Boavista – FC Ferreira 0:1 (kon.)
Boavista FC
0:1 (0:0)
FC Paços Ferreira
Pondělí 14.09.2015, 21:00 • Estádio do Bessa Século XXI, Porto • Portugalská Primeira Liga • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý den! Vítejte u sledování textového přenosu ze zápasu portugalské Primeira ligy mezi Boavista FC a FC Paços Ferreira. Výkop je naplánován na 21:00.

Boavista se zatím krčí ve spodních patrech tabulky se ziskem čtyř bodů. Portský celek vstoupil do sezóny remízou 1:1 na hřišti Setúbalu, poté sice doma udolal nováčka z Tondely 1:0, v Braze však Boavista schytala debakl 0:4.

Ferreiře se v probíhajícím ročníku poměrně daří, hostující celek ještě nepoznal hořkost porážky. Po úvodní výhře 1:0 nad Académicou Paços remizovali 1:1 na Sportingu a stejným poměrem i doma s Aroucou.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Boavista FC: Mika – Vinicius, Henrique, Inkoom, Figueiredo, Lima, Gabriel, Mandiang, Manuel, Uchebo, Luisinho.
    Náhradníci: Correia, Tengarrinha, Pouga, Rivaldinho, Sampaio, Santos, Gideão

FC Paços Ferreira: Marafona – Ricardo, Góis, Cardoso, Vieira, Pelé, Christian, Jota, Andrézinho, Silva, Paraiba.
    Náhradníci: Minhoca, Romeu, Santos, Defendi, Henrique, Osei, Martins

Rozhodčí: Mota – Vieira, Fernandes.

Aktéři jediného dnešního duelu portugalské ligy už jsou na trávníku, zápas co nevidět začne!

1

1
    Výkopu se ujali domácí, nicméně míč poslali dlouhým výkopem až k Marafonovi.

2
    Hned zkraje mohli jít Paços do vedení, míč se totiž odrazil v šestnáctce k volnému Diogu Jotovi, ten však pálil příliš vysoko!

3
    Boavista zažívá hrůzostrašný start do zápasu, domácí gólman Mika včasným výběhem proti upalujícímu Vieirovi zabránil téměř jistému gólu!
    3. Mikův skvělý zákrok

4
    Domácí lodivod Petit je s dosavadním vývojem očividně nespokojený, aktuálně jsou u míče opět hosté hrající ve žlutých dresech.

5
    Hráči Ferreiry si nerozuměli a Andrézinhův hybrid mezi centrem a střelou skončil v zámezí.

6
    Zadák Vinicius čistě u postranní čáry odstavil soupeře od míče, posléze navíc vybojoval autové vhazování pro Boavistu.

7
    Paulo Vinicius se s tím opět nepáral a bez sebemenšího váhání poslal míč podrážkou své kopačky do autu.

9
    Počáteční nápor Paços je tytam, domácí postupně přebírají iniciativu a nyní navíc vybojovali rohový kop.

10
    Centr od rohového praporku přesně trefil Viniciusovu hlavu, od níž se kulatý nesmysl odrazil přímo do Marafonovy náruče.

11
    Profesorsky hrající hosté o míč přišli, o dvě třídy rychlejší hráči v černobílé soupravě míří do dalšího protiútoku.

12
    Centr na Michaela Ucheba byl příliš dlouhý, nigerijský forvard na skákavý míč nedosáhl.

14
    Ricardův centr ztroskotal na Inkoomovi, který zákrokem na hranici pravidel získal kontrolu nad míčem.

14
    Nuno Henrique na hranici šestnáctky složil Diega Jotu a vysloužil si za to žluté napomenutí.

16
    K exekuci následného přímého kopu se postavil Christian, jehož střela do levého horního rohu jen těsně přeletěla Mikovu svatyni!
    16. Christianův přímý kop

17
    Miguel Vieira má spoustu času na rozehrávku, hosté zakládají další akci z hloubi vlastní poloviny.

18
    Góis krátce po laciné ztrátě míče získal kulatý nesmysl zpět, pomohlo mu k tomu zaváhání Diega Limy.

19
    Už už to vypadalo, že by Luisinho mohl upalovat proti Marafonovi, ale hostující zadáci jej včas dostihli.

20
    Tísněný Zé Manuel to zkusil z ostrého úhlu, hostující gólman v poklidu zasáhl.

21
    Trma-vrma ve středu hřiště pramenila v další rychlý brejk domácích, na jehož konci stál Luisinho, který těsně minul pravou tyč Marafonovy svatyně!

23
    Paços v posledních minutách působili trošku zaskočeným dojmem, nyní se to hosté snaží napravit. Góis ale nestihl dlouhý míč do běhu na hrací ploše, pas z pravé strany hřiště byl příliš prudký.

24
    Ouha, málem jsme byli svědky parádního vlastňáku! Fábio Cardoso nešťastně tečoval centr z levé strany do šibenice. Marafona sice na poslední chvíli zasáhl, nepěkně se však narazil do brankové konstrukce a nyní se svíjí na trávníku v bolestech!
    24. Marafonův parádní zákrok

25
    Marafona už je na nohou, domácí budou zahrávat rohový kop.

26
    Mandiangův centrovaný míč do pokutového území neznamenal žádné nebezpečí, Marafona uvede kulatý nesmysl zpět do hry odkopem od své branky.

28
    Edson Paraiba upadl po kontaktu s dvěma protihráči v šestnáctce, sudí Mota se ale rozhodl pokutový kop nenařídit!

29
    Uchebův přízemní míč do vápna se neujal, hostující defenzíva si poradila.

30
    Idrissa Mandiang měl před sebou spoustu volného prostoru, a tak vypálil. Naneštěstí pro něj a pro Boavistu mířil přímo do náruče připraveného Marafony.

31
    Ofsajd a v něm Nigerijec Uchebo, další akce domácích ztroskotala na praporku pomezního arbitra.

32
    Mandiang poblíž půlící čáry uklouzl, když se snažil zpracovat prudký pas a míč získali hráči Paços.

34
    Diogo Jota vypálil bez přípravy, jeho dělovka však proletěla o pár metrů vedle pravé tyče Mikovy svatyně!

35
    Fábio Cardoso odzbrojil Uchebeho, domácí však budou mít k dispozici autové vhazování.

36
    Figueiredův centr z otočky mířil přímo do Marafonovy náruče – žádný problém pro hostujícího brankáře.

37
    Ztrátu míče domácích doprovází bouřlivý pískot, jeden z hráčů Boavisty byl podle fanoušků černobílých nedovoleně zastaven.

38
    Domácí ukázkově uklidnili hru, postupně se zbavili všech napadajících hráčů soupeře a Vinicius tak má na rozehrávku spoustu času.

39
    Trma-vrma před Mikou pramenila v to, že dva hostující hráči upadli, nicméně ani tentokrát se o penaltové zákroky nejednalo.

41
    První půle se již pomalu chýlí ke konci, Marafona má spoustu času na rozehrávku.

42
    Gabriel Reuben to zkusil z uctivé vzdálenosti, Marafona však byl v pravý čas na správném místě.

43
    Hostující gólman si musí připadat jako u Verdunu, nyní těsně vedle pravé tyče jeho svatyně proletěla tvrdá rána z nějakých dvaceti metrů!
    43. Nebezpečná střela z velké vzdálenosti

44
    Gabrielovi se vůbec nechce na nohy, zdá se, že do kabin se půjde za bezbrankového stavu.

45+1
    Cardoso vidí za strkanici u postranní čáry žlutou kartu.

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Skutečně tomu je tak. Po první půli stále platí stav 0:0. Aktivnějším celkem byli domácí, veškeré šance Boavisty však pochytal ve skvělé formě chytající Marafona. Ten musel paradoxně vytáhnout nejtěžší zákrok proti vlastnímu spoluhráči, Cardosa totiž "dělily" centimetry od parádního vlastňáku. Druhá půle začne ve 22:05.

46

47
    Hosté o míč prakticky okamžitě po rozehrávce přišli, následovat bude autové vhazování v podání Viniciuse.

48
    Mika se srazil s Diogem Jotou, následovat bude odkop od branky domácího gólmana.

49
    Andrézinho doslova za minutu dvanáct uklidil míč do bezpečí před Uchebou, který se už už chystal napřáhnout.

50
    Marafonův nepřesný výkop končí na hrudi Idrisse Mandianga, Boavistští zakládají další postupný útok.

51
    Na druhé straně atakoval Miku rychlík Vieira, ale na míč mířící do rukavic domácího gólmana nedosáhl.

52
    Zé Manuel měl na kopačce úvodní gól, ale bez přípravy vypálil jen o pár centimetrů vedle!

52
    Samuel Inkoom vidí žlutou kartu, hosté budou zahrávat přímý kop.

53
    Neskutečné! Inkoom podruhé během minuty zákrokem ve stylu kamikadze zboural unikajícího soupeře u postranní čáry a je poslán předčasně do sprch!
    53. Červená karta po 2. žluté

54
    Diogo Jota byl hned dvěma hráči domácích sražen ve vápně k zemi, ani tentokrát však sudí penaltu nenařídil!

55
    A protestující Andrézinho následně dostává žlutou kartu.

55
    Diego Lima má pro dnešek odpracováno, na hřišti jej nahrazuje Tengarrinha.

57
    Uchebo hlavou uvolnil Zé Manuela, ale Marafona byl u míče o zlomek sekundy dříve!

57
    Do hry se podívá i Fabio Martins, jenž nahradil Andrézinha.

58
    Začíná se přiostřovat, v nebývale rozkouskované hře si přijdou na své především fanoušci rugby či řeckořímského zápasu.

60
    Uchebo na levém křídle přišel o míč, což je doprovázeno další sprškou emocí a pískotu. Domácí následně vybojovali další rohový kop, v dnešním utkání už čtvrtý.

61
    Henrique si nekomplikoval život a bez váhání poslal míč do zámezí. Následovat bude vhazování ve prospěch Paços.

62
    Trestuhodně neobsazený João Silva hlavičkoval z hranice malého vápna, ale skvělou příležitost zazdil a míč poslal o několik metrů vedle!
    62. Silvova trestuhodně nepřesná hlavička

63
    Míč se přelévá ze strany na stranu, Pelé se před malou chvilkou zmocnil kulatého nesmyslu poblíž půlící čáry. Podaří se mu uklidnit hru?

64
    Fabio Martins vypálil z hranice pokutového území, Mika tygřím skokem zabránil gólu!

65
    Vzápětí se zrodila obrovská šance i na druhé straně, ale Idriss Mandiang ze skvělé pozice trefil jen nohu zdánlivě bezmocného Marafony!
    65. Mandjangova skvělá příležitost

66
    Prakticky neviditelný Edson Paraiba je stažen ze hřiště, místo něj si zahraje Minhoca.

68
    Paulo Henrique přidržel za dres unikajícího Zé Manuela a obdržel žluté napomenutí.

69
    Domácí spálili další obrovskou příležitost! Uchebo utekl zadákům ve žlutých dresech a poté předložil do tutové pozice míč Zé Manuelovi, ten však nepochopitelně minul svatyni nicnetušícího Marafony!
    69. Zé Manuel selhal v největší šanci utkání

70
    Do konce zbývá něco přes dvacet minut, dočkáme se gólů? Ani jeden tým zatím nedokázal proměnit žádnou z mnoha šancí.

71
    Idriss i s porcí štěstí vtipnou zadovkou uvolnil Gabriela, ten však z hranice pokutového území nedokázal kulatý nesmysl trefit ideálně – Marafona pohotově zasáhl!

73
    Ricardo zatáhl za záchrannou brzdu a ošklivým skluzem poslal k zemi o parník rychlejšího Ucheboa. Hostující kapitán může být rád, že za to vidí "jen" žlutou kartu.

74
    Po následné standardní situaci se míč dostal nečekaně k opodál stojícímu Zé Manuelovi, který ani další z arzenálu svých pokusů nenasměroval mezi tři tyče.

75
    Na vzdálenější tyči volný Uchebo obdržel chirurgicky přesný centr, ale rozhodl se celou akci ještě vyšperkovat přihrávkou na lépe postaveného kumpána. Špatné rozhodnutí, Uchebův pas totiž postrádal nejdůležitější atribut: přesnost.

77
    Hostující lodivod Jorge Simão odložil své slušivé sáčko a přihlížel standardní situaci v podání svých svěřenců. Pelé ale pálil vysoko nad, Mika se za letícím míčem pouze ohlédl.

78
    Tempo hry se znovu začíná uklidňovat, další minuty napoví, zdali se jedná o ticho před bouří či znamení bezbrankové plichty.

79
    Kulatý nesmysl je v rukavicích gólmana Miky, strážce boavistské svatyně má spoustu času na rozehrávku, s níž nijak nespěchá.

80
    Gabriel si všiml na pravé straně neobsazeného rychlonožku Ucheby, jehož následný centr do pokutového území na Zé Manuela postrádal přesnost i razanci.

81
    Hosté kombinují v hloubi vlastní poloviny, hráči Boavisty jsou sešikovaní poblíž půlící čáry a do žádného zběsilého napadání se deset minut před koncem nepouštějí.

81
    Hostující středopolař Pelé přidržel Manuela a dostává za to žlutou kartu.

82
    Michael Uchebo za hlasitého aplausu domácích příznivců opouští bojiště, na jeho místo nastupuje Anderson Correia.

83
    To snad není pravda! Zé Manuel neuspěl tváří v tvář dezorientovanému Marafonovy a následná dorážka střídajícího Correiy do poloodkryté hostující svatyně mířila příliš vysoko!
    83. Zé Manuel selhal tváří v tvář gólmanovi

84
    Jorge Simão naposledy střídá, Pelého nahrazuje Oseiem.

86
    Do konce základního časového rámce zbývá nějakých pět minut, míč se v poslední době pohybuje především v okolí půlící čáry.

87
    Nic se na tom nemění ani teď, kulatý nesmysl má ve své moci rozehrávající gólman Marafona.

89
    Ferreira právě vstřelila branku!
    Neuvěřitelná série minel v podání domácích posílá Paços těsně před koncem do vedení! DIOGO JOTA využil školácké chyby ve středu hřiště, dárečku v podobě Henriqueho lajdáckého zkratu a nešťastného odrazu míče od Miky, aby nakonec uklidil míč do prázdné branky!
    89. JOTA - 0:1

90
    Nad rámec základní hrací doby sudí Mota nastavuje čtyři minuty!

90+1
    Do hry se na posledních pár minut podívá Pouga, který na trávníku vystřídal Viniciuse.

90+2
    Hosté drží míč na svých kopačkách, vše nasvědčuje tomu, že si Ferreira odveze z Porta tři body!

90+2
    Ani střídající Anderson Correia nakonec nevyvázne bez žlutého napomenutí.

90+3
    Zápas se už pouze dohrává, nespokojení příznivci Boavisty už houfně opouštějí hlediště.

90+4

Je dobojováno! Boavista byla prakticky po celý druhý poločas lepším týmem, nicméně domácí se prezentovali naprosto žalostnou produktivitou. A Paços trestali! Pět minut před koncem černobílí naprosto propadli ve středu hřiště a sérií neuvěřitelných chyb darovali gól Diogu Jotovi. Ferreira si tak odváží z Estádio do Bessa Século XXI. cenné tři body, naopak hráčům Boavisty zůstaly jen oči pro pláč. Z mé strany je to vše, příště na počtenou! (22:58:12)