Opava – Třinec 2:6 (kon.) | Vsetín – Zlín 0:8 (kon.) | Havlíčkův Brod – Liberec 1:4 (kon.)
Č. Budějovice – Sparta 1:4 (kon.) | HC Litvínov – Slavia 2:4 (kon.) | Poruba – Vítkovice 3:5 (kon.)
Havířov – Olomouc 5:7 (kon.) | Jihlava – Pardubice 3:5 (kon.) | Kladno – K. Vary 2:5 (kon.)
Letňany – Kometa Brno 1:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 26.09.2015, 15:15 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Extraliga staršího dorostu • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu NOEN extraligy staršího dorostu, ve kterém se proti sobě postaví HC Dukla Jihlava a HC Dynamo Pardubice. Zápas na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě začíná přesně v 15:15, tzn. zhruba hodinu po konci zápasu extraligy juniorů.

Oba týmy se již letos jednou utkaly, a to již v prvním kole na ledě Východočechů, kteří na domácím ledě podlehli soupeři 2:6:

HC Dynamo Pardubice – HC Dukla Jihlava 2:6
    (1:1, 1:3, 0:2).

Branky a nahrávky: 12. Kaut (Machala, Boček), 33. Machala (Štefka) – 1. Mejzlík (Oščádal), 26. Oščádal (Vála), 39. Strnad (Heinrich), 40. Heinrich, 53. Oščádal (Jindra), 59. Mejzlík (Berka). Rozhodčí: Barek – Vepřovský, Potůček. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 146. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6.

HC Dynamo Pardubice: Klouček – Žouželka, Boček, Mert, Bureš, Matýs, Javůrek – Martínek, Pochobradský, Kaut, Štefka, Machač, Paliesek, Roubal, Machala, Kubišta, Šeliga

HC Dukla Jihlava: Škarek – Mareš, Stark, Srnský, P. Slabý, Huňáček, Havelka, Vála – Jindra, Adam, Heinrich, Mejzlík, Berka, J. Slabý, Strnad, Čermák, Oščádal.

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Juřička) – Huňáček, Mareš, Srnský, Vála, Stark, P. Slabý, O. Havelka – Oščádal, Mejzlík, Jindra – Adam, Heinrich, Čermák – Strnad, J. Slabý, Vrátný – Berka. Trenér: Štěpán Moravec

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Jánský) – Žouželka, Trejbal, Javůrek, Mert, Bureš, Boček, Leder, Matýs – Machala, Kaut, Paliesek – Šeliga, Pochobradský, Syrovec – Martínek, Roubal, Machač – Kubišta, Petrus, Štefka. Trenér: Milan Kusý.

Rozhodčí: Čech – Skopal, Nechvátal.

00:01

00:58
    Ani ne po minutě hry byli hosté ve velké šanci, když si Jakub Mert sjel před branku Šťastného, gólman Dukly však nadvakrát podržel svůj tým.

01:34
    Zatím se příliš pohledný hokej nehraje, vidíme řadu osobních soubojů o puk bez vážnějších šancí.

02:29
    Vypadá to, jako by oba dva týmy vyčkávali, s čím přijde soupeř.

03:15
    Dominik Kubišta zblízka netrefil prostor, který hájí gólman Dukly Daniel Šťastný.

03:32
    Před brankou Šťastného poslal Matěj Vála (JIH) k zemi soupeře a dostává dvě minuty za hrubost.

Na vyloučení: 1-0.

03:40
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hosté po osmi minutách přesilovou hru využívají, gól padl po spolupráci tří odchovanců Žďáru nad Sázavou. Machala vyhrál buly pro Kauta, jenž poslal puk na modrou pro ONDŘEJE TREJBALA, který propálil vše, co stálo před ním. Asistence: Martin Kaut, Ondřej Machala.

04:45
    Jihlava se snažila dostat před branku Kloučka, zatím však neúspěšně, hosté pracují dobře v obraně.

05:19
    Jihlava si zahraje také přesilovou hru. Viktor Martínek (PCE) již míří na trestnou lavici za hru vysokou holí.

Na vyloučení: 1-1.

05:55
    U levé tyče Kloučka se snažil vyšťourat puk Oščádal, jenže tento prostor si gólman hostí pokryl.

06:00
    Dukla právě vstřelila branku!
    Také Jihlavští se prosazují v přesilové hře. Huňáčkův nahozený puk do ohně Klouček příliš neviděl, přesto ho stačil zneškodnit. Nejdříve u kusu pryže byl MILAN STRNAD a zblízka jej poslal nad ležícího gólmana. Asistence: Stanislav Huňáček, Lukáš Mareš.

07:20
    Jindra poslal dlouhým pasem přihrávku na Jiřího Slabého, který se dostal do pásma, kde se však domácí nezdrželi dlouho.

07:45
    Během sedmi a tři čtvrtě minuty vidíme třetí přesilovku. Jiří Slabý (JIH) se nedokázal vyhnout soupeři, lehce jej podrazil a už míří odsedět si dvě minuty.

Na vyloučení: 2-1.

08:10
    Hosté páli jak u Verdunu. Trejbalovu pumelici zneškodnil Šťastný, stejně jako závar před svojí brankou, poté si na domácího gólmana nepřišel tvrdou ranou ani Martin Kaut, také od modré.

08:31
    Jihlava se osvobozuje.

08:57
    Pardubice neúspěšně zavezly puk do pásma, Dukla tak znovu posílá kotouč až za Kloučka.

09:23
    Tato přesilová hra se hostům vůbec nedaří, Šťastný nemá prakticky žádnou práci.

09:45
    Jihlava hraje v plném počtu.

11:10
    Nahození Kubišty raději likviduje Daniel Šťastný, před jeho branku se začalo sjíždět několik hráčů.

11:29
    Střelu Ledera od modré srazil domácí gólman levým betonem do strany, pokus Kubišty od modré šel jen do boční sítě.

12:07
    Jihlava se mohla ujmout vedení, když hosté propadli ve středním pásmu a Vladimír Oščádal jel sám na Milana Kloučka, na kterého si kličkou do pravé strany nepřišel.

13:02
    Dukla v pokračujícím tlaku vystřelila. Od modré vypálil Huňáček a nechybělo moc, aby Adam před branou dosáhl na tečovaný puk.

13:18
    Domácí špatně střídali, čehož mohl využít Ondřej Machala. Útočník Pardubic si nabruslil mezi kruhy a vyslal na Šťastného tvrdou střelu, tu jihlavský gólman nadvakrát zneškodnil.

14:59
    V obranném pásmu Dukly poblíž pravého kruhu zůstal ležet Jiří Slabý po tom, co jej držel Filip Roubal (PCE), jenž směřuje na trestnou lavici. Domácí forvard se po chvíli zvedá z ledu a na bílé ploše jsou vidět kapky krve. Naštěstí je účastník IIHS 2012 v pořádku a odjíždí na střídačku.

Na vyloučení: 2-2.

15:26
    Domácí pětice kombinuje před brankou Kloučka, ale bez jakékoliv střelecké aktivity.

15:44
    Tečovaná střela Oščádala projela vedle levé tyče.

16:13
    Až nyní se Pardubice dostaly ze sevření domácích po tom, co v mele před brankou získaly puk. Do brejku se z pravé strany dostal Ondřej Machala, který si sjel až před Šťastného a zvolil bekhendovou střelu, končící na pravém betonu gólmana.

16:59
    Pardubičtí hrají v plném počtu.

17:55
    Již páté vyloučení v první třetině, z toho třetí na straně hostí. Viliam Šeliga (PCE) se poroučí za vražení na hrazení na trestnou lavici.

Na vyloučení: 2-3.

18:26
    Pardubice se sice osvobodily, poté však dostal krásný pas za obranu Stanislav Huňáček. Bek Dukly jel tváří v tvář na Kloučka, jenž jeho pokus, zřejmě kolem betonů, pokryl.

18:36
    Hned po buly to zkusil z levé strany Matěj Vála, Klouček má znovu puk ve své moci, tentokrát na hrudi.

19:00
    Jihlava za probíhající poslední minuty kombinuje před brankou soupeře.

19:20
    Adam se prokličkoval před branku Kloučka a snažil se dostat puk k levé tyči, tam byl připraven beton gólmana.

19:52
    Neujala se ani střela Oščádala z pravého kruhu, do konce třetiny se asi nic nestane.

19:54

20:00

Úvodní třetina je za námi. Pardubice se dostaly do vedení gólem Ondřeje Trejbala v přesilovce, domácí odpověděli za dvě a půl minuty přesilovkovým gólem Milana Strnada. Více než pohledný hokej sledujeme spíše urputný boj na obou stranách.

Další třetina začne přibližně v 16:00.

20:01

20:57
    Dukla sice od začátku třetiny kombinovala před Kloučkem, nenašla ale vhodnou pozici ke střele.

21:03
    Na druhé straně ujel Machala, jenže přes pozornou obranu domácích nestihl vystřelit.

21:31
    Heinrich mířil zblízka z levé strany nad branku.

22:02
    Domácí byli blízko gólu. Heinrich přenechal kotouč mezi kruhy pro Čermáka, jenž napoprvé trefil pouze připraveného Kloučka, napodruhé zasáhl puk v letu a mířil těsně vedle levé tyče.

22:29
    Šance také na straně Pardubic, Šeliga utěšenou střelou z levé strany těsně minul bližší tyčku.

23:38
    Sledujeme rozhodně hezčí hokej než ve druhé třetině, oba týmy se tlačí před branku soupeře.

23:43
    Proti ráně Kubišty z levého kruhu pomohla Danielu Šťastnému pravá tyč jeho brankové konstrukce.

24:24
    Jihlava vybojovala buly před Kloučkem, který raději pokryl kotouč před dotírajícím Oščádalem.

25:30
    Kaut se dostal s kotoučem za branku, na pravé straně jej přenechal pro Machalu, nicméně k žádné vážnější šanci dvou útočníku Pardubic, kteří by si byli schopni nahrát i poslepu, nedošlo.

26:32
    Po střele kapitána Bočka vznikl před branou Šťastného závar a strkanice, jenž končí přerušením hry.

27:16
    Nejprve se přes trojici hráčů neprosadil Oščádal, jenž předtím nestačil přihrát. Ke sraženému puku se dostal Mejzlík, jenž napřáhl z levého kruhu, ale jeho střela byla zblokována.

27:33
    Viktor Martínek si sjel na levý kruh a vypálil tvrdou ránu mířící do levého horního rohu Šťastného. Gólman Dukly máchl lapačkou, předvedl ukázkový semafor a ještě z lapačky vyklepal puk, jenž rozehrál na své spoluhráče.

28:39
    Zakázané uvolnění Pardubic.

29:29
    Na obou stranách jsme viděli střelu na branku. Zatímco pokus Syrovce vyrazil Šťastný, pokus domácího Mejzlíka raději Klouček schoval ve výstroji, takže se bude vhazovat před jeho brankou.

30:00
    V polovině zápasu je stav stále vyrovnaný, branku jsme od šesté minuty neviděli.

31:33
    Pardubičtí mají menší komplikace v rozehrávce, Dukla napadá rozehrávku hostí již v zárodku.

32:33
    Ukázkové zrychlení předvedl po pravé straně unikající Ondřej Machala, jenže z pravého kruhu nedokázal přihrát na své spoluhráče.

32:53
    V situaci dva na jednoho dostal Mejzlík puk před branku od Oščádala. Zkusil to na vzdálenější tyč, kterou těsně minul.

33:34
    Druhá radost na jihlavské střídačce. Mejzlík si vynahradil neproměněnou gólovou šanci, když nyní poslal puk před branku na JOSEFA BERKU, který zblízka šikovně poslal puk za marně se natahujícího Kloučka. Asistence: Tomáš Mejzlík.

33:52
    Domácí znovu útočí, po buly se nastěhovali před Kloučka. Střelu Heinricha od modré stačil vyrazit Klouček, za brankouzískal puk proti třem hráčům Čermák a ještě jej poslal na Adama, který zblízka v tísni nepřekonal gólmana.

34:40
    Červenožlutí se ujímají vedení o dvě branky. V přečíslení zavezl puk k levému kruhu Strnad, přihrál jej před branku na JOSEFA VRÁTNÉHO, který sice kus černé gumy netrefil ideálně, ale stačilo to, aby kotouč dojel za záda Kloučka, který se nestačil přesunout. Asistence: Milan Strnad.

35:50
    Paliesek viděl, že mu před branku sjíždí volný Ondřej Machala. Poslal na něj podél branky Šťastného kotouč, který výborným obranným zákrokem vypíchnul Stanislav Huňáček.

36:37
    Také Jihlava měla šanci, když ze středního pásma potáhl puk David Čermák a přes beka se natlačil před branku. Bekhendovým zakončením těsně minul vzdálenější tyčku.

37:04
    Ofsajd domácího celku.

38:12
    Tvrdá rána Martínka z prostoru mezi kruhy vypadla Šťastnému z výstroje k levé tyči, kde dorážel Michal Machač. Útočník hostí sice trefil puk, ale poslal jej podél brankové čáry. Jihlava se osvobozuje zakázaným uvolněním.

38:19
    Pumelici Ondřeje Trejbala z levé strany vytěsnil gólman Dukly zásahem levým betonem.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé části hry.

39:06
    Pískána je pardubická přihrávka rukou ve středním pásmu.

39:52
    Machalův pas na volného Kauta zablokoval jeden z domácích hráčů, takže se Kaut ke střele nedostal. Dostal se však k puku, který přiťukl ONDREJI PALIESEKOVI a ten již měl dorážkou do volné části klece snadnou úlohu. Asistence: Martin Kaut, Ondřej Machala.

40:00

Ve druhé části hry se Jihlava dostala góly Josefa Berky a Josefa Vrátého do dvougólového vedení, za hosty však osm vteřin před koncem třetiny snížil Ondrej Paliesek. Čeká nás tak zajímavá poslední dvacetiminutovka, která začne zhruba v 16:40.

40:01

40:32
    Machala šikovně prostrčil puk na Kauta, jehož pohotovou střelu z mezikruží vytáhl Šťastný pěkným zákrokem pravým betonem.

41:07
    Heinrich si před brankou zaklepal o puk, přihrávku Srnského zblokoval Jakub Mert.

41:57
    David Čermák získal puk ve středním pásmu, ale přes modrou s ním neprošel.

43:17
    Tomáši Mejzlíkovi to tam dnes asi nespadne. Nyní poslal z pravé strany tvrdou ránu k horní tyči, kterou zneškodnil Klouček lapačkou.

43:55
    Machala nemohl zakončovat do volné části klece, protože jej zablokoval Huňáček. Pardubičtí na to udrželi puk na holích, Kaut nahrál na modrou pro MICHALA ŽOUŽELKU a bek hostí od modré propálil Šťastného, který toho moc neviděl. Asistence: Martin Kaut.

44:02
    Od konce první třetiny vidíme znovu vyloučení. Čestmír Javůrek (PCE) jde ven za držení.

Na vyloučení: 2-4.

44:47
    Ošemetnou situaci před svojí brankou vyřešil Klouček, který si počkal na dorážku Hienricha a poté udržel kotouč ve své výstroji.

45:21
    Stanislav Huňáček z prostoru mezi kruhy napřáhl ke střele, Klouček si s jeho pokusem poradil a hosté se hned poté osvobozují.

46:02
    Pardubice hrají v plném počtu.

46:36
    Zakázané uvolnění hostí.

47:16
    Matouš Boček nabral ze svého obranného pásma rychlost, poslal kotouč na Kauta, který hledal před brankou koho jiného než Machalu. Do přihrávky vložil hůl Oliver Havelka.

48:30
    Martínek si vyjel zpoza branky na pravý kruh, odkud nebezpečně vystřelil a jen těsně minul vzdálenější tyč branky Dukly.

49:48
    Pardubičtí hokejisté jsou nyní aktivnější a hraje se často před Šťastným. Bude tomu tak zřejmě i nadále, neboť Jiří Slabý (JIH) se za svojí brankou provinil nedovoleným bráněním.

Na vyloučení: 3-4.

50:09
    Kautova pumelice mířila do levého horního rohu, kam vytasil svojí lapačku Daniel Šťastný.

50:15
    Gólman Dukly jen zklamaně rozhodil rukama, protože při střele ONDŘEJE TREJBALA od modré neviděl vůbec nic. Kotouč prošel nad jeho ramenem do sítě. Asistence: Ondřej Machala.

50:52
    Martinek z otočky z pravého kruhu netrefil branku.

51:30
    Mertova střela od modré na branku neprošla, domácí útočník Dominik Adam odvedl dobrou práci a srazil jí za branku.

52:20
    Jiří Slabý vybojoval nahozením puku na branku buly před Kloučkem.

53:18
    Srnský zatáhl kotouč po pravé straně do pásma, ale přihrávkou mezi kruhy nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

53:23
    Tomáš Mejzlík (JIH) dostává dvě minuty za hákování. Dukla to bude mít s vyrovnáním o hodně těžší.

Na vyloučení: 4-4.

53:23
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

53:30
    Kaut z vrcholu levého kruhu zamířil hodně vedle levé tyče a kotouč vyjel kolem po mantinelu z útočného pásma Pardubic.

53:53
    Hosté jsou znovu před Šťastným.

54:14
    Gólman Dukly toho znovu moc neviděl, Martin Kaut od modré však netrefil branku, kotouč těsně prolétl vedle pravé tyče.

54:41
    Jihlava posílá puk přes všechny čáry.

54:59
    Ani nyní nebyl útok Pardubic úspěšný, navíc za brankou Šťastného zůstává ležet Martin Kaut. Je však v pořádku a už míří na střídačku.

55:23

55:32
    Přesilovku Pardubic ještě Dukla přestála, nicméně krátce po návratu Mejzlíka na led inkasují červenožlutí popáté. VILIAM ŠELIGA se nejlépe zorientoval v situaci před brankou a zblízka zřejmě rozhoduje o vítězství hostujícího celku.

56:20
    Oščádal z ostrého úhlu mířil kolem pravé tyče Pardubic, na druhé straně v přečíslení dva na jednoho poslal Machač pas na Roubala, kterému chybělo k zakončení do prázdné branky pár centimetrů, netrefil puk.

56:20
    Hosté špatně střídali a dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest si odpyká Ondrej Paliesek (PCE).

Na vyloučení: 4-5.

57:08
    Dukla kombinuje před Kloučkem. Pardubičtí však hrají velmi obětavě a nepouští Jihlavu do žádných větších šancí.

57:31
    Stanislav Huňáček z prostoru mezi kruhy nepropálil gólmana.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:20
    Pardubičtí hrají v plném počtu, při návratu vyloučeného Palieska na led neprotlačil zblízka puk do branky David Čermák.

59:24
    Jihlava hraje v šesti bez gólmana, Oščádal po průniku podél pravé strany bekhendem těsně minul branku.

59:41
    Ondřej Machala přes bránící hráče Dukly nadvakrát nedostal kotouč do branky.

Pardubičtí ve třetí třetině rozhodli o třech bodech, když se trefili hned třikrát. Postupně se prosadil Michal Žouželka, Ondřej Trejbal a Viliam Šeliga. Hosté si tak odvážejí z Vysočiny tři body za vítězství 3:5.

S konstatováním, že Dukla Jihlava na domácím ledě podlehla HC Dynamu Pardubice poměrem 3:5, se s Vámi loučí a zase někdy napočtenou se těší Tomáš Lysý. (17:19:22)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 6. Strnad (Huňáček, Mareš), 34. Berka (Mejzlík), 35. Vrátný (Strnad) – 4. Trejbal (Kaut, Machala), 40. Paliesek (Kaut, Machala), 44. Žouželka (Kaut), 51. Trejbal (Machala), 56. Šeliga

Rozhodčí: Čech – Skopal, Nechvátal