19:00 HV71 – EC Red Bull Salzburg (sk. 3)
    19:30 Düsseldorfer EG – EHC Black Wings Linz (sk. 7)
    19:30 UPC Vienna Capitals – Oulun Kärpät (sk. 10)
    19:30 ERC Ingolstadt – Braehead Clan Glasgow (sk. 15)
    19:45 Genéve-Servette – HC Sparta Praha (sk. 13)

HK Něman Grodno – Adler Mannheim 2:0
    HK Nitra – Skellefteå AIK 2:4
    Grenoble Brûleurs de Loups – HC Verva Litvínov 1:4

21:55

Branky a nahrávky: 52. Bisaillon (Chouinard, Labrecque) – 26. Trávníček (Gula), 33. Šrámek (Chaloupka), 37. Pavlík (Martynek, Trávníček), 52. Gerhát (Pavlík).

Jediný český tým, který dnes ke svému zápasu nastoupil, roli favoritů zvládl, mistr ELH z uplynulé sezóny po celé utkání udržoval vedení a to nakonec dokázal přetavit v tříbodové vítězství.

21:51
    Poslední utkání dnešního dne končí, Litvínov vítězí 4:1.

21:33
    Gól! Rychlá odpověď

Litvínovští ale již po 59 vteřinách opět zvyšují své vedení a definitivně rozhodují o přídělu bodů, za autora gólu je označen František Gerhát, který v úniku překonal Muštukovse slavnou Forsbergovou kličkou.

Branky a nahrávky: 52. Bisaillon – 26. Trávníček, 33. Šrámek, 37. Pavlík, 52. Gerhát.

21:31
    Gól! Domácí snižují

Sébastien Bisaillon propálil vše, co mu stálo v cestě a snižuje na rozdíl dvou branek.

Grenoble Brûleurs de Loups – HC Verva Litvínov 1:3

Branky a nahrávky: 52. Bisaillon – 26. Trávníček, 33. Šrámek, 37. Pavlík.

21:04
    Zajímavost! Víte, že v úvodní pětce nejproduktivnějších hráčů loňského ročníku byli hned čtyři hráči Frölundy? Mathis Olimb (8+18), Andreas Johnsson (11+14), Erik Gustafsson (6+13) a Max Gortz (6+9), pětici doplnil Daniel Zaar (7+7) z Luleåy, která loňský ročník vyhrála. Z celé pětice ale zůstal ve svém loňském působišti pouze Jonsson, který si letos již dokázal připsat v úvodním duelu 3 body za 3 gólové nahrávky.

20:58
    V Grenoblu skončilo prostřední dějství velmi zajímavého duelu. Litvínov může být po čtyřiceti minutách šťastnější, vede totiž 3:0.

20:52
    Gól! Třetí přesný zásah

Filip Pavlík si sjel do pravého kruhu pro vhazování a tvrdou dělovkou k bližší tyči nedal Muštukovsovi šanci zasáhnout, český mistr tak vlastní již poměrně pohodlný náskok.

Grenoble Brûleurs de Loups – HC Verva Litvínov 0:3

Branky a nahrávky: 26. Trávníček, 33. Šrámek, 37. Pavlík.

20:48

Branky a nahrávky: 33. Kutálek (Stümpel), 40. König (Stümpel) – 23. Forssell (Calof, Burström), 26. Heed (Ericsson), 35. M. Pettersson (A. Petterssonson, Pesonen), 51. Pesonen.

Velmi zajímavý duel nakonec ovládl švédský celek, který dokázal udeřit hned čtyřikrát, nejzajímavější byla druhá třetina, v níž padlo hned pět branek.

20:45
    Gól! Litvínov zvyšuje svůj náskok

Jakub Šrámek si v předbrankové skrumáži počínal nejlépe a překonal domácího brankáře, Verva se tak ujímá dvougólového vedení.

Grenoble Brûleurs de Loups – HC Verva Litvínov 0:2

Branky a nahrávky: 26. Trávníček, 33. Šrámek.

20:45
    Utkání Nitry s AIK končí. Hosté si zpět do Švédska nebo spíše do Liberce, se kterým hrají v neděli, povezou vítězství 4:2.

20:39
    Do konce utkání Nitry se Skelletfteou zbývají pouhé dvě minuty, hosté vedou stále 2:4.

20:33
    Gól! A zakřičet si mohou i čeští fanoušci

Michal Trávníček doslova vlétl do útočné třetiny a rychlou střelou švihem překonal Muštukovského. Verva se tak ve 26. minutě ujímá vedení.

Grenoble Brûleurs de Loups – HC Verva Litvínov 0:1

Branky a nahrávky: 26. Trávníček.

20:31
    Gól! AIK znovu odskakuje Nitře

Znovu zafungoval spolupráce Ericssona a Janne Pesonena, druhý jmenovaný dostal přesnou přihrávku na zadní tyč a z velké blízkosti se již nemohl mýlit.

20:27

Branky a nahrávky: 10. Mikulík (Chovan), 23. Chovan (Koršunov).

Běloruský celek při svém debutu dokázal eliminovat zkušený Mannheim a odnáší si ze souboje tři body. O výhře rozhodla česko-slovenská spolupráce Mikulíka s Chovanem. Brankář Samankov se stává třetím gólmanem letošního ročníku, který dokázal anulovat střelce soupeře.
    Hráči Grodna se zaslouženě po výhře radují

20:21
    V utkání Němanu Grodno s Adlerem Mannheim již branka nepadla, domácí vítězí poměrem 2:0!

20:05
    Skončila úvodní dvacetiminutovka duelu mezi Litvínovem a Grenoblem, prozatím jsme gól neviděli, stav je stále 0:0.

20:03

Branky a nahrávky: 4. Elkins (Auvitu), 8. Taipalus (Rask, Elkins), 60. Záborský (Järvinen) – 48. Smith (Ebbett, Rufenacht).

Finský celek vstoupil do utkání mnohem lépe, když skóroval hned dvakrát během úvodních osmi minut, Bern sice dokázal třináct minut před koncem snížit, ale v rozhodujícím okamžiku podržel svůj celek brankář Husso a výhru pečetil v závěru střelou do opuštěného zařízení Tomáš Záborský.
    Helsinky si dokázaly uhlídat své vedení z první periody a odnášejí si ze souboje tři body

19:57
    Utkání Helsinek s Bernem skončilo poměrem 3:1.

19:56
    Gól! Záborský ukončuje drama

Tomáš Záborský sice nejprve ze stoprocentní šance minul odkrytou bránu Bernu, nicméně poté svoji předchozí chybu napravil a dokázal tak definitivně rozuzlit výsledek utkání.

19:54
    Skončila druhá třetina utkání švédsko-slovenského utkání, prozatím jsme měli možnost sledovat velmi pěknou podívanou, AIK stále vede, ale nic není rozhodnuto.

19:53
    Gól! Divoká přestřelka na Slovensku pokračuje

Pouhých třicet vteřin před koncem se Nitra dočkala snížení, Peter König napřáhl a tvrdou ranou prostřelil Hansese, který měl zakrytý výhled.

HK Nitra – Skellefteå AIK 2:3

Branky a nahrávky: 33. Kutálek (Stümpel), 40. König (Stümpel) – 23. Forssell (Calof, Burström), 26. Heed (Ericsson), 35. Pettersson (Pesonen).

19:46
    Gól! Skellefteå znovu ukazuje svoji sílu

Skrytou střelu Pesonena zvládl Valent vyrazit pouze k dojíždějícímu Marcusu Petterssonovi, který dělovkou z levé strany rozvlnil síť za zády slovenského gólmana. AIK tak znovu vede o dvě branky.

HK Nitra – Skellefteå AIK 1:3

Branky a nahrávky: 33. Kutálek (Stümpel) – 23. Forssell (Calof, Burström), 26. Heed (Ericsson), 35. Pettersson (Pesonen).

19:44
    Tristan Scherwey při vlastním oslabení stanul tváří v tvář Hussoovi, naznačil kličku v domnění, že se finský brankář pohne, ten ale zůstal jako přikovaný a následné zasunutí kotouče mezi betony vystihl, čímž zlikvidoval velkou šanci Bernu na vyrovnání.

19:41
    Gól! Nitra se vrací do zápasu

Tibor Kutálek tvrdým projektilem od modré čáry prostřelil Hansese a vrací utkání náboj, v následujících minutách uvidíme ještě hodně zajímavou podívanou.

HK Nitra – Skellefteå AIK 1:2

Branky a nahrávky: 33. Kutálek (Stümpel) – 23. Forssell (Calof, Burström), 26. Heed (Ericsson).

19:38
    Tabulka nejtrestanějších hráčů se po dnešku opět bude muset aktualizovat. Do pěstního souboje se vrhl Timo Helbling (SC Bern), který následně inkasuje za odhození rukavic a předchozí faul trest 2+5+ do konce utkání.

19:31
    Paliči vlků i Verva si odbudou svůj debut v CHL, utkání právě teď začíná!

19:32
    Gól! Bern dramatizuje duel

Chytrá přihrávka Ebbetta nalezla přesně hůl Trevora Smitha, kterému stačilo v velké blízkosti pouze doklepnout kotouč za překvapeného Hussa.

IFK Helsinky – SC Bern 2:1

Branky a nahrávky: 4. Elkins (Auvitu), 8. Taipalus (Rask, Elkins) – 48. Smith (Ebbett, Rufenacht).

19:29
    Skončila druhá třetina zápasu mezi Němane Grodno a Adlerem Mannheim. Domácí dokázali navýšit své vedení a do poslední části budou vstupovat zvýhodněni, bude to však na poražení Orlů stačit?

19:27
    Gól! Tak to je studená, až možná příliš krutá sprcha pro Nitru

Loňský neproduktivnější obránce švédského klubu a čtrnáctý nejproduktivnější hráč základní části SHL Tim Heed tvrdým projektilem propálil Valenta, čímž využil přesilovou hru a zvýšil náskok svého celku.

HK Nitra – Skellefteå AIK 0:2

Branky a nahrávky: 23. Forssell (Calof, Burström), 26. Heed (Ericsson).

19:24
    Gól! Skellefteå otevírá gólový účet zápasu

Erik Forssell za záda prozatím vynikajícího Valenta dorazil střelu Adama Petterssona, a švédský celek se tak ujímá vedení!

HK Nitra – Skellefteå AIK 0:1

Branky a nahrávky: 23. Forssell (Calof, Burström).

19:08
    Dobojováno máme, tedy alespoň prozatím, v Nitře, kde po úvodních dvaceti minutách svítí na světelné tabuli bezbrankové skóre.

19:07
    Krátké preview před zápasem 19:30 Grenoble Brûleurs de Loups – HC Verva Litvínov

Pro oko českého fanouška dnes zřejmě nejzajímavější duel. Litvínov si odbyde svoji premiéru na evropské scéně, nicméně nečeká ho nic lehkého, nastoupí na půdě „Paličů vlků z Grenoblu“, kteří se pokusí v Patinoire Pôle Sud před domácími diváky uzmout loňskému mistrovi ELH, co nejvíce bodů.

19:06
    V Helsinkách skončila druhá perioda, v té jsme branku neviděli, a domácí tak stále vedou dvougólovým rozdílem.

19:05
    Gól! Běloruský celek zvyšuje své vedení, využil dvojnásobnou početní výhodu

A opět rozhodla souhra Michala Chovana a Milana Mikulíka, druhý jmenovaný svého spoluhráče našel ideálním pasem přes celou šíři hřiště, slovenský hokejista prudkou střelou zvýšil náskok svého celku.

Branky a nahrávky: 9. Mikulík, 23. Chovan (Mikulík).
    Když není prostor na lavičce, musí se improvizovat

18:42
    Minulostí už je i úvodní dvacetiminutovka zápasu hraného na běloruské půdě, zdě domácí Něman vede zásluhou Milana Mikulíka nad německým Mannheimem 1:0.

18:30
    Právě začíná zajímavý slovensko-švédský duel. Nitra vs. Skelletfteå.

18:18
    Gól! Něman se ujímá využitou přesilovou hrou vedení

K Milanu Mikulíkovi se kotouč odrazil po střele Chovana, tu totiž brankář hostujícího celku dokázal vyrazit pouze k českému útočníkovi a ten otevírá skóre dnešního utkání.

HK Něman Grodno – Adler Mannheim 1:0

Branky a nahrávky: 9. Mikulík
    Helsinky díky skvělému startu do utkání vedou 2:0

18:10
    První perioda utkání mezi Helsinkami a švýcarským Bernem skončila ve prospěch domácího celku, který se hned v úvodu dokázal prosadit dvakrát.

18:02
    Do boje vstupují Něman Grodno a Adler Mannheim!

18:00
    Krátké preview před zápasem HK Nitra – Skellefteå AIK

Souboj, který nenechá chladným asi žádného fanouška Bílých Tygrů, i tak by se dalo nazvat třetí dnešní střetnutí, právě Liberec doplňuje tuto dvojici v rámci skupiny číslo 4. Zvýhodňován je před zápasem momentálně třetí nejlepší tým Evropy – Skellefteå, ale jak již víme, na scéně Ligy mistrů se může stát naprosto cokoliv, střetnutí začne s úderem 18 hodin a 30 minut.

17:48
    Gól! Finský celek zvyšuje své vedení.

Lauri Taipalus obdržel krásnou přihrávku mezi kruhy od Joonase Raska a tvrdou ranou do horních pater brány nedal strážci svatyně Švýcarů sebemenší šanci zakročit.

IFK Helsinky – SC Bern 2:0

Branky a nahrávky: 4. Elkins (Auvitu), 8. Taipalus (Rask).

17:40
    Gól! Helsinky se ujímají rychlého vedení.

Corey Elkins šikovně vybojoval v rohu kluziště kotouč, objel branku a pohotově puk zasunul mezi betony Schwendenera.

Krátké preview před zápasem HK Něman Grodno – Adler Mannheim:

Zajímavou podívanou nabídne také duel běloruského Něman Grodno s německým Adlerem Mannheim. Zatímco vítěz Kontinentálního poháru naskočí do souboje Ligy mistrů vůbec poprvé, Mannheim disponuje obrovskými zkušenostmi, za vše hovoří jeho část v loňském ročníku a předchůdci CHL European trophy.
    Takto se připravují před zápasem hráči švýcarského celku

17:00
    Krátké preview před zápasem IFK Helsinky – SC Bern:

Dva zakládající členové se střetnou v dnešním úvodním duelu, mírným favoritem bude finský celek, jenž v loňském ročníku skončil ve čtvrtfinále, kde byl vyřazen pozdějším finalistou. Bern se naopak nedokázal probojovat z nabité skupiny E (Tappara, Stavanger, Třinec, Bern).

16:30
    Již za hodinu startuje dnešní úvodní duel mezi finskými Helsinkami a švýcarským Bernem, utkání můžete sledovat jak v zde, tak v podrobném přenosu na našich stránkách.
    Hráči Bernu jsou ve Finsku plně zabydleni a připraveni na dnešní duel

16:21
    Zajímavost: Věděli jste, že letošní ročník Ligy mistrů okusí hned 48 týmu z 12 lig Evropy? Nejneprobádanější a nejméně známý je běloruský Neman Grodno.

14:56
    Statistické okénko: Pěkně divoký zápas

Shrnuli jsme si nejlepší střelce i brankáře, čeká nás ještě jedna poměrně zajímavá rubrika – trestné minuty. Těch ve včerejších duelech nejvíce nasbírala dvojice Mikael Ahlen (Djurgårdens IF) a Markus Kankaanpera (Tappara Tampere), které sudí poslali do kabin za pěstní souboj, bojovníky ještě doplňuje Henrik Haapala (Tappara Tampere), ten si prozměnu vysloužil od rozhodčího kromě menšího trestu (vražení zezadu) ještě osobní desetiminutový trest (nesportovní chování).

Nejtrestanější hráči soutěže:
    Mikael Ahlen (Djurgårdens IF) – 25 tr. min. (5+do konce utkání)
    Markus Kankaanpera (Tappara Tampere) – 25 tr. min. (5+ do konce utkání)
    Henrik Haapala (Tappara Tampere) – 12 tr. min. (2+10 nesp. chování)
    Halu si můžete prohlédnout v následujícím videu

14:20
    Statistické okénko: Dominance brankářů...

Hned dva brankáři ve včerejších duelech neinkasovali. Jedná se o švýcarského gólmana Leonarda Genoniho z Davosu a finského Sami Aittokallia z Kärpätu Oulun.

Gólmani vévodící statistikám:

Leonardo Genoni (HC Davos) – 25 zákroků v utkání s Färjestadsem

Sami Aittokallio (Oulun Kärpät) – 32 zákroků v utkání s Krefeldem

13:30
    Statistické okénko: Rychlí střelci

Čtyři hráči dokázali v prvním hracím dni vsítit hattrick, nejkratší dobu na to potřeboval Michael Wolf. Rozmezí mezi jeho první a třetí brankou bylo pouhých patnáct minut.

Seznam hráčů, kteří mají na svém kontě po prvním hracím dni tři góly:

Kris Foucault (ZSC Lions)
    Henrik Tommernas (Frölunda Indians)
    Lauri Tukonen (TPS Turku)
    Michael Wolf (EHC Red Bull Mnichov)

13:10
    Nejvyšší návštěvnost zaznamenal zápas Košic s Mnichovem. Finální číslo směřuje k šest tisícům (5,373).
    První skotský celek v soutěži včera poprvé skóroval, i přes vysokou prohru si ale jeho fanoušci utkání nadmíru užívali

Většina týmů pro letošní sezónu zvolila nové dresy, které z nich jsou nejpovedenější bychom rozhodli asi jen těžko.

Novou kolekci předvedli i liberečtí Bílí Tygři

12:40
    Do včerejších bojů zasáhly hned dva české týmy a jeden slovenský:

HC Košice – EHC Red Bull Mnichov 2:4

Branky a nahrávky: 35. Bicek (Suja, Macejko), 53. Bicek (Bartanus, Suja) – 12. Wolf (Smaby, Jaffray), 23. Wolf (Jaffray), 27. Wolf, 31. Dehmer (Aucoin, Soderholm).

Utkání Mnichova s Košicemi připomínalo spíš taktickou bitvu než ofenzivní přestřelku, tu lépe zvládl hostující celek, jelikož dokázal využít své šance a udržel počet vyloučených na přijatelné hranici.

Stavanger Oilers – HC Oceláři Třinec 4:1

Branky a nahrávky: 6. Dahl-Andersen, 19. Solberg (Soares), 38. Balcers (Trettenes), 47. Johansson (Soares) – 40. Hrňa (Hrabal).

O osudu utkání rozhodla první třetina, kterou Olejáři dokázali za dechberoucí podpory norských fanoušků vyhrát 2:0. První trefa českého celku přišla až těsně před druhou přestávkou, na konečném výsledku ale již nic nezměnila. V poslední dvacetiminutovce si totiž již norský celek své pohodlné vedení dokázal pohlídat.

Storhamar Hockey Hamar – HC Sparta Praha 2:3

Loňský druhý celek základní části nejvyšší norské hokejové ligy se Spartou sváděl vyrovnanou partii. Po rychlém nástupu rudých bojovníků se karty v prostřední periodě obrátili a Storhamar dokázal skóre vyrovnat, nakonec ale tvrdě napřáhl Michal Čajkovský a definitivně převážil misky vah na stranu českého účastníka, ten tak v soutěži vybojoval první tři body.

Krefeld Pinguine – Oulun Kärpät – 0:2
    Fribourg-Gottéron – Lukko Rauma 3:4 s.n.
    Färjestads BK – HC Davos – 0:4
    Les Rapaces de Gap – ZSC Lions – 4:5
    Zápas mezi Fribourgem-Gotterónem a Lukkou Rauma musely rozhodnout až nájezdy

Ve druhém hracím dni bude zajímavé sledovat všechny utkání, hned tři z nich se totiž odehrají v rámci skupin, do kterých nastupují i české týmy, navíc se ve své premiéře představí i vítěz loňského ročníku ELH litvínovská Verva, která bude v očích českých fanoušků bedlivě sledována.

Rozpis pátečních duelů:
    17:30 IFK Helsinky – SC Bern (sk. 1)
    18:00 HK Něman Grodno – Adler Mannheim (sk. 9)
    18:30 HK Nitra – Skellefteå AIK (sk. 4)
    19:30 Grenoble Brûleurs de Loups – HC Verva Litvínov (sk. 6)

Dobrý den, vítám vás u souhrnného přenosu z druhého hracího dne hokejové ligy mistrů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:00.