Třinec – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Chomutov – Litvínov 1:0 (kon.) | Zlín – Vítkovice 3:5 (kon.)
Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Pardubice – Liberec 1:4 (kon.) | Olomouc – K. Vary 2:1 (kon.)
Sparta – Plzeň 5:4 (po pr.)
BK Mladá Boleslav
4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Mountfield HK
Pátek 09.10.2015, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 9. kolo

59:27
    Za hákování dostal dvouminutový trest Martin Pláněk (HKM).

58:30
    Jsme svědky ještě jednoho vyloučení. Na trestnou lavici odjíždí Stanislav Dietz (HKM), který dostal dvě minuty za držení protihráče.

52:36
    Dvouminutovou přesilovku si nakonec zahrají Boleslavští. Na trestné lavici sedí Radovan Pavlík (HKM) a Michal Tvrdík (HKM), který odpykává osobní desetiminutový trest za Pilaře, jenž dostal dvě minuty za napadení. Pavlík pak pyká za brankáře Svobodu, který se provinil nesportovním chováním.

46:35
    Martin Látal prověřil Svobodu tvrdou střelou z levého kruhu, hradecký brankář si nebyl příliš jistý, nenašel se ale nikdo, kdo by kotouč mezi tři tyče dorazil.

45:36
    Hradecký střelec jediného gólu hostí Tomáš Knotek (HKM) byl potrestán dvěma minutami za podražení.

42:29
    Domácí jdou do čtyř. Dvě minuty za držení protihráče si odsedí Matěj Stříteský (MBL). Dokáží Východočeši snížit?

37:05
    Poté, co rozhodčí signalizovali vyloučení, se do sebe pustili Kudrna s Pacovským. Nic to ale nemění na to, že za vysokou hůl dostal dvě minuty Tomáš Urban (MBL). Vyloučen byl ale i hostující Jaroslav Kudrna (HKM) za hrubost. Hraje se tedy čtyři na čtyři.

27:22
    Mladá Boleslav jde do čtyř. Podražením se provinil Ctirad Ovčačík (MBL). Dokáží Východočeši vyrovnat?

19:24
    Bruslaři si tím alespoň vynutili přesilovou hru. Vyloučen byl Karel Pilař (HKM) za zdržování hry, když posunul bránu.

14:31
    Hradečtí jdou znovu do čtyř. Na dvě minuty byl vyloučen Jaroslav Bednář (HKM) za nedovolené bránění.

10:41
    Za faul na Kučného byl potrestán dvěma minutami za napadení Rudolf Červený (HKM), který měl ale krvavé zranění, trest za něj tedy odsedí jeden ze spoluhráčů.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 21. Urban (Pabiška, Stříteský), 42. Lenc, 48. Jarůšek (Musil), 55. Klimenta (Lenc, Žejdl) – 44. Knotek (Pilař, Bednář)

BK Mladá Boleslav: Rittich (Řehoř) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Kučný, Ovčačík – Látal, Výborný, Bárta – Hyka, Urban, Pacovský – Lenc, Žejdl, Klimenta – Jarůšek, Musil, Pabiška
    Mountfield HK: Svoboda (Kacetl) – Pláněk, Vydarený, Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Hronek, Jank – Kudrna, Knotek, Červený – Köhler, Ihnačák, Courchaine – Dej, Bednář, Kukumberg – Tvrdík, Troliga, Pavlík

Rozhodčí: Fraňo, Souček – Kajínek, Zavřel

Diváci: 4 089