Admira – Austria 0:1 (kon.) | Rapid – Mattersburg 2:4 (kon.) | Grödig – Ried 4:1 (kon.)
SV Grödig
4:1 (2:1)
SV Guntamatic Ried
Sobota 29.08.2015, 18:30 • Untersberg-Arena, Grödig • Rakouská Bundesliga • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Rakouská Bundesliga v sobotu večer nabídne souboj dvou celků ze spodních pater tabulky, v němž SV Grödig vyzve na svém hřišti SV Josko Ried. Zápasem z Untersberg-Areny Vás provede Tomáš Reiner.

SV Grödig

Grödig vstoupil do nové sezóny rakouské ligy skvěle, když v úvodním zápase zvítězil 2:1 nad Rheindorfem Altach. Po dvou remízách se Sturmem Graz a silnou Austrií Vídeň ale přišla série tří porážek v řadě, jejíž zásluhou se domácí tým propadl na sedmou příčku.

SV Josko Ried

Ried prohrál čtyři z úvodních šesti kol nového ročníku, v posledním ligovém zápase ale dokázal ukončit sérii tří porážek v řadě a na domácím hřišti zvítězil těsně 1:0 nad Sturmem Graz. Jediný a vítězný gól zápasu vstřelil sedm minut před koncem duelu Daniel Sikorski.

SV Grödig: Schlager – Kainz, Strobl, Strauss, Maak, Venuto, Denner, Brauer, Derflinger, Rasner, Wallner.
    Náhradníci: Völkl, Gschwidl, Kerschbaum, Sulimani, Djuric, Strasser, Itter. Trenér: Peter Schöttel.

SV Josko Ried: Gebauer – Trauner, Reifeltshammer, Filipovic, Elsnerg, Möschl, Ziegl, Prada, Janeczek, Morales, Kragl.
    Náhradníci: Sikorski, Streker, Antonitsch, Baumgratner, Schubert, Polverino, Durakovic. Trenér: Paul Gludovatz.

Rozhodčí: Andreas Kollerger. Asistenti: A. Witschnigg, D. Trampusch. Čtvrtý rozhodčí: H. Trattnig.

Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a zápas mezi Grödigem a Riedem bude moc za několik málo okamžiků začít.

1

1
    Hlavní rozhodčí Andreas Kollergel dal pokyn k zahájení zápas a střetnutí mezi Grödigem a Riedem mohlo začít.

2
    Dieter Elsneg se mohl řítit do první vážnější příležitosti, útok Riedu ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

3
    Vzápětí byl k vidění ofsajd také na opačné straně a Tobias Kainz nemohl pokračovat ve hře.

7
    Grödig právě vstřelil branku!
    CHRISTIAN DERFLINGER posílá Grodig do brzkého vedení!! Derglinger využil zaváhání obrany Riedu a přesnou přízemní střelou zpoza šestnáctky uklidil míč ke vzdálenější pravé tyči.
    7. Christian DERFLINGER - 1:0

8
    Grödig se ujal brzkého vedení, které mu může do zbytku zápasu dodat patřičné sebevědomí.

9
    Marcel Ziegl se provinil proti pravidlům a domácí mohou v klidu rozehrávat.

10
    Lukas Denner vypálil zpoza šestnáctky pravačkou, jeho následná střela ale zamířila mimo.

11
    Lucas Venuto se málem vzápětí řítil do další šance domácího týmu, jeho útok ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

13
    Hru nyní kouskují fauly na obou stranách a ani jeden z týmů se není schopný dostat do zakončení.

15
    Je za námi téměř úvodních 15 minut a zatím jsme byli svědky jednoho gólu, po kterém Gródig vede nad Riedem 1:0.

16
    Roman Wallner vypálil z volného přímého kopu, jeho následná střela ale zamířila nad.

17
    Vzáěptí mohl vstřelit gól Timo Brauer, jehož střela také zamířila těsně nad.

20
    LUCAS VENUTO se uprostřed pokutového území dostal před obránce Riedu a přesnou přízemní střelou poslal míč přesně k pravé tyči.
    20. VENUTO - 2:0

22
    Grödig má vývoj zápasu pevně pod kontrolou a po 21 minutách vede nad Riedem 2:0.

23
    Jeden z obránců domácího Grödigu zůstal ležet na hrací ploše a hra byla přerušena.

25
    Po ošetření už je vše v pořádku a zápas může pokračovat.

26
    Gavilan Morales se snažil prosadit po pravém křídle a faulu na jeho osobu vybojoval pro svůj tým standardní situaci.

29
    Thomas Reifeltshammer odvrátil míč na rohový kop, který bude rozehrávat Grödig.

30
    Bernhard Janeczek odvedl v obraně dobrou práci a rohový kop soupeře odvrátil do bezpečí.

32
    Gavilan Morales se ocitl po přesném pasu Elsnerga uprostřed šestnáctky v obrovské příležitosti, jeho následná střela ale byla zablokována!

33
    Ried rozehrál rohový kop, po kterém se uprostřed šestnáctky tentokrát dostal do zakončení sám Dieter Elsneg, jeho střela směřující k pravé tyči ale byla zablokována.

34
    Ried musí sáhnout k vynucenému střídání.

35
    Střídání v týmu SV Josko Ried: ze hřiště odchází Janeczek, přichází Antonitsch.

36
    Christian Derflinger se snažil prosadit po levém křídle a vybojoval pro svůj tým standardní situaci.

37
    Derflinger je po vstřelení úvodního gólu při chuti a patří mezi nejlepší hráče na hřišti.

40
    Gavilan Morales se pokusil vstřelit kontaktní gól, jeho následná střela zpoza šestnáctky ale zamířila těsně nad břevno!

41
    To byla dobrá příležitost, nicméně skóre zůstává neměnné.

42
    Prada vytáhl ze svého umění ostrý zákrok, za který zřejmě uvidí žlutou kartu.

43
    Žlutou kartu dostává Prada (SV Josko Ried).

45
    Matthias Maak se pokusil vypálit ze středu hrací plochy, jeho následná rána ale byla zablokována.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 4 minuty.

45+4
    Ried právě vstřelil branku!
    DIETER ELSNERG střílí gól do šatny a vrací Ried zpět do hry!! Oliver Kragl našel přihrávkou z levého křídla uprostřed pokutového území osamoceného Dietera Elsnergra, který z otočky pohotové vypálil a jeho přízemní střela zamířila přesně k pravé tyči.
    45+4. Dieter ELSNERG - 2:1

45+4

Grödig vstoupil do utkání skvěle a již v sedmé minutě potrestal chybu Riedu přesnou střelou k tyči Derflinger. Hra se poté přiostřila a k vidění bylo několik faulů, jejichž sérii ukončil ve 20. minutě druhý gól z kopačky Venuta. Zdálo se, že domácí odejdou do šaten s dvoubrankovým vedením, jenže v závěru čtyřminutového nastavení prvního poločasu vrátil hosty zpět do hry krásnou střelou z otočky Elsnerg. Skóre po prvním poločase. Grödig 2 Josko Ried 1.

46

46
    Grödig obstaral výkop druhého poločasu, v němž se bude snažit pojistit svůj jednobrankový náskok.

47
    Oliver Kragl vyhrál na levém křídle standardní situaci, hosté se ale po jejím rozehrání k ničemu nedostali.

47
    Patrick Möschl vypálil pravačkou zpoza šestnáctky a jeho následná střela byla zablokována.

48
    Martin Rasner se provinil proti pravidlům a hra byla přerušena.

49
    Patrick Möschl se vzápětí vydal na další steč a na útočné polovině byl faulován.

50
    Z následné standardní situace žádné nebezpečí nevzniklo a Grödig mohl otočit hru.

51
    Lucas Venuto byl faulován u postranní čáry.

53
    Ried během prvního poločasu musel kvůli zranění střídat a nyní připravuje druhou změnu.

54
    Střídání v týmu SV Josko Ried: ze hřiště odchází Möschl, přichází Streker.

55
    Lukas Denner si skvěle pokryl míč a na vlastní polovině si vykoledoval útočný faul soupeře.

56
    Denis Streker před pár okamžiky přišel na hřiště a po ostrém faulu uviděl žlutou kartu.

57
    Tobias Kainz se pokusil navýšit vedení domácího Grödigu, jeho následný střelecký pokus ovšem zamířil mimo tři tyče.

58
    Gavilan Morales vypálil zpoza šestnáctky a Schlager měl co dělat, aby jeho pokus vytěsnil mimo tři tyče!

59
    Na opačné straně se ocitl v dobré příležitosti Roman Wallner, jehož jedovatý pokus byl zablokován.

62
    Alberto Prada byl faulován na vlastní polovině a Ried mohl v klidu rozehrát.

64
    Střídání v týmu SV Grödig: ze hřiště odchází Wallner, přichází Gschweidl.

64
    Střídání v týmu SV Josko Ried: ze hřiště odchází Kragl, přichází Sikorski.

66
    Žlutou kartu dostává Morales (SV Josko Ried).

67
    Na hřišti to začalo jiskřit a Morales uviděl za svůj zákrok žlutou kartu.

68
    Žlutou kartu dostává Brauer (SV Grödig).

69
    Petar Filipovic si nabíhal za obranu na kolmou přihrávku, jeho pohyb by ale zbytečný, protože se ocitl v ofsajdu.

70
    Do konce zápasu zbývá něco málo přes 20 minut. Grödig stále vede těsně 2:1.

72
    Střídající BERND GSCHWEIDL uklidil míč do prázdné brány po přihrávce Lukáše Dennera a Grödig se ujímá vedení 3:1.
    72. Bernd GSCHWEIDL - 3:1

73
    Gschweidlův gól s největší pravděpodobností rozhoduje o osudu dnešního utkání.

74
    Petar Filipovic se pokusil zdramatizovat dnešní zápas, jeho střela ale v síti neskončila.

75
    Žlutou kartu dostává Antonitsch (SV Josko Ried).

76
    Nico Antonitsch viděl za svůj zákrok žlutou kartu a stal se dalším potrestaným mužem dnešního zápasu.

77
    Grödig připravuje poslední střídání.

78
    Střídání v týmu SV Grödig: ze hřiště odchází Denner, přichází Itter.

79
    Gavilan Morales byl faulován a hra byla přerušena.

80
    Žlutou kartu dostává Strauss (SV Grödig).

81
    Do konce zápasu zbývá necelých 10 minut. Grödig už se zřejmě o dnešní vítězství připravit nenechá.

82
    Hru nyní kouskují fauly, což je voda na mlýn pro domácí tým.

83
    Marcel Ziegl byl faulován a Ried se ještě může pokusit zdramatizovat zápas.

85
    Marcel Ziegl zůstal ležet na hrací ploše a vypadá to, že nebude schopný v zápase pokračovat.

86
    Marcel Ziegl je v péči lékařů a nevypadá to s ním příliš dobře.

87
    Marcel Ziegl je vážně zraněn, jenže Ried vyčerpal všechny tři střídání.

88
    Ried dohrává zápas prakticky o deseti, protože Ziegl je omezován zraněním.

90
    Běží poslední minuta zápasu a uvidíme, kolik se bude nastavovat.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.

90+2
    THOMAS REIFELTSHAMMER si vstřelil vlastní gól a Grödig se ve druhé minutě nastavení ujímá vedení 4:1!! Reifeltshammer si usměrnil přízemní centr z pravého křídla nešťastně do vlastní sítě a jen potvrdil nezdar Riedu v dnešním zápase.
    90+2. REIFELTSHAMMER - 4:1

90+4

Grönig byl v dnešním zápase lepším týmem a již v sedmé minutě ho poslal do vedení Derflinger, na jehož gól po necelé čtvrthodině hry navázal Venuto. Ried se sice v závěru prvního poločasu vrátil do zápasu zásluhou Elsnerga, jenže hosté po přestávce tahali za kratší konec lana a z kopačky střídající Gschweidla inkasovali třetí gól. Mdlý výkon Riedu ještě v samotném závěru podtrhl vlastním gólem Reifeltshammer. Konečný výsledek. Grödig 4 Ried 1. (20:34:14)

Tomáš Reiner

Branky: 7. Derflinger, 20. Venuto, 72. Gschweidl, 90+2. Reifeltshammer (vla.) – 45+4. Elsnerg

Karty:   68. Brauer (GRD), 80. Strauss (GRD) – 43. Prada (RIE), 66. Morales (RIE), 75. Antonitsch (RIE)

SV Guntamatic Ried: Gebauer – Trauner, Reifeltshammer, Filipovic, Elsnerg, Möschl, Ziegl, Prada, Janeczek (35. Antonitsch), Morales, Kragl.
    Náhradníci: Sikorski, Streker, Baumgratner, Schubert, Polverino, Durakovic. Trenér: Paul Gludovatz.