Záhřeb – Magnitogorsk 4:1 (kon.) | HC Slovan – Ufa 3:4 (po pr.)
3:4 (1:0, 0:3, 2:0 - 0:1)
Salavat Julajev Ufa
Pátek 02.10.2015, 19:30 • Samsung Arena, Bratislava • KHL
    Roztleskávačky Slovanu.

Dnes jsme sledovali zajímavé utkání, ve kterém domácí Slovan Bratislava podlehl Ufě 3:4 až v prodloužení. Domácí sice byli v první třetině pod tlakem, ale ve 12. minutě se ujali vedení po trefě Milana Bartoviče.

Druhá část už ale patřila Ufě herně i střelecky. Ve 27. minutě nejprve srovnal Andreas Engqvist a poté se v rozmezí 25 sekund prosadili Igor Višněvskij a Nikolaj Prochorkin. Ve třetí periodě se ale Belasí nadechli k parádní stíhací jízdě. Ze svého náporu vytěžili góly Radovana Puliše a Tomáše Surového a v závěru dokonce sahali po třech bodech, když Salavat Julajev hned dvakrát zachránila tyčka.

V prodloužení už byli šťastnější hosté. Domácí gólman Brust jim seknutím do rukou Omarka nabídl přesilovou hru, kterou v čase 64:34 využil tvrdou ranou obránce Alexander Loginov.

Střely na branku v prodloužení – 1:2, celkem – 37:37. (22:18:25)

Alexander LOGINOV - 3:4

64:34
    Ufa právě vstřelila branku!
    Hosté nabídnutou šanci využívají a odvezou si z Bratislavy dva body! Dělovka obránce ALEXANDERA LOGINOVA od modré zapadla nad lapačku brankáře Brusta – 3:4. Asistence: Linus Omark.

64:17
    Hosté budou hrát v závěru prodloužení přesilovou hru 4 na 3! Brankář Brust sekl přes ruce projíždějícího Omarka a Slovan čekají perné momenty. Trest odsedí Tomáš Surový.

64:07
    Tentokrát zahráli na icing domácí.

63:30
    Zakázané uvolnění Salavatu Julajev, hra se vrací před Svedberga.

62:54
    Linus Omark si vyjel až do střelecké pozice, ale Brust má puk pod lapačkou.

62:07
    Sersen se vydal dopředu a ještě dojel kotouč po své nepřesné střele. K dalšímu ohrožení Svedberga už jej hosté nepustili.

61:45
    Bekhend Gončarova skončil v moci Brusta. Vhazovat se bude v obranném pásmu Slovanu.

61:23
    Miklík byl v útočné třetině dříve než puk – postavení mimo hru.

60:17
    Kašparovu dobrou střelu, která směřovala ke vzdálenější tyčce, vyrazil Svedberg. Ufa je už v plném počtu.

60:01

Belasí už v přesilovce nedokázali zápas rozhodnout a za stavu 3:3 se tak bude prodlužovat. Slovan ve třetí třetině doslova vstal z mrtvých, když dokázal smazat dvoubrankové manko a v závěru třetí části dokonce sahal po třech bodech.

Střely na branku ve 3. třetině – 16:7, celkem – 36:35.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:11
    Barry Brust dostává desetiminutový osobní trest za protesty. To byl důvod, proč Říha diskutoval s rozhodčími. Každopádně, přesilovka Slovanu pokračuje.

59:11
    Chlystov nahodil puk na domácí branku a ten skončil v ochranné síti. Vhazovat se bude před Brustem, což se vůbec nelíbí Milošovi Říhovi, jenž si celou situaci vysvětluje s hlavními rozhodčími.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny...

58:32
    Někteří fanoušci Slovanu se už radovali! Tomáš Surový dorážel puk do odkryté branky, ale Svedberga spasila tyčka!

58:14
    Nikolaj Prochorkin dostává dvě minuty za krosček a domácí mají velkou šanci rozhodnout zápas ještě v normální hrací době!

58:02
    Puk skončil na střídačce Ufy, ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:39
    Rozhodčí se přeci jen ještě poradili s kolegou u videa, ale na jejich rozhodnutí se nic nemění. Stále 3:3.

57:39
    Šťastného střelu vyrazil Svedberg jen nad sebe a Skalický kotouč dopravil za jeho záda! Domácí útočník toho ale docílil rukavicí a rozhodčí okamžitě ukazují, že branka platit nebude.

56:37
    Miklík posunul puk na Nedorosta, který trefuje tyčku hostující svatyně!

55:48
    Prudkou střelu Švarného vyrazil Svedberg jen před sebe, ale domácí toho nedokázali využít.

55:03
    Domácí předvedli pěknou kombinaci, na jejímž konci chtěl Kašpar vracet kotouč před branku Bartovičovi, který to už ale nečekal. Následně ještě přišla střela od mantinelu, kterou zlikvidoval švédský gólman v brance Ufy.

54:19
    Domácí jsou teď nahoře! Novákovu ránu od modré lapil Svedberg.

53:52
    Tičar jen nahodil kotouč na hostující branku a odešel střídat. Miklík však celou situaci dohrál a donutil Svedberga podržet puk. Buly v útočném pásmu Slovanu.

52:36
    Pohotovou střelu Starosty vyrážel Svedberg s poměrně velkými obtížemi.
    Tomáš SUROVÝ - 3:3

52:12
    Slovan právě vstřelil branku!
    Belasí přesilovou hru využívají a srovnávají na 3:3! Kašparovu střelu z mezikruží vyrazil Svedberg jen na hůl TOMÁŠE SUROVÉHO a domácí kapitán už měl jednoduchou úlohu. Asistence: Ladislav Nagy a Lukáš Kašpar.

51:47
    Domácí se dostávají do tlaku a navíc budou hrát přesilovku! Dmitrij Makarov – 2 minuty, hákování.

51:07
    Novákovu střelu od modré vyrazil Svedberg jen před sebe, ale o zbytek se postarali jeho obránci.

50:35
    Luža zastavil výborným obranným zákrokem Engqvista.

49:57
    Publikum v Samsung Areně ožilo. Slovan má na vyrovnání ještě deset minut.
    Radovan PULIŠ - 2:3

48:55
    Nyní se už ale RADOVAN PULIŠ prosazuje! Od mantinelu vystřelil Tičar a před brankou clonící Puliš kotouč tečoval mimo dosah Svedberga. Domácí útočník střílí svůj premiérový gól v KHL. Asistence: Rok Tičar a Žiga Jeglić.

48:40
    Jeglić nahrával před branku Pulišovi, který ale nedokázal dobře zakončit!

48:18
    Dopředu vyrazil Skalický, proti přesile bránících hráčů však neuspěl.

47:39
    Branka za Barrym Brustem se vychýlila ze svého postavení. Domácí gólman něco vysvětluje rozhodčímu, který mu ukazuje, že ještě chvíli a přijde osobní trest.

47:31
    Chlystov měl dost času na to, aby na pravém kruhu dobře zamířil. Zkusil to golfákem a Brust musel vytáhnout dobrý zákrok, kterým ještě udržel svůj tým ve hře.

47:03
    Hned po vyhraném buly pálil Švarný. Domácí i nadále zůstávají v útočném pásmu.

46:59

46:59
    Od levého mantinelu vystřelil Barker, ale Svedberg v pohodě kryje.

46:09
    Domácí ve třetí třetině přežili i druhé oslabení a teď už musejí přepnout do útočného módu.

45:31
    Kašpar si výborně prohodil soupeře, ale byl vytlačen do rohu kluziště a Svedberga tak neohrozil.

45:05
    Dělovku Loginova vyrazil Brust ramenem.

44:08
    Další vyloučení na straně domácích. Michel Miklík zvedl hůl až do obličeje soupeře a dostává dvouminutový trest.

43:47
    Zakázané uvolnění Slovanu.

43:22
    Hostům se přesilovka nepovedla a vyloučený Nagy je zpět na ledě.

42:25
    Přihrávka z rohu kluziště hledala najíždějícího Hartikainena. Před ním však zasáhl Brust, který kotouč vypíchl hokejkou.

42:00
    Viedenský dostal kotouč až ke Svedbergovi.

41:43
    Domácím se podařilo vyhodit.

41:21
    Ladislav Nagy zbytečně fauluje v útočném pásmu! Dostává trest na dvě minuty za sekání.

40:59
    Hosté si po buly vytvořili závar a zasahovat musel opět Brust.

40:50
    Po Sersenově nepřesné přihrávce se píská zakázané uvolnění.

40:20
    A právě Chlystov připravil šanci pro Linuse Omarka, kterého vychytal Brust!

40:08
    Chlystov zpět na ledě, Salavat Julajev kompletní.

40:01

Hosté budou hrát ještě 8 sekund bez vyloučeného Chlystova.

Třetí třetina začne přibližně ve 21:13.

Druhá třetina vyšla mnohem lépe hráčům Ufy, kteří v ní skórovali hned třikrát a otočili tak skóre z 1:0 až na 1:3. Ve 27. minutě odčaroval Brustovo kouzlo Andreas Engqvist a pak už to tam hostům začalo padat. Ve 33. minutě tak sice Ivan Višněvskij nastřelil tyčku, ale puk se odrazil za brankovou čáru od betonů domácího gólmana a hned o 20 sekund později vymetl šibenici Nikolaj Prochorkin. Slovan se zvedl až těsně před přestávkou a v přesilovce si vypracoval několik dobrých šancí, při kterých Ufu podržel gólman Svedberg.

Střely na branku ve 2. třetině – 15:16, celkem – 20:28.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:58
    V závěru periody vyhrál Nedorost buly na Miklíka, ani on však nedokázal potěšit domácí fanoušky.

39:42
    Tomáš Surový vyslal během pěti sekund dvě střely, které zaváněly gólem! Slovanu ale není v této přesilovce přáno, Svedberg zakročil výborně.

38:55
    Také po Nagyho jedovce mohli domácí dorážet. Skóre se ani teď nemění.

38:42
    Sersenovu střelu vyrazil Svedberg a neujala se ani následná dorážka.

38:08
    Denis Chlystov zahákoval Šťastného a Slovan si zahraje přesilovku.

37:18
    Domácí mohli snížit, ale proti byl brankář Svedberg! Surový našel krásným pasem od brankové čáry na zadní tyči najíždějícího Michela Miklíka. Svedberg se však rychle přesunul a stačil zakročit lapačkou!

36:55
    Bartovičovu střelu pokryl Svedberg, který v posledních minutách v brance mrznul.

36:30
    Hosté jsou teď jasně lepší. Další zákrok si připsal Brust, který přerušil hru po střele Chlystova z levé strany.

35:11
    Slovan oslabení se štěstím přežil a stále prohrává o dva góly.

34:45
    Dělovku Loginova vyrazil betonem Brust.

34:22
    Ufa si v přesilovce vytvořila obrovský tlak! Makarov měl před sebou už zcela odkrytou branku, ale puk mu trochu odskočil a toho využil Brust, který vleže dorážku hostujícího forwarda zastavil!

33:10
    Václav Nedorost dostává dvě minuty za hákování.

32:25
    Miloš Říha si logicky bere time-out.
    Nikolaj PROCHORKIN - 1:3

32:25
    20 sekund po gólu Višněvského se hosté prosazují potřetí! Puk putoval po ose Chripunov – Chlystov a NIKOLAJ PROCHORKIN, jenž z první vymetl šibenici nad Brustovou lapačkou – 1:3. Asistence: Denis Chlystov a Stepan Chripunov.
    Ivan VIŠNĚVSKIJ - 1:2

32:05
    Hosté otáčejí skóre hodně šťastným gólem! Hartikainen nahrál zpoza branky IVANOVI VIŠNĚVSKÉMU, který sice trefil tyčku, ale odražený kotouč si nešťastně srazil do vlastní sítě Barry Brust. Asistence: Teemu Hartikainen.

30:43
    Hraje se hodně rychlý hokej, domácí si musejí dávat pozor na velmi nebezpečné kontry Ufy.

29:48
    Rychlou kombinaci hostí zakončil prudkou střelou Grigorenko. Domácí podržel Brust, jenž vyrazil puk zpět do hry.

28:46
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.

27:29
    Nedorost mohl vrátit vedení zpět na stranu Slovanu, ale nedokázal dorazit kotouč do poloodkryté branky! Svedberg se totiž rychle přesunul a stačil se postavit českému útoníkovi do cesty.
    Andreas ENGQVIST - 1:1

26:11
    Hosté vyrovnávají! Omark nahrál na osu hřiště ANDREASOVI ENGQVISTOVI, který se efektní otočkou zbavil Viedenského a střelou zápěstím překonal Brusta, jemuž kotouč propadl skrz výstroj až do jeho svatyně. Asistence: Linus Omark a Igor Grigorenko.

25:34
    Dobrá šance domácích. Puk se před brankou odrazil k Miklíkovi, proti němuž dobře zasáhl Svedberg.

25:12

24:34
    Hned po buly pálil Švarný. Svedberg přerušil hru.

24:30
    Svedberg zastavil s velkými problémy střelu Nagyho! Dlouho kotouč nekontroloval a velký závar ukončila až strkanice před brankovištěm.

23:11
    Maxim Gončarov se pustil do Viedenského, který udržel nervy na uzdě a na trestnou lavici tak míří jen hráč Ufy – hrubost.

22:39
    Soin našel v přečíslení 2 na 1 Ankudinova, který netrefil odkrytou branku! Domácí měli velké štěstí.

22:01
    Skalický i Derljuk jsou zpět na ledě.

20:57
    Z ostrého úhlu pálil Grigorenko pouze do připraveného Brusta.

20:35
    Kašpar v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:01
    Už po závěrečné siréně, která ukončila první třetinu, se do sebe pustili Skalický a Derljuk. Oba hráči začnou druhou část na trestných lavicích.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 20:20.

V první třetině padl jediný gól. Ten vstřelil ve 12. minutě domácí Milan Bartovič, který byl na konci pohledné kombinace Belasích. Jinak ale byli paradoxně aktivnější hráči Ufy, kteří vstoupili do utkání s velkou chutí a také v závěru periody si vytvořili tlak, ze kterého se klidně mohlo něco urodit. Proti je ale brankář Slovanu Barry Brust, jenž svůj tým podržel několika výbornými zákroky.

Střely na branku v 1. třetině – 5:12.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:40
    Další šance Ufy! Hosté jeli ve 2 proti 1, ale Višněvského přihrávku vypíchl holí Brust.

19:19
    Hartikainen byl ve velké šanci, ale nedokázal překonat Brusta!

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:50
    Ankudinov objel branku a snažil se překvapit Brusta zakončením k bližší tyči. Trefil jen boční síťku.

17:40
    Nahození Loginova bylo cestou k brance nepříjemně tečováno. Naštěstí pro Brusta puk jeho klec minul.

16:27
    Od modré vypálil Starosta. Svedberg měl odkrytý výhled a zakročil lapačkou.

16:15
    Ránu Bartoviče přizvedl nad branku Gončarov.

15:32
    Ránu Sersena ještě tečoval jeden z clonící dvojice Tičar – Nagy. Puk ale skončil za brankou.

15:08
    Ankudinov byl v útočném pásmu dříve, než přihrávka Lepistöho. Postavení mimo hru.

14:03
    Domácí vystavěli hráz kolem své obranné modré čáry a vyčkávají na možnosti k rychlým protiútokům.

12:58

12:50
    Střelu Kolcova z levého kruhu ukryl Brust ve své výstroji.
    Milan BARTOVIČ - 1:0

11:28
    Tohle byla velká domácí paráda! Obránce Cam Barker se ocitl až za brankou soupeře, kde vybojoval kotouč a předložil ho před brankoviště Marku Viedenskému. Ten se neunáhlil a ještě jej posunul na MILANA BARTOVIČE, jenž zakončoval do zcela odkryté klece. Asistence: Marek Viedenský a Cam Barker.

10:32
    Tičar s Nagym jeli ve dvou proti jedinému obránci! Ten však dokázal druhému jmenovanému zabránit ve střele. Hra byla vzápětí přerušena, neboť na druhé straně kluziště zůstal ležet Kolcov.

10:09
    Soin posílal před branku ostrý kotouč, jeho spoluhráč ho nedokázal usměrnit mezi tyče.

09:50
    Akci hostí zastavilo postavení mimo hru.

08:57
    Puliš posílal kotouč před branku, kde ale byli jen hráči Ufy. Hosté se následně málem dostali do brejku, ale ten přerušila dvojice obránců Slovanu.

07:58

07:35
    Další dva výborné zákroky Brusta! Ve druhém případě už domácí gólman klečel a Hartikainen cpal kotouč pod víko. Gólman Belasích však odolal!

07:18
    Višněvskij nabil Gončarovovi, jehož ránu ještě tečoval Makarov. Brust ale Slovan podržel.

06:39
    Švarný získal puk a vyhodil ho až k Svedbergovi.

05:57
    Ufa si svou aktivitou vynutila přesilovku. Filip Novák dostává dvě minuty za držení hole.

05:17
    Dalekonosná střela Chlystova končí v klíně Brusta. Hosté se lépe pohybují a mají převahu.

04:42
    Z pravé strany pálil příklepem Lisin, Brust byl na místě.

04:16
    Hosté začali zápas aktivněji, Slovan spíše vyčkává.

03:56
    Puk skončil někde v hledišti. Vhazovat se bude před Brustem.

03:13
    Lukáš Kašpar to zkoušel z ostrého úhlu. Svedberg byl pozorný a kotouč dokázal přikrýt.

01:54
    Hartikainen obkroužil domácí branku a připravoval tutovku pro Makarova. Slovan však podržel Brust, který se bleskově přemístil a dokázal puk vytěsnit mimo svou klec!

01:36
    Hosté v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:54
    Nagy zavezl puk do útočného pásma a zkusil i vystřelit. Jeho pokus prošel přes obránce, ale kotouč jen prolétl vedle tyčky.

00:18
    Domácí brankář Brust si poprvé sáhl na kotouč po nahození ze středního pásma.

00:01

Vše je připraveno k úvodnímu buly zápasu.

Zazní hymny Ruska a Slovenska.

HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Sersen (A), Barker, Novák, Starosta, Švarný, Mihálik, Luža – Jeglić, Nedorost, Kašpar – Nagy, Tičar, Šťastný – Miklík, Surový (C), Bartovič – Skalický, Viedenský, Puliš.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Lepistö, Loginov, Višněvskij, Gončarov, Kolcov, Arzamascev, Derljuk, Culygin – Grigorenko (C), Engqvist, Omark – Lisin, Makarov, Hartikainen – Ankudinov, Soin, Lazarev – Chlystov, Chripunov, Prochorkin.

Rozhodčí: Bělov, Gusev – Zacharenkov, Sazonov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

V brance Slovanu dnes nastoupí Barry Brust.

HC Slovan Bratislava:
    Belasí se v úvodu sezóny drželi v elitní osmičce tabulky Západní konference, ale postupně z ní vypadli a nyní se nacházejí až na dvanáctém místě, když z 15 zápasů nasbírali 19 bodů. Pokud hráči Slovanu chtějí udržet kontakt s příčkami, které zajišťují postup do play-off, potřebují proti Ufě bodovat. Na osmý Podolsk totiž v tuto chvíli ztrácejí už šest bodů. V posledních dvou domácích zápasech však Bratislavští vyšli bodově naprázdno a vstřelili v nich jediný gól. Nejprve podlehli 0:3 Nižněkamsku a poté nestačili ani na Čeljabinsk – 1:3.

Salavat Julajev Ufa:
    Ambiciózní klub vstoupil do sezóny hodně špatně a od začátku se usadil na chvostu tabulky Východní konference. Nedávno už to vypadalo, že se Ufa rozehrává ke svým obvyklým výkonům, když dokázala zvítězit pětkrát v řadě, ale z posledních tří utkání už zase nevytěžila jediný bod. Aktuálně tak hokejistům Salavatu Julajev patří v tabulce Východní konference se 16 body až dvanáctá pozice, se šestibodovou ztrátou na osmou Kazaň. Ufa má problémy hlavně v defenzivě, vždyť ze 14 zápasů inkasovala už 44 branek.
    Statistické porovnání obou soupeřů.

Kontinentální hokejová liga má v pátek na programu jen dva zápasy a já vás zavedu do hlavního města Slovenska, kde Slovan Bratislava přivítá Salavat Julajev Ufa. Jde o souboj celků, které se v tabulkách svých konferencí shodně nacházejí až na dvanáctém místě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. Bartovič (Viedenský, Barker), 49. Puliš (Tičar, Jeglić), 53. Surový (Nagy, Kašpar) – 27. Engqvist (Omark, Grigorenko), 33. Višněvskij (Hartikainen), 33. Prochorkin (Chlystov, Chripunov), 65. Loginov (Omark)

Rozhodčí: Bělov, Gusev – Zacharenkov, Sazonov