Kladno – Jihlava 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Motor ČB 2:3 (po pr.) | Šumperk – Litoměřice 2:5 (kon.)
Přerov – Havířov 3:2 (kon.) | Benátky n/J – Most 4:2 (kon.) | Slavia – Kadaň 3:2 (2:1 po s.n.)
Prostějov – Třebíč 4:1 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 19.09.2015, 17:00Chance liga • 5. kolo

Hosté se ve třetí třetině dostali rychle do dvoubrankového vedení díky dvěma slepeným gólům v třiačtyřicáté minutě. V padesáté minutě potom ještě přidali jednu branku a upravili tak konečný stav utkání na 2:5. (19:30:17)

59:38
    Puk mezi diváky, vhazuje se v obranném pásmu Litoměřic.

59:11
    Bruncova střela byla nepřesná, letěla vysoko nad hostující bránu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:50
    Milfait přistrčil puk do jízdy Fořtovi, ten se následně dokázal dostat i do zakončení. To skončila na betonech Pavelky.

57:31
    Ondráček střelou tahem vůbec neohrozil Filipa Šindeláře.

56:42
    Berger ujížděl směrem k domácí bráně, to mu ale znemožnil Tomáš Drtil, který jej dokázal obrat o kotouč.

56:00
    Kautova střela vyslána ihned po buly končí na hrudi maskovaného může.

55:46
    Puk v hloučku těl za bránou Pavelky, rozhodčí hru přerušuje a nakazuje vhazování po levici hostujícího gólmana.

54:52
    Zakázané uvolnění Litoměřic. Vhazuje se po pravici Pavelky.

54:44
    Látalova střela tahem z modré míjí hostující klec.

53:55
    Půhoný vyprášil Pavelkovu lapačku.

52:36
    Kňazev dokázal obelstít jednoho z hostujících hráčů, na druhého si však už nepřišel a byl tvrdě naražen na mantinel. Nyní se těžce zvedá z ledu a odjíždí střídat.

52:10
    Ondřej Kopta střílel tahem, domácí gólman má puk ve své lapačce.

51:39
    Švagrovský poslal puk na Doležala do prostoru mezi kruhy, tam byl hostující hráč zcela osamocen, ale jeho střela byla velmi nepřesná.

51:10
    Střela z modré v podání Krátošky končí v lapačce domácího gólmana.
    Ondřej KOPTA - 2:5

49:46
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Sedlák se napřahoval na modré ke střele, ježe trefil pouze před sebou postaveného Ondráčka, který tak ujížděl spolu s ONDŘEJEM KOPTOU do přečíslení dva na jednoho. Druhý jmenovaný pak dokázal dorazit puk do sítě Filipa Šindeláře. Asistence: Martin Ondráček.

49:36
    Haasovo nahození na bránu z velkého úhlu ukryl hostující gólman do své lapačky.

48:15
    Ondráčkovo nahození ze středního pásma Šindelář rychle vyklepal ze své lapačky a puk rozehrál na hole svých spoluhráčů.

47:50
    Daniel Vrdlovec ujížděl sám na bránu, jeho bekhendový pokus dokázal ale Jaroslav Pavelka vystihnout .

46:31

45:45
    Plášilova střela z modré vypadla Šindelářovi ze své výstroje, domácí gólman dokázal ale včas zareagovat a puk schovat pod lapačku.

44:58
    Procházka se snažil dostat puk za Šindeláře, ten měl ale své betony pevně přitisknuty ke své tyči.

44:24
    Teď navíc ještě Šumperk bude hrát oslabení. Dvě minuty dostává Marek Haas za nedovolené bránění.
    Martin ONDRÁČEK - 2:4

42:48
    Tak to je ledová sprcha pro Šumperk. MARTIN ONDRÁČEK našel místo mezi betony domácího gólmana za kterým se již dnes počtvrté rozvlnila síť. Asistence: Ondřej Kopta.
    Jaroslav KALLA - 2:3

42:28
    Hosté se poprvé v zápase ujímají vedení. Střela Martina Procházky se od zadního mantinelu odrazila zpět před bránu, kde číhal volný JAROSLAV KALLA, který už poté měl snadnou práci umístit puk do odkryté domácí klece. Asistence: Angel Krstev.

42:01
    Šulcova střela byla nepřesná.

41:55
    Kalla dlouho držel puk na své holi a hledal si vhodnou střeleckou pozici, tu nakonec našel v prostoru mezi kruhy. Šindelář následně jeho pokus vyrazil ramenem.

41:36
    Karel Plášil střílel z modré, Šindelář má puk ve své výstroji.

40:58
    Odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Hra je vykázána do středního pásma.

40:56
    Domácí budou hrát v oslabení. Dvě minuty si jede odpykat Tomáš Fořt za hákování a navíc ještě vyfasoval desetiminutový osobní trest.

40:34
    Procházka se dokázal prokličkovat až před domácí bránu, tam mu ale puk z hole vypíchl Filip Šindelář.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:58

Druhá třetina nám nabídla hned tři branky Nejprve dokázal vyrovnat stav utkání Procházka, ve stejné minutě ale domácím vrátil vedení Matěj Bažant. V osmatřicáté minutě hosté dokázali podruhé dorovnat stav utkání po trefě Karla Plášila a tak se po druhé třetině odchází do kabin za stavu 2:2

40:00

39:53
    Odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

39:06
    Švagrovský vystihl rozehrávku domácích a osvobozuje tak svůj tým vyhozením puku přes všechny čáry.

38:39
    Sedlák měl dostatek času ke střele, ta si to nakonec namířila do ramene hostujícího strážce svatyně.

38:08
    Ondřej Mikliš (LTM) dvě minuty držení protihráče.
    Karel PLÁŠIL - 2:2

37:35
    Šindelář měl zcela zakrytý výhled čehož využil KAREL PLÁŠIL, který vyslal střelu od modré a ta si to namířila až za záda domácího gólmana. Asistence: David Švagrovský, Zdeněk Doležal.

37:18
    Od modré se ke střele napřáhl Vašíček, jeho pokus si to namířil rovnou do výstroje domácího gólmana.

36:55
    Hosté kombinují v úročném pásmu.

36:31
    Hosté si nepřesně přihráli, čehož dokázal využít Zdráhal, který vyhodil puk přes všechny čáry.

36:20
    Litoměřice si zahrají přesilovou hru. Matěj bažant dostává dvě minuty za sekání.

35:10
    Vrdlovcova střela, která následovala ihned po buly se zastavila až v lapačce hostujícího gólmana.

35:01
    Zakázané uvolnění Litoměřic. Vhazuje se po levici Pavelky.

Omlouváme se ta technické problémy, veškeré informace budou doplněny během, nebo po skončení hokeje. Děkujeme za pochopení.

34:04
    Litoměřice v plném počtu.

33:39
    Teď akci draků zastavuje odpískaný ofsajd.

33:37
    Haasovi nevyšla klička, hosté znovu vyhazují. Šumperku se tato přesilovka zatím vůbec nedaří.

32:25
    Sedlákova střela zaplula do lapačky hostujícího gólmana.

31:58
    René Piegl dostává dvě minuty hákování.

31:25

31:11
    Zdráhalova dělovka končí těsně mimo Pavelkovy brány.

30:25
    Půhoný přihrával před brankoviště puk na Fořta, ten tam byl úplně osamocen a už se zdálo že bude puk zasouvat do odkryté klece. Na poslední chvíli byl ale Fořt obrán o puk jedním z hostujících hráčů.

30:09
    Hosté hrají ve čtyřech.

29:57
    Tentokrát dostal nabito Tomáš Sedlák, jeho střelu schoval Pavelka do své lapačky.

29:52
    Vrdlovec nabil puk Kautovi, jeho dělovku vyrazil hostující gólman do ochranné sítě.

29:38
    Litoměřice jdou do tří. Martin Ondráček dvě minuty, vysoká hůl.

29:15
    Plášek popostrčil puk na Fořta který se nacházel v prostoru mezi kruhy, jeho střela poté mířila do betonů Pavelky

28:40
    Půhoný nabil puk na modrou Drtilovi, jeho střela byla velmi nepřesná. Teď si ještě domácí hráč kontroluje svou hůl jestli je v pořádku.

28:06
    Hosté jdou do čtyř. Aleš Pavlas vyloučen na dvě minuty za podražení.

27:58
    Kautova střela skončila na boční síti Pavelkovy brány.

27:17
    Vašíček napálil puk přes celé kluziště, ovšem netrefil domácí bránu a tak se píská zakázané uvolnění.
    Matěj BAŽANT - 2:1

23:32
    Draci právě vstřelili branku!
    Domácí se ale rychle vracejí zpět do vedení. Fořt přihrál puk bekhendem na Vrdlovce, jeho střelu ještě dokázal Pavelka vyrazit, ale na následnou dorážku MATĚJE BAŽANTA už byl krátký. Asistence: Daniel Vrdlovec, Tomáš Fořt.
    Martin PROCHÁZKA - 1:1

23:01
    Hosté vyrovnávají stav utkání na 1:1 Kalla poslal puk napříč pásmem na MARTINA PROCHÁZKU, ten poté puk dokázal poslat pod horní tyč Šindelářovy brány. Asistence: Jaroslav Kalla.

21:55
    Zakázané uvolnění Šumperka.

21:31
    Střela Půhoného mířila vysoko nad bránu Pavelky.

20:51
    Brunec na ledě. Šumperk hraje v plném počtu.

20:34
    Šumperk teď dvakrát po sobě dokázal vyhodit puk ze svého pásma. Oslabení už asi přečkají bez větších problému.

20:06
    Litoměřice na puku v obraném pásmu Šumperka. Stále jim zbývá něco málo přes minutu přesilové hry, kterou dohrávají z první třetiny.

20:01

První třetina byla vyrovnaná avšak radostněji do kabin odjíždí domácí hráči, kteří dokázali využít ve čtrnácté minutě přesilovou hru čtyři na tři. Stav po první třetině je tedy 1:0.
    Další třetina začne přibližně v 17:50.

20:00

19:36
    Tvrdá střela Krsteva končí těsně nad Šindelářovou brankou.

19:06
    Hosté si zahrají svou první přesilovou hru. Tomáš Brunec si odjíždí odpykat dvě minuty za držení protihráče.

18:55
    V obrovské šanci se ocitl Jiří Vašíček. Ten se zjevil úplně sám před Šindelářem, už ho měl položeného i na ledě, ale v poslední chvíli mu puk z hokejky vypíchl jeden z domácích hráčů.

17:13
    Plášek se Šimunem teď dělali domácí obraně problémy, nakonec se ale Litoměřice dokázali osvobodit vyhozením puku do středního pásma.

16:42
    Vrdlovec pálil do Pavelkových betonů.

16:39

15:53
    Hostující hráč se drží za obličej a odjíždí rovnou do kabiny, doufejme že to nebude nic vážného.

15:53
    Švagrovský zůstává ležet na ledě. Rozhodčí přerušuje hru.

15:31
    Procházka vyhazuje puk až za Šindeláře, Litoměřice odjíždějí rychle střídat.

15:11
    Sedlákovi přeskočil puk hokejku a domácí tým tak musí opustit útočné pásmo.

14:40
    Domácí si opět zahrají přesilovou hru. Martin Ondráček vyloučen na dvě minuty za hákování.

14:25
    Látalovu střelu vyrazil Pavelka do ochranné sítě.
    Marek HAAS - 1:0

13:34
    Domácí tým využívá přesilovou hru a ujímá se vedení. Tomáš Drtil nabil puk MARKU HAASOVI, který nekompromisní střelou propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Tomáš Drtil.

13:02
    Tvrdá střela Tomáše Drtila orazítkovala betony Pavelky.

12:33
    Nepřesnou rozehrávku Fořta vystihl Jan Berger, který ihned odpaluje puk do bezpečí.

12:06
    Hosté se po buly ihned osvobozují.

12:04
    Šumperk si zahraje přesilovku pět na čtyři. Za hosty vyloučen Ondřej Mikliš na dvě minuty za vražení na hrazení.

11:47
    Současně vyloučeni hráč Litoměřic Martin Ondráček za hákování a hráč Šumperka Tomáš Prokop na dvě minuty za hrubost. Hraje se čtyři na čtyři.

11:15
    Střelu Kopty vyrazil Šindelíř mimo tři tyče.

10:44
    Puk se odrazil k volnému Zdráhalovi, který měl dostatek času ke střele, ta si to ovšem zamířila do prvního bránícího hráče.

10:15
    Puk je sevřen u mantinelu v hloučku hráčů. Rozhodčí nakonec hru přerušuje.

09:45
    Procházka pálil z otočky těsně mimo.

09:34
    Vrdlovec přihrával puk na modrou Bažantovi, ten jej podle rozhodčího přebral už za modrou čárou. Píská se tedy ofsajd.

08:51
    Nebezpečná střela Jana Látala končí těsně vedle branky Pavelky.

08:24
    Střela z modré v podání Mikliše, ta byla opět sražena do ochranné sítě a tak se buly před domácím gólmanem zopakuje.

08:20
    Střela Martina Ondráčka byla sražená do ochranné sítě. Vhazuje se před Šindelářem.

07:58
    Z ostrého úhlu to zkoušel Marek Haas, jeho pokus byla ale nepřesný.

07:12
    Šulcova střela z modré se otřela o boční síť Šindelářovy brány.

06:28
    Ofsajd Šumperka. Obě mužstva toto přerušení hry využily ke střídání.

05:51
    Střela Tomáše Brunce si to namířila rovnou do lapačky Jaroslava Pavelky.

04:58
    Tentokrát už Filip Šindelář musel být pozorný. Střelu Ondráčka vyráží svým pravým betonem.

04:45
    Pavlasova střela byla ještě před bránou tečována Martinem Ondráček, domácí gólman v tomto případě zasahovat nemusel.

03:54
    Draci tak dlouho kombinovali v útočném pásmu, až nakonec o puk přišli a museli se rychle vracet dozadu.

03:27
    Takhle přihrávka Doležalovi nevyšla asi podle jeho představ. Puk je mezi diváky, vhazuje se ve středním pásmu.

02:59
    Z modré to tahem zkusil Valášek, Šindelář si s jeho střelou bez problému poradil.

02:15
    Prokopova střela z modré se odrazila od zadního mantinelu zpět před bránu, Pavelka byl ale pozorný a kotouč rychle schoval pod svou lapačku.

01:58
    Nahození jednoho z hostujících hráčů si ponechal Filip Šindelář ve své lapačce.

01:44
    Z velkého úhlu to zkusil Pavlas, domácí gólman měl ale své betony přitisknuty pevně ke své brankové konstrukci.

01:19
    Zakázané uvolnění domácího celku.

00:59
    Šindelář dnes poprvé zasahuje. Proti střele Zdeňka Doležala vytasil svůj levý beton.

00:01
    Šumperk vyhrál úvodní buly a ihned se snaží útočit.

00:01

Salith Šumperk: Šindelář (Zelenka) – Bažant, Sedlák, Zdráhal, Drtil, Petira, Prokop, Gewiese, Látal – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Voženílek, Půhoný – Haas, Plášek, Šimun – Brunec, Kňazev, Půlpán

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Král) – Piegl, Krstev, Plášil, Šulc, Vašíček, Pavlas, Mikliš – Procházka, Valášek, Kalla – Berger, Švagrovský, Doležal – Kopta, Nedvídek, Ondráček – Krátoška, Racek, Procházka

Rozhodčí: Fiala – Adamec, Poruba..

I když jsou týmy od sebe vzdáleny skoro přes celou republiku, tak se toto kolo dá považovat za takové malé derby. Litoměřice úzce spolupracují s extraligovým celkem z Hradce Králové, Šumperk zase spolupracuje s Pardubicemi. Snad každý fanoušek hokeje ví, že zápasy mezi těmito extraligovými celky bývají vyhecované a přitahují na stadion mnoho diváků.
    Nechme se tedy překvapit jaký výsledek nám zápas přinese. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.

Salith Šumperk
    Úvod sezóny Šumperku vůbec nevyšel. Na své konto zaznamenal hned tři prohry, z toho tu nejhorší utrpěl v Mostě, kde tamnímu celku podlehl vysoko 8:2. Na svoji první výhru čekali draci do čtvrtého kola, ve kterém se postavili celku AZ Havířov. Zápas svěřenci Radka Kučery a Libora Pivka jasně ovládli, Havířov dokázali porazit poměrem 5.1.
    Produktivitu týmu vede Tomáš Fořt, ten má na svém kontě pět bodů za tři branky a dvě asistence.

Vstup do sezóny si Litoměřice představovaly asi trošku jinak. V úvodním kole podlehly Jihlavské Dukle na domácím ledě 1:4. K druhému kolu zajížděli Kališníci do Havířova, kde inkasovali dokonce šestkrát a odvezli si tak domů prohru 6:2. O dva dny později se již ale Litoměřice radovaly ze zisku prvních bodů do tabulky WSM ligy, na domácím ledě dokázali přetlačit celek Budějovic 5:4 po samostatných nájezdech. Stejným výsledkem pak dokázali ve čtvrtém kole druhé nejvyšší tuzemské soutěže udolat i Ústí nad Labem.
    Statistikám v týmu vévodí Jaroslav Kalla, který má na svém kontě šest bodů za tři branky a stejný počet asistencí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Kateřina Glogarová

Matěj Langer

Branky a nahrávky: 14. Haas (Drtil), 24. Bažant (Vrdlovec, Fořt) – 24. Martin Procházka (Kalla), 38. Plášil (Švagrovský, Doležal), 43. Kalla (Krstev), 43. Ondráček (Kopta), 50. Kopta (Ondráček)

DRACI PARS ŠUMPERK: Šindelář (Zelenka) – Bažant, Sedlák, Zdráhal, Drtil, Petira, Prokop, Gewiese, Látal – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Voženílek, Půhoný – Haas, Plášek, Šimun – Brunec, Kňazev, Půlpán
    HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Král) – Piegl, Krstev, Plášil, Šulc, Vašíček, Pavlas, Mikliš – Martin Procházka, Valášek, Kalla – Berger, Švagrovský, Doležal – Kopta, Nedvídek, Ondráček – Krátoška, Racek, Michal Procházka

Rozhodčí: Fiala – Adamec, Poruba.