Olomouc – Jihlava 1:3 (kon.) | Kladno – Slavia 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 5:1 (kon.)
Chomutov – HC Plzeň 5:2 (kon.) | Třinec – Zlín 2:1 (kon.) | Sparta – Pardubice 4:3 (kon.)
Č. Budějovice – Mountfield HK 3:5 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Kometa Brno 2:3 (po pr.)
HC Olomouc
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
HC Dukla Jihlava
Sobota 19.09.2015, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 6. kolo

Konec zápasu. (14:00:40)

59:43
    Utkání už se dohrává, Olomoučtí ale musí být ve střehu, Dukla dál kombinuje v útočném pásmu.

59:15
    Dukla se dál tlačí do útočného pásma.

57:48
    Dukla právě vstřelila branku!
    Je zřejmě rozhodnuto. ALEŠ DUFEK se dostal až k pravé tyči Urbischovy branky a poslal kotouč skulinkou až za brankovou čáru. Asistence: Aleš Dufek, Lukáš Anděl.

57:18
    Horák našel ve středním pásmu připraveného Pavlovského a vyslal jej do útoku. Těsně před brankou byl ale olomoucký útočník podražen.

56:48
    Olomouc právě vstřelila branku!
    I Kohouti poprvé v zápase využívají přesilovku, když po důrazu před brankou dokázal dostat puk mezi tři tyče ROK MACUH. Asistence: Matěj Pavlovský, David Nesvadba.

56:35
    Kohouti bojují o puk v pravém rohu kluziště .

56:05
    Ještě v závěru utkání si domácí zahrají přesilovku. Lukáš Anděl (JIH) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

55:28
    Bambula využil chyby v olomouckém obranném pásmu a mířil sám na Urbische, ten ale na poslední chvíli puk vykopl špičkou betonu.

54:30
    Urbisch chtěl holí odpálit puk mezi skupinkou hráčů, připravil si ale pořádně horké chvilky. Jihlavští totiž mohli dorážet do odkryté brány, avšak minuli.

53:37
    Jeklič prosprintoval do útočného pásma, před kruhy jej ale zastavil bránící hráč hostů a poslal k ledu.

53:11
    Střela Pavlovského od pravého mantinelu našla jen připravenou lapačku Kořenáře.

52:43
    Hanáci jsou znovu ve čtyřech. Menší trest za hákování totiž vyfasoval Jan Klvaňa (OLO).

51:15
    Konečný nabral rychlost a ujel podél pravého mantinelu jihlavským obráncům, téměř z nulového úhlu ale nemířil přesně.

51:15
    Kousal to zkusil zblízka, Urbisch ale jeho pokus vyrazil levým betonem.

50:06
    Jihlava znovu dokazuje, že přesilovky jsou její parketa, když Urbische z pravé strany překonal ALEŠ DUFEK. Asistence: Lukáš Anděl.

49:38
    Lukáš Spurný (OLO) si odsedí dvě minuty za podražení.

49:30
    Kohouti měli pořádné štěstí. Hohl prosprintoval kolem levého mantinelu a před bránou nahrával najíždějícímu Andělovi, ten ale v rychlosti netrefil kotouč tak, jak si představoval.

48:58
    Hra se přesouvá od branky k brance, hraje se převážně ve středním pásmu a Dukla dobře hlídá svůj hubený náskok.

47:18
    I Kohouti jsou zpátky v pásmu, Dukla ale výborně brání a Kořenář tak může zůstat v klidu.

46:11
    Konečný vyvezl puk až za branku Jihlavy, tam ale narazil na dva bránící hráče.

45:15
    Jeklič to zkusil zprava, Kořenář ale na jeho střelu dobře viděla a sklapl betony včas.

44:38
    Domácí se dostali před Kořenáře a kombinovali, po chvíli se ale ke kotouči dostali Jihlavští a osvobodili se vyhozením až k Urbischovi.

43:59
    Jícha je velice aktivní a znovu to zkoušel od vrcholu kruhů, jeho střela ale skončila mimo tři tyče.

43:30
    Dukla domácím pořádně zatápí, Kohouti se nemůžou dostat od vlastní branky.

42:30
    Dukla se i ve vlastním oslabení znovu dostala k olomoucké brance a brání domácím v rozehrávce.

41:18
    Kohouti se usadili před Kořenářem, jejich střely ale naráží na betony jihlavského brankáře.

40:58
    Jihlava ale ve dvojnásobné oslabení vyvezla puk až k Urbischovi.

40:22
    I Dukla jde do tří! Daniel Dvořák si odpyká dvě minuty za držení protihráče.

40:05
    Kohouti rozehrávají svou akci od vlastní branky.

40:01

Ve druhé třetině potrestal olomouckou nedisciplinovanost Vojtěch Balaštík. I když Kohouti pak hosty hodně zatlačili, srovnat zatím nedokázali.

40:00

39:48
    Kohouti si zahrají přesilovku i ve třetí třetině, Václav Půža (JIH) je totiž na konci druhé třetiny vyloučen za podražení.

39:16
    Dukla se znovu dostala až před Urbische a zkouší najít skulinku, kudy dostat puk do brány.

38:17
    Současně byli vyloučeni Martin Hes (OLO) a Lukáš Jícha (JIH) oba za hrubost na dvě minuty.

37:56
    Jakub Heža (OLO) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

36:59
    Kohouti tlačí Jihlavu a pálí ze všech pozic. Jejich pokusy ale končí vedle nebo troskotají na bezchybném Kořenářovi.

35:58
    Hanáci mají k dispozici další přesilovou hru. Václav Půža (JIH) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

35:50
    Chvíli na to to Macuh s Pavlovským zkoušeli znovu, a to hned dvakrát. Napodruhé chyběla Olomouckým jen trocha štěstí, když puk minul odkrytou bránu.

35:30
    Do útoku prosprintoval Macuh, který těsně před bránou přihrával Pavlovskému, ten ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

35:09
    Váňa rozehrával ze středního pásma, jeho přihrávka ale byla pro spoluhráče příliš dlouhá.

34:30
    Urbisch se v bráně rozhodně nenudí. Jihlava to zkouší ze všech stran.

33:48
    Dukla se dál drží v útočném pásmu, Kohouti se ale snaží vytlačovat útočné akce k mantinelu.

33:01
    Jihlava využívá přesilovku a otevírá skóre zápasu, když se nad lapačku Urbische trefil VOJTĚCH BALAŠTÍK. Asistence: Lukáš Jícha.

32:17
    Dukla kombinuje před olomouckou brankou, domácí defenziva ale nenechává Jihlavě příliš prostoru pro to, něco vymyslet.

31:52
    Hanáci se budou znovu bránit. Miroslav Kuba (OLO) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

31:20
    Olomoučtí se sice drží v útočném pásmu, kotouč má ale častěji na holích Jihlava.

31:03
    Buly před Kořenářem vyhráli hosté a vyrazili do útoku.

30:50
    Hra se rychle přesouvá od branky k brance, víc práce má ale olomoucká obrana.

30:20
    Teď je to Dukla, která tlačí Kohouty. Ti ale zatím dokáží útočné akce hostů krotit.

29:46
    Konečný vyrazil sám podél pravého mantinelu do útoku, za pravým kruhem byl ale sražen Pospíchalem, a tak jeho zakončení minulo branku.

28:49
    Půža se prosmýkl kolem Urbischovy branky, jeho střela ale mířila jen do výstroje olomouckého brankáře.

27:59
    Horák se dostal k puku a chtěl ho vyvézt do útoku, před modrou čárou byl ale zastaven jedním z hostujících hráčů.

27:38
    Kadlecovu střelu z dolní hranice pravého kruhu Urbisch vyrazil betonem.

27:06
    Dukla hrozí z nebezpečných protiútoků, domácí se ale stačí vracet zpět před svou branku.

26:07
    Jihlavští se dostali až před Urbische a zkusili to zblízka, Urbisch ale stihl k tyčce včas dát beton.

25:13
    Pavlovský prosprintoval až k pravému kruhu, ve střele mu ale zabránili vracející se hosté.

23:59
    Ministr se protáhl podél levého mantinelu a od vrcholu kruhu střílel, jeho střelu ale jihlavský brankář vyrazil. Olomoucký útočník se přesto znovu dostal ke kotouči a tentokrát jeho střela škrábla rameno Kořenáře.

23:30
    Útok Jihlavy zastavilo až postavení mimo hru.

22:38
    Teď jsou to domácí, kteří mají více ze hry a častěji se dostávají do útočného pásma, Jihlava ale dobře brání.

22:18
    Marek nahazoval od vrcholu levého kruhu, jeho pokus ale Kořenář vyrazil betony.

21:31
    Olomoučtí to zkoušeli znovu z mezikruží, mířili ale hodně vedle.

21:06
    Hra se přesouvá od branky k brance, víc práce má teď ale Urbisch.

20:17
    Kohouti se hned po začátku druhé třetiny dostali před Kořenáře a Pavlovský na jihlavského brankáře z pravého kruhu vyslal tvrdou střelu. Hostující gólman však zkrotil puk ve výstroji.

20:01

Druhá dvacetiminutovka začne přibližně ve 12:43.

V první třetině padlo více trestů než gólů. Oba týmy si sice vytvářely šance, ani jednoho z brankářů ale překonat nedokázaly. Do kabin tak odchází za bezbrankového stavu.

20:00

19:45
    První třetina se spíš dohrává ve středním pásmu.

19:02
    Fejko se ve středním pásmu dostal k puku a vyrazil do útoku. Zkusil přejít přes posledního obránce, ten mu ale do střely nastavil hůl.

18:09
    Od modré to nadvakrát zkusil Půža, jeho střely ale vždy narazily na chrániče Urbische.

17:49
    Dvořák se obtáčel kolem olomoucké branky a vystřelil, Urbisch ale s jeho pokusem neměl problém, přikryl kotouč a přerušil hru.

17:17
    I Jihlava přestála oslabení bez inkasovaného gólu.

15:59
    Tentokrát už se Olomouckým podařilo déle držet před Kořenářem, jihlavského brankáře ale nedokázali ohrozit.

15:16
    Druhá početní výhoda pro Olomouc. Dvouminutový trest za sekání si odpyká Aleš Dufek (JIH).

14:50
    O kotouč se dlouho bojovalo v pravém rohu útočného pásma domácích, nakonec ale puk získali Jihlavští.

13:33
    Hráči v červeno-bílém přežili oslabení a mohou vyrazit do útoku.

13:09
    Kousal zprava poslal dlouhou přihrávku až téměř na levý kruh Dufkovi, ten ale mířil vedle.

12:40
    Ani Dukla zatím není úspěšná. Olomouckým se daří kotouč opakovaně vyhazovat.

12:10
    Domácím se podařilo osvobodit a mohou střídat.

11:53
    Jihlava kombinuje v útočném pásmu, Kohouti ale dobře brání.

11:25
    Domácí jdou do tří! Rok Macuh (OLO) je potrestán dvěma minutami za zdržování. Olomoučtí se tak téměř minutu budou bránit ve třech.

10:46
    Jícha v mezikruží napřáhl a pálil. Jeho střelu byl ještě před bránou připravený tečovat Pražák, Urbisch ale na kotouč dobře viděl a schoval jej v lapačce.

10:24
    Svou první přesilovku si v první třetině zkusí i hosté. Za nedovolené bránění je dvěma minutami potrestán Jan Klvaňa (OLO).

09:55
    Kohouti rozehrávali od jihlavské branky, ke kotouči se ale dostal Balaštík a vyvezl jej až do útočného pásma. Hanáci ale stihli hostujícího útočníka u pravého kruhu zastavit.

09:27
    Nadvakrát to zkoušel Fejko a puk už poskakoval nebezpečně blízko, jihlavský brankář ale nakonec celou situaci zvládl.

08:32
    Jeklič s Kubou to zkoušeli znovu, když Jeklič poslal puk Kubovi k pravé tyčce, ten ale nedokázal puk nasměrovat až za Kořenáře.

07:40
    I po střele Olomouckých jen zaduněl puk o betony jihlavského strážce svatyně.

07:19
    Z pravé strany to zblízka zkoušel Kousal, Urbisch ale jeho úmysl dobře přečetl.

06:45
    I Dukla zkouší své štěstí, jeden z jejích hráčů se ale dostal, kam neměl, a tak je hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

06:30
    Olomouc se drží v pásmu a kombinuje.

05:58
    Olomoučtí se cpali do branky tak, že tam téměř dostrkali i jihlavského brankáře, jejich akci tak musel přerušit rozhodčí.

04:30
    Hanákům ale početní výhoda příliš nevychází. Nejdřív sice zkoušeli překonat Kořenáře Jeklič s Kubou, jihlavský brankář byl ale na svém místě. Chvíli na to vyrazili do protiútoku hosté a Urbisch musel nastavit beton.

04:17
    A je tu první přesilovka! Jaromír Vlček (JIH) je právě za držení protihráče na dvě minuty odeslán na trestnou lavici.

04:17
    Z pravé strany zkoušel obkroužit branku a zakončit Macuh. Na olomouckém hráči ale téměř viseli dva z hostů.

03:30
    Hra se přesunula před Kořenáře, jihlavští junioři ale drží domácí u mantinelu.

02:45
    Kohouti se snaží dostat do útočného pásma, Dukla ale dokáže držet olomoucké hráče dál od své branky a rychle se zbavovat puku.

02:18
    Další útočný výlet Jihlavských zastavil až hvizd rozhodčích signalizující ofsajd.

01:20
    Olomoučtí nahazují puky do útočného pásma, Jihlava ale dobře brání, a tak Kořenář nemusí zasahovat.

00:30
    Na druhé straně to, také po pravém křídle, zkoušeli Jihlavští, ani oni se ale nedostali k zakončení.

00:02
    Úvodní buly vyhráli domácí a začali svou akci už z vlastního pásma, Pavlovský pak vyrazil po pravé straně do útoku, zakončit ale nestihl.

00:01

HC Olomouc: Urbisch (Šoustal) – Nesvadba (C), Spurný, Klvaňa, Metelka, Hes, Škoda – Heža, Kropáč, Fejko, Pavlovský, Horák, Ministr, Macuh, Marek, Konečný, Jeklič, Müller, Kuba.

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Brož) – Pospíchal, Půža, Pražák, Váňa, Vlček, Kadlec, Hohl (C) – Vala, Dufek, Ondráček, Najman, Balaštík, Dvořák, Kolouch, Bambula, Jícha, Kousal, Anděl.

Rozhodčí: Cik – Holibka, Šimčík.

Nejproduktivnějšími hráči Jihlavy jsou s šesti body (3+3) Pavel Kousal a Ondřej Najman, kteří jsou zároveň nejlepšími střelci Dukly. Pavel Kousal se může chlubit i nejlepším +/-, když má v jeho kolonce +7. Tři nejtrestanější hráči Jihlavy už nasbírali čtyři trestné minuty, a to Jan Marcilis, Vojtěch Pražák a Dominik Hohl. Nejlepším obráncem Dukly je Václav Půža, který dvakrát na gól přihrál.

Jihlava si v prvním kole připsala dvě body za výhru nad Olomoucí, když srovnala 14 vteřin před koncem základní hrací doby a v nájezdech byla šikovnější (4:3), pak ale Dukla nestačila na Kometu (1:4). Jihlavští si hned v dalším kole ale připsali důležitou výhru nad silným Třincem (4:2). Dosud poslední utkání ale po gólové přestřelce se Zlínem došlo až do nájezdů a z bodu navíc se radovali Ševci (4:5sn).

Nejproduktivnějším hráčem Olomouce je s pěti body (2+3) Miroslav Kuba. Tři góly má na svém kontě ale už výjimka Šimon Beták, což ho pasuje do role nejlepšího střelce. V kolonce pravdy (bodování +/-) mají u svého jména nejlepší hodnotu, a to +4, hned čtyři hráči – Miroslav Kuba, Šimon Beták, Martin Konečný a David Nesvadba. Útočník Šimon Beták je také zároveň s Rokem Macuhem nejtrestanějším hráčem (6 trestných minut). Nejlepším obráncem je kapitán Olomouce David Nesvadba (1+2).

Olomouc vstoupila do sezóny prohrou 3:4 po samostatných nájezdech právě s jihlavskou Duklou. Poté si ale vyšlápla na silný Třinec, který doma přetlačila 2:1. Hned v dalším kole vyrazili Kohouti na led Vítkovic. Po první, nepříliš povedené, třetině Hanáci přidali a zpátky do Olomouce si vezli nejen výhru 5:0, ale Jakub Urbisch i první čisté konto. V dosud posledním odehraném zápase se ale hráčům s kohoutem na dresu vůbec nedařilo, když podlehli Kometě 1:5.

Na programu DHL extraligy juniorů je teprve páté kolo, už podruhé se během soutěže ale setkají junioři Olomouce a Jihlavy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 57. Macuh (Pavlovský, Nesvadba) – 34. Balaštík (Jícha), 51. Dufek (Anděl), 58. Dufek (Anděl)

Rozhodčí: Cik – Holibka, Šimčík