Olomouc – Vítkovice 2:1 (1:0 po s.n.) | Martin – Lipt. Mikuláš 3:1 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 2:1 (kon.)
Sparta – Liberec 3:1 (kon.) | Trnava – Senica 3:4 (kon.) | Kadaň – Most 2:5 (kon.)
Prostějov – Poruba 2011 5:1 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 3:4 (kon.) | Ústí n/L – Chomutov 4:3 (kon.)
Jihlava – Trenčín 2:5 (kon.) | Slavia – K. Vary 5:2 (kon.) | Frýdek-M. – Třinec 4:10 (kon.)
Kladno – Plzeň 5:3 (kon.) | HC Slovan – Zlín 3:2 (1:0 po s.n.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Piráti Chomutov
Čtvrtek 06.08.2015, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Přípravné zápasy

Já se s vámi z Ústí nad Labem loučím a přeji hezký zbytek dnešního večera. (20:09:53)

Chomutov se hnal ve třetí třetině za vyrovnáním. Pět minut před koncem snížil na rozdíl jednoho gólu Rutta, který se trefil přesně nad Lapačku domácího Volkeho. Po zbytek zápasu byli Piráti několikrát blízko vyrovnání, ale první vítězství v rámci letní přípravy berou zaslouženě po aktivnější hře hráči Ústí.

59:56
    Oddechový čas pro domácí.

59:56
    Domácí vyhodili přes celé hřiště, branku hostů minuli jen o malý kousek. Následuje vhazování po levici Volkeho.

59:26
    Rutta vystřelil od modré čáry. Domácí brankář měl volný výhled a se střelou si lehce poradil.

59:00
    Piráti zkouší hru bez brankáře.

58:17
    Chomutov hraje v plném počtu.

58:14
    Hosté se dostali k zakončení. Volke přerušuje hru.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:32
    Slovanu se nedaří založit útok.

56:54
    Chomutov vyhazuje až k Volkemu.

56:17
    Ústí si zahraje přesilovou hru. Na dvě minuty vyloučen Jekabs Redlihs (CHM) za zdržování hry – vyhození puku mimo hřiště.

Dnešní utkání sleduje 761 diváků.

56:05
    Piráti se ženou za vyrovnáním. Volke zatím svůj tým drží v jednobrankovém vedení.

54:25
    Piráti právě vstřelili branku!
    VLADIMÍR RŮŽIČKA vystřelil z mezikruží. Volke puk lapačkou pouze přibrzdil, pryž se následně doklouzala do sítě domácích. Asistence: Štěpán Hřebejk, Adam Janošík.

53:35
    Neočekávaná teč chomutovského hráče překvapila Volkeho. Puk však dokázal vyrazit.

52:00
    Po dlouhé době se drží v útočném pásmu také domácí.

51:27
    Piráti se usadili v útočném pásmu. S nahozením na bránu si domácí brankář poradil a raději přerušil hru.

50:42
    Kuchlerova přihrávka míří mimo hrací plochu.
    Situace před Volkem

49:58
    Chomutov zakládá útok od vlastní brány.

49:09
    Piráti nahazují puk do útočného pásma, kde ho Volke raději přikrývá.

48:32
    Růžička přesně našel před bránou volného spoluhráče, jeho střelu Volke chytá.

46:55
    Na půlící čáře se srazili dva spoluhráči Chomutova. Oba následně pokračují ve hře.

46:37
    Hosté hrají v plném počtu.

46:08
    Navarra nedokázal před bránou přehodit ležícího brankáře.

45:46
    Ústí se nemůže dostat z obranného pásma.

45:10
    Vondrka vyhazuje přes všechny čáry.

44:37
    Křivohlávek zůstal ležet na ledě. Na dvě minuty vyloučen Šimon Szathmary (CHM) za napadení.

44:05
    Hovorka sám před bránou trefuje přímo Volkeho.

42:53
    Kůrka výborně vložil hůl do přihrávky dvou chomutovských útočníků.

41:43
    Růžička minul v dobré pozici domácí svatyni hned dvakrát.

40:53
    Šanci Gengela zastavuje úmyslný ofsajd.

40:02
    Úvodní buly třetí třetiny vyhráli domácí.

40:01
    U Pirátů proběhla změna v brankovišti. Miroslava Kopřivu nahradil Jan Strmeň.

40:01

Dvě minuty do začátku poslední části dnešního zápasu.

Druhá třetina přinesla hned pět branek. Chomutov dvakrát snižoval na rozdíl jednoho gólu, ale Ústí dokázalo vždy navýšit své vedení o dvě branky. O tu poslední se zatím postaral David Merta, který místo radosti zamířil s bolestivou grimasou o dvě minuty dříve do šatny.

Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Čtvrtou branku domácích přidává DAVID MERTA. Radost z gólu se však nekoná, protože po naražení do tyčky se těžce zvedá z ledu a míří rovnou do šatny. Asistence: Ladislav Gengel.

36:53
    Slovan kombinoval v obranném pásmu soupeře, ke střele se ale nedostal.

35:50
    Ústí kombinovalo v útočném pásmu, kde se nedovoleně provinil Štěpán Hřebejk (CHM), který dostává dvě minuty za podražení.

35:20
    Chomutov se delší dobu drží v útočném pásmu. K zakončení se však nedostal.

34:32
    V souboji jeden na jednoho se chomutovský útočník dostal k domácímu brankáři. Hra přerušena pro posunutí branky.
    Aktuální situace na zimním stadionu

33:32
    Volke vyrazil střelu maskou. Hra přerušena.

33:15
    Vhazuje se po pravici domácího brankáře.

31:51
    Domácí hrají v plném počtu.

31:16
    Piráti využívají dvojnásobnou přesilovou hru. Z pravého kruhu dopravil puk za záda Volkeho MARTIN RÝGL. Asistence: Marek Hovorka.

31:02
    Piráti kombinují v útočném pásmu.

29:51
    Domácí jdou do tří. Martin Volke (UNL) vyloučen za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště. Trest odpyká David Tůma.

29:25
    Ladislav Gengel (UNL) vyloučen na dvě minuty za podražení.

29:05
    Jeden z hostujících hráčů nyní minul před bránou křižnou přihrávku.

28:24
    Květoň vystřelil před obráncem z mezikruží, Volke měl však lapačku připravenou.

28:02
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Jedna akce střídá druhou.

26:41
    Martin Volke u levé tyče raději přikryl puk.

25:29
    Ústí si bere využitou přesilovou hrou zpátky dvoubrankový náskok. ONDŘEJ SMETANA měl před sebou odkrytou klec a hostující Kopřiva se nestihl včas přesunout ke své levé tyčce. Asistence: Jan Kloz.

24:49
    Ústí si aktivní hrou v útočném pásmu vynutilo faul. Za sekání je na dvě minuty vyloučen David Květoň (CHM).

22:56
    K vyraženému kotouči se na hranici brankoviště dostal ANTONÍN DUŠEK, pro kterého nebylo problém uklidit ho do prázdné branky. Asistence: Lukáš Květoň a Marek Račuk.

22:12
    Chomutovu se nedaří usadit v útočném pásmu.

21:20
    Zakázané uvolnění Slovanu.

20:52
    Individuální akci od modré čáry zakončil JIŘÍ RYS přesně pod horní tyčku. Asistence: Ladislav Gengel, Martin Volke.

20:10
    Chomutov začíná druhou třetinu ofsajdem.

20:01

Všichni hráči jsou na svých místech, další třetina může začít.

První třetina nabídla rychlý hokej na obou stranách. Už v páté minutě se z gólu radoval ústecký Holomek, jehož střelu od modré Kopřiva neviděl. Chomutov mohl snížit v přesilové hře, ale k žádné větší akci se nedostal. Do prostřední části tak vstoupí Ústí s jednobrankovým náskokem.

20:00

19:54
    O poslední střelu první třetiny se postaral ústecký Navarra, který střílel z levého kruhu.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:53
    Ofsajd Chomutova.

17:58
    Rýgl zůstal sám před brankářem, který jeho střelu dokázal vyrazit.

17:11
    Hřebejk se snažil dostat do úniku, v něm mu ale rázně zabránil Smetana, který hostujícího hráče přitlačil na mantinel.

16:14
    Růžičkova střela vypadla Volkemu těsně vedle branky.

14:42
    Tři hráči domácích se hnali na Kopřivu. K druhému gólu domácích chybělo málo.

13:53
    Hned po vyhrané buly střílel z modré Drtina. Puk končí ve výstroji Volkeho.

13:42
    Zakázané uvolnění domácích.

12:43
    Tlak domácích málem skončil brankou. Zakončujícímu v poslední možnou chvíli sjel puk z hole.

11:48
    Vondrkovu střelu vyráží domácí brankář do rohu kluziště.

11:38
    Květoňovu střelu Volke kryje.

11:07
    Zakázané uvolnění v podání domácího celku.

10:45

09:53
    Hosté vytvořili před Volkem skrumáž těl, ze které najednou vyletěl puk z hole Růžičky. Volke dokázal střelu betonem zlikvidovat.

06:19
    Po vydařené akci domácích zakončoval z pravého kruhu Kuchynka. Výborný zákrok Kopřivy zastavil puk před brankovou čárou.

05:54
    Piráty zastavil v další akci odpískaný ofsajd.

05:04
    Hosté mohli velmi rychle vyrovnat, ovšem proti byl pozorný brankář domácích, který lapil kus černé gumy do lapačky.

04:24
    ONDŘEJ HOLOMEK vystřelil od modré čáry. Kopřiva přes několik hráčů před sebou puk neviděl a kotouč se zastavil až v síti za jeho zády. Asistence: Jiří Kuchler, David Tůma.

03:18
    Račuk se zmocnil za bránou Ústí puku a po vyjetí do pravého kruhu zakončoval. Volke zabránil puku v cestě do brány na poslední chvíli betonem.

03:07
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

02:40
    Oba týmy střídají.

01:19
    Hosté ujížděli dva na jednoho. Hřebejk vzal celou situaci na sebe a vystřelil. Volke byl pozorný a puk za svá záda nepustil.

01:05
    Pospíšil se dostal až k tyčce domácího brankáře, vystřelit však nedokázal.

00:01
    Úvodní buly vyhráli domácí.

00:01

Oba dva týmy jsou už na ledové ploše.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – Pohl, Holomek, Brož, Vágner, Kůrka, Smetana, Macek, Skočovský – Tůma, Kuchler "C", Rys, Křivohlávek, Gengel, Merta, Novák, Kloz, Navarra, Podsedníček, Kuchynka
    Trenér: Tomáš Mareš, Miroslav Mach

Piráti Chomutov: Kopřiva (Strmeň) – Szathmary, Redlihs, Drtina "A", Rutta, Kranjc, Šidlík, Janošík, Rýgl, Kämpf, Hřebejk "A", Dušek, Račuk, L. Květoň, Chlouba, Sklenář, Růžička, Pospíšil, Vondrka "C", D. Květoň, Hovorka
    Trenér: Vladimír Růžička, Břetislav Kopřiva.

Sestavy z minulého zápasu:

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Ašenbrener) – Pohl, Holomek, Brož, Vágner, Kůrka, Smetana, Macek, Skočovský – Křivohlávek, Roubík, Merta, Baránek, Gengel, Rys, Kuchynka, Kopta, Novák, Podsedníček, Řidel, Navarra

Piráti Chomutov: Hanuljak (Kopřiva) – Drtina (A), Szathmary, Jánošík, Rýgl, Šidlík, Kranjc, Redlihs, Havel – D. Květoň, Hovorka, Vondrka (C), Růžička ml., Račuk, Kämpf, Hřebejk (A), Pospíšil, Tomica, Sklenář, Dušek, L. Květoň

Kádr Chomutova přinesl velkou řadu změn. V týmu skončilo hned šestnáct hráčů. Tým opustili Tomáš Bartejs, Jaroslav Koma, Jaroslav Mrázek, Mario Scalzo, Brett Skinner, Jakus Stehlík, Libor Šulák, Alexander Titov, Milan Toman, Nikola Gajovský, Martin Kadlec, Ondřej Kaše, Bryan McGregor, Marek Sikora, Tomas Sinisalo a Martin Šagát. Pirátský dres budou naopak nově oblékat Adam Jánošík, Aleš Kranjc, Jekabs Redlihs, Petr Šidlík, Tomáš Pospíšil, Jakub Sklenář, Marek Tomica a Michal Vondrka.

Chomutov má za sebou dva přípravné zápasy. V tom prvním se postavil proti ruskému Omsku, který překvapivě porazil 4:3. Druhé utkání proti Plzni dospělo až k samostatným nájezdům, kde se nakonec radovali z výhry 3:2 Indiáni.
    Dres Ústí nad Labem dnes oblékne Jan Kloz, který letos přestoupil do kádru Kladna

Do zápasu nastoupí v dresu Slovanu útočník Jan Kloz !

Posted by HC Slovan Ústí nad Labem on 6. srpen 2015

Slovan čeká v rámci letošní letní přípravy první zápas před svými fanoušky. Před novým ročníkem podepsal smlouvu o spolupráci s Mladou Boleslaví, a tak se v týmu objeví několik hráčů z tohoto extraligového týmu. Novými jmény jsou Antonín Melka, Jiří Kuchler, David Pojkar, David Bernad, Jiří Kurka či Patrik Podsedníček. Tým naopak opustili Jan Kloz, Tomáš Kolafa, Petr Přeučil či Michael Petrásek, který bude působit v týmu mistrovského Litvínova.

Ústí má za sebou dva zápasy, z nichž nevyhrálo ani jeden. Nejprve podlehlo na ledě Kadaně 2:4 a poté i na ledě Kladna 2:3.

V loňském roce se tyto dva týmy ještě potkávaly v jedné soutěži. Právě Chomutov byl pro Ústí posledním týmem, který mu ukončil sezonu. Slovan došel do čtvrtfinále, kde podlehl Pirátům 2:4 na zápasy. Chomutov pokračoval úspěšně dál a po prvním místu v baráži o extraligu si od září zahraje nejvyšší českou soutěž.

Vítám vás u přátelského utkání mezi dlouholetými severočeskými rivaly. Ústí nad Labem změří své síly s Piráty z Chomutova.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Branky a nahrávky: 5. Holomek (Kuchler, Tůma), 21. Rys (Gengel, Volke), 26. Smetana (Kloz), 38. Merta (Gengel) – 23. Dušek (L. Květoň, Račuk), 32. Rýgl (Hovorka), 55. Růžička (Janošík, Hřebejk)

Piráti Chomutov: Kopřiva (40. Strmeň) – Szathmary, Redlihs, Drtina "A", Rutta, Kranjc, Šidlík, Janošík, Rýgl – Kämpf, Hřebejk "A", Dušek, Račuk, L. Květoň, Chlouba, Sklenář, Růžička, Pospíšil, Vondrka "C", D. Květoň, Hovorka
    Trenér: Vladimír Růžička, Břetislav Kopřiva