Rostov – Machačkala 1:0 (kon.)
FK Rostov
1:0 (1:0)
Anži Machačkala
Pátek 18.09.2015, 18:00 • Stadion Olimp - 2, Rostov. Kapacita: 15,840. • Ruská Premier Liga • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný páteční podvečer. Ruská Premier Liga má na programu předehrávku 9. kola, ve které na sebe narazí FK Rostov a Anži Machačkala. Textovým přenosem vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

FK Rostov se v tabulce nachází na 7. pozici a na svém kontě má 12 bodů. Rostov třikrát zvítězil, třikrát remizoval a dvakrát byl poražen. Dosavadní stav skóre je 9:6.

Anži Machačkala je v tabulce na 14. pozici a na svém kontě má pouhých 5 bodů. Machačkala jedenkrát zvítězila, dvakrát remizovala a už pětkrát byla poražena. Dosavadní stav skóre je 7:13.

V dnešním duelu se více věří domácímu Rostovu, který má lepší formu a hlavně podporu od domácích fanoušků, které nebude chtít zklamat. Nicméně Machačkala na tom není vůbec dobře a potřebuje bodovat. Uvidíme, jak dnešní zápas dopadne.

FK Rostov: Džanajev – Margasov, Navas, Bastos, Terentěv – Mogilevec, Gaţcan (C) – Kalačev, Noboa, Poloz – Bucharov.
    Náhradníci: Gošev – Rotenberg, Bajramjan, Doumbia, Trošečkin, Byung-Soo, Azmoun.

Anži Machačkala: Pesjakov – Ješčenko, Žirov, Gadžibekov (C), Lazić, Tigijev – Moutari, Mkrtčjan, Haruna, Leonardo – H. Almeida.
    Náhradníci: Pomazan, Dženetov – Tagirbekov, Zotov, Agalarov, Ebecilio, Chadarcev, Serderov, Boli, Musalov.

Rozhodčí: Meškov –.

-5
    Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.

1

1
    O úvodní výkop se postarali fotbalisté domácího Rostova, kteří nastoupili ve žlutých kompletech.

1
    První minuta přináší hned žlutou kartu, kterou vyfasoval Margasov, jenž svého protihráče stáhl k zemi. Sudí neváhal ani vteřinu.

2
    Anži Machačkala hraje v kompletech černých.

5
    Bucharov se snažil dloubáčkem překvapit gólmana Pejsakova, ale střela byla nepřesná. Navíc mu sudí odpískal ofsajd.
    5. Bucharov v ofsajdu.

7
    Rostov zahrával rohový kop, kdy soupeře neohrozil.

7
    Rostov právě vstřelil branku!
    Teretněv vybojoval míč pro Rostov a poté se prezentoval parádním centrem před bránu, kde se ke střele hlavou prodral PAVEL MOGILEVEC a přesnou trefou nedal Pejsakovovi šanci.
    7. Pavel MOGILEVEC - 1:0
    Domácí fotbalisté při rozcvičce.

10
    Domácí tým je od úvodních minut aktivnějším celkem, častěji drží míč na kopačkách a na soupeře vyvíjí tlak.

13
    Noboa se dostal k dobré střele, ale jeden z obránců mu ji zablokoval.

17
    Obraz hry se nemění. Domácí tým je stále u míče a na soupeře vyvíjí tlak. Hosté zatím působí nervózně a když získají míč, tak ho brzry ztratí.

19
    Tigijev poslal k zemi svého spoluhráči a ještě si sám sobě ublížil. Následuje volný přímý kop pro Rostov.

20
    Domácí tým z volného přímého kopu nic nevytěžil, protože pozorná obrana centrovaný balon odvrátila do bezpečí.
    Na fotce si může prohlédnout dresy obou týmů.

23
    Kalačev obdržel dobrou přihrávku a poté ještě posouval balon před bránu, ale hosté se včas ubránili.

25
    Na centrovaný balon si v pokutovém území vyskočil hlavičkující Leonardo, jehož pokus skončil těsně nad brankou.
    25. Leonardo hlavičkuje nad bránu.

29
    Margasov si naběhl do velkého vápna a čekal na přihrávku, ale stejně ve hře pokračovat nemohl, protože stál v ofsajdu.

30
    K vidění toho zatím opravdu moc není. Hraje se především mezi pokutovými územími a šance nepřichází. Doufejme, že se obraz hry zlepší.

33
    Tigijev vrazil do svého protihráče a ten zůstal ležet otřesený na trávníku. Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.

36
    Mogivelec byl faulován a nyní leží na hrací ploše. Rozhodčí přerušuje hru.

38
    Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.

38
    Mogilevec se zapojil do hry, ale vypadá to, že potřebuje vystřídat.

42
    Zraněný Mogilevec opouští hrací plochu, na trávníku ho nahrazuje Byung-Soo. Mogilevec na sebe může být pyšný, protože v 7. minutě se trefil mezi tři tyče a poslal svůj tým d vedení.

43
    H. Almeida se dostal do dobré šance, kdy si ve velkém vápně přichystal balon na pravačku a poté vystřelil. Nicméně obětavý obránce se do této střely vložil a zablokoval ji.
    43. Almeida a jeho zablokovaná střela.

43
    Hosté zahrávali rohový kop, ale nic z něj nevytěžili.

45
    Rohový kop zahrával na druhé straně i domácí tým, ale i on byl bezzubý.

45
    První poločas bude nastaven o 2 minuty.

45+2
    Na dnešní zápas si našlo cestu hodně fanoušků a vytváří dobrou atmosféru.

Rozhodčí Meškov ukončil první poločas za stavu 1:0. Sledovali jsme velmi špatný první poločas, ve kterém byly k vidění pouze 2 střely, z toho jedna z nich šla na bránu a skončila gólem. Brankáři jsou naprosto bez práce, protože do vápna nelítají ani centry a střely už vůbec. Domácí Rostov je aktivnější na míči a na soupeře vyvíjí tlak, ale hosté se bráni celkem pozorně. Doufejme, že druhý poloačs bude zajímavější.

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

46

46
    Míč do druhého poločasu uvedli hosté, kteří se budou snažit vyrovnat.

47
    Druhý poločas začal volněji, stejně jako ten první. Doufejme však, že druhá polovina zápasu bude herně zajímavější, než ta první.

49
    Leonardo se prezentoval zajímavým centrem před branku, kde si pro balon vyskočil gólman Džanajev, který nedal svým protihráčům šanci ke střele.

51
    Tigijev se ocitl v obrovské šanci, ale proměnit ji nedokázal. Dostal do pokutového území přesnou přihrávku, kde se prezentoval střelou ke vzdálenější tyči, ale bránící protihráč mu jeho pokus zablokoval. Kdyby tam obránce nebyl, tak by Tigijev vyrovnal na 1:1, protože gólman Džanajev byl krátký.
    51. Tigijev a jeho obrovská šance.

53
    Na druhé straně se do zakončení dostal domácí Bucharov, ale bránící Žirov se do jeho střely vložil a úspěšně ji zablokoval.

53
    Noboa se dostal k odraženému balonu, na nic nečekal a okamžitě pálil. Noboa se prezentoval výbornou střelou, která jen těsně minula branku.
    53. Noboa v obrovské šanci.
    Momentky prvního poločasu.

58
    Střídání v týmu Anži Machačkala: ze hřiště odchází Amadou Moutari, přichází Yannick Boli.

62
    Gadžibekov kombinuje s Lazićem na vlastní polovině a hledají své spoluhráče, kterým by mohil přihrát. Všichni jsou však obsazení.

65
    Druhé střídání v týmu Anži Machačkala: dohrál aktivní Leonardo, kterého nahradil Ebecilio.

65
    Ješčenko se prodral do zakončení, ale jeho střela byla nepřesná.

67
    Je to nevídané, ale v 67. minutě jsou oba brankáři bez jediného zákroku. V dnešním utkání toho k vidění opravdu moc není a zatím to nevypadá na to, že by se to změnilo.

69
    Bucharov dnes gól nedal a už ani nedá, na hrací ploše ho nahrazuje Bajramjan.

75
    Bajramjan fauloval a byl potrestán žlutou kartou.

76
    Ve středovém kruhu srazil k zemi svého protihráče Navas a byl potrestán právem žlutou kartou.

77
    Dnes to není o tom, kdo je lepší, ale kdo má větší štěstí. Hra je totiž opravdu vyrovnaná a za 77 minut jsme viděli jedinou střelu na bránu, která skončila gólem.
    Tady se dnes odehrává veškeré dění.

81
    Machačkala využívá posledního střídání: ze hry odchází Tigijev a nahrazuje ho Chadarcev.

82
    Kalačev obdržel dobrou příhrávku, ale zapomnněl se v ofsajdu, tak pokračovat ve hře nemohl.

83
    Hosté zahrávali rohový kop, kdy se k centru dostal hlavičkující Haruna, který mířil nepřesně. V 83. minutě se tak stav skóre nemění.

84
    Kalačev fauloval a vyfasoval žlutou kartu.

84
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Dmitrij Poloz, přichází Boris Rotenberg.

87
    Zápas je velmi vyrovnaný, ale šance v něm opravdu skoro žádné nejsou. Pokud Rostov udrží vedení 1:0, tak může být velmi šťastný, protože výkon domácích nebyl vůbec dobrý, stejně tak výkon hostů.

90
    Útočník Almeida se ocitl v ofsajdu, a tak byla hra přerušena.

90
    Druhý poločas je nastaven o 3 minuty.

90+4

Rozhodčí Meškov dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zápas, ve kterém Anži Machačkala podlehla FK Rostovu. Domácí tým se dostal do vedení v 7. minutě, kdy se přesně trefil Mogilevec. Za celý zápas jsme viděli pouze jednu střelu na bránu a to tu ze 7. minuty, kdy skórovali domácí. Utkání bylo vyrovnané, ale příliš zajímavých šancí nepřineslo. Šťastnější je domácí Rostov, který získal 3 body. Machačkala odjížídí s prázdnou. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek pátečního večera. (19:58:24)
    Fanoušci Rostova patřili mezi ty šťastné, protože jejich tým zvítězil 1:0.