Luleå – Rauma 4:3 (2:1 po s.n.) | Eisbären – Zürich 3:6 (kon.) | Kuopio – Třinec 4:3 (2:1 po s.n.)
JYP – Sheffield 3:0 (kon.) | Zug – Tappara 0:7 (kon.) | Pardubice – Davos 2:3 (kon.)
HV71 – Salzburg 4:1 (kon.) | Düsseldorf – Linz 6:3 (kon.) | Vienna Capitals – Kärpät 0:2 (kon.)
Ingolstadt – Braehead 5:2 (kon.) | Ženeva – Sparta 4:3 (po pr.)
spusu Vienna Capitals
0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Kärpät Oulu
Sobota 22.08.2015, 19:30 • Albert Schultz Eishalle • Hokejová Liga mistrů • Skupina 10

To je ode mne pro dnešek vše. Někdy napočtenou. (21:47:26)

Československá stopa v utkání:
    Ivan Huml (OUL) 0+1, 1 střela

Ve třetí třetině jsme se nedočkali žádného gólu. Sice bylo vidět, že jsou domácí akčnější a u puku častěji, ale nestačilo to k tomu, aby vyhrály. Bohužel body doma nezůstávají. Dnešním vítězem je Oulun Kӓrpӓt.

59:37
    Domácí tým si bere oddechový čas.

59:21
    Juntilla (OUL) vyloučen na dvě minuty za krosček.

58:49
    Krásná střela Maxy skončila v lapačce Aittokalliho.

58:00
    Pěkná střela od Milama v přečíslení, avšak mimo. Poslední dvě minuty hry.

55:32
    Huml (OUL) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

54:10
    Dzieduszycki (VIE) vyloučen na dvě minuty za sekání.

54:08
    Hosté se už do větších šancí nepouštějí. Teď už jim jde jen o tom, to do konce zápasu ubránit.

50:30
    Bauerova tvrdá rána zasáhla Aittokaliiho. Domácí stále více útočí, zatím ale bez gólu.

48:10
    Iberer ztratil puk, kterého se ujal Pyorala a sám jel na Lawsona, ten ale zvítězil a puk nepustil.

47:55
    Hosté stále chytře brání svoji třetinu. Pro domácí je velice těžké tam najít skulinu.

47:15
    Domácí jdou na to přes forčekink.

46:59
    Je vidět, že Vienna načerpala síly a u puku je častěji než v posledních dvou třetinách.

43:20
    Tvrdý výstřel Boise zasáhl rameno gólmana.

42:19
    Whitmore nastartoval svoji střelou i Aittokallioho.

41:02
    První nebezpečná střela od Hakanpaay. Lawson měl problémy.

40:01

V druhé třetině jsem se gólu nedočkali. Ze začátku bylo vidět, že domácí jsou stále akčnější, ale pak jako by docházeli síly a oba týmy už nebyli tak plní energie. Snad jim pauza pomůže a třeba se dočkáme i nečekaných zvratů. Třetí třetina začne asi ve 21:15.

40:00

39:45
    Niemi se ještě pokoušel vystřelit od mantinelu, ale Lawson mu střelu pokryl.

39:01
    Střela Pretnare nebyla žádný problém pro Aittokallia.

38:08
    Přihrávka na Boise se nezdařila, nestihl puk zpracovat a ztrácí ho.

35:10
    Vienna je u puku a pokouší se prostřelit Aittokalliho, ale zatím marně.

33:45
    Rotter se dostal ke střele, ta byla ale rychle zblokovaná.

33:21
    Sharo se pokoušel dostat do útoku podél mantinelů, ale nevystřelil, jelikož to pro něho bylo moc z úhlu.

31:07
    Skvělý zákrok Lawsona. Jeho lapačka odchytila další z mnoha šancí hostů.

30:08
    Přečíslení hostů zkazil jeden z domácích hráčů, který jim do přihrávky strčil hokejku a puk získal pro svůj tým.

29:15
    Zatím se ani jeden z týmů neocitl v gólové šanci.

28:01
    Po dlouhé době se k puku dostala i Vienna avšak ne na dlouho, jelikož hosté neváhali a puk jim opět vzali.

27:10
    Hosté jsou stále akčnější a nepouští domácí pryč z jejich obranného pásma. Lawson se opravdu nenudí.

25:05
    Oba týmy hrají v plném počtu a do útoku se pouštějí hosté, kteří jeli v přečíslení na Lawsona. Ten jejich pokus vykryl skvělým roztažením před bránou.

23:05
    McLean (VIE) a Pentikainen (OUL) jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

23:01
    Na hřišti se strhla rvačka. Neobejde se to bez vylučování.

22:45
    Domácí se také zkoušeli dostat k puku a zakončit. To se jim povedlo, ale Aittokallio byl připraven a puk vyrazil betony.

20:15
    Hosté nepolevují, stále jsou u puku.

20:01

První třetina byla mnohem úspěšnější pro hosty, kteří byli většinu času u puku. Vyplatilo se jim to hned dvakrát. Domácí do druhé třetiny nastupují ještě v oslabení. Druhá třetina začne přibližně ve 20:30.

20:00
    Saku MAENALANEN - 0:2

16:45
    Oulun Kärpät vstřelil branku!

Rozjetý Aaltonen neprostřelil Lawsona, ale to nevadilo, protože SAKU MAENALANEN byl na správném místě a puk do brány dorazil. Hosté již mají značné vedení.
    Asistence: Sebastian Aho, Miro Aaltonen.

15:57
    Domácí hrají v plném počtu.

13:44
    Lawson (VIE) dvě minuty za zdržování hry.

13:42
    Lawson nahazuje puk podél mantinelů. Domácí se prodírají do útoku.

12:19
    Aaltonen se vrací do hry. Domácí přesilovou hru nevyužívají.

10:54
    Aaltonen (OUL) vyloučen na dvě minuty za sekání.

10:51
    Aaltonen chtěl dorážet puk do brány, a tak klepl do Lawsona. Tomu se to ale nelíbilo, tak ho odstrčil a ztrhla se menší potyčka. Rozhodčí ji ihned rozpustili.

10:19
    Sharp (VIE) vyloučen na dvě minuty za hákování.

10:00
    Domácí chtěli odpovědět na gól, ale marně. Hosté se brání a nepouští je do velkých šancí.
    Jani HAKANPAA - 0:1

06:43

Lawson dlouho hostům odolával. Nyní už ne. JANI HAKANPAA si sjel do středu kruhu, kam dostal z poza brány přihrávku a dnes jako první prostřeluje Lawsona.
    Asistence: Mika Niemi, Ivan Huml.

06:00
    Další pokusy hostů kryl Lawson.

05:11
    Lawsonova rozehrávka dostala domácí konečně do útočného pásma, ale pokus o zakončení skončil mimo bránu.

04:05
    Šanci pro hosty zmařila Lawsonova nachystaná lapačka.

03:14
    Domácím se nedaří vyhodit puk mimo jejich obranné pásmo. Jdou na to tvrdě, zatím však na hranici pravidel.

02:22
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se před Lawsonem.

01:38
    Hosté jsou zatím aktivnější. Druhá formace se drží stále v útočném pásmu.

00:45
    K puku se jako první dostávají hosté a ihned zkouší pozornost Lawsona.

00:01

UPC Vienna Capitals: Lawson (Kickert)– Lakos, Pretnar, Peter, Klimbacher, Fraser, Iberer, Milam –Ferland, Nodl, McLean – Whitmore, Rotter, Dzieduszycki – Bois, Sharp, Hartl – Fisher, Schiechl, Maxa

Oulun Kärpät: Aittokallio (Hovinen) – Kukkonen, Masuhr, Laatikainen, Hakanpää, Nutivaara, Niemelä, Pentikainen – Huml, Niemi, Puljujärvi – Pyörälä, Pirnes, Junttila – Aho, Aaltonen, Ikonen – Suoranta, Keränen, Mäenalanen – Kalapudas.

Oulun Kӓrpӓt

Úřadující mistr z Finska má v této sezóně už skvěle našlápnuto. V prvním utkání, které se konalo 20.8.2015 hravě porazil Krefeld 2:0. Může se zdát, že je čeká lehký soupeř a mohli by si připsat na seznam další výhru, ale jen tak vyhráno zatím nemají.

UPC Vienna Capitals

Rakouský celek UPC Vienna Capitals čeká první zápas v této sezóně Lidy Mistrů až dnes. Na domácím ledě přivítají úřadující tým z Finska. Domácí čeká velmi těžký zápas. Premiéra na domácím ledě nebude lehká, ale věřím, že se s tím Capitals hrdě poperou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.