Dynamo Moskva – Petrohrad 3:2 (kon.) | Záhřeb – Viťaz 3:1 (kon.) | HC Slovan – Riga 3:2 (po pr.)
HC SLOVAN Bratislava
3:2 (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Dinamo Riga
Pondělí 21.09.2015, 19:30 • Samsung Arena, Bratislava • KHL

To je pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera! (21:57:53)

Slovan poráží Dinamo Riga 3:2 v prodloužení a získává do tabulky KHL velice důležité dva body.

Na první gól zápasu se čekalo až do 35. minuty, kdy se střelou z mezikruží prosadil Lauris Darzinš. Ve třetí části však Belasí otočili skóre, když se v rozmezí tří minut trefili Milan Bartovič a Lukáš Kašpar. V 53. minutě odpověděl Mikelis Redlihs, jenž tak Dinamu zajistil alespoň bod. Ten druhý si v prodloužení přeci jen vybojovali domácí, 33 sekund před jeho koncem totiž zápas rozhodl Rok Tičar.

Střely na branku v prodloužení – 3:2, celkem – 33:26.

Rok TIČAR - 3:2

64:27
    Slovan právě vstřelil branku!
    Domácí rozhodují ještě v prodloužení! Od modré vypálil Tomáš Starosta a kotouč se od bránícího hráče odrazil přímo na hůl ROKA TIČARA, jenž bekhendovou dorážkou rozjásal bratislavskou arénu. Asistence: Tomáš Starosta a Žiga Jeglić.

63:58
    Hned po buly pálil Mihálik a puk skončil v lapačce Erikssona.

63:44
    Střelu Mihálika tečoval Kašpar, puk skončil vedle branky Dinama.

62:34
    Miklík se natlačil před brankoviště a ještě hledal na zadní tyči najíždějícího spoluhráče. Ten na puk nedosáhl.

62:08
    Nahození Sotniekse tečoval Meija do ochranné sítě za brankou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

60:45
    Tohle byla obrovská chyba v domácí rozehrávce! Belasí mohou být rádi, že Tomáš Kundrátek z mezikruží minul jejich svatyni!

60:01

Třetí třetina přinesla rozhodně nejlepší podívanou z celého zápasu. Slovan v ní nejprve otočil skóre na 2:1 zásluhou Milana Bartoviče a Lukáše Kašpara. Dinamo si však vzalo poslední slovo, když v 54. minutě srovnal Mikelis Redlihs. O vítězi zápasu bude rozhodovat až prodloužení.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:6, celkem – 30:24.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:28
    Dobrá příležitost hostí. Meija našel křížnou přihrávkou rozjetého Sestita, jehož projektil vyrazil hrudí Brust.

Dnešní utkání sleduje 7577 diváků.

58:38
    Skvorcovs oslovil zpětnou přihrávkou Saulietise, jenž vypálil nad domácí branku.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:29
    Spolupráce Jegliće a Tičara nevedla až ke gólovému vyústění. Hosté si mohou oddechnout.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 46. Bartovič (Barker), 49. Kašpar (Nagy, Miklík), 65. Tičar (Starosta, Jeglić) – 35. Darzinš, 54. M. Redlihs (Sestito, K. Redlihs)

HC SLOVAN Bratislava: Brust (Garnett) – Starosta, Švarný, Barker, Novák, Mihalik, Sersen (A), Kozák – Jeglič, Tičar, Nagy (A) – Kašpar, Nedorost, Miklík – Šťastný, Surový (C), Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák
    Dinamo Riga: Eriksson (Sedláček) – Galvinš, Kundrátek, K. Redlihs (A), Seigo, Jerovejevs, Sotnieks, Locans – M. Redlihs, Sestito (A), Meija – Saulietis, Džerinš, Skvorcovs – Bukarts, Berzinš, Indrašis – Darzinš (C), Schütz, Leino.

Rozhodčí: Beljajev, Buturlin – Gorděnko, Tomilov