Admira – Austria 0:1 (kon.) | Rapid – Mattersburg 2:4 (kon.) | Grödig – Ried 4:1 (kon.)
FC Admira Wacker Mödling
0:1 (0:0)
FK Austria Vídeň
Sobota 29.08.2015, 16:00 • BSFZ-Arena, Mödling • Rakouská Bundesliga • 7. kolo

Děkuji za pozornost a někdy příště napočtenou! (18:01:16)

Souboj o druhou příčku je za námi a vítězně z něj vyšla hostují Austria Vídeň. Nutno říct, že zaslouženě. O vítězi rozhodl pokutový kop z 61. minuty, který byl nařízen oprávněně. O prohře Admiry rozhodla také její nedisciplinovanost (5 žlutých karet) a také její pasivita. Nedá se říct, že by Admira hrála špatně, ale zejména na konci utkání nebyla tak aktivní, jak by měl prohrávající tým být.

90+5

90+4
    Výborný zákrok teď vytáhl Siebhandl, když vychytal v samostatném úniku Grünwalda!

90+3
    Žlutou kartu dostává Schicker (FC Admira Wacker Mödling).

90+3
    Domácí se mocně dožadují odpískání penalty, ale je z toho pouze žlutá karta pro domácího útočníka.

90+3
    Centr z úctyhodné vzdálenosti chytá Almer.

90+2
    Domácím se nedaří dostat míč na kopačky.
    90+1. Zwierschitz neproměnil tutovku!

90+1
    Tisíci procentní šanci domácích na vyrovnání spálil Zwierschitz, když úplně osamocený na malém vápně trefil ruku brankáře Almera!

90
    Roh pro Admiru!

89
    Hosté vyřešili přečíslení špatným zpracováním a tak zahrozila Admira centrem do vápna, který našel, bohužel pro domácí, jen hlavu obránce Austrie.

89
    Chyba v rozehrávce Admiry a hosté jdou do přečíslení!

88
    Dlouhý centr do vápna tečoval Grozurek, bohužel pro domácí vedle hostující svatyně.

87
    Grünwald v ofsajdu.

87
    Čas na vyrovnání se pro Admiru nemilosrdně krátí a ta musí začánat od vlastní brány.

86
    Roh pro Austrii.

85
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Kayode, přichází Serbest.

83
    Cesty za vyrovnáním ztěžují Admiře zejména nepřesnosti při zpracování míče, které obrana Austrie nemilosrdně trestá.

82
    Admira se na chvíli udržela na útočné polovině, nic kloudného ovšem nevymyslela a míč se stěhuje na kopačky Austrie.

81
    Střídání v týmu FC Admira Wacker Mödling: ze hřiště odchází Starkl, přichází Grozurek.

80
    Roh Austrie vyráží Siebenhandl.

79
    Ačkoli Admira prohrává, tak na hrotu útoku se pohybuje stále jen jeden hráč – Dominik Starkl a vzhledem k pozorné obraně Austrie nemá moc šancí.

78
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Gorgon, přichází Kaat.

76
    Zatím, co se připravuje střídání u postranní čáry, na hřišti komplikuje Admiře cestu za vyrovnáním faulem Starkl.

77
    Dnešní utkání sleduje 5278 diváků.

75
    Výborný a hlavně důležitý zákrok Siebenhandla proti volnému kopu Gorgona!

75
    Volný kop i na druhé straně, když se do Kayodeho opřel v hlavičkovém souboji jeden z domácích.

74
    Volný kop pro Admiru z velké vzdálenosti končí zbytečným útočným faulem.

72
    V posledních minutách se stává Admira aktivnějším celkem na hřišti a snaží se co nejrychleji vyrovnat, obrana Austrie je logicky proti a snaží se jí v tom zabránit všemi prostředky.

71
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Friesenbichler, přichází Zulechner.

70
    Roh pro Admiru skončil pouze odpískáním útočného faulu Starkla.

70
    Kayode sebral míč jednomu z útočících hráčů a pelášil ze strany na brankáře Siebenhandlem, bohužel jeho přihrávka na střed našla jen bránící hráče.

69
    Admira rozjíždí útočnou akci po pravé straně hřiště.

68
    Rozhodčí nařídil další pauzu na občerstvení.

67
    Kayode vyslal z velké vzdálenosti nepříjemnou střelu, která navíc před Siebenhandlem skočila a domácí brankář měl tak plné ruce práce, aby zastavil míč v cestě do brány!

66
    Střídání v týmu FC Admira Wacker Mödling: ze hřiště odchází Malicsek, přichází Schicker.

65
    Na hřišti leží Malicsek, u něj lékařský tým!

64
    Admira se po inkasované brance snaží oklepat, což se jí zrovna dvakrát nedaří a Austria se úspěšně brání.
    61. Alexander GORGON - 0:1

61
    Austria právě vstřelila branku!
    Po faulu Neuholda nařídil sudí Jäger penaltu, kterou ALEXANDER GORGON proměnil střelou k tyči!

59
    Žlutou kartu dostává Neuhold (FC Admira Wacker Mödling).

60
    Byla nařízena penalta pro Austrii Vídeň!

59
    Olarenwaju Kayode se dostal do situace tváří v tvář brankáři a nedokázal jej přehodit!

58
    Oba týmy se snaží vymyslet něco směrem kupředu, což jsem jim bohužel tak úplně nedaří.

57
    Starkl v ofsajdu.

56
    Po vhazování se ve vápně k míči dostal Kayode a přestřelil z velmi dobré pozice branku Siebenhandla.

56
    S volným kopem Austrie si obrana Admiry bez problému poradila.

55
    Ebner zbytečně fauloval Kayodeho a vysloužil si žlutou kartu.

54
    Na druhé straně zahrozil jeden z hráčů Admiry a těsně minul břevno Almerovi svatyně!

53
    Sax fauloval Kayodeho a centr z volného kopu sbírá Siebenhandl.

51
    Austrie opět předvádí kombinaci na vlastní polovině, nutno říci, že ji provádí rychleji, než v první půli a snaží se hru přenášet do nitra útočné půle.

50
    Střídání v týmu FC Admira Wacker Mödling: ze hřiště odchází Schößwendter, přichází Neuhold.

48
    Po centru z levé strany se k hlavičce z velmi dobré pozice hostující Friesenbichler, ale branku netrefil. Nutno říct, že tohle se dalo vyřešit lépe.

47
    Stejně jako v prvním poločase působí zezačátku Austria aktviněji.

46
    Hra se prozatím přelévá ze strany na stranu, hru výrazně ztěžuje dým z pyrotechniky, kterou fanoušci odpálili v průběhu přestávky.

46

Co říct k první půli dnešního duelu? Zezačátku jsme moc pohledný fotbal neviděli, hráči hostů se snažili překonat obraný val domácích a v prvních jsem viděli snad jen dva pohledné okamžiky a to, když Gorgon hlavičkoval nad bránu domácích a když se Starkl protáhl po pravé straně a těsně minul bránu. Deset minut před koncem první půle jsme viděli osmělení se hráčů Admiry a branka Austrie se stala středem dění. Ovšem ani jedna střela se za záda brankáře Almera nedostala. Co přinese druhá půle budeme moci sledovat přibližně v čase 17:01.

45

45
    Následný volný kop zahrál Malicsek a další výborný zákrok předvedl Almer!

44
    Kousek před pokutovým územím sestřelil Martschinko Starkla a dostává tak žlutou kartu.

44
    S následným volným kopem si hráči Admiry poradili a dostali se do protiútoku, který zastavil jeden z hráčů Austrie faulem.

44
    Bajrami skluzem sestřelil pronikajícího hráče Austrie a získává tak žlutou kartu.

43
    Saxuv pokus z pětadvaceti metrů končí vysoka nad bránou Austrie.

42
    Po centru od půlící čáry se natahoval Schößwendter, bohužel na míč nedosáhl a to znamená odkop od brány Austrie.

41
    V posledních minutách se probouzí hráči Admiry Wacker a snaží se ohrozit branku hostů.

40
    Další volný kop v podání Admiry vyboxoval Almer. Následnou hlavičku poslal jeden z hráčů Admiry nad bránu.

38
    Z volného kopu nastřelili hráči Admiry pouze zeď. Vhazování pro domácí.

37
    Shikov fauloval jednoho z hráčů Admiry zezadu a po právu vidí žlutou kartu.

36
    Další pokus o přihrávku za obranu skončil v zázemí, odkop pro Admiru.

35
    Starkl pronikl po pravém křídle a naservíroval míč na střed, odkud vypálil Schößwendter a Almer předvedl výborný zákrok!

34
    Austrie opět začíná od vlastní brány.

33
    Hráči Admiry zahráli volný kop tak ležérně, že si jej bez problému zpracoval jeden z hráčů Austrie.

32
    David De Paula předvedl zbytečný faul na vlastní polovině a je z toho volný přímý kop pro Admiru.

32
    Vhazování pro domácí.

31
    Další pokus o přihrávku za obranu v podaní Austrie sbírá Siebenhandl.

29
    Admira se po delší době usadila na polovině Austrie, ovšem né na dlouho, Austrie opět u míče.

28
    Držení míče v dosavadním průběhu utkání:
    FC Admira Wacker Mödling – 20%
    FK Austria Vídeň – 80%

27
    Vhazování pro Austrii na úrovni pokutového území.

26
    Admira opět kombinuje na vlastní polovině.

25
    Jeden z hráčů Admiry se protáhl po pravém křídle a ohrozil střelou brankáře hostů!

23
    Vhazování pro Admiru.

22
    Rozhodčí nařídil přestávku pro občerstvení.

21
    Žlutou kartu dostává Sax (FC Admira Wacker Mödling).

20
    Hráči Austrie předvedli pokus o rychlé přenesení hry zprava doleva a míč sbírá Siebenhandl,

19
    Další pokus hostů končí odkopem od brány.

18
    Austria opět na vlastní polovině.

17
    Ze souboje u středové čáry vychází jako vítěz Austria a získává tak vhazování.

16
    Friesenbichler v ofsajdu.

15
    Austria se velice komplikovaně probíjí obranou domácích, a většina útočných pokusů končí na polovině Austrie.

14
    Jeden z hráčů Austrie teď zaváhal na vlastní polovině a u míče je Admira

12
    Gorgon se po zaváhání obrany Admiry dostal k pěkné hlavičce z malého vápna, tu poslal ovšem nad břevno.

11
    Volný kop zahráli hosté laxně a k míči se dostali domácí.

10
    Schößwendter fauloval a je z toho volný kop pro Austrii.

8
    Hráči Austrie stále působí aktivněji, na druhou stranu i obrana Admiry působí kompaktně a řeší všechny náznaky šancí ihned v zárodku.

7
    Hráči Admiry se pokusili o brejk z levé strany, přízemní centr však zblokovala obrana hostí.

6
    Siebenhandl teď zastavil rodící se brejk hned v zárodku a odkopl míč do zámezí.

5
    Ačkoli hráči Austrie ztratili míč na půlící čáře, tak se jim ho podařilo vybojovat zpět a Friesenbichler vyslal na bránu nepřesnou střelu.

4
    Austria Vídeň se snaží pomalou kombinační hrou najít recept na obranu Admiry.

3
    Admira se pokusila také zahrozit, ale Starkl si neporadil při zpracování míče. Odkop brankáře hostí.

3
    Roh směřoval na zadní tyč, kde se k hlavičce dostal jeden z hostujících hráčů, ale namířil svou hlavičku vysoko nad bránu.

2
    Špatně zahraná malá domů končí rohem pro hosty.

2
    Vhazování pro hosty.

1
    Austria drží míč od prvních vteřin pevně na svých kopačkách.

1

Hráči jsou již nastoupeni, utkání může začít!

FC Admira Wacker Mödling: Siebenhandl – Schößwendter (C), Zwierschitz, Ebner, Wessely – Lackner – Sax, Bajrami, Blutsch, Malicsek – Starkl
    Náhradníci: Kuttin – Neuhold, Toth, Grozurek, Knasmüllner, Schicker, Maier,

FK Austria Vídeň: Almer (C) – Shikov, Windbichler, Martschinko, David De Paula – Vukojević, Holzhauser – Gorgon, Kayode, Grünwald – Friesenbichler

Admira – Austria Wien 2:1

Hosté zažívají podobný vstup do sezóny jako domácí Admira. Austria totiž okupuje třetí příčku o tři body za svým dnešním soupeřem. Proto můžeme dnešní utkání označit za „zápas o šest bodů“. Prozatím ztratila Austria pouze třikrát, z toho dvakrát vyválčila bod za remízu a prohrála pouze jednou, o to bolestněji, poněvadž prohra přišla v derby s Rapidem.

Posledních 5 zápasů

Austria Wien – Rheindorf Altach 3:1
    Grödig – Austria Wien 2:2
    Austria Wien – Rapid Wien 2:5
    Austria Wien – Mattersburg 5:1
    Salzburg – Austria Wien 2:2

Domácí zažívají velice dobrý vstup do sezóny, po šesti odehraných kolech okupuje Admira druhou příčku s dvou bodovou ztrátou na první Rapid Wien. V průběhu dosavadní sezóny ztratila body pouze dvakrát, a to v prvním a ve třetím kole, když remizovala 1:1 se Štýrským Hradcem, respektive 2:2 se Salzburgem.

Admira – Mattersburg 2:1
    Admira – Salzburg 2:2
    Grödig – Admira 2:3
    Admira – Ried 3:1
    Rheindorf Altach – Admira 1:2

Zdravím všechny fanoušky rakouské kopané, vítám vás u dalšího utkání Tipico Bundesligy, ve kterém se střetnou FC Admira Wacker MödlingFK Austria Vídeň.