Olomouc – Jihlava 1:3 (kon.) | Kladno – Slavia 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 5:1 (kon.)
Chomutov – HC Plzeň 5:2 (kon.) | Třinec – Zlín 2:1 (kon.) | Sparta – Pardubice 4:3 (kon.)
Č. Budějovice – Mountfield HK 3:5 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Kometa Brno 2:3 (po pr.)
HC Motor České Budějovice
3:5 (1:0, 2:3, 0:2)
Mountfield HK
Sobota 19.09.2015, 16:00 • Budvar aréna • DHL Extraliga juniorů • 6. kolo

Páté kolo extraligy juniorů je za námi. Motor po vynikjaícím začátku svému soupeři podlehl. Promrhat třígólové vedení, to se často nevidí. Naopak junioři Hradce Králové prokázali v druhé polovině zápasu velké odhodlání a zcela zaslouženě si tak připisují tři body. (18:35:51)

59:59
    Hradec právě vstřelil branku!
    Vteřinu před koncem se po chybě budějovického obránce prosadil DAVID GANČARČÍK , který procedil puk přes Spáčila. Asistence: Radek Pilař.

58:27
    Hosté byli delší čas v útočném pásmu a nakonec se puk dostal až k TOMÁŠI DRAŠNAROVI, který nekompromisně zakončil. Asistence: Patrik Miškář, Daniel Lier.

58:17
    Pilař z dobré pozice jen do Spáčilovy výstroje

58:04

57:38
    Točík pálil z levého kruhu, ale Veselý vyráží.

57:02
    Motoru se přesilovka příliš nedaří. Nemůže se dostat do pásma.

52:15
    Žáček od modré nečekaně vypálil, ale Veselý stihl zareagovat a včas kotouč vykopl betonem.

50:51
    Doktor vypálil ze střední vzdálenosti. Veselý vyráží do rohu.

49:56
    Hofman se dostával do dobré šance, ale byl čistě zastaven jedním z domácích beků.

49:27

49:08
    Domácí nebrání příliš jistě, ale Mountfield také kazí a tak je hra vyrovnaná.

48:25
    Spáčil nejistě proti Miškářově střele.

48:01
    Hosté pokazili rozehrávku a Točík vyhazuje.

45:44
    Metějček od modré pálil a Spáčil špičkou betonu vyráží.

44:16
    Hosté nebezpečně přihrávají napříč pásmem a Motor nestíhá.

43:47
    Jan Farka (CEB) – 2 minuty – hákování. 4/5

43:01

42:43
    Panáček krásně z rohu kluziště našel před bránou najíždějícího Točíka, který v ideální přiležitosti jen provětral Veselému výstroj.

41:38
    Doktor dobře projel obranou hostí a vypálil. Veselý byl připraven.

41:01
    Tomáš Drašnar (HKM) – 2 minuty – podražení. 5/4

40:54

40:02
    Motor vyhrává buly a ihned nahazuje puk za Veselého branku.

40:01

Domácí už nastupují na led. Ze začátku třetiny budou ještě necelou minutu hrát v oslabení.

Diváci v Budvar aréně viděli nevídanou druhou třetinu. Nejprve Motor navýšil své vedení a vedl 3:0. Následně se však hosté dvakrát prosadili v oslavení a vyrovnávací branku přidali v přesilové hře. Třetí část tak slibuje zajímavou podívanou.

40:00

39:35
    Motor teď Východočechy do pásma nepouští.

38:55
    Josef Žáček (CEM) – 2 minuty – sekání. 4/5

38:55
    A je vyrovnáno. Hradec svého soupeře řádně protočil a nakonec slaví úspěch. Z hole TOMÁŠE ZAHRADNÍKA míří puk za Spáčila. Asistence: Tomáš Drašnar.

37:42
    Pilař pálil od modré a Spáčil na jeho střelu moc neviděl. Nakonec ale puk našel ve své výstroji.

37:20
    Michal Michal – 2 minuty – za podražení a 10 minut osobní trest za nesportovní chování. 4/5

37:08

36:40
    A Sloboda nedal.

36:40
    Sloboda se dostal do samostatného úniku a byl faoulován. Samostatný nájezd.

36:10
    Matějček dvakrát nebezpečně pálil, ale Spáčil byl připraven.

35:30
    Domácí rychle vyhazují.

35:07
    První vyloučení domácího týmu. Josef Žáček (CEM) – 2 minuty – sekání. 4/5

34:09
    Druhý gól Mountfieldu v oslabení! Hosté se dostali do úniku dva na jednoho a Pilař lahůdkově předložil puk FRANTIŠKU HNIKOVI, který puk zvedl pod horní tyč. Asistence: Radek Pilař.

33:20
    Hosté se dobře brání a nedovolují Motoru přechod do pásma.

32:36
    Šuhaj od modré jen do Veselého rukavice.

32:18
    Aleš Suda (HKM) – 2 minuty – sekání. 5/4

31:56
    Domácí se teď musí bránit a vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění.

31:34
    Motoru se tato přesilovka vůbec nepovedla.

31:34

29:59
    TOMÁŠ DRAŠNAR dostal ideálně puk a vypálil, puk se odrazil od zadního mantinelu zpět k němu a hradecký forvard kolem levého betonu zasunul kotouč do brány. Asistence: Patrik Miškář.

29:34
    David Košař (HKM) – 2 minuty – držení protihráč. 5/4

29:08
    Matoušek z mezikruží jen vyprášil Veselého betony.

27:23
    Střídání brankářů. Klec Mountfieldu nově hájí František Veselý.

27:23
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Šanda přihrál přes celé hřiště na Jana Bártu, který si nádherně pohrál s hostující obranou a předložil puk ONDŘEJI ŠULKOVI, který překonal Vomáčku. Asistence: Jan Bárta, Ondřej Šanda.

26:51
    Neuvěřitelná minela Tomáše Vomáčky! Puk se k němu od Točíka pomalu doklouzal po ledě, ale nějakým způsobem mu projel mezi nohama a zastavil se za ním. Tam si puku všiml JAKUB ŠUHAJ, který ho zametl do sítě. Asistence: Domik Točík.

24:01
    Matouškovu střelu nakonec Vomáčka udržel.

23:23
    Hraje se nahoru dolů, ale bez výraznějších šancí.

22:15
    Domácí jeli dva na jednoho, ale Jan Bárta pokazil přihrávku.

21:10
    Pilařovu střelu z levého kruhu vyrazl Spáčil vyrážečkou.

20:15
    Úvodní buly vyhráli domácí a ihned se pouští do útoku.

20:01

První část je za námi a na ukazateli svítí stav 1:0 pro domácí, což je vzhledem k průběhu třetiny spravedlivé. Největší rozdíl mezi týmy je jednoznačně v disciplíně. Hosté byli vyloučeni celkem čtyřikrát, domácí oproti tomu ani jednou.

20:00

19:30
    Doktor se dostal k puku po odrazu o zadní mantinel, vystřelil a Vomáčka jeho pokus vykryl.

18:11
    Šulek pálil jen těsně nad.

17:55

17:27
    Matoušek pálil, Vomáčka nic neviděl, ale puk ho naštěstí pro hosty trefil.

16:40
    Žáčkovo lehoučké nahození Vomáčkovi vypadlo, ale nakonec si ještě poradil.

16:31
    Gumanova střela byla přizvednuta nad.

15:43
    Šulek pálil z levé strany, Vomáčka byl připraven.

13:27
    Dvojice Hradeckých teď tečovala nahození před Spáčilem, ale puk zamířol hodně mimo.

12:48
    Michal nasadil krásny bodyček Havránkovi a ukončil tak jeho pokus o připravení si pozice.

12:06
    Michal od modré jen těsně minul.

11:03
    Šulek objel dva obránce a z dobré pozice vystřelil zápěstím. Vomáčka se štěstím zasahuje.

10:36
    Šulek pálil mimo.

10:06

09:33
    Nepřesná přihrávak Jihočechů a další vyhození.

08:48
    Motor se zatím nemůže usadit v útoku. Hosté dobře napadají a vyhazují.

08:06
    Martin Matějček (HKM) – 2 minuty – sekání. 5/4

07:12
    JAKUB DOKTOR ihned po buly vypálil, puk se k němu odrazil zpět a budějovický forvard ho po ledě poslal za Vomáčku. Asistence: Tomáš Guman.

06:50
    Puk po střele Michala proskákal kolem branky hostí.

05:58
    Jan Bárta ohrozil branku z levého kruhu. Vomáčka vyškrábl koncem lapačky.

05:44
    Točík si nádherně prohodil obránce a hnal se sám na branku, ale bohužel pro domácí o několik centimetrů přestřelil.

04:53
    S pukem teď hosté operují v útočném pásmu a poprvé v zápase Motor lehce přehrávají.

04:16
    Spáčil čelil tvrdé střele od Davida Košaře, ale dokázal si poradit.

03:41
    Do šance se hnal Guman, ale byl včas zastaven.

03:35

02:40
    Hosté se brání dobře, ale Motor je po většinu času přesilovky v útočném pásmu.

02:00
    Motor zatím vyslal dvě střely od modré, ale Vomáčka byl pokaždé pozorný.

01:35
    Daniel Lier (HKM) – 2 minuty – podražení. 5/4

01:20
    Šulek těsně před bránou tečoval Šandovo nahození, ale puk stihl včas vyrazit Vomáčka.

00:41
    V odbré příležitosti se ocitl Točík, ale Vomáčka stihl včas zareagovat a vykopl kotouč betonem.

00:05
    Úvodní vhazování vhráli domácí, ale o puk rázem přišli.

00:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Utkání za malou chvíli začne.

HC Motor České Budějovice: Spáčil (Kváča) – Stehlík, Farka, Matoušek, Šanda, Žáček, Michal, Benda – Fencl, Doktor, Šuhaj – Sloboda, Točík, Šulek – Guman, Bárta F., Pixa – Panáček, Bárta J.

Mountfield HK: Vomáčka (Veselý F.) – Lier, Košař, Havránek, Veselý E., Suda, Junek, Metějček – Šeda, Zahradník, Malík – Hnik, Miškář, Drašnar – Hofman, Chalupa, Orság – Gančarčík, Pilař.

Rozhodčí: Pražák – Jindra, Zíka.

Královéhradečtí jsou na tom o něco lépe než jejich dnešní soupeř. Mají totiž o jedno vítězství více. Stejně jako Jihočeši dokázal Mountfield porazit Spartu a vítězství si připsal také proti Motoru (7:2). Aktuálně drží osmé místo se šesti body.

Motoru se letos zatím moc nedaří. Ze čtyř utkání dokázali vyhrát jen jediné, to proti pražské Spartě. Další tři utkání odehráli motoráci na ledech soupeřů a ze všech odjížděli poraženi. Aktuálně tak po čtyřech kolech drží až sedmnáctou příčku se ziskem tří bodů. Horší je jen Litvínov.

Dnes budeme sledovat velice pikantní duel, jelikož na jihu Čech je stále cítit hořkost z toho, že se odsud v létě 2013 přesunula extraliga právě do Hradce Králové. Místní fanoušci tak tyto zápasy berou vždy prestižně. Letos už se jednou Budějovice s Mountfieldem střetly. Bylo to v prvním kole a šťastnější byli jednoznačně hráči Hradce Králové, kteří Motor porazil poměrně hladce 7:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jaroslav Pešek

Branky a nahrávky: 8. Doktor (Guman), 27. Šuhaj (Točík), 28. Šulek (Bárta, Šanda) – 30. Drašnar (Miškář), 35. Hnik (Pilař), 39. Zahradník (Drašnar), 59. Drašnar (Miškář, Lier), 60. Gančarčík (Pilař)

Mountfield HK: Vomáčka (28. Veselý F.) – Lier, Košař, Havránek, Veselý E., Suda, Junek, Metějček – Šeda, Zahradník, Malík – Hnik, Miškář, Drašnar – Hofman, Chalupa, Orság – Gančarčík, Pilař.

Rozhodčí: Pražák – Jindra, Zíka