Vítkovice – Něman Grodno 3:1 (kon.) | Grenoble – Blues 2:1 (kon.) | Fribourg – Luleå 4:3 (kon.)
Zürich – Eisbären 3:2 (kon.) | Djurgården – Zug 5:3 (kon.)
Djurgårdens IF
5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
EV Zug
Pátek 04.09.2015, 20:00 • Hovet Arena, Stockholm • Hokejová Liga mistrů • Skupina 2

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Hezký páteční večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. I dnes je na programu hokejová Liga mistrů a my budeme sledovat utkání mezi týmy Djurgårdens IF a EV Zug.

Tento švédský tým se zatím ve skupině 2 nachází na druhém místě, když si dosud připsal pět bodů. Na svého dnešního soupeře z Zugu má náskok právě pěti bodů, protože Zug v Lize mistrů ještě nebodoval. Na první Tapparu tak Djurgårdens ztrácí pouhé dva body a pokud dnes zvítězí na svém ledě, může se svému soupeři na prvním místě přiblížit, ale také může udělat první krok k postupu do vyřazovacích bojů.

EV Zug

Jak již bylo zmíněno, švýcarský Zug dosud ještě nezískal ani bod. Pokud ještě chce zamíchat touto skupinou, měl by na ledě Djurgårdensu určitě zvítězit. Ale nebude to mít rozhodně jednoduché. Domácí se budou chtít před svými diváky předvést v nejlepším světle a budou chtít Zug znovu porazit. Ale jak to nakonec všechno dopadne, to se necháme překvapit.

Vzájemná utkání

Oba celky se spolu utkaly v minulém týdnu, kdy Djurgårdens na ledě Zugu vedl v páté minutě třetí třetiny 3:0, jenže Zug se dokázal dvěma slepenými góly dostat na dostřel jediné branky, ale srovnat stav se mu už nepodařilo. Dnes tak v odvetě mají možnost reparátu.

Československá stopa

Do tohoto utkání nezasáhne ani jeden český nebo slovenský hokejista. V ani jednom z klubů totiž nikdo z těchto zemí nepůsobí.

Kdo se tedy dnes bude radovat z jakékoli výhry? To se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás budu provázet. O nejdůležitější okamžiky tak rozhodně nepřijdete. Přeji příjemnou počtenou a také hokejovou zábavu.

Djurgårdens IF: Armalis (Tellqvist) – Högström, Holm, Hultström, Falk, Englund, Press, Ollas-Mattsson – Fälström, Vejdemo, Sörensen – Anderson, Brodin, Lundberg – Nigren, Álvares, Ljungh – Eriksson, Rundqvist, Ahlén

EV Zug: Stephan (Bader) – Ramholt, Grossmann, Schlumpf, Sondell, Alatalo, Morant, Erni, Stadler – Immonen, Buergler, Bouchard – Diem, Suri, Martschini – Schnyder, Marchon, Zangger – Lammer, Volejníček, Thibaudeau

Rozhodčí: Gebei (AUT), Sjoqvist (SWE) – Ahlén, Dahmen (oba SWE).

Na ledovou plochu teprve nyní přijíždějí hostující hráči a diváci svou nespokojenost dávají hlasitě najevo.

00:01

00:16
    U puku byli okamžitě domácí hráči, ale záhy o něj přišli. Zug tak míří do protiútoku.

00:42
    Z hloubi svého obranného pásma nyní zakládají svou první útočnou akci domácí hokejisté.

01:15
    Nyní jsou v pásmu Djurgårdensu hokejisté Zugu a zkouší střílet před Armalisem. Ten ale drží svůj tým.

01:53
    Nadále mají kotouč ve své moci hosté a zkouší se opět dostat do blízkosti Armalise.

02:27
    Pruská střela Brodina končí na hrudi Stephana. Ten si poprvé dnes sáhl na puk a hned z toho byl důležitý zákrok, kterým podržel Zug.

02:37
    Morant dostává dvě minuty držení protihráče a domácí mají výhodu přesilové hry.

03:26
    Sörensen vyslal na Stephana prudkou střelu z vrcholu pravého kruhu, ale znovu se hostující brankář vyznamenal. Hosté se poté osvobozují.

04:08
    Další střela Djurgårdensu. O ní se postaral Vejdemo, jenž znovu nechal vyniknout brankáře hostujícího Zugu.

04:28
    Djurgårdens právě vstřelilo branku!
    Domácí přesilovou hru nakonec využívají. Hultström našel svou přihrávkou úplně volného DAVIDA RUNDQVISTA, který na pravém kruhu tvrdě vypálil a v brance Zugu nedal Stephanovi vůbec žádnou šanci. Djurgårdens tak jdou brzy do jednobrankového vedení. Asistence: Linus Hultström.
    04:28. David RUNDQVIST - 1:0

05:03
    Zug právě vstřelil branku!
    Jenže hosté se okamžitě dostali ke střele a přesnou trefou vyrovnávají stav utkání zásluhou JARKKA IMMONENA. Asistence: Pierre-Marc Bouchard.
    05:03. Jarkko IMMONEN - 1:1

06:07
    Ale záhy padla další branka, a to do sítě Zugu. Domácí hokejisté si po střele ADAMA OLLASE-MATTSSONA berou sve vedení zpět. Asistence: Markus Ljungh.
    06:07. Adam OLLAS-MATTSSON - 2:1

07:56
    S brankami se v úvodu první třetiny doslova roztrhl pytel. Domácí nyní znovu útočí a diváci v hledišti se dožadují dalšího gólu.

09:10
    Znovu jsou u puku domácí a míchají kotouč v pásmu Zugu. Brankář Stephan má nyní opět napilno.

10:12
    Suri nahodil kotouč do útočného pásma, kde si ho převzal Martschini, ale jeho následná střela skončila na Armalisovi.

10:47
    Před Armalisem to znovu vřelo, nyní ho prověřil svou táhlou střelou Immonen.

11:08
    Bouchard inkasuje dvě minuty za hákování a znovu si domácí zahrají přesilovou hru.

11:45
    Hned prudkou střelu vyslal Álvares, ale Stephan si s ní dokázal poradit. Hosté se ihned osvobozují vyhozením kotouče až před Armalise.

12:33
    Zug se znovu osvobozuje a zatím své oslabení hraje velmi dobře.

13:08

13:27
    Po návratu Boucharda z trestné lavice se hosté ihned zapojili do útoku, kde na Armalise vyslali další dvě jedovaté střely. Žádná však k vyrovnání nevedla.

14:32
    Nakonec se hosté vyrovnání dočkali. DANIEL SONDELL si počkal na přihrávku a poté svou střelou posílá puk za Armalisova záda. O branky v první třetině tak není vůbec nouze. Takový hokej se divákům musí líbit. Asistence: Pierre-Marc Bouchard.
    14:32. Daniel SONDELL - 2:2

16:15
    Hosté ožili a nyní je jich plné kluziště. Znovu obléhají branku domácích a snaží se strhnout vedení na svou stranu.

17:12
    Znovu Zug obral domácí o kotouč a míří do útoku. Je jasné, že hosté cítí šanci a o vedoucí branku projevují velkou snahu.

17:57
    Nyní se po delší době dostali ke střele také domácí hokejisté. Vejdemo však svůj projektil poslal jen do připraveného Stephana.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:15
    Martschini se dostal do úniku a ocitl se tváří v tvář Armalisovi. Ten poté jeho přízemní střelu ukrývá do své lapačky a přerušuje hru.

19:40
    O poslední střelu se pokusil domácí Anderson, ale ta neměla takovou sílu, aby si s ní Stephan neporadil.

20:00

První třetina je minulostí. Padly v ní čtyři branky, na každé straně po dvou. Sledujeme rychlý hokej, který se divákům určitě musí líbit. Zatím je tedy stav vyrovnaný, uvidíme, co nám přinese další průběh hry. Druhá třetina začne přibližně ve 20:55.

20:01

20:09
    Do útoku se vydali domácí, ale jejich slibnou akci zmařilo postavení mimo hru.

20:34
    Grossmann inkasuje dvě minuty za hákování a nabízí tak domácím přesilovou hru.

20:48
    Tak to byla krásná akce v podání domácích. MARKUS LJUNGH dostal přesný pas před levou stranu hostující branky a trefil přesně její odkrytou část. Vedení se opět ujímá Djurgårdens, který bleskově využívá svou početní výhodu. Asistence: Robin Press.
    20:48. Markus LJUNGH - 3:2

22:21
    Hosté však okamžitě po inkasované brance mířili do útoku, kde ohrozili Armalise. Ten ale jeho střelu kryje.

23:50
    Ljungh znovu operoval před Stephanem a opět ho prověřil prudkou střelou. Ale brankář hostí drží svůj tým.

24:30
    Marchon se v blízkosti Armalise prezentoval pěknou střelou, ale k vyrovnání nevedla. Armalis si připisuje další veledůležitý zákrok.

25:05
    Na druhé straně se musel zaskvět Stephan, jenž pohotově zlikvidoval střelu Ahléna.

25:27
    Rychlý hokej pokračuje i v této části hry. Hosté se zase snažili o vyrovnání, ale v cestě jim stál pozorný Armalis.

26:06
    Erni jde na trestnou lavici, když se provinil sekáním. Využijí domácí svou další přesilovou hru?

26:59
    Ano, znovu okamžitě využitá početní výhoda domácích. ALEXANDER FÄLSTRÖM si povyjel mezi kruhy a poté svou prudkou přízemní střelou rozvlnil počtvrté hostující síť. Asistence: Marcus Sörensen.
    26:59. Alexander FÄLSTRÖM - 4:2

27:40
    Znovu však přichází blesková odpověď. LINO MARTSCHINI se ocitl v blízkosti Armalise a tvrdou ránou ho překonává. Hosté se tak domácímu celku dostávají na dostřel jediného gólu. Bez asistence.
    27:40. Lino MARTSCHINI - 4:3

29:05
    Ani jeden tým nemá dost. Neustále se hráči tlačí před branku soupeře a brankáři obou celků tak vyhlašují nejvyšší stupně pohotovosti.

29:50
    Djurgårdens mohl znovu navýšit své vedení, ale střela v těsné blízkosti Stephana se neujala.

30:53
    Press pálil od modré čáry na Stephana, ale druhý jmenovaný jeho dlouhý projektil ukrývá ve své náruči.

31:43
    Hra se nyní převážně odehrává v hostujícím teritoriu, kde na Stephana míří střela za střelou.

31:55
    Za podražení putuje na trestnou lavici Suri. Je to další trest pro hosty.

32:37
    Po několika střelách domácích se hosté konečně osvobozují a vyhazují puk do bezpečí.

33:55
    Tentokráte Zug neinkasoval a už je v plném počtu.

34:11
    Opuštěný kotouč v pásmu hostí si převzal Marchon a zaváží ho do středu hřiště.

35:05
    Lundberg dostal přihrávku do blízkosti Stephana, kde se ho snažil překvapit nenápadnou střelou. Hostující brankář ale jeho úmysl vystihl a nyní má puk ve své moci.

35:20
    Za držení protihráče a hrubost putuje na trestnou lavici Rundqvist.

35:20
    Na hostující straně Bouchard za hrubost a je tu přesilovka pro Zug, neboť Rundqvist dostal 2+2 minuty.

36:22
    Hostům se ale zatím početní výhoda nedaří a domácí se osvobozují.

37:01
    Djurgardens opět vyhazuje kotouč až před Stephana a vypadá to, že své první oslabení domácí přežijí.

37:20
    Domácí jsou v plném počtu.

37:33
    A hned se ženou do útoku. Falk pálil z prostoru mezi kruhy, ale cíl minul.

37:57
    Další rána mířila na Stephana, který si připisuje další skvělý a hlavně úspěšný zákrok.

38:08
    Na ledě to začíná jiskřit, nyní na ledě probíhá menší bitka mezi dvěma hráči.

38:27
    A jsou z toho tresty. Morant 2+2 minuty hrubost.

38:27
    Ahlén také 2+2 minuty hrubost.

38:48
    Diem podrazil soupeře a dostává dvě minuty. Djurgardens jdou do další početní výhody.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:25
    Domácí obléhají hostující branku, ale Stephan všechny střely pokryl. Následně pak vyhazuje kotouč až ke svému protějšku Armalisovi.

40:00

I druhé dějství je za námi. Znovu bylo bohaté na góly, když padly další dva. Nejprve se domácí dostali do dvoubrankového vedení, ale záhy na rozdíl jediné branky snížili hosté z Zugu a stále jsou tak ve hře. Třetí třetina začne přibližně ve 21:50.

40:01

40:14
    Djurgardens míří okamžitě do útoku, kde se bude snažit navýšit své vedení v přesilové hře.

40:48
    Už to ale nestihne, neboť Zug je právě v plném počtu.

41:25
    Domácí nyní nepustili hosty před svoji branku a okamžitě s kotoučem na svých holích míří do útoku.

42:15
    Zakázané uvolnění na straně Zugu a hra se tak stěhuje opět před Stephana. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

42:39
    Sörensen se vydal před branku Zugu, svou střelu však zamířil pouze za zadní mantinel hostující brány.

43:31
    Další akce na straně domácího celku. Djurgardens jsou nyní hodně aktivní a snaží se o další branku. Jsou si vědomi, že vedení o jediný gól by mohlo znamenat nebezpečí v podobě srovnání stavu skóre hosty.

44:18
    Högström střílel z pravé strany na Stephana, který jeho prudkou střelu chytá. I kdyby z toho ale byl gól, rozhodčí by ho patrně neuznal, neboť ukazoval na postavení hráče v brankovišti a vykázal hru do středního pásma.

45:08
    Nyní to v blízkosti Armalise zkoušel Bouchard, ale prvně jmenovaný si s jeho projektilem dokázal znovu poradit.

46:21
    Diváci se dožadovali vyloučení hostujícího hráče, který zezadu napadl Vejdema, ale píšťalka sudích zůstala němá. Vše bylo podle regulí.

46:39
    Po střele Andersona zaduněly betony Stephana. Další tvrdá rána, která končí na pozorném Stephanovi.

47:17
    Puk se ocitl v hostujícím pásmu, kam okamžitě spěchala obrana Zugu. Nyní ho má ve své moci a míří s ním do středního pásma.

48:26
    Suri si před útočnou modrou čárou vyměnil puk s Diemem a oba spěchali před branku domácích. Jenže jejich souhru vystihl Holm a kotouč jim doslova ukradl.

48:36
    Falk dostává dvě minuty za držení protihráče.

48:36
    Rundqvist dvě minuty za sekání.

48:36
    Alatalo dostává dvě minuty za hrubost.

48:36
    Stejný hráč navíc ještě dvě minuty za nesportovní chování.

48:36
    Hra pokračuje v pěti hráčích na obou stranách.

49:15
    Armalis se musel nyní dobře postavit ve svém brankovišti, aby pokryl střelu Marchona. Ten se do ní pořádně opřel a na Armalisovi bylo vidět, že mu dala hodně zabrat.

49:16
    Další trest pro domácí. Sörensen inkasuje dvě minuty za hákování. Hosté mají k dispozici přesilovou hru a šanci na vyrovnání.

50:26
    Grossmann pálil od modré čáry a Armalis mu jeho prudkou střelu chytá. Hosté se však nadále drží v pásmu Djurgardensu.

51:12
    S vyloučeními se nyní doslova roztrhl pytel. Nyní dostává dvě minuty Suri za hákování a síly na ledě se tedy srovnají.

51:16
    Domácí jsou kompletní.

51:38
    Djurgardenští atakují branku hostí, ale Stephan opět drží svůj tým.

52:28
    Znovu mají puk ve své moci domácí hokejisté a nyní ho ze svého pásma zavážejí do toho útočného.

53:12
    I Suri skáče na led a také hosté jsou v plném počtu.

54:10
    Zug se nyní tlačí do předbrankového prostoru v domácím pásmu, kde však velmi pozorně pracuje obrana Djurgardensu.

54:58
    Před Armalise si nabruslil Suri a svou přízemní střelou ho ohrozil. Armalis však včas sklapl betony a podržel puk až do přerušení hry.

55:27
    Obětavě padají obránci Zugu do střel domácích a stále tak drží malou jiskřičku naděje na úspěch v dnešním utkání.

56:31
    Zangger pálil z prostoru mezi kruhy, ale Armalis byl znovu na správném místě.

56:55
    Na druhé straně mohl pečetit výhru Vejdemo, který najížděl z levé strany, ale i Stephan se zaskvěl.

57:21
    Domácí hrají šikovně a ze svého pásma vyhazují puky tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

57:38
    Hosté to zkouší se šesti hráči v poli a bez brankáře.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:31
    Holm nyní inkasoval úplně zbytečný a hlavně tvrdý zákrok od soupeře ve vlastním pásmu a jen těžko se zvedá z ledu.

58:31
    Bouchard dostává po zásluze pětiminutový trest a do konce utkání za faul kolenem.

58:54
    Hosté se osvobozují.

59:16
    Je rozhodnuto. HENRIK ERIKSSON dostal na modrou čáru přihrávku od svého spoluhráče a v pohodě zaváží puk do opuštěné hostující klece. Asistence: Markus Sörensen.
    59:16. Henrik ERIKSSON - 5:3

59:54
    Domácí mají puk na svých hokejkách a za bouřlivého potlesku diváků pomalu končí tento zápas.

Je dobojováno. Domácí Djurgardens nakonec vítězí 5:3 a Zug si tak v letošním ročníku Ligy mistrů nepřipsal znovu ani bod. Do vyřazovacích bojů se tak hosté nepodívají. Naopak Djurgardens má už postup jistý, teď jde jenom o to, zda ze druhého či prvního místa ve skupině.

To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů se těším na shledanou. (22:32:05)

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 5. Rundqvist (Hultström), 7. Ollas-Mattsson (Ljungh), 21. Ljungh (Press), 27. Fälström (Sörensen), 60. Eriksson (Sörensen) – 6. Immonen (Bouchard), 15. Sondell (Bouchard), 28. Martschini

Rozhodčí: Gebei (AUT), Sjoqvist (SWE) – Ahlén, Dahmen (oba SWE)