Luleå – Rauma 4:3 (2:1 po s.n.) | Eisbären – Zürich 3:6 (kon.) | Kuopio – Třinec 4:3 (2:1 po s.n.)
JYP – Sheffield 3:0 (kon.) | Zug – Tappara 0:7 (kon.) | Pardubice – Davos 2:3 (kon.)
HV71 – Salzburg 4:1 (kon.) | Düsseldorf – Linz 6:3 (kon.) | Vienna Capitals – Kärpät 0:2 (kon.)
Ingolstadt – Braehead 5:2 (kon.) | Ženeva – Sparta 4:3 (po pr.)
JYP Jyväskylä
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Sheffield Steelers
Sobota 22.08.2015, 16:00 • Jyväskylän jäähalli • Hokejová Liga mistrů • Skupina 14

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu Ligy Mistrů mezi JYP Jyväskylä a Sheffield Steelers

Domácí jsou dnes jednoznačným favoritem a jistě budou chtít vstoupit do svého prvního zápasu v CHL vítězně. Poslední generálkou před zahájením sezony byl zápas s Pelicans Lahti, který vyhráli vysoko 8:4.
    Britský tým bude hrát již druhé utkání, když v tom prvním dostal velmi těžký úder na ledě Frolundy, kde prohráli 9:1. Dnešní cíl pro utkání bude jistě být co nejvíce rovnocenným partnerem a třeba zaskočit domácí.
    Hráči Sheffieldu na rozbruslení.

JYP Jyväskylä:Tarkki (Vehvilainen) – Pulli, Luoma, Yonkman, Kamilainen, Niku, Kalteva, Hietanen, Salonen – Antonen, Tavi, Nattinen – Kolehmainen, Pihlman, Lahti – Nenonen, Lofman, Tuppurainen – Kanninen, Salmio, Hotakainen

Sheffield Steelers: Plante (Day) – O'Connor, Coyle, Moyer, Sarich, Fitzgerald, Eddy, Charnock – Fretter, Mosienko, Roy – Nelson, Dowd, Duco – Philips, Legue, Vestberg – Hewitt, Hill, Farrara.

00:01

00:40
    Úvodní vhazování vyhrávají domácí, kteří se ihned valí do útoku.

00:58
    Luoma na modré čáře již puk nezastihl a dopouští se postavení mimo hru.

01:40
    Střela Yonkmana k hostující brance nedoletěla, neboť byla zblokovaná.

02:10
    Sheffield se snaží pozorně bránit střední pásmo, kde stojí v pěti hráčích.

02:40
    Lofman přihrával zadovkou před branku, kde však žádného spoluhráče nenašel.

03:20
    I čtvrtá útočná formace domácích byla v tlaku v útočném pásmu, zatím však bez přesné střelby.

03:58
    Pulli na modré nic nevymýšlel a poslal puk na branku, střela však mířila přímo do středu branky a ta Plantemui nenadělala problémy.

04:25
    Z pravého křídla se tlačil před branku Lofman, nahození bylo však velmi slabé.

05:20
    Plante nyní vyrazil střelu, těsně vedle pravé tyče, kde nikdo z domácích na dorážku nestál.

06:52
    Hra je přerušena následuje komerční přestávka.

06:55
    JYP právě vstřelilo branku!
    Po křižné přihrávce v útočném pásmu se ranou z voleje v pokleku prosazuje YONASS NATTINEN. Asistence Jose Antonen, Mikko Luoma
    Joonas NÄTTINEN - 1:0

08:15
    Domácí jsou i nadále při chuti a znovu rozjíždějí útočné akce, které zatím hosté vcelku zvládají.

08:40
    První střelu si také připsali hosté, po vhazování míří hodně vedle Mosienko.

09:55
    Jyväskylä nadále v tlaku, střela od modré v podání Luomy byla trošku vyšší než by si domácí obránce představoval.

10:21
    Hosté nic moc nerozmýšlejí, když mají puk snaží se jej posunout do středního pásma a dát čas odpočinout obráncům.

10:58
    Puk je za domácí brankou a Niku čeká, až mu ostatní hráči dostřídají.

11:34
    Zakázané uvolnění v podání hostů.

11:55
    Salonen jen zlehka zápěstím nahodil puk na branku, jeho střelu bezpečně kryje Plante.

12:17
    Hosté z Sheffieldu se v útočném pásmu ani neohřál a o puk ihned přišli a musí opět bránit.

13:50
    Po řadě nepřesností se hosté protlačili až k zakončení a Tarkki musel před dotírajícím Fretterem přerušit hru, následuje druhá komerční přestávka.

13:56
    Po vyhraném vhazování a chybě Saricha musí hosté vyklidit útočné pásmo.

14:54
    Hra se začíná vyrovnávat, střela Vestberga letěla těsně vedle finské branky.

15:24
    Domácí střídačka je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě.

15:35
    Domácí se po vhazování ihned osvobozují.

16:02
    Hosté se již radovali z branky, rozhodčí ji však kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti neuznává !

16:30
    Následně se domácí opět osvobozují.

17:04
    Obránci Sheffieldu při svých střelách zatím spíše ohrožují plexisklo za domácí brankou.

17:24

17:57
    Roy se řítil sám na finskou branku, jeho pokus mířil těsně nad !

19:00
    Poslední minutu první třetiny začínají hoste postupným útokem.

19:30
    Hosté drží puk v rohu útočného pásma, kde se budou snažit jistě dohrát třetinu bez chyby.

20:00
    Joonas Nättinen je zatím jediným střelcem dnešního zápasu.

První třetina je za námi, v první polovině byli domácí jasně lepší a zaslouženě vstřelili branku, v průběhu třetiny se však hra více vyrovnala a hosté měli i 2 šance, které však nevyužili.

20:01

20:10
    Zakázané uvolnění hostů.

20:26
    jak třetinu zakončili, tak v ní hosté pokračují, střela Duca těsně vedle, pokud budou ve snaze pokračovat, jistě se dočkají branky.

21:01
    Luoma neměl komu přihrát a tak poslal lehký oblouček do středního pásma.

22:00
    Až nyní mají puk pod kontrolou domácí hokejisté.

22:11
    Záhy však o něj přišli a musí vyklidit útočné pásmo, kde byli rozmístěni.

22:55
    Lahti nevydržel stát na modré a díky němu je pískáno postavení mimo hru domácích.

24:03
    Bruslení domácích dostává větší obrátky a prakticky okamžitě mají kontrolu nad hrou.

25:01
    Kolehmainen vystřelil mezi betony Planteho, ten jeho záměr přečetl a mezírku stačil ucpat.

25:15
    Po zásahu hostující střídačky se bude vhazovat uprostřed hřiště.

26:01
    Od modré pálil Salonen střela míří těsně vedle.

26:23
    Nahození od modré velice šikovně tečoval VALTTERI HOTAKAINEN, tak šikovně, že Plante neměl žádný nárok. Asistence Valtteri Hietanen, Aleksi Salonen
    Valtteri HOTAKAINEN - 2:0

27:39
    Vášně před Plantem museli hasit rozhodčí, vylučovat se však nebude.

28:01
    Další poklidný zákrok lapačkou si připisuje Plante.

28:45
    Lofmann našel úplně osamoceného Lahtiho, ten před brankou puk neusměrnil do branky.

29:30
    Házenkářský souboj vyhráli hosté a mohou se osvobodit za cenu zakázaného uvolnění.

29:55
    Pětka hostů je již řádně unavená následuje další zakázané uvolnění.

30:25
    Nelsonovi se podařilo puk vyvézt a spoluhráči tak mohou střídat.

30:34
    Opět příliš mnoho hráčů na ledě v domácích dresech za to jsou 2 minuty

30:45
    Po vhazování se ihned osvobozují.

31:22
    Až po minutě se podařilo hostům dostat po útočného pásma s pukem na hokejce.

31:40
    Střela Legue míří těsně nad.

32:34

32:44
    Domácí Yonkman je vyloučen za sekání na 2 minuty.

33:25
    Ostřelování domácí svatyně pokračuje, zatím však bez úspěchu.

34:20
    Rychlý brejk 3 na 2 domácí po nepřesné přihrávce nezakončili.

34:44

35:12
    Hra se nám začíná přiostřovat, což s potleskem kvitují domácí fanoušci.

35:47
    Salonen se prokličkoval přes dva obránce, následnou střelu však pokazil a puk mířil pouze do ochranné sítě nad brankou.

36:25
    Situaci dva na dva domácí Nattinen vzal na sebe, jeho střela mířila těsně nad branku.

37:24
    Hostující Mosienko je vyloučen na dvě minuty za podražení.

37:50
    Domácí zatím drží útočné pásmo prozatím bez střelby.

37:58
    Po sérii odrazů od hráčů obou týmů se úplně před odkrytou klecí ocitnul TUOMAS PIHLMAN, který pohodlně zakončil. Asistence Joonas Nattinen, Joose Antonen.
    Tuomas PIHLMAN - 3:0

38:30
    Domácí v poklidu ve středním pásmu kombinují, to jim jde celkem lehce, jelikož hosté nenapadají.

39:55
    Eddy je vyloučen za vysokou hůl na 2 minuty.

40:00

Druhá třetina je minulostí. S přibývajícím časem, domácí vice kontrolují puk, díky přesilovce navýšili své vedení, pro hosty z Velké Británie tak bude poslední třetina jistě náročná.

40:01

40:51
    V nadějné pozici v poloze ležícího střelce byl Lahti, střela byla však velmi slabá.

41:09
    Nenonen se snažil přelobovat ležícího Planteho, to se mu však díky hostujícím obráncům nepovedlo

41:54
    Po několik nepřesných střelách se hosté osvobozují.

41:55

42:02
    Rychlý útok se domácím nepovedl na modré přihrávku nezachytil Kanninen a puk končí na zakázaném uvolnění.

42:57
    Menší roztržku ukončují čároví rozhodčí a hvizd kolegy. Vylučovat se nebude.

43:25
    Další roztržka, tentokrát na druhé straně, zapojilo se více hráčů, vylučovat se však zatím nebude.

44:01
    Ani po důrazném hvizdu se vylučovat nebude, vhazuje se ve středním pásmu.

45:22
    Fretter vyslal přes klubko hráčů nebezpečnou střelu, se kterou si Tarkkii poradil na výtečnou.

46:20
    Oba týmy se spíš už jen šetří na další utkání a hraje se poklidný hokej až na menší rozmíšky u brankářů.

47:11
    Krásně se mezi hosty uvolnil Lahti, jeho následná přihrávka na Taviho byla však příliš prudká.

47:39
    Lehké nahození Kamilainena raději do lapačky schovává Plante.

48:33
    Z pravého křídla se řítil na branku Dowd, jeho střela těsně škrtla o lapačku, kterou Tarkki zachránil čisté konto.

48:54
    Zakázané uvolnění domácích díky nepřesné rozehrávce Salonena.

49:22
    První útočná formace domácích krouží v útočném pásmu s pukem zatím bez střelby.

50:09
    Hosté nejspíše mnoho sil nemají, místo založení útoku puk vyhazují do středního pásma.

52:30
    Hráči domácího týmu by jistě ještě přidali nějakou branku, to se jim přes pevnou obranu hostí nedaří.

53:01
    Další útočný pokus končí na zakázaném uvolnění, následuje komerční přestávka.

53:19
    Další mírná potyčka, která končí dřív než začala.

54:48
    Salmio z otočky prověřil pozornost Planteho, ten jeho záměr odhalil a puk vyráží.

55:36
    Tavi jen nahodil na branku a pelášil střídat, puk však Plantemu nadělal problémy a tak raději hru přerušil.

56:22
    Hned tři střely po sobě dokázali obětaví obránci hostů zastavit.

57:03
    Po menší strkanici se bude vylučovat, rozhodčí se zatím radí.

57:03
    Domácí Lahti , hostující Fitzgerald a Roy všichni tři se jdou na trestnou uklidnit na dvě minuty za hrubost, následuje přesilová hra domácích.

58:03
    Přesilová hra domácích zatím v poklidném tempu, přihrávku hosté zachytili a osvobozují se .

58:43
    Z velkého úhlu to zkoušel Antonen, střelu Plante viděl a kryje ji.

58:49
    Střela opět z levé strany do lapačky Planteho.

59:03
    Hraje se v plném počtu.

59:11
    Na modré čáře Yonkmanovi přeskakuje puk přes hokejku a míří do středního pásma.

Utkání mezi JYP Jyväskylä a Sheffield Steelers je za námi, výsledek naplnil papírové předpoklady, kdy domácí zaslouženě vítězí. Hosté předvedli statečný výkon, za který si zasloužili alespoň čestný úspěch, který jim nebyl přán. (18:20:19)

Antonín Polák

Branky a nahrávky: 7. Nattinen (Antonen, Luoma), 27. Hotakainen (Hietanen, Salonen), 38. Pihlman (Nattinen, Antonen)

JYP Jyväskylä: Tarkki (Vehvilainen) – Pulli, Luoma, Yonkman, Kamilainen, Niku, Kalteva, Hietanen, Salonen – Antonen, Tavi, Nattinen – Kolehmainen, Pihlman, Lahti – Nenonen, Lofman, Tuppurainen – Kanninen, Salmio, Hotakainen