Zvolen – Nitra 6:3 (kon.) | Košice – Banská Bystrica 0:1 (kon.) | Martin – Skalica 3:0 (kon.)
Poprad – Trenčín 2:4 (kon.) | Piešťany – Žilina 4:2 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
MsHK Žilina
sk Neděle 13.09.2015, 18:00 • Easton Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 2. kolo

Po tretinách 2:0, 1:2 a 1:0 sa zápas skončil 4:2. Tri body teda ostávajú v kúpeľnom meste.
    S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem pekný zvyšok večera. (20:29:39)

59:50
    Odrátavajú sa posledné sekundy zápasu.

58:12
    Prvá piešťanská formácia robí problémy žilinskej pätici, skúšajú to na Tomeka zo všetkých strán, brankár sa však zatiaľ drží.

57:00
    Zostávajú ešte tri minúty do konca tretej tretiny. Podarí sa Vlkom zdramatizovať zápas?

56:03
    Po strele Róberta Hunu z uhla skúšal dorážať Richard Huna, ale Rybár sa vyznamenal proti týmto hokejovým dvojičkám.

55:08
    A opäť sa opakujú obrazy z prvej tretiny, kedy sú pri puku najmä domáci a hostia sa síce snažia dostať do tretiny či zakončenia, ale Havrani si dobre plnia defenzívne úlohy.

54:30
    Hra prerušená po prihrávke rukou.

54:00
    Brňákova dva pokusy boli nepresné, opečiatkoval len zadný mantinel.

Dnešné stretnutie sleduje 1009 divákov.

53:21
    Žilinčania sa dostali do útočnej tretiny, ale hráči Piešťan ich zahnali do rohu a napokon puk zašliapli.

52:53
    Útočnú snahu hostí zastavil hvizd rozhodcu – ofsajd.

52:12
    Drábek sa pokúšal individuálne presadiť, Rybár bol však proti a puk ukryl vo výstroji. Vhadzovať sa bude po jeho pravej ruke.

51:02
    Filo nešťastne zasiahol Kuraliho do tváre, za čo sa mu hneď hráč ospravedlnil.
    RUČKAY - 4:2

50:18
    Piešťany dali gól!
    Holovič skvele zabojoval o puk pri pravej tyčke Tomekovej brány, poslal puk pred bránu, Tomek sa poň naťahoval, ale nedosiahol naň, ale dosiahol na neho JAKUB RUČKAY, ktorý ho poslal do odkrytej brány.
    Asistencie: Martin Filo, Marcel Holovič

49:46
    Strela švihom z ľavého kruhu Tomeka vôbec neprekvapila. Brankár mal miesto, kam puk mieril, vykryté.

49:02
    Hostia zakladali útočnú akciu za vlastnou bránou, ale nedostali sa cez stredné pásmo. Puk až k brankárovi vyslal zo stredného pásma Kučera.

48:23
    Je zvláštne, že Ježeka nevylúčili. Diváci na tohto hráča pískali.

48:21
    Rybár sa pustil do šarvátky, keďže Ježek bol dosť nepríjemný a dorážal na brankára. Tohto hráča Žiliny si po brankárovi vzali do parády dvaja obrancovia.

47:22
    Stupka nahodil puk do útočného pásma, Rybár ho pre istotu prikryl a prerušil hru.

46:26
    V tretej tretine si Rybár zachytá viac ako dosť. Žilina chce vyrovnať a zodpovedá tomu aj zvýšená streľba.

46:14
    Róbert Huna vyhral buly, dostal sa tesne pred Rybára, ale puk napálil len do neho.

46:08
    Rybár nevedel, kde je puk po Hunovej strele švihom. Richard Huna je teda v úplnom poriadku.

45:40
    Konečný je dnes pri streleckej chuti. Aj teraz preveril pozornosť Rybára. Brankár puk vyrazil vyrážačkou až na ochrannú sieť.

44:40
    Hrá sa systémom hore dole, ale brankári sú v týchto momentoch bez práce.

43:27
    Žilina hrá už vyše 5 minút v početnej výhode, ale nedokážu túto výhodu pretaviť do gólu.

43:03
    Rybár zasahoval po strele Grmana, hrá sa už 5 na 4.

42:43
    Konečný mal tečovať pred Rybárom, ale netrafil puk.

41:54
    50 sekúnd hry 5 na 3.

41:54
    Kotaška za úmyselné vyhodenie puku dostáva menší trest.

41:07
    Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary a zbierajú drahocenné sekundy.

40:59
    Za podpory dvoch spoluhráčov Huna opúšťa ľadovú plochu, diváci mu tlieskajú – sympatické gesto.

40:59
    Pri hráčovi je lekár, snáď bude môcť hráč pokračovať.

40:59
    Richard Huna po kontakte s Kotaškom zostal ležať v rohu klziska.

40:17
    Drevenák sa krásne uvoľnil a dostal pred Rybára. Z blízkosti však brankára neprekonal.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Máme za sebou aj druhú tretinu, v ktorej padli tri góly. Najskôr inkasovali hostia, no o 15 sekúnd inkasovali aj hostia. V závere tretiny sa opäť presadili vlci a upravili stav na 3:2. V tretej tretine sa máme na čo tešiť, keďže hostia budú mať k dispozícii takmer trojminútovú presilovku.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:40
    Gachulinec vyhadzuje puk cez všetky čiary.

39:20
    Hostia sa okamžite usadili v pásme.

39:00
    Zostáva nám posledná minúta druhej tretiny.

38:43
    Tomčák dostáva dvojitý menší trest za nebezpečnú hru vysokou hokejkou. Bola tam totiž krv.

38:43
    Na ľade ostáva ležať Kubiš, ktorý dostal hokejkou do tváre.
    DREVENÁK - 3:2

38:16
    Žilina dala gól!
    V závere druhej tretiny padol gól po ďalšej nenápadnej akcii. Spoza brány nahrával Drábek MILANOVI DREVENÁKOVI, ktorý poslal puk pomedzi Rybárove betóny.
    Asistencie: Jakub Drábek, Aleš Ježek

37:52
    Ježek prešiel po pravej strane až do útočného pásma a donútil Rybára k zákroku. Po dlhšom čase si tak zachytal aj brankár domáceho celku.

36:41
    Filo strieľal spoza obrancu, Tomek mal menšie problémy so zneškodnením tohto pokusu, ale napokon túto čiernu gumu schoval pod lapačkou.

36:20
    Hostia v plnom počte.

36:01
    A hostia opäť vyhodili puk, domácim sa nedarí opäť sa usadiť v pásme.

35:39
    Obrana Žiliny vyhodila puk zo svojho obranného pásma.

35:21
    Teraz preveril pozornosť Tomeka, zdá sa mi, že to bol Balej. Brankár uspel.

35:05
    Piešťany sa až teraz dokázali usadiť v útočnom pásme.

34:32
    Makovský sa previnil proti pravidlám a oslabuje svoj tím.

33:29
    Konečný sa dostal do rýchleho brejku, Rybár bol na neho pripravený a nedovolil mu poslať puk do siete.

32:58
    Piešťanskí hokejisti okupujú útočné pásmo, konkrétne to bola tretia formácia.

31:24
    Šimíček skúšal delovkou prekvapiť brankára hostí, ten však bol pripravený a puk radšej schoval pod lapačkou, keďže hráči v žltých dresoch sa už rútili do dorážky.

30:35
    Hostia majú´problém s prechodom do útočného pásma, Piešťany sú dnes lepšie ako v ofenzíve, tak aj v defenzíve.

29:44
    Po vyhranom buly sa domáci opäť dostali do zakončenia, Tomek si pripisuje ďalší úspešný zákrok.

29:35
    Aktívny Kučera teraz preveril Tomeka strelou z ľavého kruhu. Brankár však puk ukryl vo výstroji.
    ŠIMÍČEK - 3:1

28:59
    JAKUB ŠIMÍČEK dokázal využiť dieru v žilinskej obrane a prekonal bezbranného Tomeka medzi tromi žrďami.
    Asistencia: Richard Filip
    LIPOVSKÝ - 2:1

28:42
    ADRIÁN LIPOVSKÝ potešil priaznivcov Žiliny, keď po skvelej prihrávke z pravej strany poslal puk do siete.
    Asistencia: Jakub Kubiš, Michal Grman

28:29
    Ručkay dnes hrá s chuťou a opäť sa dral na Rybára, ale ten s jeho bekhendovom zakončením problém nemal.

28:00
    Makovský poslal na Rybára nepríjemne štipľavú strelu, Konečný sa pokúšal o dorážku, nebol však úspešný. Žilinčania hrajú v druhej tretine oveľa lepšie.

27:17
    Hostia sa dostávali už-už do šance, napokon rozhodca hru prerušil.

26:49
    Grman pálil od modrej a Rybár vytiahol výborný zákrok.

26:22
    Brancis oslabil svoj tím, podarí sa Žilinčanom streliť kontaktný gól?

25:57
    Hostia sa dostali do prečíslenia 3 na 2, ale svoju akciu zbrzdili a nevyťažili z tohto prečíslenia nič.

24:41
    Teraz musel byť v pozore Tomek, keďže do útoku sa dostali domáci.

24:25
    Makovský to skúšal od pravého mantinelu, ale netrafil bránu.

23:51
    Schronerova delovka od modrej teraz skončila na hrudi Patrika Rybára. Vhadzovať sa bude pred piešťanským gólmanom.

23:25
    Domáci sa hneď po skončení oslabovky vrútili do útočného pásma, ale nenarobili tam veľkú šarapatu.

23:13
    Domáci v plnom počte.

22:56
    Leško skúšal strelecké šťastie od modrej čiary, Rybárova lapačka bola na správnom mieste.

22:13
    Tak až teraz sa podarilo hosťom usadiť sa v útočnom pásme, ale nič svetoborné zatiaľ nevymysleli.

21:49
    Hostia sa nedokážu usadiť v útočnom pásme, domáci skvele bránia.

21:11
    Holovič dostáva menší trest a hostia majú šancu na zníženie stavu.

20:44
    Tak napokon sa k strele dostal až obranca domácich Gachulinec, no brankár bol pozorný a puk skryl pod lapačkou.

20:13
    Žilinčania vstúpili do tretiny dravo, aktívne, uvidíme či to pretavia i do gólu.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Hráči už nastupujú na ľad, o pár sekúnd sa začne druhá tretina.

Máme za sebou prvú tretinu, v ktorej jednoznačne dominovali domáci hokejisti. Tí otvorili skóre v 11. minúte, kedy dopravil puk za Tomekov chrbát Hrehorčák a o 2 minúty neskôr sa to podarilo aj Ručkayovi po skvelej prihrávke Holoviča.
    Uvidíme, čo tímy ukážu po prestávke.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

18:09
    Zakázané uvoľnenie v podaní Žiliny, hra sa presťahuje opäť pred Tomeka.

18:03
    Tomek si musí vymeniť prilbu, niečo si vysvetľuje s hlavným rozhodcom, ktorý pri ňom stojí a kontroluje jeho výmenu.

18:03
    Jednoznačne lepším tímom sú v prvej tretine Piešťany. Žilina sa dostáva do útočného pásma len ojedinele.

17:17
    Kučera sa dostal do dobrej šance, no trafil len žŕdku. Obrovská šanca.

16:30
    Tomáš Bulík sa v početnej nevýhode dostal do úniku, ale Patrik Rybár dobre zasiahol a jeho samostatný nájazd zneškodnil.

16:15
    Ježek má opäť problémy s domácimi hráčmi. Rozhodca ho poslal na trestnú lavicu, aby sa schladil.

15:52
    Žilina sa dostala do zakončenia, konkrétne to bol Martin Ježko.

15:30
    Kučera bol príliš aktívny a dobiedzal do Tomeka, čo sa nepáčilo Ježekovi, tak si to "vydiskutovali" zoči voči. Rozhodca celú akciu upokojil.

15:06
    Domáci nemali problémy v defenzívnej činnosti a opäť rútia do útoku.

14:21
    Trma-vrma pred Tomekovou bránou. Stantien sa ešte dostal do šance, keď dorážal, ale Tomekovi sa podarilo puk zastaviť.

13:39
    Nepresnosť v strednom pásme znamenala ukončenie žilinského útoku.

13:00
    Útočnú akciu domácich zastavil ofsajdový verdikt, keďže Balej bol v útočnom pásme skôr ako puk.
    RUČKAY - 2:0

12:36
    Holovič z pravého kruhu poslal spätnú prihrávku na druhú stranu JAKUBOVI RUČKAYOVI, ktorý poslal puk do prázdnej brány, keďže Tomek sa nestihol presunúť.
    Asistencie: Marcel Holovič, Martin Filo

11:12
    Richard Huna sa dostal do rýchleho brejku a vypálil z ľavého kruhu. Puk však Rybár vyrazil na ochrannú sieť.

10:53
    Piešťany strelený gól posmelil a sú aktívnejší.
    HREHORČÁK - 1:0

10:18
    Po nenápadnej akcii tu máme otvárací gól stretnutia. Štvrtý útok sa dostal do útočnej tretiny a PETER HREHORČÁK poslal puk za Tomekov chrbát.
    Asistencie: Jozef Tibenský.

08:27
    Filo prekorčuľoval celé ihrisko, dostal za z pravej strany do zakončenia, ale Tomek puk zachytil.

06:49
    Drevenák bol aktívny v útoku, pálil z otočky, ale Rybár dobre zasiahol. Puk síce spadol pred gólmana, ale nikto v zelenom drese tam nestál, aby mohol doraziť.

06:02
    A bleskurýchly útok domácich, ale ani oni sa neradujú z gólu, keďže strelu z ľavej strany Tomek zneškodnil.

05:52
    Prečíslenie 3 na 2 končilo strelou Hochela, ale jeho pokus bol nepresný.

05:15
    Domáci sa pripravili nepresnosťou o puk a museli sa brániť žilinskému útoku.

04:00
    Chybná prihrávka v obrannom pásme domácich, k puku sa dostal na hranici ľavého kruhu Švec a prekvapil Rybára, ktorý ale dokázal puk ukryť vo výstroji.

03:37
    Nedorozumenie na strane hostí, k puku sa dostávajú domáci.

03:15
    V obrovskej šanci sa ocitol Ručkay, ktorý si nakorčuľoval z pravej strany medzi kruhy, ale Tomek jeho strelecký pokus vychytal.

02:42
    Výborná práca žilinskej defenzívy. Hochel o chvíľu naskočí na ľad.

01:43
    Domáci sa nie a nie usadiť v útočnom pásme. Nedarí sa im hrať presilovú hru podľa predstáv.

01:18
    Piešťany musia zakladať útok až za svojou bránou.

01:06
    Hochel zastavil Ručkaya nedovolene, domáci hrajú presilovú hru.

00:48
    Po úvodnej aktivite sa k puku dostali domáci. Do koncovky sa dral Ručkay, hosťujúci obranca ho ale zastavil.

00:17
    Po úvodnom buly sa do útočnej tretiny dostali Žilinčania, bránu ale neohrozili.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Vypočujeme si hymnu Slovenskej republiky.

Domáci budú hrať v žltých dresoch, hostia v zelených.

Hráči už sú nastúpení na ľadovej ploche, o chvíľku začíname.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

ŠHK 37 Piešťany: Rybár – Filip, Gachulinec, Brňák, Kotaška, Hudec, Gipters, Hluch, Krot – Šimíček, Stantien, Belluš – Ručkay, Holovič, Filo – Kučera, Brancis, Balej – Hrehorčák, Horčák, Tibenský

MsHK DOXXbet Žilina: Tomek – Grman, Kurali, Makovský, Hochel, Leško, Niník, Mendrej, Lipovský – Huna Ró., Huna Ri., Rehák – Stupka, Bulík, Konečný – Drevenák, Ježek, Drábek – Kubiš, Švec, Schroner

Rozhodca: Baluška – Kacej, Výleta.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri ďalšom pokračovaní našej najvyššej hokejovej súťaže. Tipsport Liga má dnes na programe svoje 2. kolo, v rámci ktorého uvidíme aj súboj Piešťan so Žilinou.

Domáce Piešťany sa v minulom kole predstavili na ľade Skalice. Záhorácka misia bola pre zverencom trénera Gudasa úspešná a hokejisti z kúpeľného mesta získali tri body za výhru 5:3. Spomedzi Piešťanov najviac zažiaril 33-ročný krídelník Jozef Balej, ktorý sa postaral o dva presné zásahy svojho tímu a na jeden aj prihrával. S tromi kanadskými bodmi je tak aktuálne na delenej prvej priečke v tabuľke produktivity celej súťaže.

Hostia zo Žiliny v prvom kole cestovali na východ republiky. V Košiciach ich čakal súboj s aktuálnym majstrom, ktorého sa ale mužstvo vedené trénerom Jančuškom vôbec nezľaklo. Žilinčania dokonca v zápase veľmi dlho držali vedenie na svojej strane a duel dotiahli až do predĺženia, no v ňom ich napokon schladil 20-ročný útočník Košíc Šoltés. Spomedzi "vlkov" bola štatistiky najúspešnejšia trojica Milan Drevenák, Jakub Drábek a Tomáš Bulík, pričom prví dvaja menovaní si na svoje konto pripísali gól a asistenciu a Bulík dve gólové prihrávky.

Stretnutie v Piešťanoch sa začína o 18:00. Sledujte tento textový prenos a určite vám z neho neunikne nič podstatné.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Petra Beblavá

Branky a nahrávky: 11. Hrehorčák (Tibenský), 13. Ručkay (Holovič, Filo), 29. Šimíček (Filip), 51. Ručkay (Holovič) – 29. Lipovský (Kubiš, Grman), 39. Drevenák (Drábek, Ježek)

MsHK Žilina: Tomek – Grman, Kurali, Makovský, Hochel, Leško, Niník, Mendrej, Lipovský – Huna Ró., Huna Ri., Rehák – Stupka, Bulík, Konečný – Drevenák, Ježek, Drábek – Kubiš, Švec, Schroner

Rozhodčí: Baluška – Kacej, Výleta