Klášterec nO – Děčín 10:5 (kon.) | Poprad – Martin 2:3 (kon.) | Trnava – Topoľčany 6:8 (kon.)
Trenčín – Kometa Brno 2:3 (0:1 po s.n.) | Straubing – Mountfield HK 3:2 (1:0 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HK DUKLA Trenčín
2:3 (1:0, 1:1, 0:1)
HC Kometa Brno
Pátek 28.08.2015, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Přípravné zápasy

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dobrý den! Vítejte u sledování textového přenosu ze zápasu mezi HK Dukla Trenčín a HC Kometa Brno. Úvodní buly bude na Zimnom štadióne Pavola Demitru vhozeno v 18 hodin.

Oba celky se utkaly přesně před týdnem v brněnské DRFG Aréně:

Kometa Brno – Dukla Trenčín 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Hruška (Ostřížek, Němec), 8. Kováčík (Vondráček, Hanzlík), 24. Němec (Kaberle), 42. Mrázek (Káňa) – 3. Jakúbek (Petrovický), 26. Hudec

Brno: Čiliak – Stehlík, Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Malec, Ptáček – Němec, Hruška, Ostřížek – Zohorna, Čermák (C), Káňa – Vondráček, Koreis, Burian – Mrázek, Raška, Dočekal

Dukla: Chábera (Kutej) – Holenda, Rich.Pavlikovský, Zaťko, Hatala, Nechala, Drgoň, D. Trška, Hochel – Vozdecký, Nemec, Melichárek – Šišovský, Petrovický (C), Gašparovič – Jakúbek, Zlocha ml., D.Hudec – Špankovič, Trudman

Rozhodčí: Dědek, Held – Brabec, Pospíšil

Trenčín má za sebou devět odehraných utkání, z nichž vytěžil tři výhry, čtyři "remízy" a dvakrát Dukla odcházela poražena. "Brněnští hráči nám naplno odhalili naše slabiny v obraně. Těšíme se na domácí odvetu a doufáme, že se na ní připravíme ještě lépe než na zápas v Brně. Kometa byla v prvním utkání jasně lepší, nám výborně zachytal brankář Chábera," pochválil exkladenského gólmana hlavní trenér vojáků Ján Kobezda.

HK Dukla Trenčín: Chábera (Kompas) – Pavlikovský, Holenda, Zaťko, Hatala, Nechala, Drgoň, Trefný, Hochel – Gašparovič, Dlouhý, Melichárek – Šišovský, Nemec, Vozdecký – Koyš, Zlocha, Hlinka – Hudec, Daniška, Švec

HC Kometa Brno: Falter (Čiliak) – Kaberle, Stehlík, Hanzlík, Ptáček, Malec, Kuboš, Šnajnar – Němec, Hruška, Ostřížek – Mrázek, Honejsek, Káňa – Vondráček, Koreis, Burian – Raška

Rozhodčí: Lokšík – Jurčiak, Nosek.

00:01

00:47
    Jihomoravané se okamžitě usadili díky Němcovi s Hruškou v útočné třetině, ke střele je však domácí obrana nepustila.

01:44
    Falter si připisuje první zákrok po střele Zaťka, hra je přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu Trenčína.

02:05
    To byla obrovská šance domácí Dukly! Zničehonic se na Faltera vyřítil osamocený Hlinka a rozezvonil brankovou konstrukci!

03:05
    Štěstí v neštěstí – Hudcovi sice ujel puk z čepele, našel však v mezikruží exbrněnského Radka Dlouhého, jehož následnou ránu Martin Falter s obtížemi eliminoval!

03:19
    Brňanům to zatím příliš nelepí, což nyní demonstroval Antonín Honejsek, jenž lacino přišel o puk.

04:17
    Naopak Falter má plné ruce práce, nyní musel zlikvidovat Gašparovičovu střelu.

04:44
    Drgoň vložil svou hůl do Vondráčkovy střely a přizvedl puk do ochranné sítě.

05:12
    Trenčín zatím přehrává Kometu rozdílem třídy! Drgoň náramně uvolnil Koyše, který ještě celou akci vyšperkoval přihrávkou na Zlochu, jenž ale tváří v tvář odkryté brněnské kleci minul!

05:21
    Hra pokračovala a k dorážce se ještě pokoušel prokousat Hlinka, ale Falter si kotouč pohlídal.

06:03
    Dukla Trenčín právě vstřelila branku!
    Slovenský celek jde do vedení! Falter sice ještě dokázal první střelu JOZEFA ŠVECE alespoň vyrazit, ale na dorážku téhož útočníka už nemohl dosáhnout! Asistence: Tomáš Daniška.

07:56
    Hosté se po inkasované brance jakž-takž zvedli, ale stále to je z jejich strany takové nemastné, neslané.

08:38
    Nahození Petra Kuboše od modré dokázal Burian tečovat, ale pouze mimo tři tyče. Chábera nemusel zasahovat.

09:24
    Holenda si zpracoval pas na modré, udělal dva rychlé kroky a tvrdě vystřelil. Falter však puk dobře viděl a bez výraznějších problémů přerušil hru.

11:20
    První třetina se už přehoupla do své druhé poloviny a hra se poněkud uklidnila. Němec si zkoušel obhodit Hochela, ten se ale nenechal.

11:57
    Trefný byl v útočném pásmu o fous dříve než s pukem hrající Hudec – ofsajd.

12:34
    Honejskova původní rána sice přesná nebyla, vzápětí jej však chirurgicky přesným pasem našel Káňa a Chábera parádním zákrokem udržel čisté konto!

13:39
    Zkušený Richard Pavlikovský sice Hruškovi vypíchl puk, ale takovým způsobem, že postrčil černou pryž směrem k Cháberovi. Ten pro jistotu přerušil hru.

14:41
    Kuboš si zkušeně počkal na Koyše a odstavil jej od puku. Svěřenci kouče Hadamczika by však měli zapnout spíše v ofenzívě...

15:20
    Drgoň si našel cestu k odraženému kotouči a jeho následnou tvrdou ránu Falter vyrazil ramenem.

16:33
    Zničehonic se před Cháberou zjevil osamocený obránce František Ptáček, ale nedokázal zasunout puk za jeho záda! Kometa si však zahraje přesilovku.

16:33
    Na trestnou lavici usedá Hochel (TRE) na dvě minuty za držení Káni.

17:26
    Hosté se konečně dostali ke střele, Káňův pokus od modré ale Chábera bez problémů lapil.

17:45
    Dukla se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry, Kometě se v početní převaze příliš nedaří.

18:33
    Hochelův trest je u konce, trenčínský zadák už se zapojil do hry.

18:52
    Hruškova útočná snaha byla zbytečná, poněvadž vše skončilo nepřesným pokusem o vysunutí Ostřížka.

19:53
    Ještě o jednu střelu se pokoušel Káňa, nicméně nedokázal trefit kotouč.

20:00

Do zápasu mnohem aktivněji vstoupila trenčínská Dukla, která byla za ofenzivní snahu odměněna už v sedmé minutě, kdy se prosadil Jozef Švec. Od té doby se skóre neměnilo, zlepší Brňané ve druhé části herní projev? To se dozvíme v 18:46.

20:01

20:36
    Pokusy o založení útoku nevyšly ani jednomu týmu, nyní kompletní pětky střídají.

21:13
    Teď se to pokusil změnit Honejsek, ale jeho střelu Chábera bez problémů vyrazil.

21:44
    A Antonín Honejsek mohl zahrozit z rychlého brejku, ale Mrázkovu celoplošnou přihrávku stihl zastavit vracející se Nemec.

22:10
    Drgoňova nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění, hra se stěhuje před Jana Cháberu.

22:39
    Trenčínští se ale bez problémů ubránili, Kubošova rána byla notně nepřesná a hosté musí vyklidit pásmo.

23:02
    Co více ještě hráčí Komety chtějí? Hosté nedokázali proměnit ani přečíslení tři na jednoho, Vondráček pálil jen do Cháberova betonu!

24:23
    Radek Dlouhý (TRE) si jde odpykat dvouminutový trest za nedovolené bránění.

24:47
    Mrázek pálil dvakrát v rozmezí několika sekund, ale v obou případech trefil jen připraveného Cháberu.

25:34
    Tentokrát Mrázek trefil jen prvního hráče před sebou, nicméně Kometa zůstává v útočném pásmu.

25:55
    Na trestnou lavici usedají za sekání dva hráči, po jednom z každého týmu.

26:37
    Švec už mohl pálit, místo toho ale přenechal puk nicnetušícímu Daniškovi, jenž ale nedokázal včas zareagovat a jeho střela podle toho vypadala.

27:07
    Mrázek (KOM) si jde odpykat dvouminutový trest za podražení.

27:45
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ale střely Pavlikovského i Gašparoviče Falter lapil.

29:03
    Hosté se osvobozují, trenčínská přesilovka je téměř u konce.

30:06
    Utkání se přechýlilo do své druhé poloviny, Dukla stále působí aktivnějším a živějším dojmem...

30:32
    Hudec vyzval ke skórování Švece, ten ale v krkolomné pozici nedokázal přesně zakončit.

31:11
    Hruška našel před Cháberou volného Němce, ale trenčínský brankář vytáhl další skvělý zákrok!

31:16
    Kometa si hned po buly vytvořila další loženku, proti Mrázkově tvrdé ráně však Chábera výtečně zasáhl!

32:50
    Vilém Burian (KOM) si jde odpykat dvouminutový trest za podražení.

33:01
    Bleskově využitá přesilovka! Ránu Melichárka umně tečoval RICHARD PAVLIKOVSKÝ a Falter neměl šanci zareagovat – 2:0! Asistence: Tibor Melichárek, Radek Dlouhý.

33:44
    Hosté se sice snaží útočit, ale jejich počínání je zatím marné. Dukla se pozorně brání.

34:53
    Zlochův pokus z otočky trefil jen prvního bránícího hráče, Kometa může vyrazit do protiútoku.

35:57
    Přečíslení dva na jednoho domácí nedokázali využít, poněvadž Daniška se rozhodl přihrávat a trefil jen hůl jednoho z Brňanů.

36:43
    A znovu! Tentokrát neudělal dobré rozhodnutí Melichárek, jehož nepřesná přihrávka se stala kořistí soupeře.

37:23
    Burianovo bekhendové nahození přesně zapadlo do Cháberovy výstroje, hra je přerušena.

37:39
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté snižují na rozdíl jediného gólu! JAN HRUŠKA se uvolnil u levého mantinelu a nabruslil si do mezikruží, odkud bekhendem zavěsil puk za Cháberova záda! Bez asistence.

39:18
    Těsně před koncem druhé periody je Kometa jednoznačně lepším týmem, Dukla se v podstatě jen brání.

39:52
    Vyrovnat ale Hadamczikova družina před sirénou nejspíš nestihne, poněvadž Hatala obětavě padl do rány Hrušky a domácí se osvobodili.

40:00

I do druhé třetiny vstoupil lépe domácí Trenčín. Dukla byla živějším a aktivnějším celkem, což se ve skóre projevilo ve 34. minutě, kdy se prosadil Richard Pavlikovský. Inkasovaný gól Kometu nabudil a vyburcoval, už o čtyři minuty později totiž snížil na rozdíl jediné branky Hruška. Co přinese třetí třetina? Moudřejší budeme v 19:36.

40:01

40:27
    Hudec nejprve sám vystřelil, poté ke skórování vybídl Pavlikovského. Falter proti oběma střelám bez problému zasáhl.

41:05
    Chábera nepřesně rozehrál a namazal Hruškovi, ten ale nedokázal zareagovat. Pokud by byl lépe připraven, zřejmě by bylo vyrovnáno!

42:56
    Dlouho se hraje bez přerušení, oba týmy předvádějí svižný hokej, ale obrany obou mančaftů jsou velmi pozorné.

44:06
    Hlinka vypálil od modré čáry, Falter pro jistotu ukryl puk ve své výstroji a přerušil hru.

45:22
    A znovu. Hlinka se prodral až ke střele, tu však Martin Falter bez problémů vyrazil.

45:54
    Hlinka (TRE) s Malcem (KOM) dostávají dvouminutové tresty za hrubost, celé šarvátce předcházel faul druhého jmenovaného. Malec tedy na lavici hříšníků stráví celkem čtyři minuty.

46:32
    Domácí se však stále nemohou usadit v útočném pásmu, Kometa se pozorně brání.

47:40
    Zaťkova střela Falterovi žádné vrásky a starosti nenadělala, hostující gólman měl odkrytý výhled.

48:09
    Kometa už hrála v pěti, tlak domácích přesto pokračoval. Šišovský vypálil z mezikruží a jeho projektil orazítkoval tyč!

49:11
    Vondráček se obtočil okolo Cháberovy svatyně, strážce domácí svatyně mu ale zmenšil střelecký úhel a pohotově zasáhl.

50:02
    Hruška mohl – a měl – vyrovnat, ale na poslední chvíli mu do rány obětavě padl Hatala a znemožnil hostujícímu forvardovi skórovat!

50:28
    Hlinka (TRE) dostal dvouminutový trest za vražení na hrazení.

51:04
    Další rána aktivního Hrušky sice byla opravdu razantní, zato přesnosti moc nenabyla. Chábera nemusel zasahovat.

51:57
    Domácí se obětavě bránili a odměnou jim je vyhození puku přes všechny čáry. Kometa musí vyklidit útočné pásmo.

52:28

53:07
    Honejskovu překvapivou střelu stihl Chábera vykrýt betonem, Dukla stále drží těsné vedení.

54:33
    Koreis byl faulován v bezprostřední blízkosti Chábery, na trestnou lavici poputuje Drgoň (TRE) na dvě minuty za hákování.

54:59
    Ptáčkovu ránu dokázal tečovat Hruška, ale Chábera znovu zasáhl.

55:39
    Hruškova rána se ukázala být kontraproduktivní, puk se totiž svezl po mantinelu a doklouzal až k Falterovi.

56:24
    Proti Ostřížkově střele zasáhl Chábera, brněnská přesilovka se už chýlí ke konci.

56:49
    Vilém Burian se natlačil až před Cháberu, ale z bezprostřední blízkosti pálil vysoko nad!

57:15
    Je vyrovnáno! Tlak Brna byl stále silnější a hosté se konečně dočkali. Koreis našel zpoza branky v mezikruží volného VILÉMA BURIANA, jenž vypálil z první a nemýlil se! Asistence: Jakub Koreis.

58:05
    Vstřelená branka hosty nabudila, svěřenci trenéra Hadamczika chtějí rozhodnout o svém vítězství ještě v základní hrací době!

58:47
    Hanzlík se individuálně uvolnil a nabruslil si do skvělé palebné pozice, ale Chábera jeho ránu dokázal zastavit!

59:17
    Hlinkův propagační pokus z ostrého úhlu neznamenal pro Faltera žádné nebezpečí, to už se hraje poslední minuta třetí třetiny.

59:55
    Hanzlík sice nedovoleně zastavil pronikajícího Dlouhého, ale rozhodčí se rozhodl v závěru nevylučovat.