Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:3 (kon.) | Martin – Banská Bystrica 0:7 (kon.)
4:3 (0:2, 3:0, 1:1)
Mountfield HK
sk Sobota 22.08.2015, 14:00 • Martinské hokejové centrum • Mountfield Cup

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Mladá Boleslav si dokázala včera poradiť s Martinom 5:3. Hradec Králové, naopak prišiel o tesné vedenie v závere tretej tretiny a podľahol napokon Banskej Bystrici v nájazdoch 2:3. Mladá Boleslav tak po prvom dni vedie turnajovú tabuľku s troma bodmi, Hradec Králové má zatiaľ na svojom konte jeden bod.

Úvodné zostavy:

BK Mladá Boleslav: Rittich (Groh) – Stříteský, Holub – Kočí, Kučný – Ovčačík, Trončinský – Trška, Voráček – Bárta, Urban, Hruška – Hyka, Jarůšek, Klimenta – Kotala, Kubica, Lenc – Pabiška, Pacovský

Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Jank, Pilař – Čáp, Frühauf – Dietz, Hromek – Vašíček, Plášil – Dej, Kukumberg, Köhler – Červený, Ihnačák, Troliga – Pavlík, Knotek, Pilař – Kopta, Tvrdík, Krátoška

Rozhodca: Konc D. – Holienka, Hus.

V tíme Hradca Králové príde k zmene na brankárskom poste oproti prvému stretnutiu. V zostave sa objavuje ľavý krídelník Radovan Pavlík, vidíme takisto zmeny vo všetkých útočných formáciách i obranných dvojiciach.

V tíme z Mladé Boleslavi minimum zmien, čo sa týka rozloženia útočných trojíc. Zo zostavy vypadol obranca Robar, takisto aj útočníci Látal a Ďurač.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:22
    Ihnačák ako prvý trieli za pukom do pásma Mladé Boleslavi. Pomôcť mu prišiel aj Troliga.

00:43
    Mountfield HK dáva gól! Druhá akcia v podaní Hradca Králové a máme tu aj prvý gól zápasu. Dej sa vrútil spolu s BEDŘICHOM KÖHLEROM do útočného pásma. Brankár ešte stihol prvýkrát zakročiť, opakovaná strela už ale bola nad jeho sily.

01:47
    Pavlík si robil priestor na pravej strane. Ovčačík ho ale stiahol za bránku.

02:38
    V obrovskej príležitosti sa ocitol Kopta po tom ako ho našiel odrazený puk. Nasledovala dorážka so strelou do betónu.

03:24
    Urban vyváža puk do stredného pásma. Teraz Mladá Boleslav aj vďaka nemu ako aj Voráčkovi situáciu zvládla.

04:12
    Hruška pred Vašíčkom. Hradec Králové to má teraz pri prechode oveľa ťažšie, súper už si dáva veľký pozor.

04:55
    Knotek si pýtal puk. Mladá Boleslav však stojí v obrannej línii pripravený zasiahnuť.

05:40
    Krátoškovi nesadol ideálne puk. Mohol páliť z prvej.

06:23
    Kubica odpálil puk cez dve čiary. Hráči Mladé Boleslavi ale hrajú v štvorici keďže jeden z ich hráčov je bez hokejky.

06:57
    Voráček v dobrom obrannom zákroku. Pavlík si s ním neporadil.

07:22
    Ihnačák sa ešte stihol s pukom otočiť kým jeho spoluhráči dostriedali. Je to ale opäť proti presile hráčov v bielo-zelených dresoch.

07:40
    Oba fankluby sa nám zatiaľ starajú o peknú atmosféru. Aj keď sa jedná len o približne 20-členné skupinky, je ich počuť.

07:43
    Vylúčenie na strane Hradca Králové. Ihnačák dostáva dve minúty za sekanie.

08:11
    Bárta pálil od modrej. Je tam ale zranenie Pabišku, ktorý sa drží za ústa, pravdepodobne ho priamo zasiahol puk, resp. tam bola jemná teč.

08:44
    Vyhodený puk cez všetky čiary. Klimenta sa poň musí vrátiť.

09:29
    Puk sa teraz dostal až k Rittichovi. Ten sa ešte snaží rozohrať narýchlo poslednú akciu počas presilovej hry.

09:55
    Propagačná strela z hokejky Dietza. Rittichova lapačka a okamžite rozohráva na spoluhráčov.

10:54
    Hromek jemne tečoval puk až pred bránku súpera. Je tam následne Pavlík, ktorý vehementne tlačí puk do bránky.

11:14
    Jarůšek dobre napádal protihráča. Hra je však po následnom postavení mimo hry vyplývajúceho z nepresnej prihrávky opäť presťahovaná pred brankára Ritticha.

11:45
    Stříteský to nemyslel zle. Odhodlal sa k zakončeniu z pravej strany a tesne míňa.

12:30
    Mountfield HK dáva gól! Krásne vysunutie v podaní Dietza, ktorý našiel BRIANA IHNAČÁKA. Proti útočníkovi ešte vyštartoval brankár Rittich, IHNAČÁK však s prehľadom obišiel gólmana a strieľa druhý gól svojho tímu. Asistencie: Dietz a Troliga.

13:11
    Hyka to skúsil z diaľky. Kacetl ale nemusel ani len zasahovať.

13:49
    Ešte pokus Holuba. Opäť to bolo skôr nahodenie puku.

14:46
    Mladá Boleslav to skúsila od modrej čiary. Zatiaľ sú to len pokusy z väčšej vzdialenosti.

15:19
    Mladá Boleslav si teraz musí dať pozor na Ihnačáka. Pred brankárom ešte dobiedzal Troliga.

15:56
    Pilař si stavia puk na buly. Kacetl si diriguje svoj tím ako sa má postaviť.

16:30
    Pilař teraz môže zaútočiť. Obrana ho ale vytlačila do nevýhodnej pozície na streľbu.

17:10
    Vyhodený puk sa teraz dostal až k Dietzovi. Ten teraz môže ukľudniť hru a dovoliť spoluhráčom prestriedať.

17:43
    Bárta sa pokúšal uvoľniť. Druhý obranca ho už nepustil ďalej.

18:37
    Knotek na útočnom výlete. Skúšal to z pravej strany, len do protihráča.

19:02
    Ešte Kukumberg si pýta prihrávku. Rittich sa presúva.

19:33
    Pavlík pred bránkou. Klimenta v úlohe obrancu nedovolí súperovi dýchať.

19:58
    Trončinský vyviezol puk po pravej strane do stredného pásma. Mladá Boleslav záver tretiny zvládla.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po úvodnej tretine vyhráva Hradec Králové 2:0. Mladá Boleslav zatiaľ nevyužila ani jednu zo svojich príležitostí, musíme však povedať, že je to práve Hradec Králové, ktorý bol vpredu nebezpečnejší.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:16
    Bárta okamžite po buly korčuľuje za odrazeným pukom. Ten sa ale dostal až za bránku.

20:54
    Opäť vidíme dobré napádanie zo strany Mladé Boleslevi. Tentoraz to skúšal Klimenta.

21:05
    Prudká strela v podaní Hyku. Ten z prvej ohrozil súperovu bránku.

21:46
    Dietz sa dostal k puku po vhadzovaní v strednom pásme. Okamžite dlhou prihrávkou hľadal spoluhráčov.

22:11
    Pacovský opäť napádal pri mantineli. Vybojoval však útočné pásmo.

22:43
    Trška skúšal udržať útočné pásmo. Dopredu sa ale vyrojila dvojica protihráčov a Köhler páli z väčšej vzdialenosti.

23:07
    BK Mladá Boleslav dáva gól! Konečne to vyšlo. Kotalova prihrávka na ZDEŇKA KUBICU priniesla vytúžený gól. Kacetl mal pred sebou až dvojicu protihráčov, za gól určite nemohol.

23:45
    Pavlíkov pokus z diaľky. Hradec Králové sa ale musí rýchlo vrátiť späť.

24:46
    BK Mladá Boleslav dáva gól! Prečíslenie skončilo gólom. Do rozhodenej obrany najskôr prešiel Urban, nasledovala prihrávka na DOMINIKA PACOVSKÉHO, ktorý spred bránky rutinérsky nadvihol puk nad bezmocného brankára. Asistencie: Urban a Klimenta.

25:31
    Ožil už aj Hradec Králové. Kukumberg sa tlačil do zakončenia.

26:21
    Prudká strela z hokejky Knoteka. Neujal sa ale ani pokus Dietza.

26:41
    Hra nabrala výborné tempo. V ďalšej príležitosti sa ocitol Ihnačák.

26:53
    Urban musel pomôcť svojmu gólmanovi. Hradec Králové teraz tlačí.

27:06
    Obetavý zákrok Bártu. Dopredu následne štartoval Lenc pred ktorým ale puk prikryl Kacetl.

27:45
    Jarůšek doloval puk ešte pred bránkoviskom. Nedokázal ho ale dostať obranou.

28:15
    Hyka atakovaný v zakončení. Bude sa vylučovať.

28:16
    Vylúčenie na strane Hradca Králové. Jank dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

28:55
    Stříteský sa snažil udržať pásmo. Puk už je ale tesne za modrou čiarou.

29:20
    Hyka sa prebíjal stredom. Čáp musel teraz pomôcť svojmu brankárovi.

29:58
    Trončinský v individuálnom zakončení. Ešte vzápätí nasledovala strela od modrej v podaní Urbana.

30:34
    Ovčačík poslal pridlhú prihrávku na Urbana. Na chvíľku sa tak Hradec Králové oslobodí spod tlaku.

31:11
    Kočí tvrdo atakovaný Pilařom. Druhá tretina určite hokejovejšia ako tá prvá.

31:34
    Kučný spoza kruhu. Ešte tam doráža Kotala.

32:17
    Dietz si zastavil puk ešte za modrou čiarou. Teraz čaká na spoluhráčov.

32:54
    Jarůšek na útočnom výlete. Pridlhá prihrávka na Bártu ale znemožnila lepšie zakončiť.

33:38
    Krátoška sa prebil celým klziskom a dokázal zakončiť. Betón Ritticha bolo teraz počuť celým štadiónom.

34:01
    Dietz vložil hokejku do strely súpera. Teraz svojmu brankárovi pomohol.

34:15
    BK Mladá Boleslav dáva gól! Dokonalý obrat dokonal teraz Pacovský s TOMÁŠOM URBANOM. Pred brankárom zostal len jeden obranca, ktorý sa stihol zorientovať, dorážka však bola excelentná.

34:50
    Fanúšikovia z Mladé Boleslavi už oslavujú víťazstvo. Do konca zápasu je však ešte ďaleko.

35:31
    Nahodený puk z hokejky Stříteského. Ešte sa za bránkou zrazili dvaja protihráči, bol tam Hyka s Čápom.

36:07
    Pabiška sa zrazil s Frühaufom. Nebolo to ale nič vážne a vyplynulo to skôr zo vzájomného súboja o puk.

36:34
    Urban teraz sledoval letiaci puk cez bránkovisko. Bolo to ale veľmi nepresné.

37:21
    Nahodený puk z hokejky Deja. Je to ale len skôr na náhodu.

37:48
    Pilař sa snažil zachytiť puk v strednom pásme. Je tam ešte potýčka Troligu s Bártom.

37:51
    Vylúčenie na strane Mladé Boleslavi. Jarůšek dostáva dve minúty za podrazenie.

38:24
    Kacetl sa teraz snaží narýchlo rozohrať akciu svojho tímu. Hradec Králové sa potrebuje čo najskôr dostať do pásma.

38:57
    Prudká strela v podaní Hromeka. Puk sa odrazil od zadného mantinelu.

39:34
    V oslabení unikol Klimenta. Nasledoval zákrok brankára a tak sa vhadzuje v tretine Hradca Králové.

39:56
    Prihrávka spoza bránky na Pilařa. Strela z prvej a zákrok brankára.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Mladá Boleslav sa v druhej tretine nielenže dokázala dostať do zápasu, ale ho aj otočiť vo svoj prospech. Tri góly v bránke súpera dali zabudnúť na nevýraznú prvú tretinu a momentálne je to práve Hradec Králové, ktorý musí výraznejšie zabrať.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:25
    Kukumberg sa na chvíľku vrátil s pukom dozadu. Vymenil si puk s Köhlerom, následne obaja podnikli výpad a Kukumberg ohrozil Rittichovu bránku.

40:50
    Lenc korčuľoval za odrazeným pukom. bude tam ale o niečo skôr Krátoška.

41:22
    Dobrý obranný zákrok Frühaufa. Ten okamžite posúva puk dopredu na Červeného.

41:56
    Hruška oblúčikom preloboval súperovu obranu. Za obranný val sa už ale nedostal.

42:10
    BK Mladá Boleslav dáva gól! Výpad do útočného pásma sa končí ďalším gólom. Ovčačík videl voľného DOMINIKA PACOVSKÉHO, ktorý povedľa brankára dáva štvrtý gól svojho tímu.

42:53
    Troliga proti Trončinskému. Ten si puk vziať nenechal.

43:42
    Hruška to skúsil z pravej strany. Puk sa ešte obtrel o brankára a končí pod mantinelom.

44:08
    Klimenta sa rútil na brankára. Kacetl ale výborne vykryl priestor a aj keď to bol pekný blafák, do bránky sa nedostal.

44:27
    Klimenta ešte skúšal udržať útočné pásmo. Je však s pukom vytlačený von.

45:06
    Pacovský sa vrútil po ľavej strane do súperovej obrany. Triafa však bočnú sieť.

45:51
    Lenc napálil len do zadného mantinelu. Mal však málo času lepšie si pripraviť strelu.

46:21
    Lenc opäť zachytil rozohrávku. Nasledoval strela vedľa bránky.

46:44
    Jarůšek na útočnom výlete. Opäť ďalší pokus Mladé Boleslavi.

47:12
    Trončinský len nahadzuje puk. Mladá Boleslav už myslí skôr na záver stretnutia a nesnaží sa zbytočne ísť dopredu.

48:12
    Vylúčenie na strane Hradca Králové. Kopta dostáva dve minúty za vyhodenie puku.

48:42
    Ditz sa snaží vyhodiť puk. Napokon sa mu to podarilo.

49:19
    Klimenta to urobil veľmi dobre v strednom pásme. Pohral sa s protihráčom a do prečíslenia vysunul Hrušku s Urbanom.

49:54
    Ešte pokus Kučného. Z diaľky to ale nebolo ono.

50:27
    Tvrdík vyslal puk na opačnú stranu. Ešte ho stíha Köhler, ktorý by si s ním rád vymenil prihrávku.

51:12
    Lenc zabojoval proti Köhlerovi. Puk však išiel na hráča postaveného mimo hry.

51:45
    Ešte pokus Vašíčka. V poslednej chvíli ale prišiel o puk.

52:24
    Pilař osamotený na modrej. Všetci jeho spoluhráči sú v útočnom pásme.

52:56
    Ešte nahodený puk z hokejky Hromeka. Hradec Králové však nie a nie nájsť recept na súpera.

53:26
    Za pukom teraz korčuľuje Kotala. Ten sa ho ešte snaží udržať za vlastnou bránkou.

53:54
    Trška z prvej pálil na odkrytú bránku. Hradec Králové hrá vabank a v obrane chýbajú hráči.

54:21
    Bárta opäť do brankára. Kacetl puk radšej prikryl.

55:01
    Dej zápasí s Hykom za vlastnou bránkou. Mladá Boleslav už prakticky len kontroluje stretnutie.

55:20
    Ešte pokus Knoteka. Ani táto strela nešla do priestoru bránky.

55:37
    Knotek sa uponáhľal. Zbytočne nahadzoval puk pred bránku kde nikto nebol.

56:13
    Opäť veľmi nepresné zakončenie. Nevyšlo to ani Ihnačákovi.

56:23
    Vylúčenie na strane Mladé Boleslavi. Urban dostáva dve minúty za vyhodenie puku.

56:47
    Köhler si pýta puk. Hradec Králové nasťahovaný v útočnom pásme.

57:01
    Mountfield HK dáva gól! Tak to Hradcu konečne vyšlo. Knotek vrátil puk na MICHALA TVRDÍKA, ktorý nekompromisne vypálil. Rittich mal však zakrytý výhľad cloniacim protihráčom. Asistencie: Knotek a Ihnačák.

57:54
    Hradec Králové sa ešte snaží zabrať. Köhlerova strela míňa bránku.

58:22
    Hruška sa dostal do zakončenia. Hradec teraz nemal vzadu dosť hráčov a mohlo sa mu to vypomstiť.

58:34
    Hradec Králové hrá power-play. Kacetl opúšťa svoju bránku.

58:57
    Oddychový čas hostí. Hradec Králové si zobral ešte oddychový čas.

59:13
    Dej stráca puk. Hruška sa ho pokúša získať.

59:39
    Z obranného pásma letel vyhodený puk. Odrazil sa od ľavej žŕdky.

59:52
    Nahodený puk z hokejky Dietza. Ešte je tu pokus o teč zo strany Troligu.

Zo strany Mladé Boleslavi je najlepším hráčom Pacovský Dominik. Zo strany Hradca Králové sa najlepším hráčom stáva Frühauf Peter.

Mladá Boleslav zvíťazila aj v druhom stretnutí na turnaji a zatiaľ kráča k obhajobe bez straty bodu. Dnes si poradila s Hradcom Králové 4:3, o góly sa postarali: 24. Kubica (Kotala), 25. Pacovský (Urban, Klimenta), 35. Urban (Pacovský), 43. Pacovský (Ovčačík) – 1. Köhler (Dej), 13. Ihnačák (Dietz, Troliga), 58. Tvrdík (Knotek, Ihnačák). (16:12:59)

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 24. Kubica (Kotala), 25. Pacovský (Urban, Klimenta), 35. Urban (Pacovský), 43. Pacovský (Ovčačík) – 1. Köhler (Dej), 13. Ihnačák (Dietz, Troliga), 58. Tvrdík (Knotek, Ihnačák)

Rozhodčí: Konc D. – Holienka, Hus