Luleå – Fribourg 4:2 (kon.) | Eisbären – Gap 6:1 (kon.) | HV71 – SønderjyskE 7:1 (kon.)
Blues – Grenoble 4:2 (kon.) | Düsseldorf – TPS 4:5 (kon.) | Nitra – Liberec 0:9 (kon.)
Vienna Capitals – Krefeld 2:3 (2:3 po s.n.) | Zug – Djurgården 2:3 (kon.) | Ženeva – Storhamar 0:3 (kon.)
Braehead – Växjö 1:3 (kon.)
EV Zug
2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Djurgårdens IF
Sobota 29.08.2015, 19:45 • Bossard Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina 2
    Hosté nakonec své vedení udrželi a v tomto duelu zvítězili.

To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou. (22:10:34)

Je dobojováno. Domácí se sice dostali na dostřel jediné branky, ale hosté si své těsné vedení už dokázali uhlídat. Ze Švýcarska tak vezou všechny tři body.

59:26
    V pásmu hostí to zkoušel Immonen, ale odražený kotouč se dostal k Englundovi a ten ho vyhazuje šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

59:07
    Zug hraje powerplay.

59:00
    Domácí tým si bere oddechový čas.

59:00
    Hosté nepouštějí domácí tým k powerplay a nyní mají stále puk na svých hokejkách.

58:31
    Zug nyní chyboval před vlastní brankou, ale hosté chybu potrestat nedokázali. Nicméně se vhazuje po levici Stephana.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:44
    Nyní probíhá souboj o puk u mantinelu v pásmu Djurgårdensu.

57:08
    Stále mají puk domácí a opět vyrážejí směr branka hostí.

56:20
    Obrovský tlak před hostující bránou nekončí gólem domácích. Ti snad na Tellqvista vyslali pět střel, ale ani jedna v síti neskončila.

55:01
    Jarrko Immonen nyní zle zatápěl obraně hostí, ale svou střelu poté poslal jen do připraveného Tellqvista.

54:26
    Domácí jsou sice v pásmu hostí, ale ti se dobře brání a ke střele Zug vůbec nepouštějí.

53:46
    Po střele Ljungha se puk dostal k jednomu z hráčů Zugu a ten ho zaváží do útoku.

53:12
    Hosté mají puk ve vlastní třetině a příliš nikam nespěchají. Až nyní ho vyvážejí ven z pásma.

52:17
    Tvrdá rána Suriho končí v náruči Tellqvista. Ten je nyní v plné permanenci, domácí se snaží za každou cenu vyrovnat.

51:55
    Vhazuje se v pásmu Zugu po levici Stephana.

51:14
    Hosté se ubránili a nyní jsou už v plném počtu.

50:55
    Zug ožil a nyní je ho plné kluziště. Rozhodně ještě není nic ztraceno.

49:14
    Morant 2+2 minuty hrubost, Högström dvě minuty podražení, Sallinen 2 minuty hrubost, Englund dvě minuty vražení na hrazení. Domácí budou hrát 5 na 4.

49:01
    Znovu se delší dobu nehraje, neboť došlo k dalším potyčkám.
    48:41. Reto SURI - 2:3

48:41
    Zug právě vstřelil branku!
    Záhy přichází kontaktní gól domácích a ti jsou zpátky ve hře. RETO SURI překrásnou individuální akcí nabruslil až před Tellqvista a bekhendovou střelou posílá puk do levého horního růžku jeho branky. No a drama je na světě. Bez asistence.
    47:53. Pierre-Marc BOUCHARD - 1:3

47:53
    A to se také stalo. PIERRE-MARC BOUCHARD dostal přesnou přihrávku před hostující branku a poté pro něho nebyl problém doklepnout kotouč za záda Tellqvista. Pro domácí už to vypadá o něco lépe. Asistence: Jarrko Immonen.

46:38
    Ahlén dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Zug má možnost snížit v početní výhodě.

46:16
    Domácí jsou opařeni a nedaří se jim vůbec souhra. Puk tak mají opět ve své moci hostující hokejisté.
    Alexander FÄLSTRÖM - 0:3

44:54
    Djurgårdens právě vstřelilo branku!
    Přesilovou hru hosté využívají. Přihrávku před branku od Sörensena zužitkoval krásnou jemnou tečí do domácí branky ALEXANDER FÄLSTRÖM. S domácími to už nevypadá dobře. Asistence: Marcus Sörensen.

44:32
    Okamžitě si domácí přebrali kotouč na své hokejky a posílají ho mimo ohrožení vlastní branky.

44:05
    Morant jde za katr za hrubost a hosté mají výhodu další přesilové hry.

43:14
    Další propad ve středním pásmu Zugu, čehož mohli využít hosté. Do přečíslení se však nakonec nedostali.

42:33
    Domácím se nepodařilo přelstít obranu Djurgårdensu a do jeho pásma se vůbec nedostali. Zatím nenachází recept na organizovanou obranu Djurgårdensu a marně dobývají svatyni Tellqvista.

41:57
    Puk mají stále na svých hokejkách hosté a nyní ho zavážejí do útočného pásma.

41:18
    Zug je už kompletní.

40:55
    Pěkná kombinace Djurgårdensu, ale následná střela Brodina končí v lapačce Stephana.

40:15
    Hosté dohrávají svou přesilovou hru, kterou přerušila siréna závěru druhé třetiny.

40:01

I druhá třetina je kompletní. Hosté přidali ještě jednu branku a po druhém dějství vedou dvoubrankovým náskokem. Domácí jsou často na trestné lavici, a tak jim poté chybí síly na snížení stavu. Uvidíme, zda si o přestávce oddechnou a ve třetí třetině ještě s utkáním něco udělají. Ta začne přibližně ve 21:35.

40:00

39:49
    Už se zřejmě nic nestane. Třetina se pouze dohrává.

39:18
    Holden putuje na trestnou lavici a vůbec se mu to nelíbí. Dostává dvě minuty za 2+10 minut za krosček a nesportovní chování.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:15
    Zug je v plném počtu hráčů.

37:36
    Domácí se zatím dobře brání a nyní vyhazují kotouč přes všechny čáry až k Tellqvistovi.

37:12
    V jasné střelecké pozici nyní promáchl Lundberg a Stephan si připisuje další povedený zákrok.

36:15
    Schnyder dostává dvě minuty za podražení. Hosté mají k dispozici další přesilovou hru.

36:06
    Naopak hosté se dostali do dalšího úniku, kde však branku netrefuje Eriksson.

35:15
    Ani z tohoto mráčku nezapršelo. Bouchard mohl snížit na rozdíl jediné branky, ale puk mu sjel z čepele a rázem bylo po akci.
    33:19. Robin ÁLVAREZ - 0:2

33:19
    ROBIN ÁLVAREZ si sjel do blízkosti domácí branky a jemnou střelou posílá puk podruhé za záda Stephane. Hosté se tak ujímají dvoubrankového náskoku. Asistence: Robin Press.

32:35
    Síly na ledě se ale srovnají. Buergler za vražení na hrazení putuje taktéž na trestnou lavici. Uvidíme tedy hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.

32:23
    Ale po tomto zákroku Falka už ano. Ten se provinil hrubostí a domácí mají přesilovou hru.

32:07
    Na ledě to začíná čím dál více jiskřit. Oba celky si nedávají nic zadarmo. Nyní byla k vidění další menší potyčka. Ale vylučovat se zřejmě nebude.

31:27
    Rána Erikssona z prostoru pravého kruhu se otřela o zadní mantinel za domácí brankou.

30:47
    Hosté jsou už kompletní.

30:05
    Stadler pálil od modré čáry, ale Tellqvist byl opět na svém místě. Záhy pak vyhazuje kotouč daleko od své branky.

28:47
    Tak nakonec uvidíme přesilovou hru domácích 5 na 4. Hostující Brodin dostal dvě minuty za nedovolené bránění, Hulström za hrubost a domácí Morant také za hrubost.

28:25
    Stále se zatím nehraje. Sudí budou zřejmě rozdávat tresty.

28:25
    Před brankou domácích se strhla menší potyčka. Stalo se tak poté, co jeden z hráčů hostí atakoval brankáře Zugu. Uvidíme, co na to rozhodčí.

28:03
    Hokejisté Zugu zatím své oslabení hrají velmi dobře a znovu se jim podařilo dostat puk mimo ohrožení jejich branky.

27:30
    Hosté se nedostali do pásma Zugu a domácí tak mají možnost znovu poslat kotouč do bezpečí.

27:05
    Zug se ale okamžitě, co se dostal ke kotouči, osvobozuje a vyhazuje puk až před Tellqvista.

26:51
    Domácí Daniel Sondell inkasuje dvě minuty za držení protihráče. Hosté mají k dispozici další početní výhodu.

26:19
    Hosté po vstřelené brance hrají více do obrany a Zugu se špatně střílí do plné hradby těl před Tellqvistovou brankou.

25:43
    Hosté začínají svůj útočný manévr z vlastního pásma. V tom středním ale o puk přišli zásluhou dobrého obranného zákroku Alatala.

24:56
    Ale i na druhé straně došlo k menšímu tlaku. Djurgårdens se totiž snažil o střelu, ta ale končí na výborném Stephanovi.

23:50
    Domácí hráči se dostali do další slibné šance, ale zatím se jim nedaří branku Tellqvista překonat. Ten vytáhl další skvělý zákrok.

23:08
    Brodin číhal před brankou Zugu na dorážku, ale nakonec se střela Lundberga otřela o boční konstrukci branky Zugu.

22:22
    Z pravé strany vyslal na Tellqvista nebezpečnou střelu Lino Martschini, ale brankář hostí byl znovu připraven.

21:18
    Svou první útočnou akci ve druhé třetině musí domácí hokejisté zakládat z hloubi svého obranného pásma.

20:44
    Ano je to tak. Zug je už kompletní.

20:17
    Domácí vyhazují kotouč do bezpečí a svůj zbytek oslabení už zvládnou.

20:01
    Hrstka fanoušků Djurgårdens IF v Zugu hlasitě povzbuzuje svůj tým.

První třetina je za námi. Na úvodní branku jsme si museli počkat do sedmnácté minuty, kdy se ujali vedení hosté z Djurgårdensu, a to ve vlastním oslabení zásluhou úniku Henrika Erikssona. Domácí na inkasovaný gól chtěli ihned odpovědět, ale to se jim nepodařilo. Uvidíme, co nám přinese další průběh hry. Druhá třetina začne přibližně ve 20:35.

20:00

19:40
    Domácí vyhodili kotouč do bezpečí a mohou jít střídat.

19:10
    Hosté jsou už v pásmu Zugu, kde rozvíjejí přesilovkovou akci.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:44
    Reto Suri dostává dvě minuty za podražení. Hosté hrají přesilovou hru.

18:30
    Ani toto obléhání hostující branky gólem nekončí. Zug má ale nyní větší tlak. Korunovat brankou se jim ho ale zatím nepodařilo.

17:57
    Zug se nyní snažil o rychlé srovnání stavu skóre, ale obránci hostí je do zakončení nepustili.
    16:15. Henrik ERIKSSON - 0:1

16:15
    Hosté ale ve vlastním oslabení skórují. HENRIK ERIKSSON se dostal do úniku a vystřelil na domácího brankáře. Ten střelu vyrazil pouze před sebe, ale na dorážku stejného hráče už byl krátký. Djurgårdens se tak ujímají vedení. Asistence: Tomi Sallinen.

16:10
    Hosté vyhazují.

15:08
    Po střele Suriho se k odraženému kotouči dostal obránce Djurgårdensu a okamžitě vyhazuje puk až před Stephana.

14:35
    Za vražení na hrazení inkasuje dvě minuty hostující Anderson a je tu přesilovka pro domácí.

14:05
    Hosté se protlačili do domácího teritoria, ale hned jejich akce skončila. Jeden z obránců Zugu totiž zachytil puk a poslal ho do středu pole.

13:36
    Po střele Brodina z pravé strany musel nyní zasahovat Stephan v brance Zugu.

12:33
    Zug je už v plném počtu.

12:16
    Alatalo drží puk a posílá ho do středního pásma. Hostům se početní výhoda vůbec nedaří a nutno podotknout, že Zug zahrál své oslabení bravurně.

11:35
    Opět se dostali domácí hráči k puku a záhy ho vyhazují až před Tellqvista.

10:59
    Zug byl nyní v přesilovkovém tlaku, ale vše dokázal ustát. Se štěstím nyní vyhazují hráči tohoto celku puk do bezpečí.

10:33
    Marchon inkasuje dvě minuty za držení a nabízí hostům přesilovou hru.

10:29
    Hosté byli v ofsajdové pasti a musí tak opustit pásmo. Nakonec se do něj znovu vrací, ale nijak zvlášť branku domácích neohrozili.

09:48
    Djurgårdenští tak dlouho otáleli s rozehrávkou, až je o puk připravila obrana Zugu.

09:23
    Sudí pískají zakázané uvolnění domácího celku. Hra se tedy přestěhuje do blízkosti Stephana.

09:11
    Lino Martschini se dostal do úniku a před Tellqvistem prudce vystřelil. Švédský brankář ale znovu zasahuje, a to naprosto přesně.

08:13
    Dobrá střela Ramholta od modré čáry znamenala další přesný zákrok Tellqvista.

07:13
    Hra tedy pokračuje dále. Nyní mají puk na svých hokejkách domácí hráči a míří do útočného pásma.

06:51
    Sudí rozpažuje a branku neuznává, neboť šlo o úmyslné kopnutí kotouče do branky.

06:51
    Hosté vsítili branku, ale celou situaci musí potvrdit videorozhodčí.

06:15
    Přesilovka se zatím Zugu nedaří. Pásmo hostí je pro něj zatím zakleté. Djurgårdens se osvobozuje.

Morant dostává 2+2 minuty za hrubost. To samé také Sallinen. Pokračovat se ale bude v pěti hráčích na obou stranách.

04:28
    Aktivní Zug napadal v pásmu Djurgårdensu v pěti lidech, ale jeho převaha byla marná. Tellqvist má opět kotouč ve své moci.

03:57
    Po nenápadné střele Immonena musel vytasit dobrý zákrok Tellqvist. Puk se otřel o jeho výstroj a nakonec ho ukrývá ve své lapačce a přerušuje hru.

03:07
    Nyní se už do akce také dostali hokejisté Djurgårdensu. V blízkosti Stephana střílel Sallinen, ale kotouč zachytila obrana Zugu.

02:16
    Djurgårdens je v plném počtu hráčů.

02:04
    Peter si nabruslil před Tellqvista, kde okamžitě vystřelil. Brankář hostí však jeho střelu chytá.

00:55
    Domácí se zatím nemohou dostat do pásma hostí. Puk vždy končí na obraně Djurgårdensu.

00:16
    Hned v úvodu uvidíme přesilovou hru Zugu. Holm dostává dvě minuty za sekání.

00:01

EV Zug: Stephan (Bader) – Alatalo, Sondell, Ramholt, Grossmann, Erni, Morant, Stadler – Suri, Holden, Martschini – Immonen, Buergler, Bouchard – Diem, Schnyder, Zangger – Lammer, Volejníček, Marchon

Djurgårdens IF: Tellqvist (Armalis) – Högström, Holm, Hultström, Falk, Englund, Press, Westlund – Fälström, Sallinen, Sörensen – Anderson, Brodin, Lundberg – Vejdemo, Álvares, Ljungh – Eriksson, Rundqvist, Ahlén

Rozhodčí: Bruggemann (GER), Wehrli (SUI) – Espinoza (SUI), Köhler (SUI).

Z utkání je pro Vás tradičně připraven náš online přenos, kterým Vás budu provázet. O nejdůležitější momenty ze zápasu, ale také videa branek rozhodně nepřijdete. Přeji příjemnou hokejovou zábavu v rámci Champions Hockey League nebo chcete-li, Ligy mistrů.

Československá stopa

Do tohoto utkání nezasáhne ani jeden český nebo slovenský hokejista. V ani jednom z klubů totiž nikdo z těchto zemí nepůsobí.

Jak dopadne souboj těchto dvou týmů? Připíše si konečně Zug nějaké ty body, nebo naopak hostující Djurgårdens domácí hokejisty porazí a nedovolí jim ani bod? To nám napoví samotné utkání. Jeho výsledek se dozvíme dnes v pozdějších večerních hodinách.
    Hokejisté Djurgårdensu se chystají na odlet z Tappary a přesouvají se tak do švýcarského Zugu.

I švédský Djurgårdens IF se utkal s Tapparou, a to dokonce hned dvakrát. Nejprve na svém ledě podlehl 2:4. V odvetě pak v Tappaře byl úspěšný, když vybojoval dva body. V prodloužení totiž vyhrál 2:3. V tabulce skupiny 2 tak má prozatím dva body a je na druhém místě. Pro upevnění své pozice by na ledě Zugu měl dnes bodovat. Ale domácí hokejisté rozhodně neprodají svou kůži lacino a může být k vidění vyrovnaný duel a boj o každý centimetr ledu.

EV Zug

Švýcarský Zug letošní ročník Champions League nezačal vůbec dobře. Na svém ledě o minulém víkendu podlehl finské Tappaře vysoko 0:7. V tabulce skupiny 2 jsou tak hokejisté tohoto klubu zatím na poslední, třetí nepostupové příčce. Dnes, pokud mají touhu postoupit dál do další fáze, měli by bodovat. Ale proti Djurgårdensu to rozhodně jednoduché nebude. Před svými diváky se dnes budou snažit urvat nějaké body, aby na jejich kontě v tabulce nesvítila nula. Uvidíme, jak se s dnešním duelem domácí poperou.

Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu opět hokejová Liga mistrů a my budeme sledovat zápas mezi švýcarským zástupcem EV Zug a švédským klubem Djurgardens IF.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 48. Bouchard (Immonen), 49. Suri – 17. Eriksson (Sallinen), 34. Álvarez (Press), 45. Fälström (Sörensen)

Rozhodčí: Bruggemann (GER), Wehrli (SUI) – Espinoza (SUI), Köhler (SUI)