Vítkovice – HC Slovan 3:6 (kon.) | Chomutov – K. Vary 3:2 (kon.) | Trnava – SHK Hodonín 2:4 (kon.)
Most – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Znojmo – Plzeň 3:1 (kon.) | Slavia – Litoměřice 3:4 (0:1 po s.n.)
Ústí n/L – Kadaň 4:3 (2:1 po s.n.) | Vsetín – Šumperk 3:4 (kon.) | Prostějov – Havířov 3:0 (kon.)
Nový Jičín – Opava 6:3 (kon.) | Břeclav – Senica 5:2 (kon.) | Sokolov – Klášterec nO 4:2 (kon.)
Kolín – Žďár n/S 6:0 (kon.) | Děčín – Řisuty 7:4 (kon.) | Pelhřimov – Havlíčkův Brod 2:4 (kon.)
Frýdek-M. – Osvětim 5:3 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 3:1 (kon.)
HC Frýdek-Místek
5:3 (2:0, 1:0, 2:3)
Aksam Unia Osvětim
Úterý 18.08.2015, 18:00 • Hala Polárka • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Domácí tým HC Frýdek-Místek čeká čtvrté přípravné utkání. Ve svém prvním domácím zápase podlehli extraligovým Ocelářům 4:10. Jejich poslední utkání pro ně už ale bylo úspěšnější, když polský tým GKS Jastrzebie porazili 2:0. Jedinými střelci utkání byli Ondřej Kovařčík a Vít Christov.

Unia Osvětim
    Hostující Unia Osvětim je osminásobný mistr polské nejvyšší hokejové soutěže, který ale na svůj další titul čeká již jedenáct let. V tomto týmu momentálně hrají hned čtyři Češi. Jedná se o gólmana Michala Fikrta, odchovance litvínovského hokeje, který zde působí již tři roky. Dalším českým hráčem je osmatřicetiletý obránce Lubomír Vosátko, který za svoji dlouhou kariéru vystřídal mnoho českých hokejových klubů. Nově zde působí i Jan Daněček, odchovanec třineckých Ocelářů a Radim Haas, který strávil své hokejové začátky v prvoligovém Havířově.

00:01

0:31
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Domácí se rychle ujímají vedení. Christov se snažil procpat puk do branky, to se mu nejdřív nepodařilo, ale VLADIMÍR LUKA už byl úspěšný. Asistence: Vít Christov.

1:22
    Piotrowicz si půjde odpykat trest za hákování.

2:00
    Domácí využívají přesilovku. Kofroň nadhodil puk před brankoviště, kde byl ONDŘEJ KOVAŘČÍK, který neměl problém s jeho uklizením za záda Fikrta.

2:00
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

2:49
    Domácí vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se tak přesouvá zpátky před Šimbocha.

3:16
    Hosté se konečně dostali ke střele. Tabacek vypálil od modré, tuto střelu ale Šimboch dobře viděl a neměl problém ji zneškodnit.

4:01
    Luka zachytil puk na modré čáře a dostal se tak sám do úniku. Překonat Fikrta se mu ale nepodařilo.

4:25
    Meidl střílel z nulového úhlu, trefil ale pouze boční síť.

4:57
    Kovařčík a Meidl se dostali do dobrých šancí, s jejich střelami si ale Fikrt dokázal poradit.

5:47
    Domácí už delší dobu drží útočné pásmo, třetí gól ale zatím nepřidali.

6:31
    Hosté se dostali do útoku, pak se ale špatnou přihrávku sami připravili o útočné pásmo.

7:49
    Další nepřesná přihrávka hostů, do útoku se opět dostávají domácí.

08:12
    Meidl se dostal do zakončení, s jeho ránou ale hostující gólman problém neměl.

9:18
    Kofroň se dvakrát ocitl před brankou, ani jednu šanci ale nevyužil.

9:33
    Na druhé straně se ke střele dostal Tabacek, jeho pokus ale Šimboch zneškodnil lapačkou.

9:43
    Šimboch předvedl další dobrý zákrok, když vychytal Adamuse, který pálil z mezikruží.

10:09
    Po špatné přihrávce hostů se hra přesunula na druhou stranu, kde se ke střele dostal Slovák. Fikrt ale jeho ránu vychytal a přerušil hru.

11:10
    Matyáš přihrával před branku Meidlovi, puk se ale dostal jen k obráncům soupeře.

11:29
    Piotrowicz se dostal do zakončení, Šimboch si ale tento pokus pohlídal.

11:54
    Šimboch raději přerušil hru, vhazovat se tak bude po jeho pravici.

12:02
    Bezuška střílel krátce po vhazování od modré čáry, Šimboch byl ale pozorný.

12:16
    Krutil si odsedí dvě minuty za napadení. Přesilovou hru si tak vyzkoušejí i hosté.

12:33
    Vosátko pálil od modré, po jeho ráně se v brankovišti natahovali hned dva jeho spoluhráči, kteří chtěli dorážet. Rychlejší byl ale domácí gólman.

12:55
    Domácí se zmocnili kotouče a přesunuli tak hru do bezpečí.

13:26
    Frýdečtí se opět osvobozují, hostům se už delší dobu nepodařilo usadit v útočném pásmu.

14:16

14:30
    Šimboch ukryl puk do lapačky a přerušil hru, Následuje vhazování.

14:40
    V rohu kluziště bojovali hned čtyři hráči o puk tak dlouho a bezvýsledně, že rozhodčí musel opět přerušit hru.

15:10
    Hosté přišli o puk, hra se tak přesunula na opačnou stranu hřiště.

15:47
    Osvětim se snaží marně usadit v pásmu, domácí zatím dobře brání.

16:02
    Za nedovolené bránění si odpyká trest hostující Paszek.

16:39
    Hosté jdou do tří. Za krosček si odpyká trest Vosátko.

17:07
    Domácí dlouho drželi útočné pásmo, puk se ale nakonec dostal k hostujícímu hráči a ten jej poslal do bezpečí.

17:48
    Daněček zachytil puk na modré čáře a dostal se tak do samostatného úniku. Šimboch byl ale v tomto souboji úspěšnější.

18:39
    Domácí nevyužili tuto dvojitou přesilovku, hosté jsou v plném počtu.

19:00
    Jaroš byl v mezikruží ve slibné šanci, bránu ale vůbec netrefil.

20:00

Frýdek-Místek se velmi rychle dostal do vedení. Hned v první minutě otevřel skóre Luka a již o minutu později jej následoval O. Kovařčík. Poté už se ale stav utkání nezměnil a domácí tak zatím vedou o dvě branky.

20:01

20:30
    Před Šimbocha se dostal puk, ten jej raději přikryl do lapačky a přerušil hru.

21:16
    Hra se odehrává převážně ve středním pásmu, žádný z týmů se zatím nedokázal na delší dobu usadit v útočné třetině.

21:52
    Wanat pálil od modré, jeho ránu ale Šimboch dokázal vyrazit.

23:17
    Domácí byli potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě, Trest odpyká Petr Slovák.

23:46
    Hosté se usadili útočném pásmu, všechny jejich střely ale zatím Šimboch dokázal vychytat.

24:22
    Domácí se osvobodili, hra se na chvíli přesunula před Fikrta. Nikdo jej ale nedokázal ohrozit.

25:46

25:51
    Kofroň se snažil překonat hostujícího gólmana, ten raději přerušil hru a vhazuje se tak po jeho levici.

26:21
    Samiec jel sám na branku, jeho pokus Fikrt vyrazil. Dorážet se snažil Ivan, i ten byl však neúspěšný.

26:32
    Za sekání je na dvě minuty vyloučen Wojatrowicz.

26:42
    Jeník pálil od modré, jeho střela orazítkovala ale zřejmě jenom horní tyč.

27:36
    Počet hráčů na ledě se srovná, Káňa je vyloučen na dvě minuty za sekání.

28:12
    Proti ráně Meidla z pravého kruhu vytáhl efektní zákrok lapačkou hostující gólman.

28:36
    Hosté jsou opět vyloučeni. Za sekání si půjde odpykat trest Kowalowka.

29:14
    Kowalczyk pálil od modré, s jeho střelou ale neměl Fikrt žádný problém.

29:36

29:49
    Matyáš se snažil překonat Fikrta dělovkou od modré, ten ji ale dobře viděl a následně zneškodnil.

30:29
    TOMÁŠ KÁŇA se napodruhé dostal ke kotouči a přesnou střelou z mezikruží poslal puk pod horní tyč.

31:04
    Michal Kovařčík fauloval zbytečně v útočném pásmu. Teď si tak odsedí dvouminutový trest za podražení.

31:35
    Gabrys hned dvakrát pálil od modré, v obou případech ale mířila jeho střela pouze nad bránu.

32:15
    Dnešní utkání sleduje 523 diváků.

32:38
    Domácí Slovák se pokoušel ve vlastním oslabení kličkou dostat před branku, hostující bek mu to ale nedovolil.

33:04

33:26
    Frýdečtí drží puk na svých holích a pokoušejí se založit útok.

34:11
    Meidl střílel z nulového úhlu, Fikrta ale nepřekonal.

34:36
    Domácí vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se tak přesouvá zpět před Šimbocha.

35:02
    Paszek byl v mezikruží, po přihrávce svého spoluhráče ale puk poslal pouze nad branku.

36:25
    Za sekání si na trestnou lavici míří odpykat trest hostující Tabacek.

36:37
    Tak tahle přesilovka domácích netrvala moc dlouho. Za napadení je vyloučen Petr Slovák.

37:09
    Hosté se snaží usadit v útočném pásmu, kvůli nepřesným přihrávkám se jim to ale nedaří.

37:42
    Matyáš pálil z pravého kruhu, jeho střela ale letěla pouze nad branku.

37:52
    Gebczyk si odpyká dvě minuty za podražení.

38:35
    Za vysokou hůl jde na trestnou lavici Luka.

38:57
    A je tady opět další vyloučení. Na trestnou lavici míří Heider za hákování.

39:14
    Hosté kombinovali před Šimbochem, ten ale jejich střely dokázal vyrazit a poté jeho spoluhráči pak poslali puk do bezpečí.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli pouze jeden gól, a to opět z holí domácích. Ve 31. minutě překonal Fikrta Tomáš Káňa.Poté už se pouze vylučovalo a stav se nezměnil.

Poslední třetina začne zhruba v 19:45.

40:01

40:20
    Káňa mohl přidat svůj druhý gól, rozhodl se ale přihrávat. Puk ovšem skončil pouze u hostů.

41:49
    Oświęcim právě vstřelila branku!
    Hosté se dnes poprvé prosazují a snižují nepříznivý stav. MACIEJ SZEWCZYK překonal Šimbocha střelou pod horní tyč. Asistence: Radim Haas.

42:25
    Domácí se snaží vrátit úder, kombinují před Fikrtem, zatím ale neúspěšně.

43:13
    Stále je puk na holích Frýdeckých, Fikrta ale neohrozili.

43:48
    Hosté se dostali do protiútoku, Šimboch byl však pozorný, puk chytil a přerušil hru.

44:01
    Káňa se opět dostal ke střele, puk ale skončil pouze v ochranné síti.

44:33
    Luka zamíří na trestnou lavici, kde si odpyká trest za hákování a také desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Menší trest odpyká Kowalczyk.

45:31
    Hostující hráč pálil na bránu, puk ale zvedl moc vysoko a ten tak skončil v ochranné síti. Následuje vhazování před Šimbochem.

45:41
    Ivan dokázal osvobodit svůj tým a poslal puk na druhou stranu hřiště do bezpečí.

46:01
    Gabrys dvakrát pálil od modré. Poprvé minul bránu, jeho druhou střelu už ale musel Šimboch vychytat.

46:33

46:52
    Budzowski pálil hned po vhazování, zkoušel i dorážet, ale Šimboch byl opět pozorný.

47:00
    Za podražení jde na trestnou lavici Popela.

47:12
    Domácí drží útočné pásmo a pálí na Fikrta jednu ránu za druhou. Ten ale zatím odolává.

47:39
    Domácí tuto přesilovku nakonec přece jenom využívají. Po přihrávce Michala Kovařčíka yl sám před brankou RADEK MEIDL, který dokázal kotouč usměrnit pod horní tyč.

48:16
    Tentokrát si přesilovku zkusí hosté. Mravec si odpyká trest za sekání.

48:40
    Hosté se drží v útočném pásmu a snaží se kombinovat. Pár střel na Šimbocha vyslali, zatím je ale všechny bez problému vychytal.

49:35
    Domácí obránci zatím Šimbochovi hodně pomáhají a blokují střely. Puk je ale stále na holích Osvětimi.

49:59
    Michal Kovařčík jel sám na bránu, do zakončení se ale nakonec nedostal.

50:16

50:32
    Domácí se drží v útočném pásmu, ke střele se ale zatím nedostali.

50:52
    Hosté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

51:38
    Ivan odpyká dvouminutový trest za zdržování hry.

52:10
    Domácí dokázali dostat puk do útočné třetiny i ve vlastním oslabení. Dlouho se jim to ale nedařilo, do protiútoku bleskově zamířili hosté.

52:59
    Hosté dlouho kombinovali, nakonec jim ale bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

53:27
    Už první střela JANA DANĚČKA byla nebezpečná, Šimboch ji dokázal vyrazit. Na dorážku už ale domácí gólman nestačil a hosté tak snižují.

54:31
    Oba týmy střídají, domácí se snaží založit útok.

54:54
    Domácí budou opět hrát početní výhodu. Modrzejewszki je vyloučen na dvě minuty za sekání.

55:33
    Kowalczyk pálil dělovku od modré čáry, puk ale mířil těsně nad bránu.

56:07
    RADEK MEIDL přidává svoji druhou branku. Po nahrávce Luky střílel z mezikruží přesně mezi betony Fikrta.

57:03
    Hosté se snaží dostat do útoku, domácí jim v tom zatím úspěšně brání.

57:50
    Krutil pálil od modré čáry, na jeho střelu ale Fikrt šikovně vytáhl lapačku.

58:06
    Domácí obránci si nepohlídali SEBASTIANA KOWALOWKU a ten po nahození Adamuse dokázal překonat Šimbocha, který neudržel puk ve své lapačce.

59:00
    Probíhá poslední minuta utkání.

59:33
    Domácí si hlídají kotouč, vypadá to, že už se nic zásadního nestane,

Třetí třetinu vyhráli hosté, ale na konečném výsledku už to nic nezměnilo. Ze druhé výhry v řadě se tak raduje domácí mužstvo HC Frýdek-Místek. (20:21:06)

Monika Návratová

Branky a nahrávky: 1. Luka (Christov), 2. O. Kovařčík (Kofroň, Jaroš), 31. Káňa (Luka, Matyáš), 48. Meidl (M. Kovařčík, Kowalczyk), 57. Meidl (Luka) – 42. Szewczyk (Haas), 54. Daněček (Szewczyk), 59. Kowalowka (Adamus, Tabaček)

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – Kowalczyk, Jeník, Matyáš, Polák, Krutil, Heider, Kulhánek, Mravec – Káňa, Christov, Luka, Meidl, Piecha, M. Kovařčík, Jaroš, Kofroň, O. Kovařčík, Samiec, Ivan, Slovák
    Aksam Unia Osvětim: Fikrt (Witek) – Vosátko, Adamus, Tabaček, Kowalowka, Gabrys, Fiodor, Szewczyk, Haas, Daněček, Popela, Gebczyk, Piotrowicz, Wanat, Wojatrowicz, Modrzejewszki, Bezuška, Malicki, Budzowski

Rozhodčí: Fiala – Gančarčík, Vengřín