Chabarovsk – Spartak Moskva 1:2 (kon.) | Vladivostok – Petrohrad 1:5 (kon.) | Novokuzněck – Jokerit 2:3 (kon.)
Barys – Kazaň 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Riga 4:1 (kon.) | Omsk – Toljatti 6:1 (kon.)
Jekatěrinburg – Soči 1:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jaroslavl 2:1 (kon.) | Minsk – Nižněkamsk 2:3 (0:1 po s.n.)
Dynamo Moskva – HC Slovan 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Záhřeb 4:3 (2:1 po s.n.)
Torpedo Nižnij Novgorod
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Čtvrtek 10.09.2015, 18:30 • Konovalenko Sports Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Přeji příjemné odpoledne všem příznivcům Kontinentální hokejové ligy! Ruská soutěž a s ní spojené boje o cenné body do tabulky se už naplno rozjíždí. Čtvrteční program nabídne mimo jiné souboj mezi Torpedem Nižnij Novgorod a Traktorem Čeljabinsk.

Minulá sezona skončila pro Torpedo podobně jako jeho dnešnímu soupeři. Nižnij Novgorod postoupil ze sedmé pozice, vypadl ale hned v prvním kole vyřazovacích bojů. Letos soutěž rozehrál o moc lépe. Na Západě patří do elitního tria celků, nad Torpedem je v tabulce jen SKA a Jokerit. Naposledy si Torpedo vyšláplo na Nižněkamsk a Spartak. Co předvede proti Traktoru?

Posledních pět zápasů:
    Torpedo – Neftěchimik 1:2p
    Torpedo – Viťaz 1:0
    Severstal – Torpedo 4:3
    Spartak – Torpedo 2:5

Loni skončila cesta Traktoru Kontinentální ligou už prvním kolem play off. Čeljabinsk má ale pro letošní sezonu ještě o něco vyšší cíle. Aktuálně mu ve Východní konferenci patří devátá příčka, po sedmi zápasech má na svém kontě osm bodů. Pro českého fanouška je určitě nejzajímavější předsezónní posilou Pavel Francouz, za zmínku ale určitě stojí i loňský přestup Francise Pareho. Ten před dvěma lety vyhrál s Magnitkou Gagarinův pohár a do Traktoru se přesunul v průběhu minulé sezony. Letos už patří k nejproduktivnějším hráčům svého týmu.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Lisutin) – Jegoršev, Pepeljajev, Chomickij, Piganovič, Budkin, Kondratěv, Kolganov – Dvurečenskij, Potapov, Kuljomin – Videll, Klingberg, S. Kosticyn – Galuzin, Frolov, Mozer – Sjomin, Tolpenko, A. Kosticyn – Iljin.

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Damčenko) – Quint, Borodkin, Davydov, Martynov, Petrov, Šinin, Žuldikov – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Popov, Glinkin, Pestunov – Osnovin, Paré, Růžička – Glovatsky, Kručinin, Afonasjevskij – Mokin.

Rozhodčí: Kadyrov, Soin – Maitak, Pronskich.

Na ledovou plochu už vjíždějí hráči obou celků. Jako první z hostů vyrazil Pavel Francouz, které dostal v dnešním zápase důvěru.

Úvodní buly bude vhozeno až po ruské hymně. Ta právě zní halou v Nižném Novgorodu.

00:01

00:31
    První útok vedl hostujíc Traktor. Proskurjakov si už stihl připsat první zákrok. Následuje buly v útočné třetině hostů.

00:46
    Novgorod poslal kotouč jen na icing. Hra se opět přesouvá před Proskurjakova.

01:03
    Domácí gólman už musel vytáhnout slušný zákrok. Musel zlikvidovat několik dorážek soupeře z bezprostřední blízkosti. V nelehké situaci ale obstál.

01:40
    Hosté jsou v úvodu aktivnější. Další útok vedl Glinkin. Jeho střela ale našla jen lapačku připraveného Proskurjakova.

02:31
    Kokujov nahodil na branku Novgorodu. Nikdo z jeho spoluhráčů ale nedokázal tečovat, a kotouč tak skončil v rohu.

03:17
    Z pěkného závaru mezi kruhy nedokázali hosté nic vytěžit. Obránci Torpeda k soupeři rychle přistoupili a odebrali mu puk.

04:03
    Na kotouč si sáhl i český gólman ve službách Traktoru. Jen si však dojel pro nahození za branku a rozehrál.

04:32
    Po Klingbergově střele už však musel Francouz zasáhnout lapačkou a přerušit hru.

05:06
    I Novgorod se na delší dobu usadil v útoku. Formace kolem A. Kosticyna toho však příliš nevymyslela. Nakonec se sama dostala do ofsajdu.

05:22
    Mokin zakončoval svou rychlou akci střelou z pravé strany. První pokus byl zblokovaný, i dorážkou ale Proskurjakova dobře protáhl.

06:17
    Tempo hry se začíná zrychlovat. Francouz musel vyřešit nebezpečí v podobě tečovaného nahození. Poslal ho do ochranné sítě, buly bude následovat po komerční přestávce.

06:38
    Zajímavou střelu vyslal Růžička. Z dobré pozice ale brankáře domácích neohrozil, do jeho pokusu vložil hůl jeden z obránců.

07:36
    Piganovič šel do útočné třetiny za nahozením hodně odvážně. Francouz před ním raději schoval kotouč v lapačce.

07:54
    Odpískán icing Torpeda.

08:15
    Pěknou individuální akcí se prezentoval Andrej Kosticyn. Obhodil si obránce a vyslal střelu do horní části branky. Francouz ale zasáhl.

09:09
    Po nepovedeném stratu domácích už sledujeme vyrovnanou bitvu. Oba celky se v útoku pravidelně střídají.

09:19
    Nelehký zákrok pro českého gólmana. Francouz nejdříve musel zastavit střelu z velkého úhlu a následně i dorážku, která ho zasáhla do masky.

10:02
    Růžička zavezl kotouč do útoku. Neměl před sebou spoluhráče, kterému by mohl nahrát, a tak napřáhl ke střele. Tu Proskurjakov vyrazil do rohu kluziště.

10:35
    Proskurjakov přerušuje hru druhým zákrokem v krátkém časovém sledu. Bude se tedy znovu vhazovat v útoku hostů.

11:05
    Potapov na okamžik vyjel s pukem do středního pásma. Rozhodčí odpískali ofsajd.

11:27
    Klingberg si vytvořil slušnou šanci, když objel obránce a stanul před Francouzem sám. Český gólman ale dokázal výborně zasáhnout betonem a vzít domácím šanci.

12:19
    Martynov na druhé straně vyslal dělovku, kterou ale beci Torpeda srazili do rohu.

12:38
    Na střely je stále o něco aktivnější Traktor. Jedinou větší šanci si ale vytvořil Klingberg z Novgorodu.

13:10
    Po komerční přestávce se bude vhazovat po pravici Proskurjakova, který zasáhl lapačkou.

14:08
    Sledujeme pasáž hry ve středním pásmu. Oba celky se neúspěšně snaží usadit se v útoku.

14:21
    Francouz si musel připsat další těžký zákrok. Kuljomin před ním dorážel z hranice brankoviště. Český brankář vyrazil betonem.

15:59
    Torpedo je v útoku však zatím mnohem více nebezpečné. Traktor se navíc musí bránit v oslabení, jelikož má Novgorod výhodu.

16:18
    První vyloučení zápasu. Premiérová přesilovka čeká Torpedo. Glovatsky si odsedí dvě minuty za podražení.

17:02
    Novgorod je natlačen v útoku, bojuje však jen u mantinelů. Obránci Traktoru zatím odvádí dobrou práci.

17:33
    Pavel Francouz zůstává po akci, kterou uzavřel dorážkou z bezprostřední blízkosti Videll, ležet ve svém brankovišti. Loňský mistr ELH se asi bude muset poroučet z branky. Těžko říci, jestli mu zranění způsobil kotouč, nebo dorážející hrč. Ve svém pracovišti zatím jen klečí s bolestivou grimasou.

17:33
    Do branky nastupuje Demčenko. Francouze dokonce museli z ledové plochy dopravit za pomocí nosítek.

17:56
    Hosté vyhazují a narušují útok Torpeda. To musí založit novou útočnou akci.

18:18

19:01
    Poslední minuta se dohrává ve středním pásmu. Ani jeden z celků se už nikam příliš nežene.

19:58
    Kondratěv ještě stihl vyhodit kotouč nedovoleně mimo hrací plochu a na začátku druhé periody čeká Traktor přesilovka.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 19:24.

První perioda je minulostí. Celky do kabin putují za bezbrankového stavu, zápasu zatím chybí větší šance. Jedinou příležitost si vytvořil Klingberg, kterého ale Francouz vychytal betonem. Český gólman ovšem dnešní zápas nedochytá, po situaci z 18. minuty musel být transportován z ledu s výpomocí nosítek. Na jeho místo nastoupil Demčenko.

Statistiky první třetiny:
    Střely – 8:7
    Trestné minuty – 2:2

20:01

20:11
    Úvodní buly vyhráli domácí a hned se ženou do útoku. Nahození dojel Kokujov jako první.

21:02
    Sjomin přihrával zpoza branky do prostoru, kde operoval Tolpenko. Nebezpečnou ránu z první dokázal Demčenko zastavit.

21:34
    Proskurjakov si rovněž připisuje první zákrok třetiny. Borodkinovu ránu ukryl v lapačce.

21:58
    Domácí v plném počtu. Traktor toho v přesilovce moc nevymyslel.

22:39
    Záhy po ubráněném oslabení se Novgorod natlačil do útoku. Obrana Traktoru měla co dělat, aby nápor soupeře zastavila.

22:59
    Mozer si sjel do prostoru levého kruhu a Demčenka pořádně protáhl.

23:15
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Budkin napřáhl na modré čáře ke střele. Jeho pokus byl ovšem zblokovaný a odrazil se na druhou stranu pásma. Tam už byl připravený SERGEJ KOSTICYN, jenž bez obtíží dorazil. Demčenko měl zakrytý výhled, nestihl tak včas zareagovat na změnu dráhy střely a přesunout se na druhou stranu brankoviště. Asistence: Alexander Budkin.
    Sergej KOSTICYN - 1:0

24:05
    Domácí najednou pookřáli a tlačí se stále více do útoku. Demčenko nepříjemné dorážky dokázal zastavit.

24:59
    Další zákrok hostujícího brankáře. Bude se vhazovat v útoku Torpeda.

25:15
    Novgorod se opravdu rozjel! Frolov si vybruslil zpoza braky a nahrál přesně na VLADIMIRA GALUZINA. Ten se z první trefil přesně do horního rohu branky Traktoru. Asistence: Alexander Frolov.
    Vladimir GALUZIN - 2:0

25:15
    Oddechový čas pro hosty.

25:59
    Hosté jsou z inkasovaných gólu jednoznačně zaskočení. Nyní se sice dokázali dostat do útoku, ten však neměl dlouhé trvání.

27:09
    Po time-out zápasu najednou chybí šance. Novgorod jen vyhazuje a Traktor není schopný vypálit.

28:00
    Snad nepříliš pohlednou část třetiny ukončí Davydov, jenž rozehrává další akci zpoza branky Čeljabinsku.

28:33
    Pohledná akce Sergeje Kosticyna k druhé brance nevedla. Domácí forvard si prohodil kotouč mezi nohama obránce, puk však nedojel a bylo po šanci.

29:10
    Proskurjakov si sjel mimo brankoviště pro nahození a lapačkou přerušuje hru. Bude se pokračovat po komerční přestávce.

29:39
    Andrej Kosticyn míří na trestnou. Inkasuje menší trest za hákování, Čeljabinsk tak čeká přesilovka.

29:52
    Domácí však hned v úvodu vyhazují, čímž vyhání Traktor z útoku.

30:25
    Další nepovedená akce hostů. Růžička projel do útoku příliš rychle. Sudí odpískali ofsajd.

30:52
    Další vyhození Novgorodu. Před tím ale musel Demčenko vytáhnout slušný zákrok proti střele z velkého úhlu.

31:39

32:05
    Frolov s Mozerem způsobili v brankovišti Traktoru pořádný rozruch. První jmenovaný zakončoval po obkroužení branky, Mozer se následně snažil dorážet. Bez úspěchu.

32:42
    Klingberg se chtěl na modré uvolnit a dostat se do samostatného úniku. Skákavý pas ale nezpracoval a kotouč mu ujel.

33:46
    Oba celky bojují s přechodem přes útočnou modrou, a tak sledujeme především urputnou bitvu ve střední třetině.

34:13
    Proskurjakov vytáhl perfektní zákrok lapačkou, kterým zabránil hostům ve snížení. Teď mohou hráči Torpeda děkovat svém brankáři.

34:59
    Čeljabinsk se dostal až do vlastního pásma. Rybakov rozehrává za vlastní brankou.

35:45
    Frolov nahazoval naslepo na branku Traktoru. Kotouč nakonec Demčenka pořádně vylekal, protože jen o pár centimetrů minul levou tyčku.

36:54
    Podruhé v zápase na trestnou lavici putuje Andrej Kosticyn, opět za hákování. Přichází tedy přesilovka pro Traktor.

37:07
    Domácí se ihned po buly nebáli vyhodit kotouč na druhou stranu kluziště. Čeljabinsk to musí zkusit znovu.

37:45
    Paré vyslal prudkou střelu z prostoru nad kruhy. Proskurjakov zasáhl ramen a poslal kotouč do rohu.

38:05
    Komplikace pro domácí. Gólman Proskurjakov při svém zákroku podrazil protihráče a dostává menší trest, který za něj odpyká Jegoršev. Torpedo je ale ve třech!

38:40
    Novgorod dokázal vyhodit, z dvojnásobné přesilovky zbývá už jen pár sekund.

38:54
    Traktoru dnes přesilovky nejdou. V pěti proti třem hrál jen ve středním pásmu, Kosticyn už je nyní zpět na ledě.

39:32
    Důležité vyhození. Torpedo mže vystřídat unavené obránce a v klidu dohrát třetinu.

39:53
    Kuljomin ještě dokázal zaútočit. Ukořistil kotouč a šikovnými kličkami se dostal před Demčenka. Hostující gólman ho vychytal.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 20:16.

Prostřední část už byla na branky bohatší. Radovali se však jen domácí hokejisté, kteří vsítili obě branky. Skóre zápasu otevřel Kosticyn a o dvě minuty později na něj navázal Galuzin. Do třetí periody tak půjdou v lepším rozpoložení borci z Novgorodu. Udrží dvoubrankové vedení?

Statistiky druhé třetiny:
    Střely – 7:7
    Trestné minuty – 6:0

40:01

40:05

41:10
    Osnovin se dobře natlačil před branku. Proskurjakov ale dokázal zasáhnout a bylo po šanci.

41:10
    Galuzin si odsedí dvě minuty za hákování. Co předvede Traktor v další přesilovce?

41:48
    Davydov vyslal dělovou ránu, na kterou Demčenko nedosáhl. Kotouč se ale nakonec mezi tři tyče nevešel.

42:36
    Domácí se osvobozují vyhozením kotouče přes všechny čáry.

43:00
    To už bylo v podání Čeljabinsku mnohem lepší! Quint nejdříve úřadoval v mezikruží, odkud dokázal Proskurjakova prověřit, následně pálil z modré čáry. Druhý pokus ale branku minul, přesto gólmana domácích pořádně vylekal, jelikož se kotouč od mantinelu odrazil zpět do brankoviště.

43:10

44:16
    Hosté z Čeljabinsku v přesilovce aspoň lehce pookřáli a více se tlačí do útoku. Dokáží snížit?

44:49
    Na druhé straně ale dostal obrovský prostor Semin, který zakončoval z levého kruhu. Přestože měl ke střele spoustu času, Demčeka neprostřelil.

Nosítka se na ledové ploše v dnešním zápase objevují podruhé. Petrov ve středním pásmu sestřelil Mozera, se kterým to nevypadá vůbec dobře.

45:28
    Petrov za zákrok kolenem inkasuje trest na 5 minut + do konce utkání a už zmizel někde v útrobách stadionu.

46:05
    Domácí už jsou natlačeni před Demčenkem. Čeká je pět minut dlouhá přesilovka.

46:42
    Nepříliš snadný zákrok pro hostujícího brankáře. Ten schytal ránu z bezprostřední blízkosti do masky. Rychle se ale oklepal a hra ani nemusela být přerušena.

47:33
    Traktor vyhazuje až k Proskurjakovovi, který rozehrává.

48:08
    Pěknou kombinaci měl zakončit u pravé tyče volný Klingberg. Odkrytou část branky ale minul, jelikož kotouč nezasáhl ideálně.

48:54
    Další vyhození Traktoru. Vyčerpaná bránící čtveřice tak může rychle vystřídat.

49:44
    Kosticyn poslal kotouč do tandemu na Frolova. Ten vypálil slabší střelu, kterou Demčenko vyrazil před sebe. Kosticynovi se tak naskytla šance dorazit. Ani druhý pokus však úspěšný nebyl.

50:28

50:29
    Videll měl dostatek času ke střele. Trefil však jen střed branky a Demčenkovi nedělalo problém zasáhnout. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

51:05
    Sergej Kosticyn (NNO) to přehnal s agresivitou. Protihráče nejprve sklenul a pak soupeři zasadil pár úderů pěstí. Za své činy dostává 2 + 2 na trestné.

51:48
    Traktor tak čeká čtyřminutová přesilovka. Domácí už ale dokázali vyhodit.

52:15
    Davydov pálil z modré. Jeho rána letěla mimo, a Proskurjakov tak nemusel zasahovat.

53:09
    Traktor kombinuje v útoku. Jen jakékoliv zakončení jeho snaze chybí. Gólman domácích si zatím nemusel přispat vážnější zákrok.

53:48
    Torpedo se brání skvěle. Další kotouč putuje na druhou stranu kluziště.

54:29
    Obrovská šance Čeljabinsku! Osnovin v přečíslení dostal přesný pas a před Proskurjakovem zakončoval sám. Svou pozici chtěl ještě vylepšit kličkou do bekhendu, při té mu ale kotouč sjel z čepele.

55:05

55:23
    Šance pro Novgorod rozhodnout zápas v přesilovce. Pestunov si odsedí dvě minuty za hákování.

55:23
    Oddechový čas pro domácí.

55:50
    Po střele, která minula branku Traktoru, dokázali hostující obránci vyhodit. Hráči Novgordu musejí pro kotouč za vlastní branku.

56:55
    Torpedu se v této přesilovce příliš nedaří. Další kombinace skončila jen nepřesným pasem, který odskákal až do střední třetiny.

57:23

58:00
    Zbývá odehrát poslední dvě minuty. Dokáže ještě Traktor zlomit střeleckou smůlu, která už trvá bez mála 180 minut, a zdramatizovat zápas?

58:18
    Demčenko na střídačce, Traktor to zkouší v šesti!

59:01
    Je rozhodnuto! SERGEJ KOSTICYN ukořistil ve středím pásmu kotouč, nabral rychlost a trefuje prázdnou brankou. Asistence: Ilja Proskurjakov a Oleg Piganovič.
    Sergej KOSTICYN - 3:0

59:29
    Traktor to ještě zkouší v útoku, halou v Nižném Novgorodu už ale krouží mexické vlny.

Je dobojováno! Nižnij Novgorod o svém vítězství rozhodl ve druhé periodě, v níž vsítil dvě branky. Výhru v závěru zpečetil střelou do prázdné branky Kosticyn. Čeljabinsk tak stále hledá střelce, branku už Traktor nevsítil 180 minut – tři celé zápasy! Pro české fanoušky je nepříjemnou zprávou, že utkání nedochytal Francouz, kterého z ledu museli odnést za pomocí nosítek. Snad bude loňský mistr ELH v pořádku...

Martin Růžička (CLJ) 0 + 0
    Pavel Francouz (CLJ) po 18 minutách 0 obdrž. gólů, zápas nedochytal

To je z dnešního duelu vše. Přeji hezký zbytek večera a u onlajnů opět na shledanou! (20:58:27)

David Soumar

Branky a nahrávky: 24. Kosticyn (Budkin), 26. Galuzin (Frolov), 60. Kosticyn (Proskurjakov, Piganovič)

Traktor Čeljabinsk: Francouz (18. Demčenko) – Quint, Borodkin, Davydov, Martynov, Petrov, Šinin, Žuldikov – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Popov, Glinkin, Pestunov – Osnovin, Paré, Růžička – Glovatsky, Kručinin, Afonasjevskij – Mokin.

Rozhodčí: Kadyrov, Soin – Maitak, Pronskich