Ventspils – Helsinki 1:3 (kon.) | APOEL – Vardar 0:0 (kon.) | Midtjylland – Lincoln 1:0 (kon.)
Ludogorec – Milsami 0:1 (kon.) | Skënderbeu – Crusaders 4:1 (kon.) | New Saints – Fehérvár 0:1 (kon.)
Molde – Pjunik 5:0 (kon.) | Hibernians – Maccabi Tel Aviv 2:1 (kon.) | Maribor – Astana 1:0 (kon.)
Trenčín – FCSB 0:2 (kon.) | Partizan Bělehrad – Dila Gori 1:0 (kon.) | FK Sarajevo – Lech Poznaň 0:2 (kon.)
AS Trenčín
0:2 (0:0)
FC Steaua Bukurešť
Úterý 14.07.2015, 20:30 • Štadión Pod Dubňom, Žilina • Liga mistrů (předkola) • 2. předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Krásný, dobrý večer. Vítám Vás u sledování úvodního utkání 2. předkola Ligy Mistrů, ve kterém dnes AS Trenčín přivítá na stadionu v Žilině rumunskou FC Steaua Bukurešť. Úvodní výkop utkání je naplánován na 20:30, tak u toho buďte s námi.

AS Trenčín

Minulá sezóna se Trenčínu vydařila a s pětibodovým náskokem na MŠK Žilinu se stala mistrem slovenské Fortuna Ligy. Mistrovský titul zaručil Trenčínu účast v nejlepší evropské fotbalové soutěži. Slovenské mužstvo bylo nasazeno do druhého předkola, kde se ve dvojzápase utká se silným rumunským soupeřem – Steaua Bukurešť. Trenčín si odbyl přípravu na novou sezónu. V té se celkem pětkrát potkal s kluby z České republiky. Bohemians, Slovácka a Olomouc nedokázali najít recept na slovenský celek. Trenčín naopak padl v Mladé Boleslavi a v Bystřici nad Pernštejnem, kde se střetl s Duklou Praha.

Nejznámějšímu klubu z Rumunska se podařilo v minulém ročníku Liga 1 zvítězit se tříbodovým náskokem na druhé ASA Târgu Mureş. Steaua se svým šestadvacátým titulem kvalifikovala do 2. předkola Ligy Mistrů, kde změří síly s dnešním soupeřem ze Slovenska. Nejvyšší rumunská soutěž se tento ročník již rozehrála. Bukurešť do ní vstoupila bezbrankovou remízou na domácí půdě proti Petrolul Ploieşti.

Rozhodčí

Dnešní utkání bude pískat trojice španělských rozhodčích. Jako hlavní rozhodčí tohoto utkání bude pískat Alejandro Hernandez. Na místo jeho asistentů byli nominováni Teodoro Sobrino a Cesar Garcia Fernandez.

AS Trenčín: Šemrinec "C" – Cögley, Ramon, Rundič, Madu – Ibrahim, Lobotka, Bero – Guba, Jairo, van Kessel
    Náhradníci: Chovan – Janco, Kleščík, Koolwijk, Wesley, Opatovský, Skovajsa

FC Steaua Bukurešť: Cojocaru – Papp, Tamas, Varela "C", Guilherme – Muniru, Breeveld – Popa, Stanciu, Chipciu – Tade
    Náhradníci: Florin – Hamroun, Iancu, Râpă, Tahar, Tosca, Tudorie

Rozhodčí: Hernandez – Sobrino, Fernandez (všichni Španělsko).

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

2
    Obě mužstva začala dnešní utkání opatrně a nikam se příliš nehrnou.

2
    Hostující Tade se jako první muž v utkání dostal do zakončení, ovšem jeho střele chyběla přesnost. Balón skončil hodně mimo domácí branku.

3
    Guilherme vybojoval na půli hřiště balón a hosté jdou opět dopředu.

4
    Po pravé straně se snažil uniknout Bero, který byl ovšem posléze zastaven. Nicméně domácí zůstávají u balónu.

5
    Od své branky bude odkopávat hostující brankář Cojocaru.

6
    Z pravé strany poslal centr do vápna van Kessel. Jeho pokus nikdo z domácích hráčů nezachytil. Míče se zmocnil Cojocaru, který bude odkopávat od své branky.

8
    Madu zastavil pronikajícího protihráče na pravé straně. Rumunský celek ovšem zůstane u míče a může pokračovat vpřed.

9
    Guba motal na levé straně hlavy hostujícím obráncům. Nakonec si domácí hráč balón příliš předkopl a ten skončil v autu.

11
    Je za námi prvních deset minut. Obě mužstva se snaží o aktivní hru, ale žádné šance jsme se zatím nedočkali.

12
    Nyní si však musel pro balón směřující do vápna vyskočit Cojocaru.

13
    Na trávníku zůstal ležet jeden z domácích hráčů, ale vypadá to, že bude v pořádku.

14
    Trenčín se dostává postupným útokem k dostřelu hostující branky. Cojocaru zatím nemusel zasahovat.

15
    Na půlce fauloval domácí Lobotka hostujícího Stanciu. U míče tak zůstanou hosté z Rumunska.

16
    Jairo vybojoval rohový kop pro své barvy.

17
    Ten rozehrál Trenčín nakrátko. Balón se ovšem nedostal ani do vápna a tak byla obrana Bukurešti bez práce.

18
    Hra je v posledních chvílích plná nepřesností z obou stran.

19
    van Kessel poslal z levé strany balón do vápna, ale svůj centr přetáhl a ten skončil až v zámezí.

20
    Munirova kopačka se ocitla v obličeji Jaira. Domácí budou zahrávat standardní situaci ze solidní vzdálenosti.

21
    Ta se domácím nepovedla. Jeden z hráčů v bílém trefil pouze zeď a hosté šli do rychlého protiútoku, který nakonec rychle skončil.

22
    Slovenský mistr je v posledních minutách aktivnější, ale přes dobře pracující obranu Bukurešti se nemůže dostat do zakončení.

24
    Na druhé straně se hnal do šance hostující Stanciu, ale ten byl čistě obrán o míč. Domácí rychle vyrazili do rychlého protiútoku.

26
    V pořadí druhý rohový kop budou zahrávat domácí fotbalisté.

27
    Ibrahim rozehrál rohový kop, pro balón si následně došel výborným výskokem Cojocaru.

28
    Po delší době zahrozili také hosté. Balón letící z pravé strany vyhlavičkoval jeden z domácích obránců do bezpečí.

29
    Obě mužstva nakopávají balóny směrem dopředu. Na obou stranách to však není příliš účinná zbraň na soupeře.

31
    Jairo se krásnou individuální akcí zbavit dvou protihráčů, ale nakonec o balón přeci jen přišel a tak bylo po rodící se šanci Trenčína.

32
    Popa prošel z pravé strany do vápna, kde vybojoval první rohový kop pro své mužstvo v tomto utkání.

32
    K míči se postavil Stanciu, který poslal balón do vápna. Jednomu z domácích obránců se podařilo dostat balón hlavou pryč z vápna.

33
    První střelu domácího mužstva měl na svědomí Ibrahim, ale ten mířil několik metrů vedle levé tyče hostující branky.

34
    Hosté zahrávali z levé strany standardní situaci. Balón se ve vápně dostal na nohu jednoho z hostujících hráčů, který vstřelil branku. Ta ovšem nebyla uznána pro faul útočícího hráče.
    34. Neuznaná branka Bukurešti.

36
    Steaua v posledních minutách přebírá iniciativu a domácí se jen brání.

37
    Výsledkem hostujícího tlaku byl další rohový kop, který nakonec obrana Trenčína odvrátila do bezpečí.

39
    Tentokrát zahrozilo na druhé straně. Domácí diváci ženou své mužstvo dopředu. Ve vápně hostů létal několikrát balón, ale Cojocaru nemusel zasahovat.

39
    Bero se dostal do výborné šance k zakončení, ovšem svou střelu umístil pouze do padajícího Cojocara.
    39. Bero se dostal do výborné příležitosti, ale svou šancí pohrdl.

40
    Po velikém tlaku zahrávali domácí další rohový kop, který rozehrál Ibrahim, jehož pokus byl nakonec příliš dlouhý a nikdo v bílém na něj nedosáhl

42
    Hra se lehce zklidnila, ani jedno z mužstev nechce inkasovat před koncem prvního poločasu.

44
    Balón mají na svých kopačkách hráči Trenčína, kteří se s ním snaží dostat postupným útokem před branku rumunského mužstva.

45
    Rozhodčí Hernandez přidá k prvnímu poločasu jednu minutu navíc.

45+1
    Hosté se hnali směrem k brance Trenčína. Šemrinec si vzal balón do rukavic a poslal ho směrem dopředu.

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi první poločas mezi Trenčínem a Steaua Bukurešť. Utkání začalo velmi opatrně, ale ke konci poločasu jsme byli svědky rychlého fotbalu s vážnými šancemi. Ty měli na svědomí hráči Trenčína, avšak branku se jim vstřelit nepodařilo. Na druhé straně hosté se radovali z branky, ale ta nebyla uznána a tak se půjde do druhé půle za stavu 0:0.

46

47
    Domácí hráči se dostali opět na dostřel Cojocarovy branky, ovšem hostující gólman nemusel nakonec vůbec zasahovat.

48
    Rohový kop si vybojovali hráči Bukurešti. Ten rozehrál Stanciu. Balón poslal na přední tyč, kde byl připraven jeden z domácích obránců, jenž odhlavičkoval balón do bezpečí.

49
    Z pravé strany se pokusil van Kessel centrovat, ale jeho pokus tečoval Guilherme a Cojocaru se jen podíval za míčem, který skončil metr od jeho tyče.

51
    Trenčín se dostává postupnou kombinací k vápnu Bukurešti. Ta se ovšem velmi zodpovědně brání.

52
    Za svůj faul na půli hřiště viděl žlutou kartu domácí Kingsley Madu.

53
    Pokus van Kessela byl zablokován obranou hostujícího mužstva.

54
    Varela zůstal po souboji ležet na trávníku a vypadá to, že bude potřebovat ošetřit.

55
    Hostující hráč je již na nohou a vypadá to, že bude moci pokračovat ve hře.

55
    Fotbalisté Trenčína podnikli rychlý protiútok, který zakončil Guba střelou do hostujícího obránce. Roh pro domácí.

56
    Ten se domácím příliš nepovedl. Cojocaru neměl žádné problémy chytit balón do svých rukavic.

56
    Rohový kop si vyzkouší na druhé straně také hosté.

57
    Hosté z něho také nic nevytěžili, balón je zpět na polovině hřiště.

58
    Z uctivé dálky vypálil Guba, ale jeho pokusu scházela razance a tak s touto střelou neměl Cojocaru problémy.

59
    Stanciu vystřelil spíše z nouze a také to tak vypadalo. Jeho pokus skončil velmi vysoko nad brankou Trenčína.

59
    Střídání v týmu FC Steaua Bukurešť: ze hřiště odchází Chipciu, přichází Hamroun.

59
    Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Guba, přichází Wesley.

61
    Pappova střela se nevešla mezi tři tyče. Hostující hráč zkoušel spíše z dálky překvapit Šemrince, ale jeho záměr mu nevyšel.

62
    Cögley srazil Hamrouna a hosté budou zahrávat z levé strany standardní situaci. Obrana Trenčína bude muset být v pohotovosti.

63
    Žlutou kartu dostává Wesley (AS Trenčín).
    Žlutou kartu dostává Tamas (FC Steaua Bukurešť).

64
    Steaua Bukurešť právě vstřelila branku!
    Tak to byla krásná branka. K míči se postavil NICOLAE CLAUDIU STANCIU, který míč nádherně zatočil přímo do branky domácích. Hosté se tak ujímají vedení 1:0!
    64. Nicolae Claudiu STANCIU - 0:1

64
    Cögley byl faulován Hamrounem, který si tak vysloužil žlutou kartu.

66
    Domácí jsou zaskočeni obdrženou brankou a kombinace se jim příliš nedaří. Hosté o proti tomu hrají ve větší pohodě.

67
    Lobotka si vyšlápl na Poppa a rozhodčí Hernandez odpískal faul na hostujícího hráče.

69
    Stanciu výborným presingem vybojoval rohový kop.

70
    Je to rázem o dvě branky. Rychlý útok po pravé straně vedl Popa, který poslal balón do vápna, kde ho jemně tečoval JUGURTHA HAMROUN, jenž posílá Steaua Bukurešť do dvoubrankového vedení.
    70. Jugurtha HAMROUN - 0:2

72
    Tadé fauloval Rundiče při útočném snažení. U míče tak budou domácí fotbalisté.

73
    Rána Wesleyho byl zablokovaná a tak vůbec nedošlo k ohrožení hostující branky.

74
    Ve vápně Bukurešti srazil Muniru jednoho z domácích hráčů. K nevoli slovenských fanoušků se pokračuje ve hře.

75
    Na hřišti se přiostřují emoce. Dalším karetním hříšníkem se stal hostující Breeveld.

75
    Žlutou kartu také viděl domácí Ibrahim.

77
    Domácím již mnoho času nezbývá na to, aby odvrátila tento nepříznivý výsledek do odvety.

79
    Při útočném snažení byl faulován van Kessel. Domácí budou u balónu.

80
    Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Ibrahim, přichází Koolwijk.

81
    Střídání v týmu FC Steaua Bukurešť: ze hřiště odchází Breeveld, přichází Tahar.

82
    Tadé se dostal ve vápně hlavou k zakončení, ale našel pouze připravené rukavice domácího Šemrince.

84
    Fotbalisté Trenčína se snaží vstřelit kontaktní branku, která by jejich šance v odvetě zvýšila, ovšem přes dobře pracující obranu Bukurešti se nemohou vůbec prosadit.

85
    U balónu jsou stále domácí, ale ti se kombinací nemohou dostat k vápnu hostů, natož k přímému ohrožení branky. Steaua si zkušeně hlídá svůj náskok.

86
    Se svou agresivitou to přehnal Hamroun, který fauloval jednoho z domácích hráčů.

87
    Střídání v týmu FC Steaua Bukurešť: ze hřiště odchází Tade, přichází Tudorie.

89
    Balón je na polovině Trenčína. Zatím nenasvědčuje nic tomu, že bychom byli svědky třetí branky v dnešním utkání.

89
    Popa zůstal ležet na trávníku a pochopitelně se zvedáním nikam nespěchá.

90
    Španělský rozhodčí Hernandez přidá k odehraným devatesáti minutám další tři minuty navíc.

90+1
    Čögley dle rozhodčího fauloval, což se domácímu hráči nelíbí a je jiného názoru. Nicméně u balónu budou rumunští fotbalisté.

90+2
    Rundič ve výskoku fauloval hostujícího Tudorieho, jenž se držel za hlavu, ale vypadá to, že hra bude pokračovat i s ním.

90+3
    Tudorie byl přistižen v ofsajdu a rodící se šance hostů byla záhy pryč.

90+3

Je dobojováno. Trenčín, který byl v prvním poločase více než vyrovnaným soupeřem Steaua Bukurešti nakonec odešel poražen. Ve druhém poločase přebrali hosté iniciativu. Do vedení dostal rumunského mistra ve čtyřiašedesáté minutě Stanciu, který nádherně zatočil míč ze standardní situace přímo do branky. O šest minut později to bylo již 2:0, kdy jemnou tečí usměrnil balón za záda Šemrince hostující Hamroun. Na rumunské půdě Trenčín nečeká lehký úkol, smazat dvoubrankové manko bude velice těžké, ale ne nemožné.

Branky: 64. Stanciu, 70. Hamroun (Popa)

Karty:   52. Madu (TRE), 63. Wesley (TRE), 75. Ibrahim (TRE) – 63. Tamas (STB), 64. Hamroun (STB), 75. Breeveld (STB)

AS Trenčín: Šemrinec "C" – Cögley, Ramon, Rundič, Madu – Ibrahim (80. Koolwijk), Lobotka, Bero – Guba (59. Wesley), Jairo, van Kessel

FC Steaua Bukurešť: Cojocaru – Papp, Tamas, Varela "C", Guilherme – Muniru, Breeveld (81. Tahar) – Popa, Stanciu, Chipciu (59. Hamroun) – Tade (87. Tudorie)

Rozhodčí: Hernandez – Sobrino, Fernandez (všichni Španělsko)
    Středa 22.07.2015
    Steaua Buk. - Trenčín 2:3

Branky: 57. Muniru, 60. Tadé (pen.) – 13. Wesley (Jairo), 21. Bero (Jairo), 84. Wesley (Jairo)

Karty:   61. Chipciu (STB), 63. Muniru (STB) – 33. Bero (TRE), 66. Rundić (TRE)   74. Rundić (TRE)