Poruba 2011 – Frýdek-M. 3:7 (kon.) | Chomutov – Ústí n/L 9:1 (kon.) | Plzeň – Znojmo 1:3 (kon.)
Most – Füchse 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 2:2 (kon.) | Zlín – K. Vary 3:0 (kon.)
Senica – SHK Hodonín 3:4 (kon.) | Benátky n/J – Litoměřice 4:3 (1:0 po s.n.) | Kadaň – Crimmitschau 6:5 (kon.)
Šumperk – Havířov 1:3 (kon.) | Piešťany – Skalica 3:3 (kon.) | Přerov – Prostějov 3:3 (kon.)
Vsetín – Opava 0:0 (zruš.) | Technika Brno – Mor. Budějovice 1:0 (kon.) | Břeclav – Žďár n/S 1:4 (kon.)
Kobra – Tábor 4:1 (kon.) | Kolín – Nymburk 1:2 (kon.) | Jablonec n/N – Děčín 10:2 (kon.)
Trutnov – Vrchlabí 4:2 (kon.) | Klášterec nO – Sokolov 7:5 (kon.) | Havlíčkův Brod – Pelhřimov 10:3 (kon.)
Trenčín – Olomouc 6:6 (kon.)
HC Kometa Brno
2:2 (0:1, 0:0, 2:1)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 25.08.2015, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Přípravné zápasy

Vítám vás u on-line přenosu. Letní hokejová příprava pomalu vrcholí, před samotným začátkem české extraligy se ještě několik zápasů uskuteční. Jedním z nich bude i souboj mezi HC Kometou Brno a HC Vítkovicemi Steel. Utkání začíná v 18:00.

Pro brněnský celek to je již osmé přátelské utkání před nadcházejícím ročníkem. Na domácím ledě si zatím modrobílí drží 100% úspěšnost. Nejprve porazili bratislavský Slovan 5:1, o dva dny později České Budějovice 6:3 a minulý čtvrtek Trenčín 4:2. Domácí celek navíc pocítí další ztrátu z hráčských řad, v posledním hraném utkání si zlomil malíček Hynek Zohorna.

HC Vítkovice Steel
    Hosté z Vítkovic si během přípravných utkání zahráli také jeden mač v CHL. Proti německému Mannheimu však neuspěli a doma padli 1:2. Venku se zatím dnešním hostům nepodařilo odjet bez výhry nebo remízy. V Havířově vyhráli 6:3, v Olomouci remizovali 1:1 a Třinci byl stav po šedesáti minutách 2:2.

Vzájemná utkání
    Loňský ročník přinesl čtyři vzájemné duely těchto dvou celků. Bodově lépe z nich vyšly Vítkovice, které dvakrát zvítězily po šedesáti minutách a dvakrát uzmuly bod v nastavené hrací době.

16. 9. 2014: Vítkovice – Kometa 3:1
    26. 10. 2014: Kometa – Vítkovice 1:2 (po prodl.)
    12. 12. 2014: Vítkovice – Kometa 3:2 (po náj.)
    27. 1. 2015: Kometa – Vítkovice 1:2

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle (A), Stehlík, Hanzlík, Kováčik (C), Malec, Kuboš, Ptáček – Ostřížek, Hruška (A), Němec – Káňa, Kusko, Mrázek – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, Raška, Honejsek

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Kantor) – Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Štich, Pastor, Kovář, Štencel, Kolouch, Gřeš, Olesz (A), Burger (C), Szturc, Zdráhal, Hlinka, Húževka, Káňa, Vandas, Balán, Tomi, Kuťák

Rozhodčí: Jeřábek, Polák – Lainka, Musil.

Hokejisté obou celků jsou již na ledě, utkání brzy začne.

00:01

01:08
    Hosté se s pukem vrhli do útočného pásma a první střela prověřila Marka Čiliaka.

02:26
    I domácí si zkusili vymyslet něco s pukem u brány hostů, nakonec se ale Vítkovice dostávají přes červenou čáru a puk končí v ochranné síti na brněnské straně.

03:27
    První trest utkání, vyloučen je domácí David Ostřížek na dvě minuty za hákování.

03:47
    Příliš dlouhá nabídka Zdráhala putuje až na zakázané uvolnění.

04:45
    Hosté nejprve kombinovali na modré, Kudělka se ale ke střele neodhodlal a nahrál na spoluhráče. Ten ale střelou trefil pouze brněnského Jana Káňu, který se ihned vrhl do úniku. Z pravé strany ale nevymyslel žádnou fintu na Dolejše.

05:00
    Brno jde do tří, dvě minuty dostává Jan Hruška.

05:27
    Ostřížek je zpět, Hanzlík svým tělem zblokoval pomalou střelu z hole soupeře.

06:05
    Vítkovice přichází o pásmo, musí znovu překročit modrou lajnu.

06:42
    Stehlík zastavil na modré Olesze, za což si vysloužil potlesk domácího publika.

07:00

07:40
    Michal Hlinka vypíchl Honejskovi puk v obranné třetině Komety.

08:06
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté jdou do vedení. Tomáš Gřeš přenechal na ose hřiště puk PETERU ČEREŠŇÁKOVI, který si najel na pravý kruh a k bližší tyči prostřelil Čiliaka. Asistence: Tomáš Gřeš.

08:56
    Vrátka trestné lavice se otevírají na straně Vítkovic. Dvě minuty za držení dostává hostující Jan Káňa.

09:07
    Hosté se ihned zkraje oslabení osvobozují výhozem přes všechny čáry.

09:35
    Kaberleho střela od modré prosvištěla kolem levé tyče až na zadní hrazení.

10:16
    Vítkovice opět vyhazují puk pryč.

10:41
    Kubošova rána byla po ani ne dvou metrech letu zablokována.

11:00
    Dočekal dostal puk na levou stranu, položil si na zem bránícího obránce a následně trefil Dolejše. Stejný brněnský hráč se ještě málem dostal k dorážce. Zároveň hosté přečkali oslabení.

11:11
    A hned jsou Vítkovice opět do čtyř. Petr Kolouch dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

11:46
    Němec našel přihrávkou přes šíři kluziště Kaberleho, ale ten nestihl vypálit dřív, než ho obránce hostů odzbrojil.

13:11
    Hosté jsou opět kompletní, oslabení přečkali poměrně v klidu.

13:59
    Hlinka z levé strany vypálil na Čiliaka, který puk udržel i před dojíždějícím Kudělkou.

14:17
    Martin Dočekal (KOM) dostává dvě minuty za sekání.

14:38
    Ostřížek bleskurychle odpaluje puk až za bránu hostů.

15:32
    Mrázek se ocitl s pukem u pravého hrazení na vítkovické třetině, na neštěstí pro Brno ale minul svatyni hostů.

16:20
    Brno je v pěti.

16:50
    Dočekal se snažil poslat puk Honejskovi, druhý jmenovaný ale nenasměroval touš mezi tři tyče.

18:10
    Kusko udržel ještě pro Kometu útočné pásmo, jenže kotouče se nezmocnil nikdo z jeho spoluhráčů.

18:39
    Brněnská pětka ještě nemůže jít vystřídat pro zakázané uvolnění.

19:02
    Probíhá poslední minuta úvodní periody.

19:24
    Čiliak zakryl puk lapačkou a hra je přerušena, brněnská lavička tak na posledních několik sekund pošle na led čerstvé síly.

19:59
    Zdráhal v poslední sekundě zkusil vypálit na brněnskou klec a trefil horní tyč!

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:45.

První dějství je za námi a zatím jsme byli svědky jediného gólu. Ten obstaral hostující Čerešňák, když na ose hřiště mezi kruhy přebral kotouč od Tomáše Gřeše a vypálil k bližší tyči.

20:01

20:39
    Ostřížek si najel na levou stranu, jeho pokus ale zblokoval dojíždějící obránce Vítkovic.

21:10
    Jan Káňa vypálil z osy hřiště a jen o kousek minul brněnskou svatyni.

21:57
    Na druhé straně brněnský Káňa vybojoval za brankou puk pro Kometu.

22:19
    Dolejš zakrývá kotouč před Mrázkem, kterého následně hostující obrana nekompromisně poslal k ledu.

22:50
    Kometa znovu nahazuje puk na bránu Dolejše, který musí přerušit hru.

23:10
    Skvělá vyrážečka gólmana Vítkovic vyrazila proti letícímu projektilu Richarda Stehlíka!

24:00
    Nepřesná přihrávka poté teč hostující obrany vykazuje Brno ven z útočné třetiny.

25:11
    Kusko vynaložil sice hodně úsilí do jízdy, utíkající puk ale nechytil a je z toho icing Komety.

25:26
    Brno přešlo s pukem přes celý led, Mrázek zametl puk před brankoviště, kam se nebezpečně dostával Kusko. Nakonec si ale obrana Vítkovic s tímto útokem poradila.

26:32
    Kováčik dostal ihned po dojetí do útočného pásma nabito na modrou, jeho střela nakonec skončila na zadním plexiskle.

27:45
    Vojtěch Tomi zkusil poslat bekhendem puk před Čiliaka, ale bez úspěchu.

28:22
    Chyba v obranném pásmu Brna, hosté zachytili puk a vypálili. Pohotový Kováčik poté rychle odpálil kotouč do rohu.

29:24
    Vítkovice se dobře pohybují a nedovolují Brňanům opustit svoji třetinu.

29:52
    Tomi přihrával na Vandase a mohlo být zle, kdyby se puk došoural k druhému jmenovanému, který by byl na levé straně zcela sám.

30:13
    Zakázané uvolnění nepomohlo k Brnu k většímu náporu na branku, Dolejš zakrývá puk a přerušuje se.

31:12
    Mohlo být vyrovnáno! Honejsek se s pukem vymotal před branku, přejel pomalu na druhou stranu a zničehonic nahrál před odkrytou klec Adamu Raškovi, který ale v důležitý okamžik promáchl a kotouč skončil v rohu kluziště.

32:10
    A málem to bylo o dva góly. Po zakázaném uvolnění Komety se Vítkovice sehrály, Szturc nahrál puk mezi kruhy Kolouchovi, který málem vypálil do odkryté části branky.

32:20
    Jan Hanzlík (KOM) dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

32:49
    Sloboda vypálil od modré, jeho střelu Čiliak vykopl na hotujícího Jana Káňu, který málem zvyšoval skóre.

33:40
    Po nezdařeném brejku Buriana bylo opět horko u brněnské klece. V ní vše ale dokázal vyřešit gólman Komety a přerušit hru. Ještě 40 sekund oslabení pro Brno.

34:20

34:26
    Koreis nahrával letem puk před branku, kde se snažil tečovat Vilém Burian.

35:21
    Zakázané uvolnění pro Vítkovice.

35:45
    Kaberle si uprostřed modré čáry počkal na puk a okamžitě a tvrdě vypálil. Dolejš zatím drží čisté konto.

36:12
    Hra se kouskuje, Brno se stále snaží přijít na recept, jak překonat vítkovického brankáře.

36:47
    Honejsek už už myslel na sólovou akci, ale byl zastaven Kudělkou.

37:25
    Na druhé straně Malec zastavil osamoceného Balána, který si to směřoval přímo na Čiliaka.

39:01
    Začala poslední minuta prostřední části hry.

39:33
    Kapitán hostů Jiří Burger si ještě vysloužil jeden trest. Dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
    Zároveň dostává trest Peter Čerešňák (VIT) na dvě minuty za sekání. Brněnské publikum se mohutně dožaduje vyrovnání.

39:42
    Vondráček nenasměroval puk do blízké odkryté části brány.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:35.

Čtyřicet minut je za námi, stav utkání zatím zůstal stejný, jako před dvaceti minutami. Na obou stranách jsme viděli velkou spoustu šancí, avšak žádná brankou neskončila. Třetí perioda tak jistě nabídne velmi zajímavý hokej.

40:01

40:19
    Kometa se ihned usadila před Dolejšem, Kaberle zkusil vypálit od modré.

40:55
    Ostřížek dostal puk před bránu, ale jeho rána šla napravo od hostující klece.

41:30
    Rychlá kombinace Brna na jejímž konci byl na levé straně Mrázek, který rychlým příklepem poslal puk pouze po horní tyči zpátky na led!

42:09
    Hanzík čistě zastavil Balána, který zamýšlel samostatnou akci.

42:49
    Na druhou stranu se vydal Němec, udělal fintu a chtěl přihrát na druhou stranu, jenže do přihrávky vložil hůl vítkovický hráč.

43:12
    Studená sprcha pro Kometu. Po nevyužité dvojnásobné přesilovce a několika šancí se ke střele dostal PATRIK ZDRÁHAL a svižnou střelou propálil Čiliaka, kterému puk propadl mezi betony a pomalu se doklouzal až do brankové čáry. Bez asistence.

44:39
    Mohlo být ještě více zle! Vandas se s pukem přehnal před Čiliakem, ale nezakončil. Chtěl nabídnout Balánovi skvělou pozici, jeho přihrávku ale zastavil Malec.

45:50
    Brno se mohlo dostat do útoku, místo toho ale vzal kotouč Húževka a spolu s Kuťákem nadělali nepříjemnosti na brněnské straně.

46:40
    Brněnský Jan Káňa se dostal do pozice, odkud měl snížit stav utkání. Prořítil se mezi kruhy i mezi branou Vítkovic a tváří tvář Dolejšovi zvolil střelu do pravé části klece. Tam ale gólman hostů skvěle nastražil lapačku, kterou následně s radostí a pukem uvnitř, zvedl!

46:40
    Peter Čerešňák (VIT) dostává další dvouminutový trest.

47:33
    Hrušku s Ostřížkem zastavuje ofsajd.

47:59
    Hruška poslal puk mezi bruslemi všech až ke Kaberlemu, který se schovával u levé tyčky, druhý jmenovaný ale nenamířil do brány Vítkovic.

48:37
    Brněnský Jan Káňa se znovu v rychlosti dostal do pásma a opět chtěl prostřelit Dolejše, střelou od modré ho ale ani tentokrát nepřekonal.

49:21
    Kometa právě vstřelila branku!
    Dolejš si z Brna nulu neodveze. Po vyhraném buly od modré vypálil Kuboš, jeho ránu ale zablokovali hráči. Kotouč se dostal poté na hůl VILÉMA BURIANA, který vypálil k pravé tyčce a snížil stav utkání. Asistence: Jakub Koreis a Petr Kuboš.

Dnešní utkání sleduje 4326 diváků.

51:37
    Stehlík zavezl puk zpátky do pásma Vítkovic, stále musí být Brno aktivnějším týmem.

51:58
    A také že je! Osm minut před koncem řádné hrací doby je srovnáno. DAVID OSTŘÍŽEK dostal od zadního mantinelu puk přímo před brankoviště a rychle jej směřuje za záda Dolejše. Asistence: Vojtěch Němec a Jan Hruška.

52:58
    Vondráček zkoušel z pravé strany pozornost Dolejše.

53:57
    Brněnská hala ožila a žene své oblíbence vstříc třetí brance, ta zatím nepřichází ani na jedné straně. Vhazuje se u Čiliaka.

54:17
    Burger se snažil protlačit před Čiliaka, puk se mu ale zamotal mezi nohy.

55:23
    Olesz se nebezpečně pohyboval kolem brněnské klece, kam také dostal přihrávku. Letící touš ale nestihl zamést do brány Komety.

56:10
    Kotouč letí až za bránu hostů, icing to ale nebude.

56:29
    Stehlík zprava chtěl něco udělat se skóre, místo toho končí puk v ochranné síti.

56:48
    Hlinka nahazoval puk k brněnské svatyni, tam ale vystrčil svůj beton Čiliak.

57:36
    Vondráček založil útočnou akci, kterou také ještě zkoušel dokončit. Po špatné přihrávce na Buriana se puk dostal k levé tyčce, kde se najednou objevil první jmenovaný, ale byl ve špatném úhlu ke střele.

59:15
    Brno tlačí na soupeře, Štich si málem skopl puk do brány.

59:37
    Celá hala už se radovala, když puk směřoval za čáru. Ve skutečnosti ale projížděl jen "kolem" brány a za úroveň brankové čáry zajel až mimo tři tyče.

59:45
    Na druhé straně bylo rovněž horko. Vítkovičtí možná puk dotlačili i s Čiliakem do brány, ale až po odpískání. Poslední sekundy jsou velmi peprné.

Zápas je za námi a končí remízou 2:2. Vítkovice si nejprve vybojovaly dvoubrankové vedení, ale v poslední třetině se během dvou a půl minut Kometa dotáhla a stav se již neměnil. Ani šance v závěrečné minutě nezměnily stav.

Ještě budou následovat klasické tři samostatné nájezdy, které však podobu výsledku neovlivní.

Z Brna je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (20:35:38)

Michal Kuba

Branky a nahrávky: 50. Burian (Koreis, Kuboš), 52. Ostřížek (Němec, Hruška) – 9. Čerešňák (Gřeš), 44. Zdráhal

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Kantor) – Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Štich, Pastor, Kovář, Štencel, Kolouch, Gřeš, Olesz (A), Burger (C), Szturc, Zdráhal, Hlinka, Húževka, Káňa, Vandas, Balán, Tomi, Kuťák

Rozhodčí: Jeřábek, Polák – Lainka, Musil