O další branku domácího celku se postaral EMMANUELE ZURLO!

21:30
    Další ránu švýcarského týmu vyslal Nico Stalder. Ani on však branku del Mesteho neohrozil.

20:59
    O snížení stavu se pokoušel Stephan Leu, avšak jeho střele chyběla větší přesnost.

20:55
    GÓL ITÁLIE
    Itálie se po necelé minutě prosazuje a vede již tříbrankovým rozdílem! Pátou branku přidává Ital SIMONE MARINAI!

20:25
    Dejan Stankovič vyslal před malou chvílí další střelu, nicméně tentokrát nemířil přesně.

20:02
    GÓL ITÁLIE
    Jak jsem již avizoval, volného přímího kopu se zhostil GABRIELE GORI, který to trefil parádně a vrací domácím dvoubrankové vedení!

20:02
    Spaccarotella se provinil nedovoleným zákrokem v souboji s Gorim a sám postižený bude rozehrávat i standardní situaci!

19:40
    Dejan Stankovič je zatím střelecky nejaktivnější z týmu Švýcarska. Před malou chvílí vyslal další střelu, která mířila na branku. Del Mestre však zatím podává dobrý výkon!

19:07
    Gabriele Gori vyslal v krátkém časovém sledu dvě střely. Ani jedna však mezi tři tyče nemířila.

18:53
    Švýcar Stephan Leu vypálil velmi dobře, avšak gólman del Mestre byl na svém místě!

18:20
    První rohový kop tohoto zápasu zahrávala Itálie, konkrétně Simone Marinai. Žádné nebezpečí pro švýcarskou branku však nevzniklo.

17:39
    Philipp Borer mohl vyrovnat, nicméně pálil mimo branku del Mestreho!

17:03
    Smolař posledních minut Moritz Jaeggy se pokoušel své zaváhání napravit, nicméně i jeho střelu Italové zablokovali.

16:27
    Střelec poslední švýcarské branky Dejan Stankovič se pokoušel o vyrovnání, avšak jeho pokus italská obrana zablokovala.
    Moritz JAEGGY (vl.) - 3:2

15:48
    GÓL ITÁLIE
    Italové si po necelé minutě berou vedení zpět! Vlastní branku si vstřelil Švýcar MORITZ JAEGGY!

15:31
    Glenn Hodel vypálil další střelu, tentokrát však nemířil přesně.

15:09
    Na druhé straně fauloval Hodel Frainettiho a sám postižený si rozehrál volný přímý kop. Jeho střela však mířila pouze do míst, kde stál připravený Stalder.
    Dejan STANKOVIČ - 2:1

15:05
    Máme vyrovnáno! Švýcarsko zahrávalo pokutový kop po faulu italského hráče. K rozehrávce se postavil DEJAN STANKOVIČ a trefil přesně!

14:44
    Další švýcarskou ránu vyslal Dejan Stankovič, avšak italská obrana jeho pokus včas zablokovala.

14:21
    Sandro Spaccorotella nemířil přesně a odmítl vyrovnání.

13:57
    Ital Gori mohl dostat domácí opět do dvoubrankového vedení, nicméně jeho rána mířila jen do připraveného Staldera.

13:09
    Na druhé straně se pokoušel srovnat Philipp Borer, nicméně jeho střela na branku nemířila a švýcarský hráč svou druhou branku v zápase nepřidal.

12:28
    Gabriele Gori měl teď vynikající příležitosti, nicméně trefil pouze tyč!

Právě začala druhá třetina

První třetina nabídla skvělý vstup Italů do zápasu, kteří hned v páté minutě vedli dvoubrankovým rozdílem. Iniciativu poté převzalo Švýcarsko a dočkalo se odměny. V závěru snížil Philipp Borer a dal hostům naději!

12:00
    První třetina skončila

11:40
    Sandro Spaccarotella vyslal další ránu, avšak tentokrát mířil mimo.

11:02
    Švýcarsko zahrávalo volný přímý kop, kterého se ujal Spaccarotella. Jeho rána mířila mezi tři tyče, avšak del Mestre zasáhl.

11:00
    Gabriele Gori se pokoušel hned po rozehrávce odpovědět na švýcarskou branku. Jeho střela však byla zablokována.
    Philipp BORER - 2:1

10:54
    Švýcarsko se přeci jen dočkalo! Kontaktní branku v závěru první třetiny vstřelil PHILIPP BORER!

10:09
    Švýcarsko je v závěru první třetiny aktivnější. Další ránu na branku del Mestreho vyslal Stephan Leu. Jeho ránu však italský gólman lapil.

9:41
    Dario Ramacciotti vyzkoušel pozornost švýcarského gólmana, nicméně neuspěl.

8:58
    Moritz Jaeggy vyslal již svou třetí střelu, nicméně ani ta poslední na branku nemířila.

8:35
    Dejan Stankovič se pokoušel vstřelit kontaktní branku, nicméně del Mestre stále drží čisté konto.

7:43
    Švýcar Lutz je zatím v utkání velmi aktivní. Jeho další střelecký pokus však zablokovala italská obrana.

7:06
    Samuel Lutz vypálil další ránu, která letěla mezi tři tyče. Jeho pokus však del Mestre lapil.

6:24
    I Italové vypálili na branku, nicméně Stalder si dokázal se střelou Goriho poradit.

5:53
    Na druhé straně pálil Samuel Lutz, avšak del Mestre i nadále drží čisté konto.

5:17
    Sám Ramacciotti se postavil k rozehrávce a nevystřelil špatně, nicméně brankář Stalder jeho ránu lapil.

5:17
    Italové budou mít k dispozici další standardní situaci! Stankovič se provinil nedovoleným zákrokem v souboji s Ramacciottim.

4:32
    Moritz Jaeggy vyslal zajímavou ránu, která mířila na branku. Ital del Mestre však zasáhl!
    Dario RAMACCIOTTI - 2:0

4:15
    GÓL ITÁLIE
    Italové se brzy prosazují podruhé! Do dvoubrankového vedení poslal italskou reprezentaci DARIO RAMACCIOTTI!

3:55
    Další italskou ránu vyslal Ramacciottti, avšak ani on branku Staldera netrefil.

3:32
    K rozehrávce se postavil Alessio Frainetti, který však z přímého volného kopu branku netrefil!

3:32
    První žlutou kartu utkání dostává Moritz Jaeggy, který fauloval Frainettiho. Itálie navíc bude zahrávat volný přímý kop!

3:05
    První střelu na branku del Mestreho vyslal Dejan Stankovič, avšak italský brankář dokázal střelu vyrazit.
    Simone MARINAI - 1:0

2:23
    GÓL ITÁLIE
    Italové se hned v úvodu utkání dostávají do vedení! Ve třetí minutě se prosadil SIMONE MARINAI!

2:16
    Švýcarsko vstoupilo do utkání velmi aktivně, nicméně italská obrana většinu pokusů blokuje.

1:45
    Giuseppe Platania vyslal další italskou ránu, avšak Stalder i nadále zůstává bez zákroku.

1:01
    Výhodu první standardní situace měli po faulu Goriho Švýcaři. Rozehrávky se ujal Philipp Borer, nicméně jeho rána mezi tři tyče nemířila.

0:38
    Na druhé straně se pokoušel ohrozit branku del Mestreho Stankovič. Ránu švýcarského hárče však zablokovala italská obrana.

0:25
    První střelu zápasu vyslal Gabriele Gori, avšak jeho rána nemířila přesně.

0:00
    První třetina právě začala

Alespoň jednu branku vstřelilo 46 z celkových 96 hráčů na turnaji, jediný vlastní gól si vstřelil španělský hráč Llorenc Gomez.

Nejlepšími střelci jsou portugalský útočník Nuno Belchior, který navíc nastoupil jen ve dvou zápasech, a Noel Ott ze Švýcarska.

Nejlepší střelci:

5 – Belchior (POR), Ott (SUI)
    4 – Allahgulijev (AZE), M. Jaeggy (SUI), Gori (ITA), Madjer, Fonseca (oba POR), Gomez (ESP)
    3 – Stankovič (SUI), Krašeninnikov, Šišin (oba RUS), Zurlo (ITA), I. Borsuk, Kornijčuk (oba UKR)

Skupina A byla do posledního zápasu hodně zamotaná. Itálie rozhodla o svém postupu vítězstvím nad Rusy.

V posledním zápase skupiny se pak v přímém souboji o postup utkali Rusko se Španělskem a nakonec byli úspěšnější dvojnásobní mistři světa z Ruska.

Maďaři získávali zkušenosti, v ani jednom zápase se ale výrazně neztratili. Dva zápasy dokonce ztratili v samotném závěru.

Tabulka skupiny A:
    1. Itálie – 6 bodů, skóre 12:10
    2. Rusko – 6 bodů, skóre 14:12
    3. Španělsko – 4 body, skóre 10:8
    4. Maďarsko – 0 bodů, skóre 9:15

Skupinou nejlépe prošli Portugalci, kteří dokázali vyhrát všechny tři zápasy, jediný bod ztratili při výhře nad Ukrajinou v prodloužení.

Ukrajinci byli ve skupině B velmi blízko postupu, když včera vedli nad Švýcary už 4:0, nakonec ale prohráli 4:5 a do medailových bojů se dostali právě reprezentanti helvétského kříže.

Domácí Ázerbájdžán sice kousal, jejich nezkušenosti z vrcholných akcí nakonec ale byli znát.

Tabulka skupiny B:
    1. Portugalsko – 8 bodů, skóre 17:13
    2. Švýcarsko – 6 bodů, skóre 17:14
    3. Ukrajina – 3 body, skóre 11:11
    4. Ázerbájdžán – 0 bodů, skóre 9:16

Evropské Hry v ázerbájdžánském Baku pomalu vrcholí, o víkendu se rozdělí poslední sady medailí, v plážovém fotbale se dnes odehrají první zápasy vyřazovací části.

Nejprve se odehrají dvě utkání v rámci malého play off o 5.-8. místo, následovat budou dvě utkání semifinále.