Chabarovsk – Toljatti 3:2 (kon.) | Vladivostok – Kazaň 1:0 (kon.) | Jekatěrinburg – N.Novgorod 3:2 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Minsk 2:1 (po pr.) | Jokerit – Petrohrad 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – Barys 4:3 (po pr.)
Čerepovec – Omsk 3:4 (kon.) | Riga – Spartak Moskva 4:3 (2:1 po s.n.)
Severstal Čerepovec
3:4 (2:3, 1:0, 0:1)
Avangard Omsk
Čtvrtek 01.10.2015, 18:30 • Sports-Concerts Hall Almaz • KHL

Československá stopa

Jakub Štěpánek (Čerepovec) – 86,67% (26/30)
    Miroslav Blaťák (Čerepovec) – 0+0, jedna střela na branku, čas na ledě: 23:33
    Vladimír Sobotka (Omsk) – 1+0, dvě střely na branku, čas na ledě: 14:23
    Michal Kempný (Omsk) – 0+0, čtyři střely na branku, čas na ledě: 20:26
    Martin Erat (Omsk) – 1+0, jedna střela na branku, čas na ledě: 13:25 (20:59:15)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku: 24 – 30
    Vyloučení: 4 – 6
    Góly v přesilovce: 1 – 1
    Bodyčeky: 7 – 8
    Vyhrané buly: 33 – 28

Divoká přestřelka nakonec našla svého vítěze! Je jím Avangard Omsk, který o třech bodech rozhodl ve třetí třetině, když se v 51. minutě trefil Erat. Čerepovec se již nezmohl na vyrovnání, a tak se bude muset obejít bez bodů. Loučím se s vámi a přeji hezký zbytek večera.

57:57
    V závěru třetí periody je tu šance pro Severstal. Ahnelov dostává menší trest za hru vysokou holí.

51:11
    Na straně domácích míří na trestnou lavici Mons. Ten se provinil hákování.

50:37
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hosté opět strhávají vedení ve svůj prospěch. Trefil se MARTIN ERAT. Asistence: Michal Kempný, Anton Kurjanov.

40:01
    Komplikace pro Omsk. Erat dostává trest 2 + 2 a Čerepovec tak čeká dlouhá přesilová hra.

40:01

Ve druhé periodě se dlouho nic nedělo. Až na konci jsme se dočkali gólu, když Čerepovec vyrovnal zásluhou Černova.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    37:31 Nikoncev (CER)
    V závěru přichází ještě jednu vyloučení. Nikoncev dostává dvě minuty za podražení.
    37:31 ČERNOV - 3:3

37:31
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Máme znovu vyrovnáno. Za domácí se trefil PAVEL ČERNOV. Asistence: Henrik Karlsson.

20:01
    Za podražení míří na trestnou Trubačjov.

20:01

Neuvěřitelné věci! Čerepovec sice vedl už po devíti minutách hry 2:0 jenže následně se Omsk herně zvedl a dokázal během krátké chvíle otočit vývoj ve svůj vlastní prospěch! Čeká nás tak ještě velmi zajímavá podívaná.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

15:57
    Tak tohle je famózní obrat během necelý šesti minut hry, kdy Omsk otáčí nepříznivý vývoj z 0:2 na 3:2. Vedení na stranu hostů zařídil DENIS KULJAŠ. Asistence: Sergej Širokov, Alexej Pěrežogin.

13:30
    Přestřelka pokračuje! Hosté srovnávají zásluhou JURIHO ALEXANROVA. Asistence: Nikolaj Lemťugov, Ilja Michejev.

11:49
    Jenže Omsk se velmi rychle vrací do utkání. Snižuje VLADIMÍR SOBOTKA. Asistence: Jinas Ahnelov, Alexej Pěrežogin.

09:27
    A už je to o dva góly! Prosadil se ANDREJ SHEFER. Asistence: Anatolij Nikoncev, Igor Kovyršin.

06:53
    Další vyloučení na hostující straně! Lemťugov dostane dvě minuty za podražení.

06:30
    Domácí jdou z přesilové hry do vedení. Trefil se Pavel Buchněvič. Asistence: Igor Skorochodov, Henrik Karlsson.

04:34
    Je tu další přesilovka pro Severstal. Alexandrov míří na trestnou za zdržování hry.

04:34

03:29
    Kagarlickij je v úvodu hodně aktivní. Domácí špílmachr nyní hledal v mezikruží Monse, ale jeho pokus byl zblokován.

02:34
    Anton Kurjanov (OMS) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

00:57
    První střelu mají na svědomí domácí, ale Dmitrij Kagarlickij nedokázal obejít omského zadáka Ahnelöva.

00:01

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Magarilov) – Karlsson, Koněv, Stasenko, Blaťák, Kudako, Šefer, Lukin – Kagarlickyj, Mons, Černov – Trubačjov, Vovčenko, Bučněvič – Berdnikov, Nikoncev, Monakov – Skorochodov, Kovyršin, Vicharev – Truňjov.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Ahnelöv, Kuljaš, Alexandrov, Kempný, Gluchov, Lekomcev, Kulik – Sobotka, Širokov, Pěrežogin – Popov, Paršin, Zubov – Petrov, Černikov, Erat – Lemťugov, Kurjanov, Lauta – Michejev.

Rozhodčí: Gamalej, Rogačjov – Koršak, Černyšev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jak již bylo řečeno, Avangard patří k tomu lepšímu, co může KHL nabídnout. S odmadvaceti získanými body je Omsk třetím týmem Východní konference, v poslední době se ale celku, za který v minulosti váleli třeba Jaromír Jágr, Jakub Klepiš či Roman Červenka, zrovna nedaří. Omsk doma podlehl Astaně 2:4 a venkovní trip zahájil porážkou 0:2 na ledě CSKA Moskva. Jak se Avangardu povede na ledě posledního celku Západní konference? Sledujte náš přenos a nic vám neujde!

Severstalu se v probíhajícím ročníku vůbec nedaří, po čtvrtině odehraných duelů má na kontě žalostných 15 bodů, což svěřence Václava Sýkory řadí na poslední místo Západní konference. Zdá se však, že se Čerepovec rozjíždí, dva své poslední zápasy totiž vyhrál – doma si poradil s Chanty Mansijskem a poté po prodloužení i s kazašskou Astanou. Nechme se překvapit, jak se Severstalu povede proti silnému soupeři z daleké Sibiře.

Dobrý den. Vítejte u sledování textového přenosu z dalšího utkání Kontinentální hokejové ligy, v němž Severstal Čerepovec s několika Čechy v sestavě přivítá Avangard Omsk v čele s Vladimírem Sobotkou a novou posilou Martinem Eratem. Začínáme v 18:30, tak buďte u toho!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Martin Doležal

Branky a nahrávky: 7. Buchněvič (Skorochodov, Karlsson), 10. Shefer (Nikoncev, Kovyršin), 38. Černov (Karlsson) – 12. Sobotka (Ahnelov, Pěrežogin), 14. Alexandrov (Lemtugov, Michejev), 16. Kuljaš (Širokov, Pěrežogin), 51. Erat (Kempný, Kurjanov)

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Magarilov) – Karlsson, Koněv, Stasenko, Blaťák, Kudako, Šefer, Lukin – Kagarlickij, Mons, Černov – Trubačjov, Vovčenko, Bučněvič – Berdnikov, Nikoncev, Monakov – Skorochodov, Kovyršin, Vicharev – Truňjov.

Rozhodčí: Gamalej, Rogačjov – Koršak, Černyšev