Chabarovsk – Toljatti 3:2 (kon.) | Vladivostok – Kazaň 1:0 (kon.) | Jekatěrinburg – N.Novgorod 3:2 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Minsk 2:1 (po pr.) | Jokerit – Petrohrad 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – Barys 4:3 (po pr.)
Čerepovec – Omsk 3:4 (kon.) | Riga – Spartak Moskva 4:3 (2:1 po s.n.)
Severstal Čerepovec
3:4 (2:3, 1:0, 0:1)
Avangard Omsk
Čtvrtek 01.10.2015, 18:30 • Sports-Concerts Hall Almaz • KHL

Československá stopa

Jakub Štěpánek (Čerepovec) – 86,67% (26/30)
    Miroslav Blaťák (Čerepovec) – 0+0, jedna střela na branku, čas na ledě: 23:33
    Vladimír Sobotka (Omsk) – 1+0, dvě střely na branku, čas na ledě: 14:23
    Michal Kempný (Omsk) – 0+0, čtyři střely na branku, čas na ledě: 20:26
    Martin Erat (Omsk) – 1+0, jedna střela na branku, čas na ledě: 13:25 (20:59:15)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku: 24 – 30
    Vyloučení: 4 – 6
    Góly v přesilovce: 1 – 1
    Bodyčeky: 7 – 8
    Vyhrané buly: 33 – 28

Divoká přestřelka nakonec našla svého vítěze! Je jím Avangard Omsk, který o třech bodech rozhodl ve třetí třetině, když se v 51. minutě trefil Erat. Čerepovec se již nezmohl na vyrovnání, a tak se bude muset obejít bez bodů. Loučím se s vámi a přeji hezký zbytek večera.

57:57
    V závěru třetí periody je tu šance pro Severstal. Ahnelov dostává menší trest za hru vysokou holí.

51:11
    Na straně domácích míří na trestnou lavici Mons. Ten se provinil hákování.

50:37
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hosté opět strhávají vedení ve svůj prospěch. Trefil se MARTIN ERAT. Asistence: Michal Kempný, Anton Kurjanov.

40:01
    Komplikace pro Omsk. Erat dostává trest 2 + 2 a Čerepovec tak čeká dlouhá přesilová hra.

40:01

Ve druhé periodě se dlouho nic nedělo. Až na konci jsme se dočkali gólu, když Čerepovec vyrovnal zásluhou Černova.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    37:31 Nikoncev (CER)
    V závěru přichází ještě jednu vyloučení. Nikoncev dostává dvě minuty za podražení.
    37:31 ČERNOV - 3:3

37:31
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Máme znovu vyrovnáno. Za domácí se trefil PAVEL ČERNOV. Asistence: Henrik Karlsson.

20:01
    Za podražení míří na trestnou Trubačjov.

20:01

Neuvěřitelné věci! Čerepovec sice vedl už po devíti minutách hry 2:0 jenže následně se Omsk herně zvedl a dokázal během krátké chvíle otočit vývoj ve svůj vlastní prospěch! Čeká nás tak ještě velmi zajímavá podívaná.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Martin Doležal

Branky a nahrávky: 7. Buchněvič (Skorochodov, Karlsson), 10. Shefer (Nikoncev, Kovyršin), 38. Černov (Karlsson) – 12. Sobotka (Ahnelov, Pěrežogin), 14. Alexandrov (Lemtugov, Michejev), 16. Kuljaš (Širokov, Pěrežogin), 51. Erat (Kempný, Kurjanov)

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Magarilov) – Karlsson, Koněv, Stasenko, Blaťák, Kudako, Šefer, Lukin – Kagarlickij, Mons, Černov – Trubačjov, Vovčenko, Bučněvič – Berdnikov, Nikoncev, Monakov – Skorochodov, Kovyršin, Vicharev – Truňjov.
    Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Ahnelöv, Kuljaš, Alexandrov, Kempný, Gluchov, Lekomcev, Kulik – Sobotka, Širokov, Pěrežogin – Popov, Paršin, Zubov – Petrov, Černikov, Erat – Lemťugov, Kurjanov, Lauta – Michejev.

Rozhodčí: Gamalej, Rogačjov – Koršak, Černyšev