Vítkovice – HC Slovan 3:6 (kon.) | Chomutov – K. Vary 3:2 (kon.) | Trnava – SHK Hodonín 2:4 (kon.)
Most – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Znojmo – Plzeň 3:1 (kon.) | Slavia – Litoměřice 3:4 (0:1 po s.n.)
Ústí n/L – Kadaň 4:3 (2:1 po s.n.) | Vsetín – Šumperk 3:4 (kon.) | Prostějov – Havířov 3:0 (kon.)
Nový Jičín – Opava 6:3 (kon.) | Břeclav – Senica 5:2 (kon.) | Sokolov – Klášterec nO 4:2 (kon.)
Kolín – Žďár n/S 6:0 (kon.) | Děčín – Řisuty 7:4 (kon.) | Pelhřimov – Havlíčkův Brod 2:4 (kon.)
Frýdek-M. – Osvětim 5:3 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 3:1 (kon.)
SC Marimex Kolín
6:0 (0:0, 2:0, 4:0)
SKLH Žďár nad Sázavou
Úterý 18.08.2015, 18:00 • Zimní stadion Kolín • Přípravné zápasy

Domácí předvedli na svém prvním přátelském utkání fanouškům pěknou kulisu a pozvánku na ty další přátelské utkání. Výkonem 6:0 přehráli Žďárský tým, který přijel ve skromných 13ti hráčích.
    Tímto je to ode mě vše a na dalším kolínském onlajnu na viděnou.

58:57
    Krupka jako jeden z mála plamenů ohrozil kolínskou klec! Těsně minul.

57:20
    Semirád nahrál volnému Ježkovi, ten přímo před Blažíčkem jeho branku přestřelil.

56:31
    Hanzl se prosadil až před Blažíčka. Ten jeho kotouč čapl do své lapačky a hru podržel.

55:02
    Kozlové právě vstřelili branku!

Kozlové upravují opět skóre. Šestou branku domácích střelil kapitán DAVID ŠAFRÁNEK. Stav utkání 6:0.
    Asistence: Dominik Zumr, Marek Březina

54:17
    Březina od modré vypálil na Blažíčka, ten kotouč vyrazil před sebe.

53:42
    Vyloučen Jan Šimon (ZNS) na 2 minuty za hákování.

53:34
    Zdeněk Klíma z mezikruží vypálil na Moravce. Ten jeho střelu chytá do své náruče.

52:13
    Skokanova střela na Blažíčka byla vyražena do rohu.

49:38

Na nohy zvedl halu DOMINIK ZUMR, který v rychlosti projel půlkou hřiště prokličkoval mezi obránci a backhandovou stranou hole vymetl růžek Blažíčkovi branky. Stav utkání 5:0.

Asistence: Petr Morkes

47:49
    Hosté jsou momentálně v tlaku a pálí na Moravce ze všech stran. Ten zatím všechny střely vyráží před sebe.

47:05

PETR MORKES dnes exceluje. Do vedení 4:0 dostává Kolín svou další trefou!
    Asistence: Lukáš Skokan, Dominik Zumr

46:40
    Hosté se pokusili o rychlý útok, v tom jim však překazili domácí obránci na modré.

45:11
    Šafránek překombinoval své kličky a toho využili hosté, kteří mu puk z hole vzali.

44:01
    Hanzlova střela byla vyražena levým betonem do rohu, toho hned využil Malý ke kterému se střela odrazila a z první pálil.

42:39
    Kozlové ve svém útoku pokračují i nadále.

41:21

Domácí si navyšují svůj náskok. Dominik Zumr založil útok a poslal to na Petra Morkese, který v rychlosti našel DAVIDA ŠAFRÁNKA, který prostřelil Blažíčka. A domácí už vedou o 3 góly!

Asistence: Petr Morkes, Dominik Zumr

40:01

Ve druhé třetině Kozlové dali jasně vědět kdo je na ledě domácí a od začátku třetiny nedali Plamenům ochutnat hru. V první polovině si tak nasadili dvoubrankovou převahu. Autorem první branky ve 24. minutě Jakub Semirád a ani né minutu na to ve 25. Petr Morkes. Druhou polovinu druhé třetiny se po výměně kolínského gólmana dostali do tlaku i hosté, těm se však zatím nepodařilo se skórem pohnout.
    Třetí třetina však může přinést zvrat, na to si počkáme a začínáme cca v 19:23. Buďte u toho.

40:00

39:14
    Kopcova střela míjela branku!

38:00
    Zumr posadil Blažíčka na led střelou z levého rohu.

35:25
    Hosté jsou zpět u kasy domácích.

34:30
    Šafránek vybojoval kotouč a svými kličkami se řítil na Blažíčka. Který si ho však vyčapal.

34:08
    V této chvíli mají ve hře navrch Plameny. Upraví stav utkání ?

33:16
    Zídkova střela končí v náruči Moravce.

33:01
    Naopak Zídek po lajně vrátil útok hostí před Moravce.

31:36
    Hosté se ubránili z pásma a založili protiútok, který jim v útočné třetině přerušil Kopec, který velmi rychle vybruslil zpět do útočné třetiny Kozlů.

31:01
    Dominik Zumr z otočky zkousul prostřelit Blažíčka, ale neúspěšně.

29:56
    Pozor! Na kolínské straně proběhlo střídání gólmanů. Nováček Ruda Bernart se může pochlubit vychytanou nulou.
    Do branky domácí místo něho nastupuje František Moravec.

29:55
    Tomáš Pácal od modré tvrdě vystřelil na Blažíčka.

28:15

27:19
    Plameny své oslabení brání a nedávají Kozlům šanci střílet.

26:15
    Další tlak domácí přerušil Lukáš Krupka (ZNS), který se dopustil trestného zákroku hákování. 2 minuty hra 5 na 4.

24:32

Ani neuběhla minuta a Kozlové si připisují další branku. Zezadu nahrál najíždějícímu PETRU MORKESOVI, kapitán mužstva David Šafránek, a Morkes s přesností zavěsil kotouč do sítě hostí!
    Domácí si zvyšují náskok na 2:0.

Asistence: Davdi Šafránek

23:46

Kozlové v tlaku, který měli od první chvíle druhé třetiny se dostali konečně za brankovou čáru. Autorem první branky domácích je JAKUB SEMIRÁD, kterému přesně na hůl přihrál Josef Malý.
    Stav utkání 1:0.

23:34
    Zkouší to Pácal, jeho střelu Blažíček vyrazil a hra je stále u jeho branky.

23:08
    Hanzl poprvé ani napodruhé svou dělovkou od modré Blažíčka neprostřelil.

21:42
    Morkes prokličkal střední pásmo a nahrál to napřímo Zumrovi, který se pokusil kličkou překonat Blažíčka. Ale ten jeho puk do branky nepustil.

20:50
    Hanzlovo nahození od půlky hřišt zahnalo Kozly k brance Plamenů.

20:01

20:01

Po první třetině je stav nerozhodný 0:0. Kozlové již měli nabídnuty 2 přesilové hry, ale ani jednu nevyužili. K té druhé jim zbývá pouhá vteřina.
    Domácí v první části byli výraznějším hráči, kteří se dostali do několik pěkných šancí včetně tedy Skokanova pokusu na vlastní branku.
    Hosté zatím skvěle brání. Co si týmy na nás připraví další třetinu? Cca v 18:40 buďte zpět u přenosu.

20:00

19:50
    Ještě poslední akce této třetiny patřili kolínské obraně Voženílkovi s Bartákem, kteří ani jeden neprostřelili Blažíčka.

19:10
    Zumr zadovkou ponechal kotouč najíždějícímu Morkesovi, který kotouč pouze zavezl do pásma a k větší akci ho Plameny nepustily.

18:01
    Hosté opět oslabeni! Na trestnou lavici se vrací Lukáš Bureš (ZNS) na 2 minuty za nedovolené bránění.

15:19
    Kolínským divákům zatrnulo! Při střídání se málem stala kuriozita. Lukáš Skokan zkusil postřeh domácího gólmana, kterému ač nechtěně, tak vyslal svou prudkou přihrávku přímo na betony. Ten v rychlosti kotouč pohotově zalehl.

15:15
    Obrovská šance z protiútoku na Blažíčka! Jiří Kopec získal přihrávku sám před poloodkrytou klecí, ale jeho kotouč stihl Blažíček vyrazit.

13:29
    Klíma i Gregar oba po jedné šanci, ale ani jeden nezaskóroval.

12:40
    Plameny teď momentálně zahřívají svú útočné pásmo u domácí klece.

12:04

11:21
    Hosté mají problém udržet útočné pásmo, přesilovka se jim zatím nedaří.

10:41
    Domácí se osvobozují a posílají kotouč na druhou stranu hřiště 2x po sobě.

10:04
    Rychlý útok Plamenů překvapil, všechny Kozly. Ubránil ho však faulem Jakub Semirád (KOL), který je potrestán na 2 minuty za sekání.

09:52
    Pácalovu střelu Bureš sklepl a odevzdal kotouč pryč z pásma.

07:33
    Morkes z mezikruží vyslal dělovku na Blažíčka, ale kotouč se stočil těsně nad branku.

06:45
    Šafránkovo lehké nahození od červené čáry prošlo až k Blažíčkovi, ale ten si s pukem hravě poradil a hra pokračuje.

06:27
    Zakázané uvolnění Kozlů.

06:00
    První přesilovou hru Kozlové nevyužili a Plameny si mohou oddychnout. Hra je opět v plném počtu na obou stranách.

05:44

04:50
    Kozlové se tlačí v přesilové hře v útočné třetině do branky hostí.

03:44
    První vyloučení dnešního zápasu si vysloužil hráč hostí. Za nedovolené bránění potrestán Lukáš Bureš (ZNS) na 2 minuty.

0:43
    Kozlové oplatili soupeřovi protikaci, kdy se o pokus postaral Josef Malý, ale Sláma v postřehu!

0:25
    Jako první se dostaly k šanci Plemeny. Ty si rovnou troufly na Bernarta mezi nohy, ale kolínský gólman puk drží a tím i přerušuje hru.

00:01

PŘÍPRAVA 2015-2016

Co je nového u Kozlů?
    Největší novinkou je nový trenér – Jiří Seidl

Kolínský celek od začátku přípravy trénuje bez Davida Muláčka, Kryštofa Kulhánka, Michala Klímy a Martina Sejpala. Ti se snaží prosadit v jiných týmech. Dále pak bez útočníka Pavla Šifty, který z osobních důvodů ukončil svou hokejovou kariéru.

Naopak o místo v kolínském kádru bojují tito borci: O místo v brance bojuje Rudolf Bernart, který v loňské sezóně oblékal dres Nového Města nad Metují, ze stejné soutěže tedy Krajského přeboru přichází comeback hráčů Petra Pýchy a Martina Ježka (oba HC Nový Bydžov). Dalším bojovníkem o místo na kolínské sestavě je kolínský rodák, který hrával za tým HC Poděbrady Ludva Svoboda.
    Nováčkem Kozlů je pardubický obránce Marek Voženílek, který v loňské sezóně působil v Trutnově.

Oba celky mají za sebou přátelské utkání. Plameny první výzvu zvládly lépe a s výsledkem 4:3 porazily celek z východní skupiny tým Břeclavi.

úterý 11.8.2015
    SKLH Žďár nad Sázavou – HC Lvi Břeclav 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
    Branky Žďáru: Branky a nahrávky: 4. Hron J. (Vítek D.), 15. Kunstmüller (Gregar, Střecha T.), 32. Střecha T. (Gregar), 54. Šimon (Bureš, Hron J.)

Soupiska Plamenů v 1. přáteláku:
    Blažíček (56. Sláma) – Střecha L., Kunstmüller, Čejka, Smejkal, Hron P., Bureš – Krupka, Gregar, Střecha T., Vítek, Hron J., Zídek, Šimon, Peňáz, Bednář

2. přátelské utkání
    čtvrtek 13.8.2015
    SKLH Žďár nad Sázavou – HC Lední Medvědi Pelhřimov 4:6 (1:3, 1:2, 2:1)
    Branky Plameny 5. Střecha, 38. Gregar (Kunstmüller), 50. D. (Zídek), 52. Bureš (D.)

Soupiska ze zápasu:
    Sláma – Staněk, Střecha L., Smejkal, Pleva, Hron P., Čejka, Půža – Kunstmüller, Střecha T., Gregar, Zídek, Vítek D., Bureš, Peňáz, Šimon, Hron J., Bednář

Naopak domácímu celku první zápas do tónů vůbec nehrál. Svůj první přátelák na Bránickém malém hřišti nezvládli v nejlepším světle. Tým HC KoBra využil skoro všechny své šance a Kozlové i přes několik šancí překonali Bílka pouze 1x, autorem branky je navrátilec z Nového Bydžova Martin Ježek.

neděle 16.8.2015
    KoBra Praha – SC Kolín 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
    Branky Kozlů: 26. Ježek (Malý J., Pácal).

Soupiska Kolína z 1. přáteláku:
    Moravec (od 31. Hermann) – Pácal, Barták, Hanzl, Březina, Voženílek, Pýcha, Svoboda – Ježek, Semirád, Malý – Skokan, Šafránek, Zumr – Jelínek, Kadlec st., Kadlec ml. – Hlavatý

Dnešní den je poněkud výjimečný. Doprovázejí ho kapky deště, že by štěstí? Snad štěstí na celou sezónu! Kozlové právě dnes vyráží vůbec poprvé v přípravných zápasech na domácí led porovnat si síly se soupeřem. Vítám Vás všechny na prvním kolínském onlajnu přípravných zápasů sezóny 2015-2016.
    Jako první se Kozlové po tvrdé dřině na letní přípravě představí na domácím ledě s celkem SKLH Žďár nad Sázavou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tereza Nedbalová

Branky a nahrávky: 24. Semirád (Malý), 25. Morkes (Šafránek), 42. Šafránek (Morkes, Zumr), 48. Morkes (Skokan, Zumr), 50. Zumr (Morkes), 56. Šafránek (Zumr, Březina)

SC Marimex Kolín: Bernart (Moravec) – Pácal, Hanzl, Skokan, Březina, Voženílek, Barták, Chmelař – Zumr, Šafránek "C", Morkes – Ježek, Semirád, Malý – Kadlec ml, Kadlec st. "A", Kopec – Jelínek
    SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Blažíček) – Staněk, Pleva "C", Bureš, Klíma, Krupka, Gregar, Bureš, Peňáz, Pazourek, Šimon, Vítek, Kunstmüller