Galatasaray – Bursaspor 1:0 (kon.)
Galatasaray Istanbul
1:0 (1:0)
Bursaspor
Sobota 08.08.2015, 19:45 • Ottoman Stadium, Ankara (kapacita: 19.626) • Turecký superpohár

Vítáme vás u on-line přenosu z Tureckého superpoháru! V Ankaře si to o první tureckou trofej letošního sezóny rozdají hráči Galatasaraye Istanbul a Bursasporu. Utkání začíná v 19:45.
    O vítězi tureckého superpoháru se rozhodne na tomto krásném stadiónu

Dvacetinásobný turecký mistr a šestnáctinásobný vítěz tureckého poháru dokázal vyhrát obě trofeje i loni a dnes tak může útočit na již čtrnácté vítězství v tureckém superpoháru. Velkoklub z Istanbulu je dnes favoritem utkání a to nejen díky hvězdami nabité soupisky, ale také kvůli tomu, že s Bursasporem neprohrál v posledních devíti utkáních.

Bursaspor

Druhý účastník dnešního superpoháru není ani zdaleka tak úspěšný jako Galatasaray, když má na svém kontě jen jeden ligový titul a stejný počet vítězství v tureckém poháru, ale i tak může být velmi zdatným sokem. Loni byl tým z města Bursa blízko druhého zisku tureckého poháru, ale ve finále podlehl právě Galatasarayi a dnes se tak za tuto porážku může pomstít. V týmu Bursasporu najdeme hned několik reprezentantů včetně dvou českých, Tomáše Sivoka a Tomáše Necida. Oba zde přestoupili před letošní sezónou.

4.8.2015 Bursaspor – Lakhwiya 3:1
    25.7.2015 Mönchengladbach – Bursaspor 2:2
    23.7.2015 Rodinghausen – Bursaspor 2:2

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

3.6.2015 – Finále tureckého poháru

Galatasaray – Bursaspor 3:2 (40', 48' a 60' Burak Yilmaz – 27' Fernandao (pen), 58' Sen)
    Oba týmy dnes nastoupí ve své oblíbené kombinaci dresů

Fanoušci Galatasaray Instanbul pomalu, ale jistě zaplňují tribuny Ottoman Stadium.

Galatasaray Istanbul: Muslera – Sarioglu, Chedjou, Balta, Telles – Kisa, Inan (C) – Öztekin, Sneijder, Podolski – Bu.Yilmaz
    Náhradníci: Iscan – Colak, Bulut, Adin, Džemaili, Günter, Camdal

Bursaspor: Günok – Özgenc, Aziz (C), Sivok, Behich – Cinaz, Jorquera – Tufan, Josué, Tasdemir – Bakambu
    Náhradníci: Tekin – Be.Yilmaz, Soyalp, Nounkeu, Karabulut, Ipek, Advincula

Rozhodčí: Cüneyt Çakιr – Bahattin Duran, Tarik Ongun.

Hráči obou celků již přichází na trávník. Na stadionu panuje opravdu výborná atmosféra. Čeká nás jistě skvělé utkání!

Ještě před úvodním výkopem zazněla turecká hymna, která začátek zápasu trochu protáhne.

1

1
    Úvodní výkop tureckého superpoháru 2015 obstarali hráči Bursasporu, kteří jsou od první minuty povzbuzování skákajícími fanoušky. Dnes bude v Ankaře hodně horko!

2
    První vzdušný souboj zápasu absolvoval Hakan Balta a právě stoper Galatasaraye potřeboval menší ošetření. Nyní už je však zpět na trávníků a pomáhá s rozehrávkou svého celku.

3
    Nová akvizice favorizovaného celku z Istanbulu, Lukas Podolski, si na půli pomohla faulem. Cüneyt Çakιr tak přerušuje hru a míč budou mít borci Bursasporu.

3
    Obrovská šance Bursasporu! Bakambuovu nebezpečnou ránu z velkého vápna dokázal vytáhnout Muslera jen k Tufanovi, ale ani ten zblízka a z úhlu nedokázal vstřelit úvodní branku utkání!

4
    Máme za sebou první velkou šanci zápasu a hra je nyní opět přerušena. Hlavní sudí domlouvá hráčům.

5
    Dlouhý nákop po faulu jednoho z hráčů Bursasporu nedoletěl až k Buraku Yilmazovi. Hrát tak bude soupeř Galatasaraye.

6
    Výborná kolmice doputovala až k Podolskemu, ale ten v tísni vybojoval jen rohový kop. Pro centr od praporku si následně došel Günok.

8
    Hráči Galatasaraye to zkusili opět vysokým centrovaným míčem, avšak tentokrát se Burak Yilmaz nacházel v ofsajdu, který asistent rozhodčího zpozoroval a odmával.

9
    Istanbulský celek se nikam nežene a v pohodě kombinuje na útočné polovině. Zatím se míč pohybuje hodně daleko od Günokovy brány.

10
    Stále jsou obhájci ligového titulu na polovině Bursasporu. Stále je to však bez zakončení.

11
    Až nyní se po ztrátě Bursasporu ke střele dostal Wesley Sneijder, ale jeho nedůrazná rána byla sražena a skončila v rukavicích Merta Günoka.

12
    Sneijder opět v akci. Tentokrát si nizozemský reprezentant pomohl faulem v souboji s Cinazem. Následný volný kop se faulovanému vůbec nepovedl.

13
    Příliš dlouhá a příliš rychlá přihrávka na Lukase Podolskiho končí až za brankovou čárou. Odkop od brány si tak vyzkouší Günok.

14
    Wesley Sneijder bleskově vhodil aut, ale z této uspěchané akce Galatasaraye opět nic nebylo.

15
    Dobrý centr na vzdálenější tyč, kde číhal Ozan Tufan, odvrátil Telles, který si následně poradil i s osobním soubojem u pomezní čáry.

16
    Opravdu hodně rychle se musel vracet Aurélien Chedjou, který kolmici odvrátil na rohový kop ve prospěch Bursasporu.

17
    Jorquerův roh sice hráči Galatasaraye odvrátili, ale míč se následně odrazil jen k Serdaru Azizovi. Ten pohotově vypálil těsně vedle.

18
    Kombinace Galatasaraye je zatím hodně jalová. Hráči favorizovaného týmu se ještě nedostali k nebezpečnému ohrožení Günokovy brány.

19
    Už už to vypadalo, že se do velké šance dostane Behich, který postupoval z levé strany pokutového území, ale nakonec mu je odpískán ofsajd.

20
    První gólovka Galatasarye přichází ve 20. minutě! Jedovatý centr na Buraka Yilmaze vyboxoval Günok, ale míč se odrazil ke Sneijderovi a ten pálil do odkryté brány. Rána by skončila gólem, nebýt rychlého návratu a výborného zákroku Günoka.

21
    Galatasaray právě vstřelil branku!
    Ale nyní už Galatasaray vede! YASIN ÖZTEKIN prošel na pravé straně přes dva hráče, navedl si míč více do středu a skvělou ránou k tyči zpoza vápna propálil Merta Günoka.
    21. Yasin ÖZTEKIN - 1:0

23
    Bursaspor má bleskově šanci srovnat. Volný kop z dobré pozice bude rozehrávat Cristóbal Jorquera.

24
    Z volného kopu Bursasporu nic nebylo a míč se dostává až ke Günokovi.

25
    Velmi nadějně nyní vypadal dlouhý nákop na Buraka Yilmaze, ale tomu k míči chyběl přeci jen nějaký ten metřík navíc.

26
    Další standardní situaci si vybojoval Bursaspor. Tentokrát to byl rohový kop, po kterém míč tečoval Balta a standardka se bude opakovat.

27
    Muslera opravdu bleskově výhozem přenesl hru na útočnou polovinu, ale tam situaci špatně vyřešil jeden z hráčů Galatasaraye, jehož přetažené přenesení skončilo až u pomezní čáry.

29
    Selcuk Inan faulován přibližně na polovině hřiště, Galatasaray poté volí rozvážnou rozehrávku z vlastní poloviny.

30
    Bursaspor se již pár minut jen honí za míčem, který momentálně vlastní hráči Galatasaray.

31
    Až na konci 31. minuty se ke kulatému nesmyslu dostávají borci, kteří zatím prohrávají 1:0. Obrana soupeře však pracuje na výbornou a nepouští Bursaspor blíže šestnáctky.

33
    Trochu uspávací kombinace Galatasaraye končí nepřesností a míč je v zámezí. Vhazovat bude Özgenc.

34
    Přichází první žlutá karta utkání. Selcuk Inan (GAL) zezadu atakoval Josuého a je potrestán.

35
    Poměrně solidní centr dopadl na hlavu Tomáše Sivoka, avšak český reprezentační stoper si nepohlídal ofsajd a následná Azizovo zakončení již bylo navíc. Mezitím se za bránou Muslery objevují světlice.

36
    K přímé sólo akci se odhodlal Brazilec Josué, který vybojoval aspoň rohový kop.

37
    Na centr letící od rohového praporku si naskočil jeden z hráčů Bursasporu, ale jeho zakončení mířilo vysoko nad.

38
    Özgenc bez problémů pohlídal nákop na Tellese, jenže Günok se nepředvedl zrovna jistým výkopem a u míče jsou opět favorité dnešního střetnutí.

39
    Selcuk Inan zahrál rohový kop na bližší tyč, kde si sbíhal Balta, ale nakonec šel míč za brankovou čáru právě od stopera Galatasaraye. Následuje odkop od brány.

40
    Na zhruba pětadvaceti metrech od brány byl nyní faulován Podolski a Galatasaray bude mít k dispozici volný kop z výborné pozice.

42
    Rozehrávka „přímáku“ se trochu natáhla, ale nakonec nebylo, o co stát. Zeď se sice pohnula poněkud předčasně, avšak důležité je vyústění volného kopu, kterým Sneijder trefil jen hradbu před sebou.
    Hráči Galatasaraye při oslavě vstřelené branky.

43
    U pomezní čáry na polovině Galatasaraye nyní klečí zraněný Aziz Behich. Po krátkém ošetření však bude levý bek Bursasporu v pořádku.

45
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu a Galatasaray v pohodě kontroluje hru kombinací na vlastní polovině.

45
    Jenže v samém závěru 45. minuty přiletěl těsně před Günoka jedovatý centr, který při obranném zákroku zasáhl Aziz a právě kapitán Bursasporu nasměřoval míč do prostoru brány. Skvělý zákrok si připsal Mert Günok, který vykopl míč mimo.
    45. Obrovská šance Galatasaraye.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavil přesně jednu minutu a ukončuje první půli.

45+1

První poločas tureckého superpoháru je minulostí a týmy jdou do kabin za stavu 1:0 ve prospěch favorizované Galatasaraye. Istanbulský celek je zatím aktivnějším týmem a dá se říct, že kontroluje hru. Jedinou gólovku Bursasporu ve třetí minutě zlikvidoval Fernando Muslera a od té doby si vyzyvatel ligového šampióna prakticky nic nepřipravil.

Druhý poločas začne přibližně v 20:49.

46

46
    Hned na začátku prvního poločasu se faulem vůči Öztekinovi provinil Tasdemir. Rychlá rozehrávka volného kopu vak skončila jen v rukavicích Günoka.

47
    Další faul Bursasporu. Tentokrát si rukami až moc pomáhal hrotový útočník, Cédric Bakambu.

48
    Ani třetí pokus o přechod do útočné fáze se Bursasporu nepovedl. Akce končí odkopem od Muslerovy brány.

50
    Emre Tasdemir sice nesouhlasí, ale hlavní sudí přisuzuje vhazování Galatasarayi. Ten však záhy ztrácí míč a po faulu bude rozehrávat Bursaspor.

51
    Přímo po volném kopu se sice Bursaspor k zakončení nedostal, ale po chvíli měl míč na kopačce Josué. Ten napálil jen Selcuka Inana.

52
    V 52. minutě jsme svědky druhého žlutého trestu. Za tvrdý skluz na Tasdemira je potrestán Yasin Öztekin (GAL).

53
    Po krátkém ošetření míří Tasdemir za pomezní čáru. Bursaspor rychle rozehrál a následovat bude vhazování stejného celku.

55
    Již pouze přes jednoho hráče Bursasporu musel projít míč a Burak Yilmaz by byl v obrovské šanci. To se však nestalo a po chvíli je právě Yilmaz nachytán v ofsajdu.

56
    Po delší době registrujeme střelecký pokus. Rána ze třiceti metrů do prostoru Muslerovy brány nemířila.

57
    Nepříjemně byl zezadu atakován Sabri Sarioglu a Galatasaray bude zahrávat volný kop.

58
    Dva navazující centry do pokutového území obrana Bursasporu bez problémů zlikvidovala a míč je v rukavicích Merta Günoka.

59
    První větší šance druhého poločasu. Po centru Josuého se v souboji k hlavičce prosadil Cédric Bakambu, ale jeho zakončení nakonec mířilo o něco málo vedle brány.

60
    Bursaspor začíná být aktivnější. Jorquerova rána byla sražena na rohový kop.

61
    Jedovatou přízemní střelu z úctyhodné vzdálenosti viděl Muslera až na poslední chvíli a musel rychle na zem, aby vytáhl pokus mířící k tyči.

62
    Na lavičce Galatasaraye se chystá první střídání. Uvidíme, kdo půjde ze hřiště, a kdo opačným směrem.

63
    Zmiňovaná změna přichází. Burak Yilmaz je nahrazen Emre Colakem.

64
    Emre Colak si hned po první kontaktu s míčem vynutil faul Behiche. Volný kop ve prospěch Galatasaraye.

65
    Z volného kopu se favoritovi utkání nepodařilo nic získat a Bursaspor tak kombinuje na útočné polovině.

66
    Nepřesnost v domluvě Muslery a Chedjoua! Následoval rohový kop, na který si naskočil Samil Cinaz, ale jeho hlavička bránu těsně minula.

67
    Prokletý první kontakt s míčem připravil Colaka o velkou šanci. Mert Günok poté bleskově vyběhl z rány a sebral míč do náruče. Střídat budou za chvíli i svěřenci Ertugrula Saglama.

69
    Poněkud nevýrazná fáze hry zakončena nepřesností v kombinaci Bursasporu. Ozan Tufan si nerozuměl se spoluhráčem a výsledkem je míč na kopačkách hráčů Galatasaraye.

70
    Colak je po příchodu na hřiště velmi viditelný. Tentokrát se již k míči v pokutovém území dostal, ale poté se nepředvedl zrovna nejpřesnější zpětnou přihrávkou a zmařil šanci svého celku.

71
    Bursaspor má za sebou první změnu v sestavě. Místo Aziza Behiche zaujme Ozan Ipek.

72
    Po ofsajdu Galatasaraye dochází k dalšímu střídání Bursasporu. Jorquera je vystřídán Luisem Advínculou.

74
    Výborná kolmice na „hroťáka“ Galatasaraye nyní hodně zaměstnala Serdara Azize. Ten v poslední chvíli odvrátil nebezpečí a bude z toho rohový kop.
    74. Aziz na poslední chvíli odkopl míč do zámezí.

75
    Bilal Kisa se sice chytá za hlavu, ale i tak mu je odpískán nedovolený zákrok, kterým poslal k zemi Tufana.

76
    Hráči Bursasporu vyhráli dva hlavičkové souboje, ale po třetím centru do vápna již přišel faul Azize a ani z této útočné akce nic nebude.

77
    Nizozemský reprezentant Wesley Sneijder dnes dohrál. Na jeho místo nastupuje Umut Bulut.

77
    A Umut Bulut se hned uvedl faulem. Míč získávají borci kopající za tým z Bursy.

78
    Dobře zahraný rohový kop Josuého byl odvrácen, ale k míči se nakonec dostal Erdem Özgenc, který jej střelou poslal zcela mimo tři tyče.

79
    Hlavní rozhodčí nyní citlivě nechal výhodu po šlapáku Chedjoua, ale hráči Bursasporu toho využít nedokázali a zakončení skončilo jen na zádech Hakana Balty.

81
    Cüneyt Çakιr tasí třetí žlutou kartu zápasu a i potřetí ji ukazuje hráči z istanbulského týmu. Tentokrát je potrestaným Lukas Podolski.

82
    Další rohový kop Bursasporu končí opět neúspěšně. Galatasaray již však nemá převahu, kterou měl v prvním poločase.

84
    Poslední střídání Galatasaraye obstaral Blerim Džemaili, který vystřídal Lukase Podolskiho.

85
    Čas neúprosně kvapí a Bursasporu se nedaří dostat k zakončení.

87
    Obrana Galatasaraye pracuje na výbornou a každou kolmou přihrávku likviduje dlouhým odkopem na soupeřovu polovinu.

88
    Červená karta! Hráč, který přišel na hřiště až 63. minutě, Emre Colak, zezadu šlápl na lýtko Ozana Tufana a hlavní rozhodčí ho bez zaváhání vylučuje! Závěr utkání tak Bursaspor dohraje ve výhodě jednoho muže.
    88. Červená karta

89
    Emre Colak sklesle odchází do kabiny. Na rozehrání volného kopu si tak ještě potkáme.

90
    Ani dva centry mířící do pokutového území Musleru neohrozily. Hlavní rozhodčí mezitím rozhodl o pětiminutovém nastavení.

90+1
    Prakticky celou první minutu nastavené doby hry se Galatasarayi podařilo odehrát na útočné polovině. Takto se Bursaspor vyrovnání nedočká.

90+2
    Hned čtveřice hráčů Galatasaraye se řítila do rozhozené obrany Bursasporu, ale Inanova přihrávka mířila do ofsajdu.

90+3
    Josuého centr do velkého vápna odvrácen obranou Galatasaraye a míč letí až k půlící čáře.

90+4
    Až v nastavení druhého poločasu dostává žlutou kartu také hráč Bursasporu a je jim Ozan Ipek (BRS), který stáhl Öztekina.

90+5
    Probíhá poslední minuta nastavení a míč je v autu hluboko na polovině Bursasporu. Ten má zřejmě poslední šanci na útok.

90+5
    Pár sekund před závěrečným hvizdem se hráči Bursasporu prosadili k hlavičce v pokutovém území, ale Muslera nakonec drží míč v rukavicích a sudí Cüneyt Çakιr ukončuje boj o první tureckou trofej letošní sezóny.

90+5

Bitva o turecký superpohár je tedy u konce a ze zisku trofeje se radují hráči Galatasaraye. Ti dnes vítězí po brance z 21. minut, kterou povedenou ranou k tyči obstaral Yasin Öztekin. Bursasporu se tak nepodařila odveta za prohru ve finále tureckého poháru a i dnes zůstane bez trofeje.

Vítězové superpoháru, hráči Galatasaraye, se již pomalu chystají na převzetí trofeje a já se s vámi tímto loučím. U dalších online přenosu nashledanou. (21:50:04)