Finsko – Rusko 3:4 (kon.) | Kanada – Švédsko 7:3 (kon.)
7:3 (4:0, 2:1, 1:2)
Švédsko
Sobota 15.08.2015, 17:10 • Ice Bors Aréna • Hlinka Gretzky Cup • Finále

Ještě doplním, že střely na branku jsou 36:18 (16:1, 14:10, 5:7).

S konstatováním, že Kanada poosmé v řadě vyhrává tento turnaj – celkově z 25 ročníků již podvacáté – se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (19:25:55)

Předčasně vyloučený kapitán Brett Howden nyní přebírá trofej pro vítěze. Oslavy mohou propuknout.

8. Slovensko

Nejlepším hráčem Švédska v dnešním utkání je vyhlášen Alexander Nylander (1+1).

Na straně vítězů tuto cenu dostává Pierre-Luc Dubois (1+2).

Je konec! Vítězem Ivan Hlinka Memorial Cup pro rok 2015 se stává tým Kanady!

59:52
    Obrovská radost propuká u kanadský hráčů, nyní už všichni naskákali na brankáře Wellse.

59:30
    Memoriál Ivana Hlinky 2015 má před sebou posledních třicet sekund, hra je nyní přerušena vinou přihrávky rukou švédských mladíků.

58:52
    Nahození Olssona ze střední třetiny brankář Walls chytá, vhazovat se bude po jeho pravici.

58:17
    Švédové se osvobozují vyhození na zakázané uvolnění.
    Střela Kaňadana!

57:53
    Benson nabídl skórování Metemu, ten však přesunujícího se Wallina neprostřelil!

57:19
    Švédský kouč Bendelin si ještě vyžádal oddechový čas.

57:14
    Fabbro pálil z levého kruhu jen do betonu Wallina.

56:39
    Kanada hraje v plném počtu.

Dnešní finále sleduje v Ice Bors Aréně 654 diváků.

56:06
    Počet sil na ledě se srovná, úplně zbytečně v útočné třetině krosčekoval soupeře Andersson.
    Samostatný únik Bittena.

55:10
    V oslabení pláchl Bitten, rozhýbat Wallina se mu však nepodařilo a tak puk mezi betony zasunout nedokázal.

54:39
    Švédové mají přesilovku, podražením se provinil Steel.

53:58
    Zápas se drží stále ve stejném rytmu jako na začátku, tudíž žádné akce či chyby v obraně. Pouze nahazování kotoučů a hra ze zajištěné obrany. Skóre tomu však paradoxně neodpovídá.

52:33
    Kaspick se prodíral do koncovky, soupeř mu však zablokoval hůl a kotouč pouze proklouzal brankovištěm.
    Beck MALESTYN - 7:3

51:13
    Kanada právě vstřelila branku!
    To byla ovšem lahůdka pro diváky. Zpoza branky našel mezi kruhy Josta Dubois, první jmenovaný však ještě celou akci vylepšil nahrávkou k tyčce na BECKA MALESTYNA, jenž neměl problém zasunout puk do prázdné branky, Asistence: Tyson Jost, Pierre-Luc Dubois.

50:15
    Wallin si po delší době připisuje zákrok, po komerční pauze se bude vhazovat po jeho levici.

49:03
    Nyní pozorujeme méně výživnou pasáž hry, která se víceméně odehrává jenom nahazování kotouče z jedné strany na druhou.

47:51
    Po delší době se Tre Kronor dostali do útočné třetiny, Thilander ovšem střílel příliš vysoko.

46:36
    Tohle není moc příjemná situace pro prohrávající Švédy, jejich soupeř jim totiž už téměř minutu nepůjčil puk.

45:50
    A už i hosté hrají v pěti.

45:18

45:14
    Další akci Kanady zastavil ofsajd.

44:52
    Fabbro projížděl pásmem a hledal ideální pozici pro střelu, která nakonec stejně byla zblokovaná.

44:26
    Vhazování v útočné třetině Švédska.

43:50
    A je po přesilovce. Rozjetého kanadského hráče musel Nylander zastavit nedovoleně, hraje se tak ve čtyřech.

43:22
    Ještě téměř dvě minuty zbývají Švédsku z vyloučení Howdena, hráči ze země Tří korunek jsou opět v útočné třetině.
    Wiliam FÄLLSTRÖM - 6:3

42:42
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Další gól v této přesilovce a je to již o tři branky! Svou ránou z pravého kruhu se prosadil WILIAM FÄLLSTRÖM, který trefil zadní tyčku branky. Asistence: Alexander Nylander, Adam Thilander.

42:02
    Před brankou dobře postavený Pettersoon dostal nahrávku, puk mu ale přeskočil hůl.

41:40
    Tre Kronor přesilová hra pochopitelně pokračuje, Švédi opět v útočné třetině.
    Alexander NYLANDER - 6:2

41:19
    Ostřelování kanadské brány nakonec nese ovoce! Mezi kruhy natáhl ALEXANDER NYLANDER a snižuje na 2:6. Erik Brännström, Jesper Bratt.

40:50
    Nylander se dostal k dorážce, avšak Wells zasahuje.

40:18
    A je to pětiminutový trest s osobákem do konce zápasu! Za sekání inkasuje tento trest kanadský útočník Howden. To může být ještě šance pro Švédy!

40:18
    Začátek třetí třetiny nezačíná zrovna dobře. Po tvrdém ataku zůstává na ledě ležet kapitán Švédska Cederholm, sudí se domlouvají na trestu.

40:01

Druhá dvacetiminutovka je za námi a už jsme viděli i větší šance. Ty však zůstaly neproměněny, opět padly branky ze standardních situací jako například střela Kyroa či důraz Bratta. Ve druhé periodě byly střely 14:10 pro Javorové listy.

Poslední třetina začne přibližně v 18:42.

40:00

39:58
    Ještě jedno vhazování v útočné třetině si dopřejí kanadští hráči.
    Jordan KYROU - 6:1

39:20
    Početní výhoda využita a skóre posunuto na ukazatel 6:1. Skrze pásmo dostal nahrávku JORDAN KYROU a střelou z první překonal Wallina mezi betony. Asistence: Nolan Patrick, Victor Mete.

38:43
    Faulu se dopustil kapitán Cederholm, kterému rozhodčí celkem přísně odpískal krosček.

37:51
    Přes minutu nyní žlutomodří obléhali útočnou třetinu, ovšem nějakou dobrou pozici ke střele si nevytvořili.

36:30
    Švédská akce sice potrápila soupeřovu obranu, brankář Javorových listů ale zasahovat nemusel.

35:09
    Bokvist zkoušel štěstí střelou z nulového úhlu, Wells utěsnil betonem pravou tyč dobře.
    Nebezpečné pokusy Pettersoona a Steena!

34:31
    Aby se Kanada začala bát! Jedovka Pettersoona vypadla Wellsovi z náručí, Steen ovšem dorážel pouze do lapačky kanadského muže v masce.
    Jesper BRATT - 5:1

33:19
    I Tre Kronor se dočkávají gólu a je tu jiskřička naděje! Zpoza branky našel Fällström připraveného JESPERA BRATTA, který z první propálil kanadského brankáře. Asistence: Wiliam Fällström., David Duetsch.

32:45
    V tomto oslabení moc práce kanadský gólman neměl, jeho tým je již v plném počtu.

31:58
    Už přes minutu ze švédské přesilovky je pryč, kanadská obrana však zatím soupeře nepustila do své třetiny,

30:45
    Už je tato nešťastná ponechaná výhoda u konce. Za podražení je vyloučen McLeod.

30:40
    No to tedy byla úsměvná situace. Švédský brankář Wallin při signalizované výhodě opustil branku. Při rozehrávce ve vlastní obranné třetině Deutsch nahrával za sebe, kde však nikdo nebyl. Moc nechybělo a bylo to 6:0.

30:21
    Hra se rychle dostala před Wellse, který raději puk přikryl.

29:17
    Beanovy obě střely byly zblokovány bránícím hráčem, kanadští hráči se ovšem i nadále drží v útočné třetině.

28:38
    Vhazování ve středovém kruhu vyznělo pro Švédy, kteří zakládají další útočnou akci.

28:09
    Po pravé straně se dostal až před branku Weissbach, puk však do branky neprocpal.
    Tanner KASPICK - 5:0

27:14
    Hráči Tre Kronor schytávají tak zvaného búra! Ve zmatku před brankou se nejlépe zorientoval TANNER KASPICK a dotlačil puk do sítě. Asistence: Miko McLeod.

26:39
    McLeod střílel z téměř nulového úhlu, vybojoval však alespoň vhazování v útočné třetině.

26:30

26:25
    Kanaďané nyní byli až moc aktivní a podařilo se jim dostat branku mimo své postavení.

26:04
    Jost se dostal ke střele, brankář ve žlutém dresu ukrývá kotouč ve své výstroji.

25:49
    Hráčům zámořského celku se zatím nedaří dostat se do útočného pásma, puk je opět za brankou Wellse.

24:30
    Cederholm dostává menší trest za nedovolené bránění.

23:57
    Beanovu dělovku z vrcholku kruhu švédský muž v masce bez problémů vyráží.

23:17
    Postup třetí kanadské formace zabrzdil ofsajd.

22:46
    Kanada je již v plném počtu.
    Nebezpečná střela Švéda!

22:32
    Jak v první třetině šance chyběly, nyní jich je plno. Teď se třeba protáhl mezi beky Fällström, v koncovce však trefil tváří v tvář brankáře v červeném.

21:58
    Moverare nepřesně nahrával na modrou čáru a žlutomodří musejí začínat opět od svojí branky.

21:24
    V oslabení ovšem pláchl Bitten, forhendový blafák však gólman Wallin kryje.

20:46
    A Seveřané mohou ve své aktivitě pokračovat, budou totiž hrát přesilovku. Za sekání je vyloučen Patrick.
    Šance Nylandera!

20:12
    Hned zkraje třetiny Švédsko ukazuje, že zápas ještě nevzdalo. Nylander se dostal až před branku Wellse, tu však minul.

20:01

První třetina finále Memoriálu Ivana Hlinky 2015 je za námi a stav je příznivější pro Kanadu, která vede 4:0. Je však nutno podotknout, že Švédsko nehraje špatně, vidíme vyrovnaný hokej ze zajištěných obran, ovšem Javorovým listům to tam dnes zkrátka padá. Uvidíme, s čím nastoupí Tre Kronor do druhé části, která začne zhruba v 17:56.

Oficiální zápis mluví o počtu střel 16:1 pro Kanadu, s kolegy jsme se však shodli, že Wells měl minimálně pět zásahů.

20:00

19:15
    Kaspickovu ránu vyráží gólman Wallin maskou mimo nebezpečí.

18:46
    Nahození Nässéna ze středového kruhu Wells kryje, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

18:18
    Hra pokračuje ve starých kolejích, oba celky hrají ze zajištěné obrany na nahazované kotouče.

16:54
    Trenér Torgny Bendelin sahá k výměně brankáře. Gustavssona po čtyřech obdržených brankách střídá Isak Wallin.
    Tyler BENSON - 4:0

16:54
    A kanonáda pokračuje! Pokus Girarda Gustavsson ještě vyrazil, ovšem k puku se dostal kanadský supertalent TYLER BENSON a nemohl netrefit odkrytou klec. Asistence: Sam Girard.
    Mike MCLEOD - 3:0

15:59
    Tre Kronor jsou zralí na ručník. Hrají celkem vyrovnanou hru, do žádných velký šancí soupeře nepouštějí, ale i tak je to už 3:0! Nyní dostal MIKE MCLEOD nahrávku zpoza branky a zužitkoval ji. Asistence: Tanner Kaspick.

15:47

14:42
    Davidssonovi uskočil puk a mnoho nechybělo, aby Dube jel sám na branku. Nakonec kotouč na poslední chvíli vypíchl Cederholm.

14:09
    Nylander měl slušně napřaženo, při ráně však zlomil hůl.

13:47
    Švédové budou mít možnost snížit v početní výhodě, za držení je vyloučen kapitán Kanady Howden.

13:22
    Gustavsson s tímto nahozením od modré čáry neměl problém, po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho pravici.

12:46
    Jost jen lehce protečoval nahození svého spoluhráče, čímž získal útočné pásmo.

11:51
    Na brankáře Švédka se valí další útok.
    PIERRE-LUC DUBOIS - 2:0

11:17
    Tři sekundy před koncem početní výhody se přeci jenom Kanada dočkala gólu! Střelu Girarda od modré dorazil do sítě z otočky opět PIERRE-LUC DUBOIS. Asistence: Sam Girard.

10:58
    Hráči ze země Tří korunek vyhazují puk přes všechny čáry a mohou konečně vystřídat.

10:23
    Pohledný zámek zámořského celku nakonec pokazil Clague, jemuž uskočil puk do střední třetiny.

09:45
    pokus Clagueho zblokován do ochranné sítě, další buly před Gustavssonem.

09:20
    První vyloučení zápasu je tu, za hákování je vyloučen švédský obránce Cederholm.

08:57
    Bokvist si najel až mezi kruhy, odkud však zařízení přestřelil.

08:20
    Postavení mimo hru je dnes zatím velice častým jevem, nyní se ho pro změnu dopouští hosté.

07:54
    Mahura byl netrpělivý a vjel do útočné třetiny dříve než Poirier s pukem. Ofsajd.

07:02
    Nylander, Olsson a Cederholm byli před brankovištěm Wellse, ovšem nedokázali se domluvit a puk končí v rohu.

06:24
    Po komerční přestávce se vinou ofsajdu papírově domácí Kanady bude vhazovat ve střední třetině.

06:12
    Deutsch vysílal dobrý pas na Anderssona, tomu však puk přeskočil hůl.

05:34
    Postavení útočícího hráče v brankovišti připravilo Kanadu o útočnou třetinu.

05:17
    Howden nabyl na vrcholek kruhu Duboisovi, jeho pokus ale strážce švédské svatyně vyráží do ochranné sítě.

04:38
    Švédové mohli jít do přečíslení tři na dva, Weissbachovi se však zamotal puk mezi brusle a bylo po akci.

03:44
    Žlutomodrým se zatím nedaří vytvořit si setrvalejší tlak, nyní puk ztratil v rohu Oskar.

03:17
    Po ofsajdu hráčů Tre Kronor se bude vhazovat ve střední třetině.
    PIERRE-LUC DUBOIS - 1:0

02:28
    Třetí minuta zápasu a je tu úvodní gól! PIERRE-LUC DUBOIS projel s pukem až mezi kruhy a propálil gólmana Gustavssona. Bez asistence.

02:18
    Steel tvrdě vypálil, ovšem jen do betonu Gustavssona.

01:38
    První zákrok si připisuje gólman Wells, s nahozením Brännström neměl problém. Hra se opět otáčí směrem na útočnou polovinu Javorových listů.

01:02
    Důrazná kanadská obrana obírá o puk Cederholma a Benson peláší kupředu.

00:37
    Už dva ostré hity byly k vidění, bude se tudíž asi hrát silový hokej.

00:13
    Úvodní útok mají v režii Švédi, o kotouče však brzy přicházejí.

00:01

Ještě jednou dobrý den z Břeclavi. Oba celky jsou již na hrací ploše, halou zní státní hymny.

Kanada: Wells (Hart) – Fabbro, Bean, Clague, Mete, Quenneville, Girard, Poirier, Mahura – Kaspick, McLeod, Malenstyn – Benson, Patrick, Kyrou – Dube, Jost, Bitten – Howden, Steel, Dubois

Švédsko: Gustavsson (Wallin) – Cederholm, Brännström, Thilander, Nässén, Horrsell, Deutsch – Nylander, Fallström, Bratt – Oskar, Lindström , Weissbach – Steen, Petterson, Wahlgren – Andersson, Davidsson, Bokvist – Olsson

Rozhodčí: Hodek, Šír – Gebauer, Lederer.

Švédi na turnaji předvádí také sympatický výkon a ve finále jsou po právu. Ačkoli je potřeba přiznat, že jejich cesta nebyla vůbec lehká, což je krásná ukázka vyrovnanosti celků.

Třeba hned v prvním zápase se Švýcarskem hokejisté ze země Tří korunek ztratili dvoubrankové vedení a za stavu 3:3 bylo v poslední minutě proti nim nařízeno trestné střílení. Hischier však neproměnil, přišel tak trest v podobě gólu Cederholma v čase 59:39.

O zápase s Kanadou jsme tu již mluvili, konečný stav 0:2. V přímém souboji o semifinále Tre Kronor porazili Česko 2:0, když vyrovnaný souboj rozsekly dva góly v poslední třetině.

Včerejší semifinále v Bratislavě svedlo proti sobě severské derby. Na první gól Deutsche zareagoval ještě finský Jääskä, branka Fallströma ze 47. minuty však už byla vítězná.

Zápasy Švédska na MIH:
    Švédsko – Švýcarsko 4:3
    Kanada – Švédsko 2:0
    Česko – Švédsko 2:0
    Finsko – Švédsko 1:2

Jasným favoritem turnaje jsou Javorové listy, které zvítězily v posledních sedmi ročnících. Letos však Kanada není tak silná, týmy s ní hrála vyrovnaná utkání, vše je tak otevřeno.

Ve včerejším semifinálovém duelu měli obhájci zlata namále, se Švédskem prohrávali a zápase šel za stavu 1:1 nakonec do samostatných nájezdů. V těch byl jediným úspěšným exekutorem Nolan Patrick, který vymetl horní růžek.

Zápasy Kanady na MIH:
    Česko – Kanada 1:3
    Švýcarsko – Kanada 2:9
    SF Kanada – Rusko 2:1 po sn.

Jak vidíte, oba celky se už jednou utkaly. Zápas rozhodla branka z 12. minuty, kdy se trefil McLeod. Hokejisté Tre Kronor si následně vytvářeli veliký tlak, jenomže při power-play pojistil výhru Javorových listů Bitten.

Krásný den z Břeclavi, kde se nám blíží vrchol Memoriálu Ivana Hlinky. Finále mezi Kanadou a Švédskem startuje v 17:10! Zápasem vás provede Jakub Kudláč, budu se těšit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 3. Dubois, 12. Dubois (Girard), 16. McLeod (Kaspick), 17. Benson (Girard), 28. Kaspick (McLeod), 40. Kyrou (Patrick, Mete), 52. Malestyn (Jost, Dubois) – 34. Bratt (Fällström, Deutsch), 42. Nylander (Brännström, Bratt), 43. Fällström (Nylander, Thilander)

Švédsko: Gustavsson (17. Wallin) – Cederholm, Brännström, Thilander, Nässén, Horrsell, Deutsch – Nylander, Fallström, Bratt – Oskar, Lindström , Weissbach – Steen, Petterson, Wahlgren – Andersson, Davidsson, Bokvist – Olsson

Rozhodčí: Hodek, Šír – Gebauer, Lederer